Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Повредена CF карта
Автор: leo34   
Дата:   01-05-11 15:09

Следва...

Отговори на това съобщение
 Re: Повредена CF карта
Автор: leo34   
Дата:   01-05-11 15:09

Здравейте!
Снощи правих снимки на една сватба. Апарата е 40D, картата е Apacer 8GB. Бях направил към 400 снимки (Raw) и по една време апарата започна да зарежда постоянно, изчаках 5 секунди, обаче не спира. Изключих го, продължи да си зарежда още 5-10 секунди и се изключи. След това - никакви снимки. Пощраках още 10-20 снимки до там, не съм я бутал повече. Сега на компютъра самата папка със последните снимки я има и са няколко стотин мегабайта. Отделно ми показва, че в картата заетото място е 5.5 GB, обаче вътре самата папака е няколко стотин мегабайта. Опитах се да я възстановя с "Get Data Back" и "Recuva", обаче резултата няма.
Какво ме съветвате да направя в този случай? Да пробвам с друга програма? Или най-сигурно в някой сервиз?
Много са важни снимките, трябва да ги възстановя.
Моля Ви помагайте.

Отговори на това съобщение
 Re: Повредена CF карта
Автор: leo34   
Дата:   01-05-11 15:14

В момента в картата ги има последните снимки, които съм направил и още над 100 папки, които са озаглавени с квадратчета и подобни символи... и са празни.

Отговори на това съобщение
 Re: Повредена CF карта
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 15:26

В сервиза няма да направят нещо по-различно от това, което правиш ти. Вярвам, че тези упражнения ги правиш с карт рийдър.
Дръпни си това, което можеш, от картата и следващите пъти след като я източваш форматирай във фотоапарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Повредена CF карта
Автор: leo34   
Дата:   01-05-11 15:40

Да, с карт рийдър съм. Предложете други програми, то не че ще има файда сигурно, но може да пробвам все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Повредена CF карта
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 15:45

EasyRecovery Professional
Magic_Photo_Recovery
Обикновено с BadCopyPro се оправя всичко, което може да се оправи.

Отговори на това съобщение
 Re: Повредена CF карта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   01-05-11 16:18

Не пиши нищо повече на тази карта и не я форматирай. Пробвай с програмките, които ти е написал Асахи. Пробвай и с друг(и) кардридери , включително вградените в лаптопите. Хубаво е да си купиш по-скъпа и надеждана карта (Сандиск,Лексар) въпреки, че понякога и те дават дефекти.
Тези квадратчета и стотиците папки ми напомнят и за вируси, та си сканирай ПЦ-то.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Повредена CF карта
Автор: Блясък   
Дата:   01-05-11 16:37

Пандора рековъри. Безплатна, но върши работа

Отговори на това съобщение
 Re: Повредена CF карта
Автор: loveforever   
Дата:   01-05-11 18:08

Преди около месец и на мен една карта ми направи подобни проблеми. Вместо снимките имаше празни папки/файлове с неразпознаваем формат. Успях да си спася снимките с PhotoRescue

Отговори на това съобщение
 Re: Повредена CF карта
Автор: turntablism   
Дата:   01-05-11 19:10

опитай с R-Studio .. До сега не ми е отказвала! успех и кажи какво е станало..

Отговори на това съобщение
 Re: Повредена CF карта
Автор: leo34   
Дата:   01-05-11 19:29

Всичко се оправи! BadCopyPro успя да възстанови информацията от картата. Благодаря на Асахи и всички отзовали се! [smile]
Остава да почерпя [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Повредена CF карта
Автор: leo34   
Дата:   01-05-11 19:59

Завърнах се отново [smile]
Снимките са в RAW формат, а Photoshop не ги чете, иначе с Picasa-та се отварят. Има ли някакъв начин да ги отворя директно с Photoshop или в крайна сметка ще трябва да ги конвертирам с друга подходяща програма първо в tiff примерно и след това във Photoshop... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Повредена CF карта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   01-05-11 21:13

Lightroom ?

Отговори на това съобщение
 Re: Повредена CF карта
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 21:15

Ъпдейтвай си Adobe Camera RAW. Дано си с Фотошоп ЦС4 или 5.

Ти не беше ли от Пазарджик?

Отговори на това съобщение
 Re: Повредена CF карта
Автор: leo34   
Дата:   01-05-11 21:52

Със CS5 съм. Ъпдейтнал съм Camera Raw, версията е 6.4.0.139.
Аз съм от Севлиево.



Публикацията е редактирана (01-05-11 21:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Повредена CF карта
Автор: asahi   
Дата:   01-05-11 22:03

С тази версия можеш да отваряш РОУ файлове от 40Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Повредена CF карта
Автор: leo34   
Дата:   01-05-11 22:17

Да, мога, обаче проблема е друг. Самите файлове са развалени. 40% от снимките са повредени (зелени, изрязани, 1/3 от снимката е сива и т.н.). Опитах се и с другите програми, но ефект няма... Picasa може да ги конвертира само в jpeg формат. Аз освен Photoshop дуги програми не използвам. Ще опитам с други програми да конвертирам в tiff.

Отговори на това съобщение
 Re: Повредена CF карта
Автор: Danhill   
Дата:   01-05-11 22:31

абе къф тиф?
както и да е!
пробвай с различни конвертори
аз бях затрил собственоръчно снимки и след формат възтановявах
имах проблеми с роуовете но все пак материала си го имаше и спасих положението

Отговори на това съобщение
 Re: Повредена CF карта
Автор: nastradin2   
Дата:   30-08-14 21:02

Хайде и аз да ви запитам за подобен проблем.
Както снимах, изведнъж ми изписа "грешка на картата" и нито можах да прегледам заснетите кадри, нито да снимам по-нататък...Като сложа картата в рийдъра, компютърът изобщо не я разпознава...Картата е 4 GB, Кингстън. Използвана е на Никон Д60, а сега е поставена на Никон Д90 и форматирана на същото тяло преди снимките.Запълнена беше до около половината от капацитета си.
Ще опитам да я поставя отново на 60-та - дано да я разчете, но не съм убеден, че ще има някакъв ефект...
Имали ли сте подобни случаи и възможно ли е изобщо да се направи нещо за да се изтеглят снимките? За картата не ми е жал - ако не става нищо от нея ще я изхвърля, но снимките са ми важни, защото там беше мой приятел, който едва ли ще се върне повече в България и ми се иска да запазя спомените...
Ще бъда благодарен за всяка идея!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »