Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Заемане сериозно с фотография =)
Автор: etto   
Дата:   26-10-10 23:54

Здравейте.И така Аз съм на 18 години и обичам да снимам..и смятам това да е моята бъдеща работа...,знам че в бранша е кървава и люта битка за фотографи ,защото вече има доста хора ,които искат да се занимават с това професионално.Та попринцип нямам много средства,но завърших средното си и съм решил догодина да се запиша за задочно в колеж(екранни изкуства(фотография)).Но за сега снимам с ГСМа си..който е щоооо годеее със добра камера 5 мегапиксела,автофокус,светкавица и т.н.(малко се и бъгва със светкавицата от вр на вр).И така ако не сте се уморили все още да ми четете глупостите ще ви помоля за съвети,понеже сега почвам да се занимавам с това(в послеписа ще напиша защо).И искам да си взема Никон Д80 на изплащане...,търсих в интернет търсих ,но уви няма.Има само Д90 ,а той е малко скъпичък.И ако може да ме насочите от къде да си взема Д80,благодаря.Следващото нещо е това ,че искам да науча повече за самата техника,за трикове при снимане и т.н. ,но за тази цел не знам от къде точно да започна.В интернет има много информация,но е толкова много ,че не знам от къде да започна.Ако може и това да ми кажете :P
Благодаря за отделеното време.Извинявам се ако има правописни грешки.


П.П. Добре сега защо започвам да се занимавам с фотография чааааааааааааааааааааааак сега.Еми има просто обяснение.Намирам си призванието.Занимавах се с програмиране (PHP,MySQL,JS,Perl,CSS,C++),но с времето открих ,че нямам това така нужно мислене на математик..и разбрах ,че няма как да стане.Добре а защо Фотография ,а не примерно Обущар ? Еми обичам да снимам,имам доста(мисля добри) идеи..,но с ГСМ няма как да станат,отделно ,че нищо друго не ме влече.Така ,че считано от този момент искам да навляза в дълбините на канала :D:D:D:D Благодаря отново.


Пуснал съм темата и в друг популярен фото форум с цел да сравня мненията ви :)

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: SLR   
Дата:   27-10-10 00:00

Сигурна ли си че не си на 13 [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: Amigo   
Дата:   27-10-10 00:01

тва някаква петъчна тема ли е [smilie11] [smilie8] [smilie5]

в базара гледам, че продават чистак нов Д80, побързай [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-10-10 00:02

Забавно :))))))))
Значи за неяснотите, един курс за начинаещи е добра идея. Базовите неща се застъпват, запознаваш се с хора от същата кръвна група и поне малко от малко ще разбереш кое какво е.
Вече за останалото, нека силата бъде с теб.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: pif   
Дата:   27-10-10 00:10

Толкоз хубави книжки има за фотографията от тошово време. И най хубавото е, че ги има в градските библиотеки. Е,няма ги в читанка или в пи ди еф ама ... то и с фотоапарата не може да се снима по интернет.

ОФФ: ако беше на 13 по смисленни ли съвети щяхте да му дадете ?

П.П. Курсовете са напълно безмисленни. Само се пълнят гушите на едни хора които друго не могат.

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: marrio31   
Дата:   27-10-10 00:19

ами ако нямаш достатъчно пари си вземи едно D50 като начало и един обектив 50/1.8 и си в джаза,тая комбинация ше се върже към 500лв от базара[smilie24] и после един начален курс и така..[smile] успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: BirdOfPray   
Дата:   27-10-10 00:26

Пуснал съм темата и в друг популярен фото форум с цел да сравня мненията ви :)

Демек - изпитваш ни леко [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: apollo   
Дата:   27-10-10 01:00

Важното е че акцента е поставен върху дълбините на канала [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: snooper   
Дата:   27-10-10 01:49

Pif ти го е казал много добре - и за книгите, и за курсовете за начинаещи по тези ширини.

Фотографията е корав, много корав път, но ако се влюбиш веднъж в Нея, няма други пътища.

И, 18 изобщо не е "късно", много велики фотографи са хванали за първи път камера на по 30-40 години.

Успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: pefoto01   
Дата:   27-10-10 02:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: compur   
Дата:   27-10-10 06:21

аз пък продавам част от книгите, дето ги е изброил pefoto001. виж в базара или чукни текст

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: vnvas   
Дата:   27-10-10 07:04

Яка тема в която мога да блесна с пълна сила[smilie7]
@etto - налягай си програмирането и MySQL-а, фотограф не се става с четене на книжки, а с много свободно време и парЕ[smilie5] Ако имаш мама/тате дет да те издържат и ръсят кинти за глупости давай - ставай фотограф, ако нЕмаш - налягай ученето, фотографията остави на мен[smilie7]
Никой не ти пречи да снимаш, ама не взимай нещата толкова навътре - програмирай си и си снимай за кеф. Можеш и да си снимаш с телефона като мен - примерни снимки ТУK и като прецениш че телефона ти е тесен тогава да хвърляш пари за щуротии. Във фотографията апарата стои на последно място, може да снимаш и с кутия за обувки[smilie3]



Публикацията е редактирана (27-10-10 08:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: etto   
Дата:   27-10-10 07:27

Благодаря за мненията,на 18 съм и съм момче.Само последния коментар не ми хареса особено =) Лек ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: vnvas   
Дата:   27-10-10 08:03

Е то живота не е само цветя,рози и нови фотоапарати[smilie3] Абе я дай да видим какво снимаш или какво мислиш да снимаш и знаеш ли какво искаш да снимаш[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-10-10 08:10

Курс по обща фотография.
Иначе определено си на около поне 5 години от момента в който ще почнеш да снимап нешо...

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: MauMyHa   
Дата:   27-10-10 08:28

Незнам колко е курса по обща фотография на ми се струва по разумно да си дадеш паричките за това [smile]

Началото [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: opepi   
Дата:   27-10-10 08:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: gpi72   
Дата:   27-10-10 08:46

Може да не ти харесва какво пише vnvas но за съжаление има доста истини в поста му.
За професионална фотография си трябва яка инвестиция. Ако нямаш парите а вземеш заем например гаранцията, че ще го изплатиш пак с фотография хич не е голяма. За това съвета да си наблягаш на програмиране и да щракаш за хоби е доста добър. Пък ако се окаже, че имаш изключителен талант пак може да станеш професионален фотограф. Разликата е само, че няма да си фалирал за до го разбереш.

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: RustyGun   
Дата:   27-10-10 08:49

И аз съм съгласен с Опепи. Трябва да имаш стабилна работа, която да ти носи доходи, позволяващи ти да упражняваш любимото си хоби - фотографията. [smilie3] Все пак освен правенето на снимки трябва да се мисли и за МНОГО други неща. И на мен ми се мотка по цял ден да си снимам тоз-оня и да купувам обективчета през ден, ама нямам чичо владика.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: pif   
Дата:   27-10-10 09:08

Абе ей, я не отказвайте детето. След 20 години програмиране и оправяне на бази данни какво ще е видял от тоя свят. Само един монитор и снимките на другарчетата от фейсбук.
Ако е умрял от глад - отива и бачка в някоя фотоверига. Дават му мизерна заплата която не стига да си плати наема (ако е под наем) обаче общува с фотографи и е в тези среди. Копира им снимките, гледа как се снима. Снима и си сравнява работата с чуждите. От там често се намират клиенти за снимки по обекти от което също се изкарват допълнително пари. Познавам момчета които се научиха да снимат доста добре за по 1-2 години по тая технология.
Тъй, че тея дето се мислят за велики фотографи и искат да изкоренят конкуренцията още в зародиш - да ходят да се гръмнат.
Нали всички се борим да правим това което ни е кеф и да намерим идиот който да ни плаща. Е защо детето да не пробва 2-3-5 години. Винаги може да стане и програмист и строител и мутра и наркодилър и наемен убиец и ... мияч на прозорци. В днешно време не се умира от глад а от мързел.

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: vnvas   
Дата:   27-10-10 09:17

Абе я дайте да изясним на момчето какво е професионален фотограф и обикновен такъв[smilie3] Професионален фотограф означава че човека си изкарва прехраната със правене на снимки - било сватбарски, било погребални, било за модна агенция, Плейбой или репортер. Това не значи че снимките му са върха на фотографското изкуство. Има си хора родени с насока към рисуване , декорация , фотография. Точно това са хората дето правят изкуството фотография , но най-вероятно те не работят като фотографи. Това е простичката истина.
Демек - ти си програмирай и учи, пък никой не ти пречи да правиш фото-шедьоври [shtrak]



Публикацията е редактирана (27-10-10 09:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: cicomanco   
Дата:   27-10-10 09:20

Aз ако можех даа програмирам , нямаше да снимам!
Парите не са в снимането! Там е кефа!

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: pif   
Дата:   27-10-10 09:21

внвас: нали знаеш кво казал бащата дето чистил тоалетните и си завирал главата в ...
Учи тате учи, щото иначе цял живот само ще подаваш инструменти.

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: ittv   
Дата:   27-10-10 09:34

"Занимавах се с програмиране (PHP,MySQL,JS,Perl,CSS,C++)" това от 18 годишен как звучи, все едно е на 50 [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Абе ти като толкова много си програмирал, не се ли научи покрай това програмиране да ползваш Google малко от малко [smilie18]

Успех с фотографията, но ако наистина можеш да програмираш според мен е малко по-доходно, а снимките винаги може да са ти хоби, особено в БГ

Отговори на това съобщение
 Re: Заемане сериозно с фотография =)
Автор: vnvas   
Дата:   27-10-10 09:36

@pif [smilie24] Викаш друго е да си майстор а?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »