Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Проблем с Принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   23-07-10 11:09

Здравейте.
Нещо ми стана с принтера.
CANON PIXMA IP 3300
Онзи ден принтирах 3 снимки формат А4 и всичко си беше ОК.
Снощи исках да принтирам един документ и не иска.
Пуснах му цветно, принтира само че без черно и ви е ясно колко е цветно.
Пуснах му Cleaning , DEEP cleaning.Какви ли не манипулации правих и не иска.
Смъкнах му главата, почистия и нея, стана като нова, но пак не иска да принти черно?
Какво да правя?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: Alex-dan   
Дата:   23-07-10 11:12

Да не ти е свършило черното мастило примерно [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   23-07-10 11:14

ееееее, молим те.Даже си я пълних, щото си мислех че е свършило но уви....
имам даже и ресетър за чиповете.Абе всичко по учебик правя, но изглежда нещо пропускам.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-10 11:32

А въздухче да ти е влезнало? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: nickey71   
Дата:   23-07-10 11:36

като пуснеш тест на дюзите,всичко ли си излиза както трябва?И при мен се е получавало подобно нещо.пускам тест,всичко е ок,обаче изкарва няколко реда както трябва,после се загубва даден цвят.На много копия ли ти е принтера?
Ако ти е влезнал въздух,трябва да "набиваш" мастило директно в главата.



Публикацията е редактирана (23-07-10 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: milen   
Дата:   23-07-10 11:38

сигурен ли си че това черно, с което го пълниш е такова кат за твоя принтер? може да са заминали дюзите на черното. имал съм такъв случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: asahi   
Дата:   23-07-10 12:13

Какво пише в менюалчето?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   23-07-10 12:30

Ми принтерчето ми е на доста копшия(да не преовиличавам,ма е на 5г.Като последните 2г. принтирам доста снимки и то повечкото А4 ).На теста на цветовете ми изкарва всичко без черния цвят.черничко ми излиза само една ивичка.За възхух съм сигорен че няма,Мастилата са си купени точно за тоя модел на Инкджет.
Не го пълня за първи път.
Други идеи?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-10 12:48

Да ти е заминала главата, както ти казаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   23-07-10 13:10

Ами ще си купя тия дни една нова черна мастилничка, и ще раберем.
Но ако не е от това какво да правя?
Нов принтер ли да купувам?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: nickey71   
Дата:   23-07-10 13:16

Инкджет или ИнкТек? Ако са вторите,това са най-калпавите и в същото време най-разпространени мастила.Главата си заминава,колега.Това е точната диагноза.А това дето го описваш като проблем са първите симптоми,които оттук нататък ще зачестяват.Ще се оправя за известно време и после ще ти прави още по -големи чалъми.Сменяй го,6-та серия на Пиксма са далеч по-добри като печат,като себестойност на консуматива и т.н. Ако имаш човек в Щатите,който да ти ДОНЕСЕ нова глава (около 45 долара) става, иначе просто не си заслужава.5 години не са малко живот за принтер дето доста е печатал и то предимно пълноцветно

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-10 13:23

Всъщност 7ма серия е за препоръчване, има оправени някои бъгове със самопочистването. Ако ще печаташ с оригинални мастила, 4700 ще си избие парите след време, защото 4600 харчи повече за самопочистване...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-10 13:23

Другото е да си намериш някъде 9500 втора употреба, в краен случай - 9000, но него не те съветвам да го пълниш. Кощунство би било.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   23-07-10 13:38

И сега кво?Нема спасение принтерчето?
Жалко.Ми ще се копува нов.то се е видяло
Само трябва да реша кой!
Е пак ще е на Канон.
Мислех епсон, само че не печатя всека седмца, па разбрах че им засъхвали главите.
Па не искам и на него да му ставам роб.
Така че КАНОН ще е.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   23-07-10 14:00

А кои мастила са най-добрите.?
Нямам възможност, па и не си заслужава за домашни условия да копувам оригинални мастилнички.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-10 14:01

ОРИГИНАЛНИТЕ [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   23-07-10 14:48

Автор: sirkhann
А ти с какър принтер си ?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-10 14:55

MP970

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: asahi   
Дата:   23-07-10 15:00

Ти чете ли какво пише в менюалчето? Да ползваш оригиналните консумативи. Всичко друго е компромис с качество, производителност и загуба на време.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-10 15:03

$45 за нова глава спестяват четене на манюала. Иначе имат гадни ръководства тия принтери, на мен ми е като Help файл ръководството - пишеш си проблема и тоя отива да мисли...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: moketa   
Дата:   23-07-10 15:07

prisonbreak, недей да слушаш крайни мнения като "само оригинални мастила" или "купувай си нов!". Трябва да правиш разлика между мастилница и глава на принтера- въздушни мехурчета правят проблем само в главата- най-вероятно при смяна на мастилничката е влязъл възух в пространството над дюзите в главата. Ако е така- пускаш един цикъл нормално почистване на дюзите и изчакваш 1-2 часа. След това пускаш още един цикъл и пак изчакваш същото време. Ако не се появят повече линии в теста значи има запушени дюзи. Главата на Pixma се сваля лесно- изваждаж я, "продухваш" дюзите на черната глава със спринцовка с тръбичка нанизана върху конусчето на черната дюза с ДЕСТИЛИРАНА топла /30-40 градуса/ вода- трябва от всички дюзи да пръскат стабилни струйки вода. Подсушаваш главата върху чиста хартиена салфетка, нареждаш обратно мастилничките, пускаш нормален цикъл почистване и желателно е да изчакаш най-малко 1-2 часа да излязат еветуални мехурчета.
Ако това ти се струва сложно - купи си нова глава или нов принтер.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: 3DF   
Дата:   23-07-10 19:12

.....Мислех епсон, само че не печатя всека седмца, па разбрах че им засъхвали главите.
Па не искам и на него да му ставам роб.....

ЕЕЕ, НЕ Е ТАКА ! ЗАСЪХВАТ С КОФТИ МАСТИЛА. С ОРИГИНАЛНИТЕ ИЛИ ХУБАВИ НЕОРИГИНАЛНИ НЕ СЪХНАТ.
А АКО СИ СИСТЕМА И ДА СЪХНАТ, МАЛКО РАЗХОД НА МАСТИЛО НЕ Е ПРОБЛЕМ.

А кои мастила са най-добрите.?
Нямам възможност, па и не си заслужава за домашни условия да копувам оригинални мастилнички.

И АГНЕТО ЦЯЛО И ВЪЛКЪТ СИТ. Е НЕМА ТАКЪВ ФИЛМ.

МОКЕТА ТИ Е ОБЯСНИЛ, КАКВО ДА НАПРАВИШ.
АКО НЕ СТАНЕ ВЗЕМИ СИ НОВ ПРИНТЕР НЕ КУПУВАЙ ГЛАВА.

ПЪК АКО ИСКАш ВИЖ В БАЗАРА - ПРОДАВАМ ЕДИН ЕПСОН Д78 СЪС СИСТЕМА.

тук



Публикацията е редактирана (23-07-10 19:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-10 19:34

moketa - само хора с неоригинални мастила съм виждал да се оплакват от умрели канони в този форум [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: mariana88   
Дата:   24-07-10 01:14

Нормално е sirkhann ,защото оригинални никой не ползва.Това да се изчака известно време съм склонна да му вярвам на moketa от опит го знам. Аз имам 2 глави и ако ми възникне този проблем вадя едната и слагам другата,след няколко часа ако сложа проблемната работи все едно не е имало проблем без да правя нищо по нея просто си седи върху една салфетка. Не мога да си го обясня ,но е факт.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: mitku   
Дата:   24-07-10 01:26

И аз съм със Цанон (иП-5000). На над 4 години е и си е Слънце. Случвало ми се е и по над половин година да не го включа/пипна изобщо... и пак следващият път печати като нов. НО ползвам само КАЧЕСТВЕНА хартия (най-важното) и оригинални консумативи (по-скъпо, но по-качествено и безгрижно). Погледнете темите из форумите за проблеми от подобно естество и веднага ще разберете, че когато се ползват пълнени мастила, рано или още по-рано се стига до подобна тема. И обикновено проблемът е в главата но принтера, а тя от своя страна в някои случаи е по-скъпа (като резервна част) от нов принтер (и неслучайно). [cool]



Публикацията е редактирана (24-07-10 01:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: mariana88   
Дата:   24-07-10 02:25

Не е оправдано.Оригиналните мастила са по-скъпи в пъти от една нова глава като се сметне спрямо времето което се ползва и одсобено ако се ползва много принтера.2 години да издържи пак си струва, ако сметнеш парите дадени през тези години за оригинални мастила. Е ако го ползваш рядко слагай оригинални то и без друго след 4 години ще излезне някой по-хубав модел принтер и пак ще се наложи да го смениш.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: pdkfoto   
Дата:   24-07-10 12:20

Черното мастило при Канон е пигментно и първото което започва да създава проблеми. Другите са водно-разтворими. Пускай всеки ден поне по едно копие и главите няма да създават проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: imitev   
Дата:   24-07-10 12:39


Черното мастило е пигментно, а другите не са с пигменти?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   24-07-10 13:30

CLI-тата са водни, PGI-то е пигментно. Повечето принтери имат по 2 черни мастила.

mariana88- ако печаташ снимки и качеството е важно за теб, тогава си печаташ с оригиналните мастила. Ако печаташ не толкова стойностни неща, правиш каквото знаеш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: mariana88   
Дата:   24-07-10 19:20

Качество в какво? след 4 години снимките в албум нито принтваните с оригинално нито принтваните с другите мастила са избеляли.Зрителна разлика досега никои не е видял.С оригиналните само изплащаме принтерите на Канон и точим валута от държавата в криза.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   24-07-10 19:30

Да, бе, то щото мастилата за зареждане се правят в БГ, нали?

И тези мастила някой ги е внесал и платил вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: mariana88   
Дата:   24-07-10 19:44

Не се правят в България но са в пъти по -евтини.Аз съм по съгласна да дам не 200 а 800 лева за принтер но да може да работи и с други по-евтини мастило отколкото да ми излиза по над 2000-3000 хиляди на година плащайки за оригинални консумативи.Просто не е честно към куповача, който го ползва много повече от този който принтва по 2 листа на ден.Надявам се че ме разбрахте какаво искам да кажа.Един принтер не струва 200 лева и се изплаща до реалната му цена чрез оригиналните мастила,но никой не казва колко е реалната цена на принтера.Ако тя е 800 лева примерно и има гаранция една година а аз давам по 2000 лева за негови мастила колко пъти съм го платила този принтер потази логика?



Публикацията е редактирана (24-07-10 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: mariana88   
Дата:   24-07-10 20:06

Принтерите може да се направят да имат 2 цени.Цена за любители 200 лева и да не могат да работят с различни мастила от оригиналните за да се изплащат във времето чрез консумативите и втора цена вече реалната на принтера и да позволяват да се зареждат с мастила ,които не са производство на Канон и всеки да може да избира коя цена да плати за принтера според нуждите си.А сега става едно надлъгване.Чудят се как да ни откажат от неоригиналните мастила само и само да им не спъваме работата като постоянно ни плашат ,че неоргиналните мастила им повреждали главите ,а първия ми принтер един ден след 2 години просто не иска да включи ,а главата му остана здрава. 160 долара ми искаха за резервната част за нещо по захранването.Така че колкото и до го пазиш със скъпи мастила не е гаранция ,че ще работи вечно.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   24-07-10 20:28

Абе печатай си както ти харесва. Аз съм на философията, че всяка снимка трябва да боли, като я разпечатваш. Така се замисляш за всяко нещо, което пускаш на принтера. Иначе с евтините мастила печаташ евтиния си бълвоч и нямаш никакъв стимул да се развиваш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: mitku   
Дата:   24-07-10 21:18

Голям праз, че били по-евтини мастилата. Ако искаш качествена снимка, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да ползваш Качествена ХАРТИЯ... а туй значи скъпа хартия. Излиза по 30-40 ст. на снимка 4"*6" само хартията. Оригинално мастило е 20-30 ст. на същата снимка, а пълненият бълвоч е да кажем 5 ст. на снимка... т.е. около 20 ст. на снимка разлика между оригинални и пълнени мастила. Е на мен лично ми е през никора за тез 20 ст. разлика. И как ги сметна тез 3000лв. разлика за консумативи годишно? Като ги разделим на 0.20лв., се получават 15000 снимки годишно или около 40 снимки ВСЕКИ ден... да бе, да - ние ядем доматите с колците... А имаш ли наблизо пункт за вторични суровини или поне достатъчно голямо хале за склад на снимките? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: asahi   
Дата:   24-07-10 21:26

Марианка, има скъпи принтери с евтини консумативи. Има много скъпи принтери с много евтини консумативи. Всичко зависи от месечното натоварване.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: 3DF   
Дата:   24-07-10 21:30

Да де само трябва да си луд да печаташ 4"*6"
с принтер. Става въпрос за 8"/11"

Един пример:

НР 1220 - А3 формат

Черна касета и Цветна Касета = около 60 лв

Пускам аз 12 отпечатъка А3 качествена хартия
и на 11 тия лист - опаааа нема мастилце.
Опаааа и кво правим. Я сега направи оная сметчица със 0.20 ст.
Ама аз като я правя идва 1 лев без хартията.

Та нямало да го пълня с неоригинални?

400 мл не оригинални 48 лв
срещу 80 мл оригинал 60 лв.



Публикацията е редактирана (24-07-10 21:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: mariana88   
Дата:   24-07-10 21:33

Да не забравяме че принтването вече не е само върху хартия.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   24-07-10 21:39

Който върху каквото печата.

3DF - ти да нямаш някое HP или EPSON толкова гладно, бе? Каноните са икономични принтери... ако не ги оставяш да се самопочистват, ами печаташ много наведнъж.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: 3DF   
Дата:   24-07-10 21:46

С принтери се боря от маса години. Тези Епсони, Канони, ХП до 2000 лв всичките са гладни. Няма икономичен мастилен принтер.

Който Канон да вземеш примерно с мастилница от 10 - 15 мл. (това се отнася и за другите марки)
по техн. спецификация му дават около 300 -350 страници печат, но забележи 5% покритие .

Това се равнява на квадратче 2 на 2 см от лист А4.
Ако си с канон "икономичен" пусни известен брой копия и виж на кой лист ще ти свърши мастилото.
Единствения начин за борба с разхода на мастило е системата за мастила, която есе предлага за Епсоните. Това е спасението.



Публикацията е редактирана (24-07-10 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: mitku   
Дата:   24-07-10 21:53

@3DF, ти всъщност си искал да кажеш нещо наобратно на туй, което казах ли... че нещо не стана тъй?
8"*11" или А4 е 4 (словом - четири) пъти по-голямо от 4"*6". А казах, че 4"*6" излиза 20-30 ст. на снимка само за мастилото, с оригинални мастила... като го умножа до А4 идва именно около 1 лв. мастило и съответно разлика до пълнените мастила - около 80 ст.
Абе какво ли ми пука - пълнете си ги с каквото искате. Проблемът си е ваш. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: mariana88   
Дата:   24-07-10 22:07

mitku

Колко струва оригинално патронче на канон 4500?
4 цвята
Колко струва двойното пигментно патронче?

Колко снимки A4 ще разпечаташ с тях?

Да забравим за този момент хартията.

Смятай.
А за снимки по-малки от A4 е безсмислено да принтваш .По-добре ползвай услугите на някое фото освен ако снимките не са прекалено лечни да се дадат там или имаш съмнение, че ще ти ги окалпазанят.

Скоро гледах как бяха окалпазанили една снимка на канава.Толкова се мъчех да оправя гумата на един мотор ,че не бяха го кадрирали добре и бяха отрязали част от нея и като я оправих и я дадах на хората да си я извадят на канава пак беше отрязана помислих че са объркали снимките и са сложили оригинала ,но като я обърнах гумата се виждаше цяла.Жената изрично им била казала какво да се вижда и уж обещали да я направят както иска ,но уви

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: 3DF   
Дата:   24-07-10 22:18

Не,
4"на 6" = 10 х 15 см
8" х 11 = 20 х 30 см -приблизително.

Но:

...Абе какво ли ми пука - пълнете си ги с каквото искате. Проблемът си е ваш. [cool]...

Е ТУК СИ НАПЪЛНО ПРАВ[smilie24]


Истината за масовите мастилени принтери до 1000 - 2000 лв е:

Дават много високо качество на изображението
(Епсон Д78 дето струваше 90 лв дава 5760 дпи на качествена хартия примерно)
Същото се отнася и за останалите марки Канон и ХП . Принтери за 200 - 300 лв вече дават 5760 дпи на хубава хартия.

Поради елементарната механика те са и евтини.
А както у нас така и на запад хората гледат да купуват евтино и качествено. За това най вероятно производителите продават консумативите скъпо за да може с два три комплекта да да се изплатят още два принтера на проиводителя. Като се иде в МЕТРО например там хората купуват мастилки - принтери за да си печатат снимките в къщи.
Само след няколко дни разбират , че са се минали. Но парите са прибрани.

Съответно от там на татък започва търсене на заместители (мастила) Те са 2 вида . Качествни и не толкова качествени.
С качествените може да печаташ без проблем и от време на време да пускаш почистване на главите. Но тогава махаш с ръка и викаш Евтините материали компесират почистването.

Не качествените мастила могат да ти скъсат нервите и почти всеки ден да пускаш почистване докъто разбереш, че мастилото не е качествено и трябва да минеш на друго.

Явно производителите нарочно не предлагат евтини принтери съз закачени към тях туби по 500 милитра защото с кпокупката на такъв принтер ти 5 години няма да купиш нов. Или ще купиш единствено ако новия принтер е пак с бидони по 500 мл. Но печати два пъти по бързо и два пъти по качествено от предишния.

Маркетинг......

За това принтерите които сега се продават с туби по 500 мл примерно струваът на производитела примерно 400 - 500 долара а се продават по 5000 лева.
Това е защото продавайки принтера производителя знае че 5 години няма да го потърсиш. Но той да си вземе своето.

За това един канон купен за 300 лева например ако трябва да му смениш главата - тя струва 260 лв. Това е за да те откажат и да си купиш нов принтер.
Има и още но по късно.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: mitku   
Дата:   24-07-10 22:19

Едно оригинално патронче е 16-22 лв. (зависи от къде се купува), а те са 5 броя. Да кажем - 85 лв. за 5-те.
Аз пък си печатам ВСИЧКО в къщи... по всяко време, когато/както/каквото си поискам, удобно, безпроблемо и с винаги предвидимо/отлично качество. Както казах - не ми пука, че е по-скъпо... и не стъпвам изобщо по т.нар. фотостудиа, където ще си загубя 50-100 пъти повече време и пак ще получа "мазало" (пък макар и 2-3 пъти по-евтино на 4*6" снимка). [cool]
Между другото - мастиленоструйният принтер го ползмам САМО за снимки... имам и цветен лазерен и черно-бял лазерен за всички останали цели. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: mitku   
Дата:   24-07-10 22:35

3DF написа:

> Не,
> 4"на 6" = 10 х 15 см
> 8" х 11 = 20 х 30 см -приблизително...

Какво "Не"? 20*30 см е ТОЧНО 4 (четири) пъти повече (площ) от 10*15 см. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   24-07-10 22:38

mariana88 - преди да си купя принтер, отидох във фотото и си отпечатах няколко снимки там.

ПОГРОМ [smilie5]

Локалното фото знаеш ли за къде могат да ме хванат с тяхното sRGB и мазни снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: mariana88   
Дата:   24-07-10 22:48

78 лева е главата и съм я сменявала 1 път за 2 години здрава експлоатация и проблема не съм сигурна ,че дойде от мастилата ,защото ми показаха в сервиза една наранена пътечка на главата.По-скоро механично нараняване.Но ако принтера е по стар от 4 години си прав че искат по 240 лева само за глава.Искам да кажа че като ползваш не оргинални мастила това не значи ,че принтера няма да издържи с тях поне 2 години ,но ти отнема време за пълнене.Другия вариянт е система за непрекъснато подаване на мастило.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   24-07-10 22:54

Мда, ама със СНПМ и пълнене даваш много пари за ръкавици и сапун, да се измиеш после [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: mariana88   
Дата:   24-07-10 23:01

Гледам в нета има някакви намаления ,но по магазините все още са по 26 и 36 лева пигментното.4х26+36=140 лева за около 30 снимки A4.78 лева една глава.Затова предпочетах да си взема още една глава за резерва.
Да кажем е по 16 лева.

4х16+20=84 лева за 30 снимки

2,8 лева за снимка без хартията
365 дни по 1 снимка да печаташ на ден са 1022 лева.за 2 години 2044 лева за мастило оригинално.



Публикацията е редактирана (24-07-10 23:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   25-07-10 00:54

Много ти е голямо натоварването.

Аз за 1 година не натискам спусъка на апарата толкова пъти [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: mariana88   
Дата:   25-07-10 01:57

Смееш ли да не печаташ поне по една? Как ни лъжат че засъхвали главите ако пропуснем някой ден[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   25-07-10 01:58

Печатам веднъж на 2 месеца, като събера достатъчно мат`рял [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: mitku   
Дата:   25-07-10 12:40

И аз - печатам по веднъж на НЯКОЛКО (обикновено - между 2 и 7) месеца. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   27-07-10 14:30

Тя темичката ми станала много Инпортънт.

Я кажете ся, кво мислите за CANON PIXMA IP 4700.
Някакви наблюдения върху ртози модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: mitku   
Дата:   27-07-10 14:38

Екстра е. Вземай смело - най-доброто, което може да вземеш за "без пари". [cool]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »