Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Получаване стока от САЩ
Автор: Батко   
Дата:   27-07-11 10:31

Просто споделям своя опит от пазаруването от американския Amazon. Намерих си нещо, което търсих, но за съжаление го нямаше в европейските Amazon и eBay. Викам си какво пък - ще си го поръчам, ако ще и до митницата да ходя. Стигнах до поръчката и Amazon-а ми отказа изпращане до България. От Гугъла намерих посредник - един от първите резултати: shipito. Мисля си дори и да са някакви мошенници, нищо не ми пречи да пробвам, защото плащането е през PayPal. Накратко: дават ти своя американски адрес, който го указваш при покупката в Amazon / eBay, те го получават и ти предлагат ( ако искаш ) да отворят кутията и да снимат какво има вътре срещу съответното заплащане - аз отказах, попълваш си адреса в БГ и си плащаш доставката ( предоставя ти се избор ) + парите за shipito за да ти свършат услугата. За един пакет е $8.50. Задължително се попълва митническа декларация на сайта, което в случая е само потвърждаване на сумата на закупената стока. Аз сложих отметка "gift". Вчера получих известие от митницата ( ул."Веселец" N84 ) да се явя в 20 дневен срок, иначе пратката отпътува обратно. Днес отидох в 8.22, бях пръв, наредих се пред гише N13, до 8.30 зад мен имаше още 2-ма човека, но иначе е изключително спокойно и служителите са много любезни. Оказа, се че трябва да си попълня данните на гърба на известието, след това ми дадоха едно листче и ме пратиха на гише N12, там ми поискаха разпечатка от сайта PayPal/Amazon/eBay за действително заплатената сума. Понеже нямах служителят ми предостави своя компютър и принтер от който аз влязох в акаунта си и разпечатах и не ми е искал никакви пари и беше много ведър и любезен. От там ми начисли ДДС и ме прати пак на гише N13 да си го платя. От там пък ме пратиха на гише N30, откъдето си получих пратката. Всичко ми отне 20 минути и то може би защото първо търсих в PayPal, a се оказа, че плащането съм го направил директно от Amazon-а, а интернета и компютъра не бяха от най-бързите.

Служителят ми каза, че към днешна дата на стоки под $200 не се начислява мито. Там вече май е по-сложно освобождаването от митница.
От друга страна аз и друг път съм поръчвал от САЩ дребни неща от eBay, но директно съм контактувал с търговеца и казвайки му да напише общо сума под $15 не ми се е налагало да ходя до митница.

Ето по дати какво се случи и колко пари съм дал:
8.07.2011 - Регистриране в shipito и заплащане на $8.50 ( fee for INDIVIDUAL PACKAGE )
8.07.2011 - Плащане в Amazon $35.99 ( стойност на стоката ) + $4.99 пощенски разходи
12.07.2011 - Пратката е получена от shipito
13.07.2011 - Аз плащам доставката до BG и на същата дата те я изпращат:
Postage: $26.25 USPS Priority Mail® Int'l
Insurance: $2.5
bank fee 4.3%: $1.24
26.07.2011 - Известието в пощенската кутия от митницата
27.07.2011 - Получавам пратката и плащам 6лв такса + 11.13лв ДДС, начислено на $40.98, превърнати като 55,67лв

Съветът ми е като се ходи до митницата да се носи:
- известието ( с попълнени данни отзад - само име, ЕГН, адрес и подпис )
- лична карта
- разпечатка от PayPal/eBay/Amazon
- пари

Общо взето май съм платил 2-но за стоката. Преди няколко дена пък се оказа, че се е появило нещото и в европейския eBay...

Желая ви успех, ако се решите на пазаруване от щатите! Аз лично съм приятно изненадан от отношението в митницата и сравнително малкото време, което прекарах там, а бях чел страшни неща в нета...


Отговори на това съобщение
 Re: Получаване стока от САЩ
Автор: somethingbad   
Дата:   27-07-11 10:47

Страшните неща са на летището, на Веселец поне аз винаги съм минавал бързо и безпроблемно :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Получаване стока от САЩ
Автор: valen_tin   
Дата:   27-07-11 10:55

с други думи си се минал яко и с пари и с време:

http://www.lombard.bg/?href=uslovia

Отговори на това съобщение
 Re: Получаване стока от САЩ
Автор: Батко   
Дата:   27-07-11 11:04

[smilie24] Другия път, ще ги пробвам - таман няма да ми се налага да описвам процедурата по получаване на стоката от летището [smilie5], както е писал somethingbad.

Отговори на това съобщение
 Re: Получаване стока от САЩ
Автор: aeobs   
Дата:   27-07-11 23:04

valen, ползвал ли си ломбард? Вършат ли работа?

Отговори на това съобщение
 Re: Получаване стока от САЩ
Автор: zizero   
Дата:   27-07-11 23:12

Аз им бях редовен клиент. Вършат работа и са коректни. Понеже поръчвах почти всеки месец и на мен ми правеха отстъпка в % и не беше 30, а 20, но не съм ходил там от 1 година и предполагам вече не се ползвам с привилегиЙ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Получаване стока от САЩ
Автор: mitku   
Дата:   28-07-11 00:15

Значи стоката е струвала ~$36 (~49лв.). Окончателната цена след плащане на всички доставки, такси, данъци и т.н. е излязла ~$92.50 (~126лв.). Т.е. горе-долу над 1.5 пъти оскъпяване или крайната цена е около (дори над) 2.5x началната (+20-ина дни чакане и ходенето до митницата). Туй за пореден път ме убеждава, че доставка от САЩ е огромна набутвация, която би могла да се ползва само ако е нещо едва ли не "на живот и смърт"... въпреки че за по-скъпа стока все пак няма да е чак толкоз огромно оскъпяването, но пак ще е доооооста. Определено 30-те % на Ломбард са много (5 пъти) по-изгодни. [smilie8]
Все пак мерси на Батко за подробното описание. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Получаване стока от САЩ
Автор: aeobs   
Дата:   28-07-11 01:41

Блгагодарско, zizero, ще ги пробвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Получаване стока от САЩ
Автор: thomas   
Дата:   28-07-11 09:59

Митку, а къде забрави 6-те долара на килограм, та говориш само за 30-те процента? За съжаление това е тъжната истина - от САЩ и транспортът е скъпичък, и митото и ДДС-то изяждат повечето предимства. Трябва разликата да е много драстична, за да останеш накрая пак на далавера.

Отговори на това съобщение
 Re: Получаване стока от САЩ
Автор: lansky   
Дата:   28-07-11 10:17

аз пък звъня в митницата, пращам факс с плащането и срещу 3,50лв допълнително ми доставят пратката на адреса в офиса, като предварително ми казват колко ми е ДДСто. Идва човека до два часа - давам му парите и забравям за случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Получаване стока от САЩ
Автор: ROM   
Дата:   28-07-11 13:56

На мен вече втори път ми се случва да ми искат пари на ръка и не чакам нищо. Но за това предимо поръчвам от ЕС за да няма ДДС и мито.
Но когато се наложи от САЩ или Япония, винаги се намират любезни служители и митничари срещу скромна сума да ти "оправят" доставката. Та после пак получваш известие да си я вземеш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Получаване стока от САЩ
Автор: d_ave   
Дата:   28-07-11 16:03

хм, че аз миналия месец си напазарувах един калибратор spyder2 от щатския ebay, помолих човека и написа малко по-ниска стойност на митническата (смятах, че стойност + shipping не трябва да надвишава 65$ - човека написа стойността така, че общата сума излезе около 60$) и кашончето си пристигна направо в пощенския клон. много се очудих, тъй като предишния път за плик с дреболии за около 20$ ме разкарваха до Веслец, но този път пратката си мина все едно беше европейска. е, човека на митническата беше писал софтуер, та може и това да е повлияло, ама е факт, останах доста приятно изненадан, че си спестих разходката до оня смотан гълъбарник наречен разменна поща:)

Отговори на това съобщение
 Re: Получаване стока от САЩ
Автор: asahi   
Дата:   28-07-11 16:43

Получаване на стока от САЩ - само по човек. Всичко друго е набутвация.

Отговори на това съобщение
 Re: Получаване стока от САЩ
Автор: aeobs   
Дата:   28-07-11 16:53

По човек, по човек, ама става неудобно да караш хората всеки път. [smile]
Не говорим само за техника. Има много неща, които ги няма на нашия пазар и с 30%+ излиза пак по-евтино отколкото би била цената тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Получаване стока от САЩ
Автор: chaynik   
Дата:   29-07-11 16:55

Скоро си купих светкавица за 130 долара от Щатите (мисля, че беше през Ибей). Пристигна в пощата, те бяха уредили нещата с митницата - веднаж седмично идва митничар и раздава пратки. За нула време платих 30 лева разни такси и мита и си взех дивайса.

Отговори на това съобщение
 Re: Получаване стока от САЩ
Автор: TheBossBG   
Дата:   29-07-11 19:15

Редовно пазарувам през човек в щатите. Но се замислям да спра. Тия нямат акъл!!! 15 долара за килограм. А само кашонът е 450 грама. Баси, няма да давам по 8-10 долара само за кашони. Вярно, че нещата, които поръчваме са все за над 300 кинта, ама като платих последния път 57 долара за 3450 гр. колет ми призля. А вътре имаше неща за под 200 долара [smilie9] [smilie22] [smilie23] Днес платих на един приятел пистолет за полимерна боя, 114 кинта за него и 43 кинта транспорт. Ама кво да се прави, като основните неща за другото ми хоби са все от щатите.

Отговори на това съобщение
 Re: Получаване стока от САЩ
Автор: lansky   
Дата:   29-07-11 22:36

аз пък днес си получих CF карта, която поръчах преди 8 дни... не мога да не съм доволен от е-бей ))) (естествено в БГ е "по поръчка" и е с 45 лева по-скъпа... на фона на 150лв си е много ))))

Отговори на това съобщение
 Re: Получаване стока от САЩ
Автор: honda-civic   
Дата:   04-12-11 17:34

Аз за пазаруване от САЩ винаги използвам посредници. Имам опит с най-различни фирми, но най изгодно е използването на www.viaddress.com. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Получаване стока от САЩ
Автор: vasco_l99   
Дата:   06-07-16 14:26

Какво ще рече това посредници като например www.viaddress.com?

Така избягва ли се плащането на мито и ДДС?


Отговори на това съобщение
 Re: Получаване стока от САЩ
Автор: asahi   
Дата:   07-07-16 18:51

От Щатите само по човек.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »