Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 DSLR Какъв да си взема???
Автор: DarinHristov   
Дата:   24-04-09 19:32

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=2384&show=additional#slides-pane...
Сони алфа 700
или
Никон Д60
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=2914&show=additional#slides-pane...

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: mastiff   
Дата:   24-04-09 19:33

Никона, само че не от фото павилион!

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: bordon   
Дата:   24-04-09 21:53

Какво точно те накара да се спреш точно на тези два модела ?
Не че са лоши, но все пак ми е интересно...[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: mitakabus   
Дата:   24-04-09 22:01

Че те нямат нищо общо бре...нещо като Трабант и Лада ам незнам...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: hotsnail   
Дата:   24-04-09 22:02

Доста са различни.

Сони А700 е два класа нагоре от Д60 и май двойно по-скъп

Иначе и двата са много добри.

За сони мога да ти кажакаквото те интересува. Има и хора с никн дето могат да обяснят предимствата на никона.

А700 е в сегмента за доста запалени аматьори или професионалисти дето са готови на някой компромиси или по-бедни.

Ако искаш никон с пдобна на а700 функционалност виж никон Д90.

Ако искаш никон дето и да има удобствата на а700 виж никон Д300

ако искаш сони дето е по-близо до Д60 виж А200 или А300 или А350.

Иначе аз бих избрал алфата без замисляне ама това си е мое мнение [smilie5] Никоните също са много добри.

Иначе видя ли ги? това пръв голям (ДСЛР) ли ще ти е? Ако е пръв по добре гледай Д60 или А200 - по-евтинко е.

[beer]

ПП пускай ми въпросите за Сони ако имаш такива на Лично Съобщение, писна ми да се заяждам с разни инфантили.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: mitakabus   
Дата:   24-04-09 22:02

опа...то петък днес....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: DarinHristov   
Дата:   25-04-09 08:47

Така сега да отговоря на въпросите:

1. Да това ми е пурвия ДСЛР

2. Не съм държал нито един от двата в ръцете си но смятам тези дни да отида и да ги видя лично

3. Предполагам че са различни дори повече от лада и трабант. По принцип спрях се точно на тях на никона защото е хубав кит и с един Макро Конвертор Raynox DCR-250 мисля че става добър комплект за добри пари.

4. Спрях се на сонито защото за толкова пари нищо май като апарат по-хубаво не открих но не съм сигурен за неговия обектив мисля че е по-лош от тези обективи приложени с никона но като апарат е по-хубав от самия никон за това се двуомя.

5. Нямам пари само за д90 или д300 много са скъпи бодитата а за кит още по-нагоре скачат цените. А пък ме е страх нещо толкова скъпо втора ръка да си взема

6. Ако не от фотопавилион никона би ли ми казал от къде и на каква цена е?

7. Знам че не съм професионалист и едва ли ще стана но дали ще дам 1400 за никона или 1800 за сонито мисля че мога да преживея 400 лв ако си струва разликата. За това съм си спрял на тях двата. И търся и друго мнение ако ми кажете че за сонито си струва парите и имате добър опит с него идеално знам че са различни но той ми е лимита и ако си заслужава дори и да съм новоизлюпен фотограф не виждам проблем.

8. Гледах и алфа300 и 350 но мисля че никона е по-добър от тях вие кво ще кажете???

9. Чакам отзиви по моята дилема????

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: Amigo   
Дата:   25-04-09 09:26

mastiff написа:

> Никона, само че не от фото павилион!



а какво му е на фото павилиона принципно? [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: Lexi1974   
Дата:   25-04-09 09:39

Аз имам Никон Д60 и много си го харесвам. Основният му недостатък обаче е, че няма моторче за автофокус в тялото и това стеснява обхвата на обективите, които можеш да използваш (само AF-S май и AF-I). Не, че и др. не стават, но ще трябва да фокусираш ръчно, което не си е работа. Инач аз съм пълен лаик, но все пак мнението ми е, че не си струва да се влага толкова в тялото, колкото в обективи. Снимките ми с Никон Д60 и хубав обектив са значително по-добре от тези с Канон 450Д с китовия (с такъв започнах да снимам)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: 1vo   
Дата:   25-04-09 09:42

ДаринХристов, фотографията (за кеф) по принцип си е набутвация, все си на загуба и всичко е компромис.

От Оли 420 до Никон Д3х каквото и да вземеш, все едни снимки ще правиш, така че отиди на място и си избери чисто субективно каквото ти е на "ръка", и хич не го мисли.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: riddick   
Дата:   25-04-09 11:08

1vo, недей така сега. От опит знам, че няма как човек снимащ с двете спомнати камери да прави "еднакви" снимки. Едното те ограничава по много показатели, докато другото ти дава свобода във всичко.
Да, съгласен съм, че първите 100 снимки с двата апарата ще са еднакви. Но след това нещата ще се развият в съвсем друга посока и визия. Хубаво е първото тяло да не е изхвърляне, но много по-тъжно е човек да направи голям компромис само на база цената и да се ограничи от началото. След това почват въздишките и 3-буквените междуметия, подсказващи следващото тяло в колекцията.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: 1vo   
Дата:   25-04-09 11:46

Свободата в по-голяма степен ти я дават обективите, там хубавите са скъпи, при всички марки.
Каква свобода ще има със скъпо тяло и китак, което си е масова практика.
А въздишки по по-добро винаги ще има [smilie5]

П.П. Аз бих си избрал тяло със стабилизирана матрица, няма смисъл да се охарчваш излишно за такива обективи.



Публикацията е редактирана (25-04-09 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: riddick   
Дата:   25-04-09 12:05

Свободата на по-добрия визьор и информацията в него, по-бързата промяна на настройки, повече и по-точни авто-фокусни зони, по-добър баланс с обективите. Ергономичното тяло ти позволява да снимаш по-уверено по-дълго време. Не ти пречи, а помага.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: 1vo   
Дата:   25-04-09 12:10

[beer]ДаринХристов изчезна, ние си чешем пръстите. [smilie5]



Публикацията е редактирана (25-04-09 12:11)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: riddick   
Дата:   25-04-09 12:38

[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: tvk75   
Дата:   25-04-09 15:21

мда, и какво му има на фотопавилиона ?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: swe   
Дата:   25-04-09 15:57

В твоя случай ми се струва, че Сони е по-добрия избор.
Тялото е стабилизирано а това си е сериозно предимство. Тръгвайки с ограничен бюджет това беше единия от мотивите да се спра на тази марка. По-скоро си вземи само тялото и обектив потърси нещо втора ръка в базара. Аз поне направих така и ми излезна по-евтино. За същите пари можеш да си вземеш нещо по-добро от китака, примерно 18-200 е универсално нискобюджетно решение.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: landstar   
Дата:   25-04-09 16:39

мастиф, що не от павилиона? каква е разликата? /под секрет - разлика няма!/

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: asahi   
Дата:   25-04-09 16:51

За начинаещ препоръчвам:
1. Курс по фотография
2. По-евтин употребяван апарат от базара

Всичко друго е загуба на пари и време + печалби за търговците.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: tofo61   
Дата:   25-04-09 17:19

SONY a 700[smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-04-09 17:25

д90 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: DarinHristov   
Дата:   25-04-09 17:45

Парите ще ги дам сигурно така или иначе знам че няма да стана професионалист и да си изкарвам хляба от това.

Моите причини са Обективите които вървят с Никона или самите по-добри характеристики за Сонито дори и с един по-обикновен обектив. Цената на двата няма значение дали ще е 1400 или 1800 все тази лично за мене защото това ще ми е лимита.

Аз клоня изцяло към сонито за да съм честен( харесвам характеристиките му повече от тези на никона)но не разбирам от обективи. Просто исках да разбера защото дали понеже не съм начинаещ не се бъркам и никона си струва само заради обективите въпреки по-лошите характеристики на тялото. Въпроса ми беше дали въпреки всичко не си стува само заради обективите да взема никона.

Втора ръка не коментирам защото знам колко вредно може да е дори и едно изпускане за 1 фотоапрат било то и леко без да остави следа отвън по тялото.

Курсовете са въпрос на вкус има много видове фотография. Всичко е въпрос на изразяване улавяне на момент,светлина гледна точка и подобно и всичко се свежда за фотографа.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: DarinHristov   
Дата:   25-04-09 17:49

Нямам пари за д90 д300 а900 и тези леко по скъпите

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-04-09 17:54

д90 е 1700 + допълнителна батерия :)

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=4030&show=additional


Кво си лице такова [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR Какъв да си взема???
Автор: DarinHristov   
Дата:   25-04-09 18:16


Автор: pd
Дата: 25-04-09 17:54

д90 е 1700 + допълнителна батерия :)

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=4030&show=additional


Кво си лице такова [smilie18]



А + обектив колко става????? Доста нагоре отива

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »