Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Canon EOS 550d samples
Автор: vegata   
Дата:   07-06-10 23:25

Здравейте на всички,
От сума време се чудя дали да си купя DSLR снимачка, ама все се чудя дали си заслужава. Днес минах през Техномаркет и видях въпросния апарат и реших да го поразцъкам. Знам че повечето от вас ще кажат "остави тази играчка, купи си Hasellblad ако искаш да снимаш" [ezik] , ама аз не искам нещо грандиозно, а просто да имам добра рязкост на снимките и да ми е кеф докато щракам. Както някой из темите беше казал "да изглеждам ПРО"[smile]. Щракнах няколко снимки с китовия 18-55, щото нямаха нищо друго в магазина. В момента имам Canon Power Shot A610, който ми е от поне 5 години и трябва да ви кажа че съм тотално разочарован от снимките на новите "сапунерки" сравнени с моята антика. Че дори и някои DSLR-и като EOS 1000 не могат да му стигнат рязкостта и детайла в снимката, но вече взе да ми остарява машинката и да прави някои щуротии като,размазани снимки, кофти фокус, липса нарязкост и т.н.
Та ако не ви мързи дайте някоя идея дали да се хвърлям на DSLR или да си купя нещо което да е читаво, въпреки че аз не мога да открия такова. Очаквам да препълните темата с идеи за това как да си купя нещо от базара, да събера още няколко хиляди и да си купя някой мега-як NIKON мечта на повечето от вас и разни такива, но няма да обърна внимание на такива драсканици, така че .... дерзайте.[smilie22]

http://i730.photobucket.com/albums/ww306/vegata/Canon%20EOS%20550D/IMG_0304.jpg



http://i730.photobucket.com/albums/ww306/vegata/Canon%20EOS%20550D/IMG_0315.jpg


http://i730.photobucket.com/albums/ww306/vegata/Canon%20EOS%20550D/IMG_0316.jpg



Снимките са правени набързо без много играчка с настройките като последната е на ISO6400. Ако някой има по-добри снимки с това животинче нека качи, че като гледам само приказки и никой не е качил снимки. По-принцип леко съм се запалил да си купя DSLR, но като че ли не се е явил някой, който да ме убеди или пък разубеди. Бих превъзмогнал обема, теглото, скъпичките обективи(хубавите де), ама кофти мацаница вместо снимка би ме разочаровало тотално.

Поздрави на всички


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: imitev   
Дата:   07-06-10 23:34


Никой не може да ти каже дали трябва да минеш към второ ниво.

Фотото не ще да е лошо.

18-55is, 50 1.8 за портрети и 55-200is и ще правиш доста по-качествени снимки от който и да е сапунер.

Правилният въпрос е - какви снимки искаш ТИ да правиш с новия апарат?

А610 е страхотна машина, но размазаните снимки надали се дължат на старостта му...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: shsphoto   
Дата:   07-06-10 23:36

Е какво не му харесваш на 550Д-то, виж каква картинка ти прави на 6400, това със сапунерка може ли да стане според теб?
Китовия обектив 18-55ИС си е много добър заначало.
Взимай един 550Д и си гледай кефа!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: vegata   
Дата:   07-06-10 23:53

Бе не знам какво му е на 610-ката ама губи фокус, аха да снимам някоя калинка той фокуса на 2см преди нея[smile] . Не винаги, но чат пат на поредни снимки проявява някакви своеволия, например:
Снимам пейзаж в две поредни снимки с еднакви настройки. На първата идеално небе, на втората небето от мляко станало[smilie9] .
Иначе си прав, че е страхотна машинка, но бая е носен по язовири да снима улова и там влага ала-бала. Ето малко снимки от него (това са от готините[smilie5] )


http://i730.photobucket.com/albums/ww306/vegata/Canon%20EOS%20550D/IMG_6250.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/plrf4412.JPG



Публикацията е редактирана (07-06-10 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: asahi   
Дата:   08-06-10 00:06

Вземи си ниКон - онзи втория.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: Canon   
Дата:   08-06-10 00:11

vegata
Хората търсят ДСЛР с 0.7МП (толкова големи снимки си качил) ама май няма

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: Suggs   
Дата:   08-06-10 00:23

vegata:
1) Имаш ли желание да си купиш DSLR?
2) Имаш ли парите?
3) Лично ти харесваш ли снимките, които си направил с 550D?
Ако отговорът и на 3-те въпроса е "да" - купувай.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: vegata   
Дата:   08-06-10 10:28

Съжалявам, ама не можах да се справя с качването на пълен размер на снимките [smilie22]. Иначе от гледане на снимки от разни апарати вече на всичко намирам кусури [smilie5]

До Suggs:
1) Имаш ли желание да си купиш DSLR?- ДА
2) Имаш ли парите? - Има ли желание намират се
3) Лично ти харесваш ли снимките, които си направил с 550D?- тука не съм много сигурен! Аз затова помолих някой да качи снимки ако разполага с тази машинка.
Гледах по разни ревюта ама аз самия съм правил ревю(за други машинки, но все пак)и знам как става и какво се пише [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: Mec   
Дата:   08-06-10 11:04

vegata
на мене като ми се развали през 2008г. след 5 години щракане PawerShot A60 - 2 мегапиксела, се наложи да купувам спешно преди пътуване друга сапунерка от същите, ама 8 мегапиксела. И тая втората сапунерка ме накара да купя ДСЛР защото снимките й са по-кофти от на първата. От както ги набутаха тия много пиксели в сензор колкото бебешки нокън, вече няма друг начин, освен да се купуват фотоапарат с по-голям сензор. Гледах в кварталната бакалия във витрината, направили самсунг със сензор като на канона за който питаш, ама без огледало. И други марки правят вече такиви и с един малък твърд обектив ще снимат по-добре от сапунерите.
На твое място не бих се чудил дали да си взема ДСЛР, а само кой да бъде.
Тоя на който си му хвърлил око, бих го купил ако сега ми се наложи да купувам нов. Само че без китовия му обектив.
Бих ти препоръчал да си свалиш упътването за него и някоя книжка писана за него ако намериш, да ги разучиш настройките и пак да го пробваш, но навън с един твърд обектив. Например нещо под 55мм все ще имат в магазините за фотоапарати като тия на първа страница на сайта дето са сложили линкове към тях че са партньори. И го пробваш на слънце, а не до като вали. Ако е настроен правилно трябва снима добре.
И после като намериш пари за обективи, няма да имаш неприятни изненади като с другите марки че не са направили това което на теб ти трябва. Например аз преди няколко месеца се бях навил да си купувам 85мм Ф1.8 обектив, ама от Никон още не са направили такъв с бърз мотор в него. И сега чакам от умрел писмо.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: vegata   
Дата:   08-06-10 11:14

Същия проблем като моя си имал. Загледах CANON SX 1 IS, ама ми смаза ентусиазма с мазната си снимка, иначе е супер, с голям зум, USM и такива разни. И той снима добро видео (не че ми пука) ама гадната снимка си е гадна. Така че може би си прав за DSLR-а, че въпроса не е "дали", а "кой". Не знам в кой магазин биха ми позволили да изляза навън да снимам с апарата, но ако има такъв би било чудесно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: Petri   
Дата:   08-06-10 11:16

...



Публикацията е редактирана (10-06-10 08:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: Suggs   
Дата:   08-06-10 11:25

vegata написа:

> 3) Лично ти харесваш ли снимките, които си направил с 550D?-
> тука не съм много сигурен!

Щом не си сигурен, значи има нещо в тях, което не ти харесва [smile] . Сподели какво е.
А в Павилиона и Синтезиса мисля, че няма да е проблем да направиш снимки и навън, естествено, ако подходиш правилно към продавача. Аз съм пробвал така, само че обективи.



Публикацията е редактирана (08-06-10 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: vegata   
Дата:   08-06-10 11:34

Ами противоречиви са резултатите, които съм видял досега. Кадъра на Petri е супер, но има някои снимки, които съм виждал и са мазни сякаш че не са на фокус. И не мога да разбера дали е проблем в ЗАУ или обектива или най-важното - апарата. Защото ако ми коства неистови усилия да му докарам чиста снимка...не благодаря. Това имам впредвид като казвам че не съм сигурен в хубавата снимка. От тези които аз направих ме впечатли тази с ИСО6400, че е доста добра за тази настройка(или поне на мен така ми се изглежда)


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   08-06-10 11:41

vegata

Ами то няма все още DSLR, при който резултатите да зависят от тялото, но да не зависят от обектива [smile]
То ако направят такъв вероятно няма да има и смисъл да е със сменяема оптика [smilie18]
Мазни кадри, не на фокус мога да ти докарам с което си искаш тяло [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: vegata   
Дата:   08-06-10 11:47

Мдаа, мисля да се пробвам в някой магазин да щракна навън някоя и друга снимка с по-читав обектив да видя резултатите и да преценя. После ще опитам да кача пак някоя фотка за коментари(дано успея да кача в пълен размер).


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   08-06-10 12:09

Честно казано не с по-читав обектив, а с повече замисъл трябва да направиш следващите тестове.

Вземам една от снимките ти на посоки - IMG_0304.jpg

Сега – има ли шанс за този кадър:

- снимано е с Canon 550D и EF-S 18-55 IS – по принцип някой ще кажат, че този обектив макар и доста добър като цяло, особено за китов, ще да е с недостатъчна резолюция спрямо тази на сензора на тялото. Но чак пък толкоз ... – според мен е доста добра комбинация за начинаещ любител с мечти и за видео ...


- Снимано е на 18 мм на доста ниска скорост – 1/30, като в кадър има елементи в дълбочина на доста голямо разстояние. Скорост като скорост – за стабилизирана оптика би трябвало все пак да е ОК. Обаче – що пък такава ниска скорост пък почти минимална чувствителност – ISO160 - в затворено помещение ... Ама да речем – така искал автора...

- Снимано е на много отворена бленда – почти максимално – 3,5... Е това вече защо? Максимално отворена бленда – знаеш, сигурен съм – предполага максимално малка дълбочина на фокуса. Пък тази снимка на широко и с много обекти в дълбочина... Пък и няма как да позная къде точно си фокусирал... Ама и няма как всичко да е на фокус де... Много, ама много нелогично... Къде да гледам при този плитък фокус дали са ти „мазни и недофокусирани” кадрите...

Сега – вземи моля те, тази същата снимка да я повториш със същия комплект, обаче:

- Снимай на Av, за да имаш контрол върху DOF
- Снимай на по-високо ISO – поне 400, да не кажа и повече – не е никакъв проблем на тези нива за шума, пък ще ти развърже ръцете...
- Снимай такъв тип кадри – с много обекти в дълбочина и след като очакваш почти хиперфокален резултат – на доста по-затворена бленда. Но не прекалено затворена, та да падне качеството от дифракцията – зависи от конкретния обектив. В този случай с 18-55 IS – пробвай някъде 8, 9, 10 може би, не по-затворена, но не и много отворена – 3,5 како при тебе, все едно че снимаш портрет и тестваш на китака бокето
- Увери се, че при така избраната експонация ще имаш и читава скорост – 1/60 може би ще е прекрасно дори и да изключиш стабилизацията на обектива за 18 мм. Но ти не я изключвай де - маняците даже използват винаги статив.

PP: ако все пак искаш да снимаш автоматично в режима P - да знаеш, че като въртиш врътката и камерата ти сменя двойки бленда - скорост на затвора при които имаш същата експонация - тоест пак можеш да си избереш колкото си искаш отворена/затворена бленда.


PPS: Ако не ти се занимава – не минавай на DSLR – има сега прекрасни сапунерки - без капка ирония го казвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: Mec   
Дата:   08-06-10 12:29

Да бе, прекрасни сапунерки ама само на външен вид[smilie5]

vegata
абе купи си го пък после ще ти казват тука как да снимаш с него, гарантирам ти го на 100% че няма да те зарежат съфорумците.
Ако виждаш добри снимки из профилите на хора снимащи с ДСЛР, значи и ти с този канон ще можеш да ги правиш същите ако му завинтиш същите обективи.
Ще имаш възможността да се разочароваш само когато снимаш от големи разстояния при липса на силна слънчева светлина. Но със сапун е още по-кофти...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   08-06-10 13:07

Mec

ОК - и това е вариант...

След като ви се вижда чак толкова сложно да схванете и използвате няколко съвсем елементарни принципи и зависимости в оптиката и фотографията....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: guciguci   
Дата:   08-06-10 13:15

Странно желание имаш,някой да качи сники от 550Д. И с какво ще ти помогне това. С какъв обектив ще снимаш после ти? Мислиш ли,че ще докараш същата снимка,като тази,оято си видял тук и ти е харесала. Като общо мога да ти кажа,няма как да не ти хареса 550Д. Защо въобще говорим за сапунерки. И най-скъпата сапунерка над 400 ИСО издъхва,някои и над 100 !! Така че въобще не може и да става дума за сравнение. Без да съм снимал лично с 550Д,мога да предположа за какъв фотоапарат става дума. Ако имаш сумата,вземай,ама после добре мисли за обективите. Като му лепнеш 18-55 няма как да изкараш максимума от тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: vegata   
Дата:   08-06-10 13:59

Не знам с какво би ми помогнало, но със сигурност ми е интересно да видя какви снимки прави машинката. Тук се прокрадват мнения, че снимките имали сапунерско излъчване и т.н. Все пак на всеки би било интересно да види какво си купува. Ако някой качи снимка от BENQ например тя все ще си е гадна, така че..... За обективите е ясно - без нещо качествено няма как да се мине. Аз например снимах с EOS 1000 с уж добър обектив, ама все си изглежда кофти. Не знам тази машинка как се справя.
А за теста само да кажа, че снимките ги направих набързо без грам мисъл или творчески стимул - просто щракнах ей така. Ще пробвам пак и ше видим...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: realnoncho   
Дата:   08-06-10 14:04

Апарата и обективите са само средство за фотография - те ти дават възможности, от теб зависи дали ще ги оползотвориш. В интернет има достатъчно снимки и ревюта на 550Д, имал си възможност и да снимаш с него - оттук нататък избора си е твой.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: Petri   
Дата:   08-06-10 14:09

...



Публикацията е редактирана (10-06-10 08:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: mike74   
Дата:   08-06-10 14:23

Петри ти е дал супер примери [smilie24]
Може и да има малко шум дори при ИСО 100, но не мисля че е проблем. Ако искаш можеш да го чистиш, но и така да го оставиш това се вижда само при 100% увеличение, реално на принт до А-3 няма изобщо да се вижда.
Само че дали с китака ще изкараш такава картинка като на Петри, е малко неясно [smilie5] че той гледам тия примери са му с 90мм ТС и 100мм макро [smilie5] които явно се справят прекрасно на 18МП на кроп, но за китака не знам.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: vegata   
Дата:   26-07-10 23:18

Аз пак да отворя темата понеже имам снимччици за показване този път като собственик на въпросната снимачка. Те са наистина снимчци защото пак не можах да ги кача в пълен размер. Ако някой може да ми каже как да ги кача, така че да се видят в пълен размер ще се радвам да го направя.

http://i730.photobucket.com/albums/ww306/vegata/Canon%20EOS%20550D/IMG_1458.jpg



http://i730.photobucket.com/albums/ww306/vegata/Canon%20EOS%20550D/IMG_1626.jpg



http://i730.photobucket.com/albums/ww306/vegata/Canon%20EOS%20550D/IMG_1093.jpg






http://i730.photobucket.com/albums/ww306/vegata/Canon%20EOS%20550D/IMG_0817.jpg



http://i730.photobucket.com/albums/ww306/vegata/Canon%20EOS%20550D/IMG_0867.jpg





http://i730.photobucket.com/albums/ww306/vegata/Canon%20EOS%20550D/IMG_0331.jpg




Публикацията е редактирана (27-07-10 17:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 550d samples
Автор: mugen   
Дата:   26-07-10 23:22

Браво, май ти върши работа [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »