Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Проблем с Принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   23-07-10 11:09

Здравейте.
Нещо ми стана с принтера.
CANON PIXMA IP 3300
Онзи ден принтирах 3 снимки формат А4 и всичко си беше ОК.
Снощи исках да принтирам един документ и не иска.
Пуснах му цветно, принтира само че без черно и ви е ясно колко е цветно.
Пуснах му Cleaning , DEEP cleaning.Какви ли не манипулации правих и не иска.
Смъкнах му главата, почистия и нея, стана като нова, но пак не иска да принти черно?
Какво да правя?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: Alex-dan   
Дата:   23-07-10 11:12

Да не ти е свършило черното мастило примерно [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   23-07-10 11:14

ееееее, молим те.Даже си я пълних, щото си мислех че е свършило но уви....
имам даже и ресетър за чиповете.Абе всичко по учебик правя, но изглежда нещо пропускам.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-10 11:32

А въздухче да ти е влезнало? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: nickey71   
Дата:   23-07-10 11:36

като пуснеш тест на дюзите,всичко ли си излиза както трябва?И при мен се е получавало подобно нещо.пускам тест,всичко е ок,обаче изкарва няколко реда както трябва,после се загубва даден цвят.На много копия ли ти е принтера?
Ако ти е влезнал въздух,трябва да "набиваш" мастило директно в главата.



Публикацията е редактирана (23-07-10 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: milen   
Дата:   23-07-10 11:38

сигурен ли си че това черно, с което го пълниш е такова кат за твоя принтер? може да са заминали дюзите на черното. имал съм такъв случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: asahi   
Дата:   23-07-10 12:13

Какво пише в менюалчето?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   23-07-10 12:30

Ми принтерчето ми е на доста копшия(да не преовиличавам,ма е на 5г.Като последните 2г. принтирам доста снимки и то повечкото А4 ).На теста на цветовете ми изкарва всичко без черния цвят.черничко ми излиза само една ивичка.За възхух съм сигорен че няма,Мастилата са си купени точно за тоя модел на Инкджет.
Не го пълня за първи път.
Други идеи?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-10 12:48

Да ти е заминала главата, както ти казаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   23-07-10 13:10

Ами ще си купя тия дни една нова черна мастилничка, и ще раберем.
Но ако не е от това какво да правя?
Нов принтер ли да купувам?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: nickey71   
Дата:   23-07-10 13:16

Инкджет или ИнкТек? Ако са вторите,това са най-калпавите и в същото време най-разпространени мастила.Главата си заминава,колега.Това е точната диагноза.А това дето го описваш като проблем са първите симптоми,които оттук нататък ще зачестяват.Ще се оправя за известно време и после ще ти прави още по -големи чалъми.Сменяй го,6-та серия на Пиксма са далеч по-добри като печат,като себестойност на консуматива и т.н. Ако имаш човек в Щатите,който да ти ДОНЕСЕ нова глава (около 45 долара) става, иначе просто не си заслужава.5 години не са малко живот за принтер дето доста е печатал и то предимно пълноцветно

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-10 13:23

Всъщност 7ма серия е за препоръчване, има оправени някои бъгове със самопочистването. Ако ще печаташ с оригинални мастила, 4700 ще си избие парите след време, защото 4600 харчи повече за самопочистване...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-10 13:23

Другото е да си намериш някъде 9500 втора употреба, в краен случай - 9000, но него не те съветвам да го пълниш. Кощунство би било.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   23-07-10 13:38

И сега кво?Нема спасение принтерчето?
Жалко.Ми ще се копува нов.то се е видяло
Само трябва да реша кой!
Е пак ще е на Канон.
Мислех епсон, само че не печатя всека седмца, па разбрах че им засъхвали главите.
Па не искам и на него да му ставам роб.
Така че КАНОН ще е.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   23-07-10 14:00

А кои мастила са най-добрите.?
Нямам възможност, па и не си заслужава за домашни условия да копувам оригинални мастилнички.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-10 14:01

ОРИГИНАЛНИТЕ [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   23-07-10 14:48

Автор: sirkhann
А ти с какър принтер си ?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-10 14:55

MP970

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: asahi   
Дата:   23-07-10 15:00

Ти чете ли какво пише в менюалчето? Да ползваш оригиналните консумативи. Всичко друго е компромис с качество, производителност и загуба на време.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-10 15:03

$45 за нова глава спестяват четене на манюала. Иначе имат гадни ръководства тия принтери, на мен ми е като Help файл ръководството - пишеш си проблема и тоя отива да мисли...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: moketa   
Дата:   23-07-10 15:07

prisonbreak, недей да слушаш крайни мнения като "само оригинални мастила" или "купувай си нов!". Трябва да правиш разлика между мастилница и глава на принтера- въздушни мехурчета правят проблем само в главата- най-вероятно при смяна на мастилничката е влязъл възух в пространството над дюзите в главата. Ако е така- пускаш един цикъл нормално почистване на дюзите и изчакваш 1-2 часа. След това пускаш още един цикъл и пак изчакваш същото време. Ако не се появят повече линии в теста значи има запушени дюзи. Главата на Pixma се сваля лесно- изваждаж я, "продухваш" дюзите на черната глава със спринцовка с тръбичка нанизана върху конусчето на черната дюза с ДЕСТИЛИРАНА топла /30-40 градуса/ вода- трябва от всички дюзи да пръскат стабилни струйки вода. Подсушаваш главата върху чиста хартиена салфетка, нареждаш обратно мастилничките, пускаш нормален цикъл почистване и желателно е да изчакаш най-малко 1-2 часа да излязат еветуални мехурчета.
Ако това ти се струва сложно - купи си нова глава или нов принтер.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: 3DF   
Дата:   23-07-10 19:12

.....Мислех епсон, само че не печатя всека седмца, па разбрах че им засъхвали главите.
Па не искам и на него да му ставам роб.....

ЕЕЕ, НЕ Е ТАКА ! ЗАСЪХВАТ С КОФТИ МАСТИЛА. С ОРИГИНАЛНИТЕ ИЛИ ХУБАВИ НЕОРИГИНАЛНИ НЕ СЪХНАТ.
А АКО СИ СИСТЕМА И ДА СЪХНАТ, МАЛКО РАЗХОД НА МАСТИЛО НЕ Е ПРОБЛЕМ.

А кои мастила са най-добрите.?
Нямам възможност, па и не си заслужава за домашни условия да копувам оригинални мастилнички.

И АГНЕТО ЦЯЛО И ВЪЛКЪТ СИТ. Е НЕМА ТАКЪВ ФИЛМ.

МОКЕТА ТИ Е ОБЯСНИЛ, КАКВО ДА НАПРАВИШ.
АКО НЕ СТАНЕ ВЗЕМИ СИ НОВ ПРИНТЕР НЕ КУПУВАЙ ГЛАВА.

ПЪК АКО ИСКАш ВИЖ В БАЗАРА - ПРОДАВАМ ЕДИН ЕПСОН Д78 СЪС СИСТЕМА.

тук



Публикацията е редактирана (23-07-10 19:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-10 19:34

moketa - само хора с неоригинални мастила съм виждал да се оплакват от умрели канони в този форум [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: mariana88   
Дата:   24-07-10 01:14

Нормално е sirkhann ,защото оригинални никой не ползва.Това да се изчака известно време съм склонна да му вярвам на moketa от опит го знам. Аз имам 2 глави и ако ми възникне този проблем вадя едната и слагам другата,след няколко часа ако сложа проблемната работи все едно не е имало проблем без да правя нищо по нея просто си седи върху една салфетка. Не мога да си го обясня ,но е факт.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Принтер
Автор: mitku   
Дата:   24-07-10 01:26

И аз съм със Цанон (иП-5000). На над 4 години е и си е Слънце. Случвало ми се е и по над половин година да не го включа/пипна изобщо... и пак следващият път печати като нов. НО ползвам само КАЧЕСТВЕНА хартия (най-важното) и оригинални консумативи (по-скъпо, но по-качествено и безгрижно). Погледнете темите из форумите за проблеми от подобно естество и веднага ще разберете, че когато се ползват пълнени мастила, рано или още по-рано се стига до подобна тема. И обикновено проблемът е в главата но принтера, а тя от своя страна в някои случаи е по-скъпа (като резервна част) от нов принтер (и неслучайно). [cool]



Публикацията е редактирана (24-07-10 01:30)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »