Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кое видео ще е с по-добро качество от Sony hc3 или от Nikon 5000
Автор: ivo-hd   
Дата:   05-05-09 00:35

Влезнах в спор кое ще направи по-добро видео при следната ситуация:
Трябва да се снима интериор.
Аз твърдя, че с никона, ако го закача на статив и му сложа широкоъгълен обектив, ще мога да направя по-добро видео, с по-добро качество от сонито. Довода ми е че никона ще е с по-добра оптика, както и че сензора му е с по-добра динамика от този на сонито.
никона ще снима на 720р (т.е. резолюцията му е по малка от на сонито) а сонито на HD 1080i, оптикта му позволява зрителен ъгъл не по-голям от около 50 градуса (а никона да речем с ъгъл около 100 градуса ако е с обектив 12-24 мм). Ако става въпрос за туристическо снимане Сонито си е супер, но ако трябва да се направи късо филмче смятам, че Фотоапарата ще бие сонито.
Темата не е дали да има видео на ДСЛР-те или да няма (аз също смятам че ДСЛР апарат не може да се ползва пълноценно и като видео-камера, доста е трудничко заснемането...
[beer] По бира на всеки който даде мнение. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое видео ще е с по-добро качество от Sony hc3 или от Nikon 5000
Автор: Георги   
Дата:   05-05-09 00:47

никона с 24 PC Nikkor

или още по-добре канон 5д марк2 с 24 или 17 TS-E [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое видео ще е с по-добро качество от Sony hc3 или от Nikon 5000
Автор: ivo-hd   
Дата:   05-05-09 00:57

Георги, Говорим конкретно за този модел на никон: D5000 (канон Т1i е аналогичен на Д5000, може да снима с резолюция 1080р и също ще изкара по-добър резултат, а 5Д-то е доста по-висок клас и не го включваме в спора)
Значи да разбирам че засега е 1:0 за мен? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое видео ще е с по-добро качество от Sony hc3 или от Nikon 5000
Автор: Георги   
Дата:   05-05-09 01:00

ами определено това, че можеш да сложиш специализиран обектив е плюс за никона. като говорим и в частност за интериор имаш 24 PC никор, който ако прежалиш цената му можеш да закачиш


http://i.testfreaks.fr/images/products/600x400/244/nikon-24mm-f-3-5d-ed-pc-e-nikkor.963316.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Кое видео ще е с по-добро качество от Sony hc3 или от Nikon 5000
Автор: jivkojj   
Дата:   05-05-09 01:12

Естествено, че ако нещата се режисират Д5000 ще изкърти Sony hc3 от към качество. Всичко си оказва влияние - мизерна матричка, компромисната оптика, компресията, още повече сонито е и с резолюция 1440х1080. Все пак hc3 е най-нисък клас камера и то стар модел.

Естествено другата страна на монетата е управлението, там вече видокамерата смазва фотоапарата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое видео ще е с по-добро качество от Sony hc3 или от Nikon 5000
Автор: ivo-hd   
Дата:   05-05-09 01:34

2:0
Живко и аз му казвам същото [smilie24], но човека упорито отказва да приеме мнението ми за истина. Затова пуснах темата и тук, предполагам че повечето ще имат необходимата компетентност по спора.
Резолюцията на сонито не е ли 1920 вместо 1440...



Публикацията е редактирана (05-05-09 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое видео ще е с по-добро качество от Sony hc3 или от Nikon 5000
Автор: apollo   
Дата:   05-05-09 01:40

Не е по-ниска е [smilie5]

Вземи 500Д то е с 1920/1080 [smilie24]

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое видео ще е с по-добро качество от Sony hc3 или от Nikon 5000
Автор: ivo-hd   
Дата:   05-05-09 01:48

преди месец разцъках едно Д90 на никон във фотосинтезиса. пуснаго на видео с ... май 18-200vr - просто така за теста, веднага се усеща че това не е видеокамера. При опита да сменя фокусното разстояние, въртех по малко и цялата камера - снимах от ръка. Ако апарата не е на статив ръчното приближение (зумване) причинява едно въртеливо поклащане на видеото, при плейване, колкото и да е внимателен оператора. Иначе картината е направо невероятна - , точно като видео от истинска видеокамера - разликата в управлението е като между самолет и хеликоптер - и двете летят ама нищо общо...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое видео ще е с по-добро качество от Sony hc3 или от Nikon 5000
Автор: ivo-hd   
Дата:   05-05-09 02:01

apollo, точно затова предпочитам да сравня никона, защото снима на по-ниска резолюция от сонито и пак съм убеден че ще бие видеокамерата, независимо от обектива, който ще му сложа.
Ако трябва да сравня Д5000 и 500Д - бих взел канона, заради дисплея 920к, ХД видео 1080р...повече пиксели 15 Мегапиксела...

Отговори на това съобщение
 Re: Кое видео ще е с по-добро качество от Sony hc3 или от Nikon 5000
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-05-09 05:25

Аз считам че длср-ите не стават все още.
Имам д90

Отговори на това съобщение
 Re: Кое видео ще е с по-добро качество от Sony hc3 или от Nikon 5000
Автор: Славов   
Дата:   05-05-09 08:59

Да, при така зададената ситуация, но при хиляди други камерта си е камера....

При един поход преди 2 години, кат ни свършиха батериите, един си снимаше със Киева, а ние с цифраците....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое видео ще е с по-добро качество от Sony hc3 или от Nikon 5000
Автор: ivo-hd   
Дата:   05-05-09 10:48

Отчетено е че апарата не става за туристическо видео. Наистина говорим за този случай, когато се мъкне задължително апарат комлектован за интериорни снимки, смятам че ако човек се приучи да прави видео с него (според мен това е възможно само от статив) и ако материала ще се ползва за презентация, важен е крайния резултат: кратко филмче с перфектно качество на видеото.
Без да се броят неудобствата при снимане за оператора на видеоДСЛР-а, кое ще извади по добра картина Сонито или Д5000 (койтоо даже снима на по-ниска резолюция 720р vs 1080i на сонито)
тук пък е показана разликата между прогресив и интерлийс сканиране на образа

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7a/Interlace10hz.gif


[beer] [shtrak] [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое видео ще е с по-добро качество от Sony hc3 или от Nikon 5000
Автор: ivo-hd   
Дата:   05-05-09 10:57

pd, сподели мнение, ти поне го имаш - досега прави ли опити да правиш видео с апарата. Предполагам, че възможността за видео ти е дала повод да избереш точно този модел (първия такъв с video mode). Къде са неудобствата? Без стабилизация на обектива от ръка снимал ли си - как е? а със стабилизация как е?

Отговори на това съобщение
 Re: Кое видео ще е с по-добро качество от Sony hc3 или от Nikon 5000
Автор: jivkojj   
Дата:   05-05-09 11:46

В момента имам възможност да снимам с 5Дмк2. Това със видеото е загубена работа - става само от статив на сцени които не се нуждаят от префокусиране или ако префкусираш - трябва да проиграеш сцената предварително и да сложиш маркери на обектива.
Д90 е още по-зле защото там особено осезаемо се усеща рол-шатър ефекта.

Ако смяташ САМО заради видеото да купуваш Д90/Д5000/5Дмк2 - само ще си изхабиш парите.


Ето още малко за rolling-sutter:

http://www.youtube.com/watch?v=4rIoQN56yxg




Публикацията е редактирана (05-05-09 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое видео ще е с по-добро качество от Sony hc3 или от Nikon 5000
Автор: ivo-hd   
Дата:   05-05-09 13:36

Засега не смятам да си сменям апарата...ако се игнорира че спора се върти около качеството на картината, камерата си е камера, апарата е апарат. Както снимките от видеокамера са ужасни, такаи видео (не е [beer] такова каквото го разбираме всички)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »