Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: eewf   
Дата:   23-01-11 00:33

Къде е предимството (ако изобщо има такова) да имаш и да носиш прес-карта ?

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: stardriver   
Дата:   23-01-11 01:01

Пускат те на разни места където други не ги пускат [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: Stoychev   
Дата:   23-01-11 01:03

Много, затворени до него момент врати, ти се отварят. Това е най-вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: джъмбо   
Дата:   23-01-11 09:22

изяждаш си боя по-лесно

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: MauMyHa   
Дата:   23-01-11 10:20

според съжденията на джъмбо, това е "табела" със значение- "Готов съм да бъда пребит" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: джъмбо   
Дата:   23-01-11 11:51

куцо и сакато вече си прави прес карти... затова и не им обръщат много внимание... за повечето места си има допълнителна акредитация издавана след кандидатстване и дори заплащане

в ерата на компютрите всеки може да си "издаде" прес карта...

преди 5 години в турция и гърция на много места се влизаше с прес карта без да се плаща билет (археологични музеи) ама след като нашенци нахитряха тази привилегия отпадна...

веднъж пътувах в огромен автобус из турция... мисля, че към 70 човека.... 60 от тях имаха "прес" карти... а бяха толкова прес хора колкото аз съм строен красив и чаровен....

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: gecata   
Дата:   23-01-11 12:29

Всеки джъмбо с D3-ka на корема изглежда строен, красив и чаровен дори без прес карта [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: ka7   
Дата:   23-01-11 18:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: gecata   
Дата:   23-01-11 18:42

Констатации, констатции, не любов....[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: kalinas   
Дата:   23-01-11 19:22

а всъщност как се вади прес карта в момента? от самото издание или има централизирана система?

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: jokevcv   
Дата:   23-01-11 19:25

И на мен ми е било интересно винаги. Как се издава, кой може да си издаде, защото се издава? Когато съм снимал (спортни събития), винаги на място можеш да си вземеш бадж (поне на тези на които съм ходил) без проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: dpurple   
Дата:   23-01-11 19:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: niki777   
Дата:   23-01-11 19:53

За да отразиш събитие в президентството ти трябва прескарта например. На някои места изискват и предварителна акредитация.

пп: Картата един вид удостоверява, че си достатъчно надежден за да носиш и предаваш определена информация - било то под формата на снимки, текст или видео (това, че всеки може да си я принтне е друг въпрос)



Публикацията е редактирана (23-01-11 20:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: VasSilK   
Дата:   23-01-11 20:30

Понякога върши работа.Интересно е ,ако идеш с ТВ прескарта и снимаш с фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: mandela   
Дата:   23-01-11 20:47

Почни никога не пиша коментари, но сега немоа се запра;
Защо прес-карта? Преса, медия...работа, работа, не висене по форума по цял ден [smilie19]
Ето и малко за тези, които питаха по-горе, въпреки че е логично да се досетиш- прескартите се издават от съответната медия където РАБОТИШ, прескарти имат пишещите журналисти, шофьорите и тн. Всички карти са различни, в президентството ти трябва карта, освен това НСО-тата те познават и ако си нов (или от форума) ще те усетят, в МС ти трябва специален пропуск, пак на името на медията, в парламента по същият начин, за концертите зависи от организаторите, но почти винаги трябва да си акредитиран преди това, това че ти дават бадж е следствие, за спортните събития не ти искат, освен за мачовете- там ти трябва освен прес-картата и жилетка, бадж за съответният клуб, и ако срещата е международна още един такъв...[smilie5]
Като цяло никъде не те бият ако си с прес карта...


Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: Stoychev   
Дата:   23-01-11 20:47

За съжаление, джъмбо е прав. [smilie2]


Кой може да ти издаде прес карта?
Вестникът, телевизията или агенцията, за която работиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: dpurple   
Дата:   23-01-11 21:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: pumabg   
Дата:   23-01-11 22:01

Аз само не разбрах защо едни хора могат да снимат в МС а други не? Каква е разликата ....в хората разбира се ?


Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: asahi   
Дата:   23-01-11 22:03

Прескартата дава предимства ако знаеш къде и как да я полаваш. В туристическа група, например, не а добра идея да се вади.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: dpurple   
Дата:   23-01-11 22:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: Stoychev   
Дата:   23-01-11 22:27

pumabg написа:

> Аз само не разбрах защо едни хора могат да снимат в МС а други
> не? Каква е разликата ....в хората разбира се ?
>

Защото едните ще снимат и ще изпратят снимките на редактора си, на следващия ден ще се отпечатат във вестника, а другите ще си ги свалят на компютъра, ще ги архивират на външния си хард, на 2-3 DVD-та, ще им изчистят шума, ще замажат тук-там във Фотошоп, ще решат, че им трябва нов фотоапарат и обективи и най-накрая ще ги качат във Фото Форум и нервно ще презареждат страницата, за да видят дали им се качва рейтингът.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: Stoychev   
Дата:   23-01-11 22:27

Пропуснах най-важното: идеята е вторите да не пречат на първите да си вършат работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: pumabg   
Дата:   23-01-11 22:35

Стойчев ти май го прие много лично … А в крайна сметка май разликата е само в парите. .. Проблема е че не разбра въпроса ми, но това е за твоя сметка!


Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: Stoychev   
Дата:   23-01-11 23:07

Възможно е да не съм го разбрал правилно. [smilie24]

Иначе се сещам за хорото в Калофер на Йордановден. Година след година виждам каква блъсканица е между фотографите, а на изключителни шедьоври и до днес не съм попаднал. Това е негативната страна на превръщането на фотографията в масово хоби.
Други примери има колкото щеш...

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-01-11 23:19

Влиза се във всички галерии и музеи в БГ безплатно. Разбира се говоря за истинска. Върши работа и пред разни други инстанции за респект(да ти обърнат внимание). Пред полицията също (инструктирани са и почти не бият при масови безредици). Имам опит от 14 януари 2009г. пред Парламента. Два пъти ме бутаха със щитовете на земята , но не ме биха с палките. Може би заради размаханата прескарта или заради бялата ми коса...[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »