Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос до опитните
Автор: radoslavparvanov   
Дата:   29-07-11 17:28

Здравейте новак съм, и за това питам професионалистите. Довечера ще ходя да снимам един осветен паметник, но имам нужда от препоръка за настройки за самото снимане. Имам фотоапарат Canon PowerShot S3IS
Предварително ви благодаря за отделеното време.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос до опитните
Автор: georgi969   
Дата:   29-07-11 17:33

Статив задължително и дълга експозиция.Това означава да оставиш блендата отворена по-дълго време.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос до опитните
Автор: radoslavparvanov   
Дата:   29-07-11 17:38

Статив си имам на Хама доста стабилен и висок.
Експозицията мисля, че ми е само до 8.0 , скорост ИСО нещо друго трябва ли да пипам в MANUAL режим?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос до опитните
Автор: asahi   
Дата:   29-07-11 17:41

ИСО-то - минимално, при статив изключваш стабилизацията, бленда 5-8, скорост - колкото покаже в режим А. Разгледай хистограмата и ако преекспонира някъде вдигни скоростта. С баланса на бялото ще имаш най-много ядове, защото светлината ще е с кофти спектър. Пробвай на лум.лампа.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос до опитните
Автор: wfw   
Дата:   29-07-11 17:44

и може да отидеш към 21:30, за да не ти е черно небето. има един интервал от около 20тина минути, при които осветлението на паметника е съизмеримо с околното и ще получих хубаво синьо небе и неизгорял паметник.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос до опитните
Автор: ludiakolio   
Дата:   29-07-11 19:46

Яки съвети,аз също съм новак и от личен опит,правя 5 и една става както трябва.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »