Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Петъчна (във вторник)
Автор: V-Power   
Дата:   20-07-10 00:44

Колеги получих най-странното обаждане.
Моя позната която живее в англия си купила фотоапарат и ми се обади за съвет и да се похвали та разговора протече по следния начин.

- Здравеййй да ти се похваля имам си професионален апарат !!!
- честито какъв е ?
- ами канон.
- е ок де ама кой модел
- и о ес !!!
- да де те всички са и о ес но точно кой
- и о ес бе .
- добре де но трябва да има едни цифри.
- ааа ами 1000 Д
- е не е точно професионален да не казвам че дори е много далече от професионалния. Професионалния клас на канон е с една цифра в модела. но браво честито.
- а бе как не е бе ти си луд, много ти разбира главата от пред му се сменя обектива.
- е те на много апарати им се сменят обективите но тва не означава че са професионални.
- ок де все едно, та кажи ми сега какъв обектив да си купя щото искам да снимам блек енд уайт ?
- имаш предвид филтър ?
- не бе обектив
- е то чернобялото се прави след това софтуерно.
- знам го тва не съм малоумна , но не искам така, искам си обектива да си го прави директно черно бяло.
- (смеейки се) - тва не го казвай на никой щото ше ти се смеят.
- а бе ти луд ли си ? що ше ми се смеят ?
- ами защото обектива е с лещи които просто доставят светлината такава каквато я виждат до сензора и той я записва в цифров вид.
- не е вярно аз питах един приятел фотограф в англия, и той ми каза че трябва обектива да е черно бял.
- е ОК кажи му сега на твоя приятел да ти препоръча защото той явно познава повече технологията и ще ти даде по-добър съвет от мен, пък и както каза ти много ми разбира главата.
- ОК ще му кажа, знаех си че ше те стане яд че имам сигурно по-хубав апарат от твоя и за това не искаш да ми помогнеш. Приятна вечер.
- Приятна и на теб !!!

Не знам да се смея ли да плача ли ? просто исках да го споделя с вас [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: e-design   
Дата:   20-07-10 00:46

васкоооо, васкооо ;) много те е яд, знам си аз - каката има 3 цифри повече ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: navy   
Дата:   20-07-10 00:46

Защо се майтапиш така с момичето... публично [smilie7]

Сигурно и ти не разбираш от акушерство или бадмингтон.... но никой не е съвършен [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: sd   
Дата:   20-07-10 00:47

Колко мъка има по тоя свят! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: vikitovikito   
Дата:   20-07-10 00:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: V-Power   
Дата:   20-07-10 00:57

и от акушерство разбирам доста и съм се състезавал бадминтон ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: navy   
Дата:   20-07-10 00:59

Ако беше по съобразителен би отговорил по друг начин [smilie5]

Иначе случката не ми се вижда смешна, дори и след като си я поукрасил [smilie3]

Такъв род 'драми' има във всеки един форум по съответната специалност, ние фотографите не сме с нещо уникални толкова [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: V-Power   
Дата:   20-07-10 01:08

Нищо не съм украсявал дори съм съкратил това онова, не съм казал и че сме уникални, проблема е в това, че ако съм и се обадил да я попитам за някакъв съвет относно тва с което тя се занимава няма да и споря че не е права след като нищичко не разбирам, и още повече да и казвам че нищо не разбира !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: niagara   
Дата:   20-07-10 01:11

Нейвий,
не разваляй купона[ezik] , а разкажи и ти нещо от твоите разговори с пишман-снимачи[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: navy   
Дата:   20-07-10 01:11

Това са жени, факт, който може би пренебрегваш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: V-Power   
Дата:   20-07-10 01:14

За тва си прав, все наивно си мисля, че жените имат развито логическо мислене (леле са кат ме погнат)[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: niagara   
Дата:   20-07-10 01:19

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: navy   
Дата:   20-07-10 01:21

Добре, ще разкажа една случка [smilie7]
Не бих искал да се присмивам над приятеля си, просто ситуаията е такава, смешна... или трагична, знам ли [smilie7]

Вика ме той за малко интериорни и екстериорни снимки. Има някакви, но иска малко по изпипани с кадровка и визия, понеже явно са снимани от служител в комплекса, който не това му е била работата...

Още със започване на снимките постоянно ме пита - ама само 1 ли ще направиш тук, а от този ъгъл няма ли да опиташ, а я да видим от тук няма ли да стане по добре?

Аз само го гледам, чудя му се и му говоря директно - виж, аз ти правя това, от което имаш нужда. Кадри, които после да триеш предпочитам да ги трия още в главата си.

Обаче продължава да ме гледа с недоверие...

Получи толкова снимки, колкото му трябваха. И 1-2 отгоре по мой вкус, малко извън темата [smilie3]

Осъзнавайки ситуацията ми споделя след това:
- За предния обект дойдоха едни софиянци. С няколко куфара лампи, фотоапарати. Снимаха, че са скъсаха. Значи... оня като сложи статива и прас - 2-3 кадъра. После отмести малко - прас 2-3 кадъра. И така отвсякъде, откъдето му хрумне...
Накрая ми изсипаха около 3000 снимки!
Намразих ги, защото ми отне 2-3 дена да се чудя и да се мая коя от 10-на подобни с леко изменение снимки да избера... проклинах ги сто пъти!

Отговорих му, че за визия, която не би се харесала на някой - не си струва да вдигам апарата. по добре да се разходя половин час, един час из обекта, но да вдигна фотото толкова пъти, колкото е нужно, отколкото да бацам на поразия... барем нещо от калабалъка стане [smilie5]

Това малко като реклама ми прозвуча, но сега какво, да седна да Ви лъжа ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: imitev   
Дата:   20-07-10 01:22


A - баш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: ALBIREO   
Дата:   20-07-10 01:22

Сега и се обади, извини и се и и кажи, че за да прави черно-бели снимки, трябва да си купи черно-бяла флаш карта. [smilie5] [smilie18]
Респективно - за цветни снимки - цветна флаш карта.
След което доволна ще отиде в някой магазин където с право ще обяснява на продавач консултанта, че нищо не разбира... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: B0_   
Дата:   20-07-10 01:25

жена търси безцветен обектив [smilie10] опс тожа бе6е за друга жена тази търси èрно бял :) аре да помогним хора ...
Черно бялото влиза на мода пак нова сериа апарати ще се направят черно бели с функция да снима и цветно за жени специална серия за мже също :)

офертите тук ... [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: V-Power   
Дата:   20-07-10 01:26

Хахахахах да обаче после продавач консултанта ще се смее най-добре ...

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: TonevJr   
Дата:   20-07-10 01:27

Нави пести,че не му се сменя затвор![smilie10][smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: niagara   
Дата:   20-07-10 01:28

Нейви,
абе верно си звучи като самореклама[smilie25] [ezik] [smilie18] [beer]

Албирео,
понякога има такива новоназначени продавач-консултанти, на които ти трябва да обясняваш нещо, не те на тебе[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: navy   
Дата:   20-07-10 01:29

Тонев, ако не го продам на 10% от гаранционния му ресурс [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: niagara   
Дата:   20-07-10 01:53

сещам се за случка от първите години на пукването на демокрацията....

Вече беше тръгнала частната инициатива демек капитализма, и се бяха появили първите фотоателиета...

Минавам през един град, решавам да си проявя филма и да поръчам няколко снимки...

При получаването на готовите снимки се завръзва следният разговор с момичето:

аз: извинете, но нещо снимките ми са избили в лилаво-розово, и бялото ми вече не е бяло,
............може ли да направите корекция?
тя: ????
аз: може ли да изчистите това розово, така че цветовете да станат естествени и бялото да стане бяло?
тя: .... ми филмът ви е такъв.... по-бяло не можем да го направим...
аз: вярно, че понякога лентата избива в някакъв цвят, но на машината може с плюс и минус да направите друг баланс на цветовете и да премахнете тонирането на филма...
тя: нямаме копче със степени на цветовете... има едно копче, с което пускам... какъвто филм пусна, такова става...
аз: ???
тя: машината не може да променя цветовете, няма такива копчета...
аз: аъъ може ли да видя? А! има копчета...
тя: А! имало копчета....
аз: хайде да пробваме
тя: А! ... можели сме да променяме цветовете и да правим чисто бяло...


[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: burningice   
Дата:   20-07-10 07:44

Странно, до сега си мислех, че всеки професионален апарат прави само професионални снимки и винаги съм се чудил, как така на визьора на зенита се вижда цветно, а под руската Упа излизаха черно-бели снимките?!

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: tonyboy79   
Дата:   20-07-10 08:19

V-Power забавна историйка. [smilie5]

Преди няколко седмици във фейсбук ми пише едно момиче, че и подарили ДСЛР, но не знаела как да го използва и ако може да и обясня това онова. Помислих си, че ще е някой фотоапарат от ниските класове или турбо сапунерка. Обадих и се и се срещнахме. Седнахме на едно кафе и на въпроса ми какво е апаратчето тя каза "Ами ето това е" и го изкара от раницата. Сигурно съм гледал така [smilie10], виждайки 5Д МаркО II с 24-70 Л. Казах и "Добри подаръци ти правят". [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: jino   
Дата:   20-07-10 08:24

Васе това некоя Муделка ли [smilie18] [smilie18] [smilie18] .
Решила е да става фотограф [smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна (във вторник)
Автор: plamendoc   
Дата:   20-07-10 08:29

Камерата не ставаше ли професионална в ръцете на професионалист[smilie11] че то иначе си е само неква машина.Най ми е гот някой да изтърси
-Ама мене ме снимаха с професионална камера
- Е как е
-Ми нещо не се харесвам[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »