Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: neoraven   
Дата:   02-02-11 17:53

Здравейте!

Преди няколко месеца предоставих доброволно кадри за публикуване на един сайт. До тук - добре, само че умниците решили да издадат календар за 2011-та година и да включат 4 мои кадъра в него без да ме питат. На всичкото отгоре, календарът се промотира на сайта им и са му лепнали цена от 22 лв./бр.

Някой може ли да ме насочи към адвокат, специализиран в защита на авторското право на територията на Варна?

Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: BirdOfPray   
Дата:   02-02-11 17:54

"предоставих доброволно кадри за публикуване на един сайт" - дай малко повече ИНФО - как точно се е случило това?

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: neoraven   
Дата:   02-02-11 17:56

...............................................................................................................................................



Публикацията е редактирана (02-02-11 21:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: autosvet   
Дата:   02-02-11 17:59

Устната договорка не важи в съда и можеш да ги съдиш,че направо са ти краднали всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: neoraven   
Дата:   02-02-11 18:00

...............................................................................................................................................



Публикацията е редактирана (02-02-11 21:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: gecata   
Дата:   02-02-11 18:03

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1292367&t=1292367&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   02-02-11 18:07

Малко повече подробности за това, че устната уговорка не важела в съда, ако може? Това по принцип ли - устните договори не са ли вече договори по българското право?

neoraven - на сериозно - кой от вас може да докаже по-добре, че притежава авторските права върху кадрите - в смисъл ти притежаваш ли нещо повече от тях - RAW, кадри в оригинална резолюция, кадри от чиито EXIF личи, че не са манипулирани, а вътре е посочен сериен номер на камерата, свидетелски показания на някой, който е бил с теб или е присъствал на устната договорка и т.н...

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: vladod   
Дата:   02-02-11 19:27

Не мога да разбера защо всички работите първо на приятелски начала, а после скачате за правата си?!?!?!?
Още от малки, мама и тати са казвали:
- Първо се мисли, после се действа![shtrak]

П.С. Дано поне кадрите ти да си заслужават борбата [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: klez   
Дата:   02-02-11 19:37

HSGeorgiev много правилно каза
Ако имаш нещо повече от тях... RAW, които те нямат, или кадрите в пълен размер, които те нямат... може да претендираш :)
ако си им пратил файловете в RAW формат и в EXIF-а няма серийния номер на камерата ти... забрави

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: ilia_dm   
Дата:   02-02-11 19:40

Ако са твои познати,както твърдиш защо не говориш с тях и да се разберете .Съдебната процедура сигурно ще се проточи,не се знае колко пари за адвокат и пр.
Без да съм вътре в нещата знам,че като спечелиш-другата страна има право да обжалва и те ще го направят с удоволствие...
ПП-извънсъдебно споразумение-един добър адвокат може да постигне много /така мисля
ПП-не спирай

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: ka7   
Дата:   02-02-11 19:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: spacewalker   
Дата:   02-02-11 20:11

neoraven

Сподели каква е тази услуга за която си направил...знам за какво става дума защото и аз имам снимки за този въпросен календар.
И самата идея на тези сесии беше календара за тази година.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: chukov   
Дата:   02-02-11 20:24

Приятелите, на които бих подарил кадри, се броят на пръстите на ръката на невнимателен стругар.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: neoraven   
Дата:   02-02-11 20:35

...............................................................................................................................................



Публикацията е редактирана (02-02-11 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: neoraven   
Дата:   02-02-11 20:36

...............................................................................................................................................



Публикацията е редактирана (02-02-11 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: harvester_vn   
Дата:   02-02-11 20:36

И аз имам подобен случай. Дори щях да пускам тема вчера, но се отказах. Една организация (некомерсиална) преди време искаха да включат моя снимка в една тяхна изложба, съгласих се и всичко си беше о.к. Преди два три дни обаче, разбрах че са издали календар, в който снимката ми е включена.
Доколкото съм запознат, календара се разпространява безплатно. Mога да кажа че подкрепям инициативите на организацията и принципно нямам нищо против, но все пак, това че не са ме питали оставя едно кофти чувство....

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   02-02-11 20:43

neoraven,
в такъв случай и ако си уверен и в това, че не можете да постигнете взаимоизгодно разбирателство без да стигате до съд, значи е дошъл момента да потърсиш адвокат. Поне аз на твое място бих потърсил адвокат с опит в областта на ЗАПСП. В това отношение организацията на Pulsar наистина може да ти е от полза [smilie24] (виж линка, който пусна gecata). Постарай се да обясниш максимално подробно и точно всичко - фактологията, на колко оценяваш труда си, какво те са направили и продали и т.н. Също така - на твое място от този момент бих спрял да пускам информация за развоя на събитията в тази тема тук. [smile]
Успех ти пожелавам [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: pumabg   
Дата:   02-02-11 20:45

neoraven, устната договорка между две страни важи с пълна сила в съда! Според мен обаче е по добре първо да опиташ со кротце со благо [smilie3]








И малко кютек ..


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: neoraven   
Дата:   02-02-11 20:47

...............................................................................................................................................



Публикацията е редактирана (02-02-11 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: neoraven   
Дата:   02-02-11 20:51

...............................................................................................................................................



Публикацията е редактирана (02-02-11 21:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: spacewalker   
Дата:   02-02-11 20:58

Ти сам казваш че те помолил някой който снима за сайта.Дефакто снимките си ги правил за приятел,който после си прави снимките каквото иска? Поне така излиза от това което казваш :)

А и аз това го правя за удоволствие, имам си други финансови ресурси.Темата за сайта е разсисквана вече тук и не ми се влизат пак в празни спорове.


Няма да коментирам повече по темата, има си начини на действие. Аз съм трето лице което няма общо много много в случая

ПП. Цената на календара е такава защото са пуснати много малко пробни бройки. Не че това теб те вълнува в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: neoraven   
Дата:   02-02-11 21:05

...............................................................................................................................................



Публикацията е редактирана (02-02-11 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   02-02-11 21:08

neoraven,

предполагам, че си огорчен в момента и затова реагираш по-скоро емоционално [smile]
Позволи ми обаче да ти дам един последен съвет - просто вземи и си избери една от двете единствени вече стратегии пред себе си:
1 Махваш с ръка, приемаш че не си заслужава да се занимаваш с това или пък си мнооооого добър и си подаряваш труда и си пишеш тук в тази тема колкото си искаш с останалите другарчета.
2 Решаваш, че все пак ще си търсиш правата - в такъв случай зарязваш писанията в този форум [smile] Най-малкото спираш веднага полемиката с spacewalker, защото при още няколко необмислени изказвания и редактирани мнения тук и аз на мястото на твоите приятели бих опитал да покажа, че ти си бил наясно с целта на фотосесията още преди да се съгласиш да участваш в нея [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: spacewalker   
Дата:   02-02-11 21:58

Хех..защо ги изтри ? Нали държиш на казаното от теб ?

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднати кадри, Авторски права - ПОМОЩ!
Автор: neoraven   
Дата:   02-02-11 22:00

Държа на всяка дума, но наистина не е тук мястото [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »