Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мобилна версия на форума
Автор: emilliano   
Дата:   24-08-10 23:57

Трудно ли е осъществяването на нещо подобно? Предполагам, че вече много от нас ползват жисиеми, мубифони и всякакви други жунджурии за да влизат тук. Няма да е лошо да има нещо олекотено - хем по-бързо, хем черпещо по-малко трафик. Със всички снимки ще е по-трудно, но поне за форума предполагам, че няма да има особен проблем.
Та има ли мегдан да се случи нещо такова?

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   25-08-10 00:04

Аз, имам сименс от 1937 година, ама не знам дали ще стане да се ползва за интернет?

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: asahi   
Дата:   25-08-10 00:40

Тцъ, неа мегдан.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: ittv   
Дата:   25-08-10 00:48

първо повечето телефони (смартфони) си поддържат браузъри като сафари, опера и т.н. следователно не ти трябва да се оптимизира кой знае колко сайта за мобилна версия, това не е wap от преди няколко години, и за какъв трафик говорим, като снимките във форума не могат да надвишават 250 Кб, за 15 лв на месец получаваш 512 МБ трафик, който през телефон да се скъсаш не можеш да го изразходиш

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: dikimee   
Дата:   25-08-10 01:11

Всички големи сайтове имат подобни версии - от Фейсбуук и GSMarenа ( с много картинки) до g-mail ( без никакви). Въпрос на удобство, бързина , страници пригодени във формат удобен за малък екран и т.н. а не че мислят за едната шепа хора дето ползват WAP.
Иначе на мен не ми пука особено дали ще има мобилна версия на ФФ ( имам по 1ГБ месечно, едва го изхарчвам плюс телефона сам преформатира страниците за по-удобно четене), но ми е любопитно какво трябва да се направи, за да има такава версия ( нов домейн, ще има ли тонове рекламни банери, как ще се показват галериите и т.н.)

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: dnachev   
Дата:   25-08-10 10:41

Мобилна версия на сайта е чисто удобство откъм навигация. Въпреки, че iPod-а ми няма проблем да го показва, не е най-удобното нещо на света да се мъча да уцела точно това което ми трябва.

Подкрепям идеята с две ръце :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: s_dyakov   
Дата:   25-08-10 11:11

Opera mini и си става много мобилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: the_cat   
Дата:   25-08-10 16:44

Ми че аз си броузвам из форума от телефона редовно. За какво ми е орязана мобилна версия? Все пак това не е фейсбук [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: graphix   
Дата:   25-08-10 16:46

m.photo-forum.net - с две ръце ЗА [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: dikimee   
Дата:   25-08-10 19:36

това са три ръце! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: emilliano   
Дата:   26-08-10 11:12

Въпроса не е в това, че може и в момента и в това, че някои имат планове с много безплатен трафик. С олекотена версия ще стане по-приятно и по-лесно. И аз го отварям на 4 инча с висока резолюция, но далеч не е толкова удобно, колкото може да стане, представям си как е на по-малки екрани. Няма проблем за сайтове, в които човек влиза инцидентно или от време на време, но предполагам, че много от вас влизат тук всеки ден, че и по няколко пъти.
Просто го споменах като идея и съм наясно, че в България едно нещо като и така се работи рядко някой се хваща да го подобрява. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: CyberGene   
Дата:   26-08-10 11:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: dpurple   
Дата:   26-08-10 12:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: CyberGene   
Дата:   26-08-10 12:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: dikimee   
Дата:   26-08-10 23:36

Може би без рекламните банери (ако възможно, от там падат яко пари, пък мобилната реклама си е неразработено поле за изява) и определено без снимките в полето отстрани, а списъка с галериите изнесен отдолу - така почти 100% от ширината на сайта се използва от текста. Благинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: emilliano   
Дата:   27-08-10 12:56

Може би и някой от администраторите трябва да се произнесе въобще дали ще му се занимава на някого. Ама си мисля, че рано или късно ще трябва да се направи. Все пак нали всяко едно увеличаване на посещаемостта е полезно за сайта. Или щом няма реклами (респ. директна печалба) няма и смисъл...?

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: jivkojj   
Дата:   27-08-10 13:12

Те още десктоп-версията не могат да удурдисат, вие за мобилна мечтаете ...
Ето на мен например ми се налага да рефрешвам, за излиза номерацията на страниците, а едва ли е толкоз трудоемко да се фиксне това.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: Cyclon   
Дата:   27-08-10 13:38

Аз съм ЗА.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: ipolit   
Дата:   27-08-10 13:41

Всяка сутрин преглеждам форума и engadget в тоалетната с opera mini на резолюция 320х240. Това го правя от примерно 3-4 години. И трафикът ми месечно е около 5 МБ. Операта е перфектна за форума - оптимизация на трафика, щото всичко минава през тяхно прокси и нещо дето нормално ще ти дръпне 5 мб на телефона е около 50 кб. Логина работи, тъй че може и да се пише.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: faireone   
Дата:   26-07-13 15:59

Ще разбудя доста стара тема, но въпросът е належащ и в момента..
Да оставим настрана трафикът и бързината на зареждане.
Доста по-удобно би било форумът да може да се преглежда в по-прегледен вид на мобилно устройство (визирам смартфон с 3.5" дисплей или по-голям), да не се зуумва постоянно, за да избера нова страница на тема или просто да селектирам нещо.
Най-удобната платформа е tapatalk. Предполагам повечето с умни телефони, са запознати. Налична е за почти всички ОС-и и е доста удобна за четене и писане във форуми. Писах и фийдбек на администраторите на сайта преди няколко месеца, но отговор никакъв.
Наистина това, че няма мобилна версия на форума, доста ме спира да го преглеждам по-често през деня, когато не съм си вкъщи. Предполагам не съм единственият.
Кажете поне има ли някакъв зародиш на план това да бъде осъществено някога?

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: sirkhann   
Дата:   26-07-13 19:06

По-добре не давайте предложения за подобрения в сайта, защото не знаете кой неизвестен адм?н как ще реагира. Всичко си е добре така, никой няма нужда от нововъведения. Така е най-добре, по-добре не може да бъде [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: io_bs   
Дата:   26-07-13 22:29

Според мен самият форум има нужда от ъпдейт. Би било готино в началната страница на форума да има бутонче до всяка тема, което да те отвежда до първото непрочетено мнение, а и вмъкването на тагове е малко тегаво и си има особености.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: Myth   
Дата:   27-07-13 01:41

Самия форум не може да бъде ъпдейтван по стандартния начин, най-вероятно.
Причината е че прекалено къстъмизиран. Предполагам могат да му се добавят функционалности само ако допише/добави код на ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: Lycan   
Дата:   29-07-13 04:51

[smilie24] tapatalk за мобилната версия,

bootstrap за сайта, така ги виждам нещата (след време явно)
:)

Отговори на това съобщение
 Re: Мобилна версия на форума
Автор: Lycan   
Дата:   31-03-17 01:24

UP... пет години по-късно :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »