Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: dpurple   
Дата:   31-01-11 16:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: gecata   
Дата:   31-01-11 16:31

"На калпавия водолаз водораслите му пречат" - тая чували ли сте я? [smilie3]



Публикацията е редактирана (31-01-11 16:31)

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: CyberGene   
Дата:   31-01-11 16:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: gecata   
Дата:   31-01-11 16:35

CyberGene , идва ли ти на ум, че освен кибиците със сапунерки , отишли там за кеф има и други на които това им е работата?.... Що не прескочи до информационния център, щяха да ти дадат една жълта връзка за врат срещу 120 кинти и можеше и ти да се буташ наволя пред тез с дългите буркани , дето те подтискат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: CyberGene   
Дата:   31-01-11 16:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: chicken   
Дата:   31-01-11 17:01

И аз се ядосвах, после намерих решение на проблема. Като се тупне някой пред мен, правейки се, че не ме е видял, се опитвам да преценя какво му се снима. И като дойде момента да натисне спусъка го сритвам в кокалчето (ако съм на кеф само го забърсвам през врата на 300 мм). И като се обърне го фиксирам с поглед от 15 см. и просъсквам "извинявай, не те видях". Ако си остане на мястото тръгвам да си свалям/слагам раницата (не е фотографска [smilie5]) и му мушвам лакът между долната част на плешките
А тези, дето стават неделима част от кадрите мушкайки се между квото се снима все се намира с кво да ги позамерва човек. Не за да ги заболи естествено, а за да им е досадно. И няма шанс да разберат кой е, че да е проблем ако са расли повечко и са с добро самочувствие.
Та тръгвам си без кадри, ама с двойно забавление [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: pefoto01   
Дата:   31-01-11 17:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: pefoto01   
Дата:   31-01-11 17:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: n1x0n   
Дата:   31-01-11 17:54

Абе нема колеги, нема любители!



Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: jeremiah   
Дата:   31-01-11 18:27

При всеки подобен повод се сещам за моя велик учител по история, който казваше "S.O.S. - селяните си остават селяни.". Това е в сила и за случай с надблъскването. И за най-големия вестник да снима Койчо от Конаре, и обектив като минохвъргачка да му купят, той ще ки остане селянин. И ще се блъска, дори и когато може да не го прави. Просто понеже е на такова еволюционно стъпало.
А за това, че на сватби и прочее профитата "не са длъжни да се съобразяват" - моля, моля! Всеки е длъжен да се съобразява, ,доколкото му позволяват възпитанието и обстоятелствата. Да ми каже профито - моля, дръпната се, пречите ми, е нормално (и веднага ще се дръпна, ей Богу). Обаче да минава пред мене, когато зад мене няма никой, и може да мине от там, си е обикновена простотия. И ако някой професионалист си мисли, че хората трева пасат, и не могат да различат кога си върши работата и им се е изпречил неволно, и кога - нарочно, значи е по-прост, отколкото изглежда.
Последно преди пет-шест месеца снимах на една сватба, и с профито се спогодихме прекрасно, нито веднъж не се настъпахме, сблъскахме и прочее. А нито той беше марсианец, нито аз. Хора сме и двамата. Ще рече, възможно е и без да се настъпваме и ритаме. (А че любителите се тътрим с фоточанти тип "Капалъ Чаршъ Чок Коджа Сак Куфар Гиби", вярно е! Поради голямата чанта гостите на същата сватба ме взеха мене за професионален фотаджия, и заваляха поръчки, ама пусто нали съм честен, изтървах кьоравото).

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: bpavlov   
Дата:   01-02-11 03:19

Щом няма прегазен с Голф Двойка, всичко е наред. Не стига, че сте яли кебапчета, ми ривете


Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: e-mil   
Дата:   01-02-11 03:53

"Те бяха прави в Кувейт да забраняват ДСЛР-ите."

Това беше партенка, бе. Не са забранени.

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: papi   
Дата:   01-02-11 03:56

на мен пък никой от фотогафите не ми пречеше

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: джъмбо   
Дата:   01-02-11 07:50

А за това, че на сватби и прочее профитата "не са длъжни да се съобразяват" - моля, моля! Всеки е длъжен да се съобразява, ,доколкото му позволяват възпитанието и обстоятелствата. Да ми каже профито - моля, дръпната се, пречите ми, е нормално (и веднага ще се дръпна, ей Богу).

голям експерт се извади

колко сватби си заснел?

снимащият сватба е нает за да заснеме сватбата, да хване моментите на които да се радват младоженците които му плащат
той е на работа
а ти си на гости да се веселиш а не да се правиш на сватбен фотограф

фотографа няма какво да се съобразява с теб защото той не прави артове за лично ползване като теб ами си върши работата и ще се съобразиш ти с него... ако имаш претенции обърне се към тези които са го наели и нека позная какво ще ти кажат

а пък при груповите снимки...
кат се наредят десет "профита" около официалният фотограф и после хората на снимката се чудят защо всеки гледа в различна посока

така че вземи си прибери експертните мнения за места където са от полза

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: asahi   
Дата:   01-02-11 08:44

За груповите снимки събирам апаратчетата на присъстващите и за две минути във всяко има приличен (според настройките) кадър. Всички са доволни, а и ги има на снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: gogzy   
Дата:   01-02-11 08:59

Абе тея с големите бангии ги преглътнах в Перник, ама двете пикли дето спряха цялата колона и започнаха да се редуват да се снимат с кукера...

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: chukov   
Дата:   01-02-11 09:31

Не четох по-нагоре, но и не смятам да чета

Ще ви кажа къде бъркате.
Мнозина от фотографите смятат, че като се курдисат зад оградата или на едно място и от там ще сътворят кадъра.

Кадърът трябва да се гони, да се сменя постоянно гледната точка, висок и нисък ракурс, по-отблизо, по-отдалеч, ако трябва залягаш на земята и т.н.

Така стават нещата. Вие искате да стоите на едно място и на едно разстояние от обекта и никой да не ви влиза в кадър и да не ви пречи.

Ами аз ня бия 300 км за да си дойда без нищо, стоейки на 100метра и на едно място

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: shampoanta   
Дата:   01-02-11 10:20


http://4coolpics.com/pics/0476/242160476852.jpg



моите впечатления са подобни ,например на горния кадър тия двамата кУлеги бяха редовно част от фона,първия удесно не вервам да снима кукера в гръб - по скоро прави филмче ...гледам ръка не трепка, око бръснач - сигур е хай резолюшън ... а този
отзад с шапето с ушички и физиономия на Владимир Каролев - насекъде се навираше ,препасал бе две сапунерки и туристическа камера ,имаше самочувствие ,кат че е купил правата за фестивала - на няколко пъти се оплиташе в кабела на камерата от националната ТВ и бая разгневи оператора ,а охраната през 5 мин го издърпваше от центъра на сценките [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: chukov   
Дата:   01-02-11 10:46

Ами улавяш го за раницата и го изхвърляш

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: Mario007   
Дата:   01-02-11 11:22

Фотографите са най големите некултурници.
Не всички, а само снимащите обществени прояви.
Свири химна, всеки се изпънал и стои мирно.
Само фотографите не са българи.
Щъкат насам-натам, сакън, да не пропуснат някой кадър.
Какво ще пропуснете, след като всички обекти са спрели на едно място !!!
Това да не ви е спорт, та всичко да се движи.
Но те не, търчат през строя и снимат.
На баба си шортите снимат.[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: alphatier   
Дата:   01-02-11 11:24

Ей ,ама много ви бърка в г*за тая раница бе,какво само я плюете от одеве.Вие като излизате да снимате завинтвате един буркан отпред и цял ден с него така ли? Еми аз като излеза да се разхождам,минавам през парка,снимам си птичките с дългия,после сядаме на някоя пейка с жената,вадя си 50 на 1,7 да си я снимам,после се разхождаме някъде другате-слагам си по-универсалния 24-70 и така.Вие щото сте профита сигурно може да снимате всичко с един 50 на 1,4,та се разкарвате без чанти и раници.Не ме разбирайте погрешно,аз също съм против мешенето на любители с тези хора,които си изкарват хляба със снимките,било то по сватби или други мероприятия,ама някои ваши изказвания са еб*ти снобарските.Имам чувството,че ако можеше да се продават DSLR-и само на профи,хипер,дупер,супер фотографи с минимум по 5 прес-карти,щяхте да сте най-щастливи и доволни,така хората като ви видеха щяха да си казват:Ей тоя е уникален професионален фотограф,я се дръпни да не му развалим снимката,а сега от тая демокрация и свобода хората почнаха да се бъркат кой е профито-ти или ония с раницата,цццц ей не ви е лесно и на вас [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: jino   
Дата:   01-02-11 11:48

пиуе :-) дай некжа снимка да те видйа щото имаше едно със статив дето се се мушкаше пред мен [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: alphatier   
Дата:   01-02-11 11:55

не не,не съм бил аз,аз не се бутам,нито ходя по някакви мероприятия да снимам,както казах съм против да се прече на хората,които си вадят хляба с това.Аз си снимам за удоволствие птички и всичко,което ми хареса,не съм от фанатиците,които ходят по всякакви събития,само и само да щракат нещо там,до хората с големите апарати [smilie18] Всъщност досега не съм бил на никое такова събитие,не защото е нямало такива и в Пловдив,а просто защото това не е моя тип на фотография,не ми допадат тези снимки и събития,предпочитам да отида извън града и да си снимам на чист въздух в природата,заедно с приятелката ми само двамата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: jino   
Дата:   02-02-11 07:08

не ти бе питам викторчето [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За колегиалността по време на събития
Автор: victorcito1978   
Дата:   02-02-11 08:56

jino,

аз снимах с екип и камера, фотоапарат просто носех със себе си, направих точно 2 снимки (едната на едно сладко момиче, облечено като кукер:) ... [smile]

Не съм пречил на никого. Обратното не мога да кажа, обаче...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »