Полезни коментари
Полезни коментари за седмицата - избрани от Редактор
коментар от:
от дата:
снимка:
Чудесно позира! Мисля, че може да се намали празното пространство отляво. :)
първа    предишна  215  216  217  218  219  [220]  221  222  223  224  225  следваща   последна     
Полезни коментари
коментар от:
от дата:
Красиво. Това е моят тип снимки. Бих искал да я видя без Orton ефекта и съвсем леко по-малко шарпната.
коментар от:
от дата:
Красива гледка, добре заснета - харесва ми! (Бих добавил като конструктивен коментар леко небрежното изпълнение: при кадрирането би могло да се включи в снимката малко повече от горната 'рамка' на тъмните облаци. Веднъж така заснето, може (а) да се махнат, но картината би загубила, или (б) да се разшири малко нагоре с функцията 'контекстуално запълване' на ФШ. Също така финесът на сцената заслужава и малко шумоподтискане в небето, както и премахване на петната (в кадъра) от прах по матрицата, с клониране или 'лекуваща' четка. А за следващи снимки - да се почисти и самата матрица. При по-внимателна обработка може също да се избегне ореолът (халото) по контура на хълмовете.)
коментар от:
от дата:
снимка:
Този неестествен светъл триъгълник горе ми дразни окото.
коментар от:
от дата:
снимка:
Яко....Единствено малко повече въздух отгоре ми липсва!
коментар от:
от дата:
снимка:
Чудесен! Ако позволите една малка препоръка, да махнете косъмчето м/у веждите.
коментар от:
от дата:
снимка:
Текстурата, която в случая представлява само остатъчни резки и точици, с нищо не помага на снимката. Още повече, че е хвърлена отгоре без значение къде точно ще попадне.
коментар от:
от дата:
Чудесна. Може би очите са леко предобрени ;)
коментар от:
от дата:
снимка:
Ако не беше центрирана, може би щеше да е добре.
коментар от:
от дата:
снимка:
Хубаво! Хоризонта може би е трябвало да се свали под раменете, да не минава точно зад врата.
коментар от:
от дата:
снимка:
Струва ми се,че кадърът би бил по-балансиран, ако бяха разминати цъфналите макове и църквата.
коментар от:
от дата:
снимка:
Харесва ми идеята и реализацията! Ако приемаш мнение, лично според мен може би човека ако е с няколко крачки по-назад (така, че да не се слива със задния план) ще е по-добре. А и композицията ще стане по-интересно като млечният път, луната и човека образуват мислен триъгълник!
коментар от:
от дата:
снимка:
Харесва ми! Добра работа като композиция, настроение, цвят и пр. Липсва ми малко рязкост поне в предния план, въпреки мъглата. Горе клончето, влязло в кадъра, в близък план е излишно, според мен, оставено така. Ако не е имало възможност да се избегне, може да се засили винетирането в десния горен ъгъл, за да се приобщи като рамка.
коментар от:
от дата:
снимка:
хубави цветове и изражение, емоция. Светлината ми допада също. Ако мога да си позволя просто предложение за композицията - очите е хубаво, да са на над или под 1/3 по вертикала на кадъра т.е. далеко от центъра. Доста по-силно е въздействието ако едното око гледа напред и е на централната ос. С второто се докарва илюзията, че очите Ви следят докато гледате портрета. Успешен ден!
коментар от:
от дата:
Привет! Не разбирам повечето коментари, защото никой не се е родил научен! Темата за вкуса въобще няма да засягам. Ще се опитам да ти дам някои съвети/предложения, използвайки тази снимка, които естествно може напълно да игнорираш. - Светлината. Тя е най-важна! Снимката е направена по обед, когато светлината е най-сложна и принципно най-неподходяща за неподготвения фотограф. Да се снима по това време изисква доста умнения и екипировка (сенници, външни светкавици, филтри и т.н.). Затова повечето хора снимат рано сутрин и късно следобед. - Настройките на фотоапарата. Те са свързани с опита/умението ти да контролираш наличната светлина. От EXIF-а виждам, че снимката е направена с бленда 18, която принципно е твърде затворена за такъв тип снимки. Предположението ми е, че е снимано на някой от автоматичните режими на фотоапарата и заради многото светлина фотоапаратът сам е решил да затвори блендата до 18. Въпреки това снимката изглежда преосветена. Заради затворената бленда целият фон е на фокус. А фонът не е добър. Затова, по принцип, когато се прави портрет на открито се подбира досто по-отворена бледа, например 2.8, така че фонът да се размаже и така цялото внимание на зрителя да се концентрира върху модела. - Фонът. Фонът естествемо може да се включи в композицията, но когато това е направено с мисъл и цел. Една релса от изоставена ЖП-линия не е добър фон. Моят съвет е: Научи се да боравиш добре със своя фотоапарат в ръчен режим (М/Manual). Гледай учебни видеа в youtube. Ако не владееш езици, си намери книги на български по фотография или се запиши на някой фотографски курс за начинаещи. Когато овладееш техниката, тогава вече ще можеш да се концентрираш върху такива неща, като пози, стилистика и работа с модел. Успех!
коментар от:
от дата:
снимка:
Прекрасно е! :) Въздух ми липсва малко отгоре, но само си представям колко трудно се снима в тези условия, тъй че браво!
коментар от:
от дата:
снимка:
Хубав меандър, но му липсва острота на пейзажа поради неправилно фокусиране. Изобщо, нищо не е на фокус, освен едно сухо клонче на преден план (което е по-добре да го няма). Автофокусът често се бърка от такива близки обекти в кадър, затова ползвай ръчно фокусиране!
коментар от:
от дата:
снимка:
Добра композиция и цветове, но ми е леко тъмно лицето, бих светнал една идея малко повече.
коментар от:
от дата:
снимка:
:) Бих кропнал (и прежалил облачето) 1/4 горе.
коментар от:
от дата:
снимка:
Гласувах, но с резерви относно кадрирането...едно "приближаване" до горен квадрат би стояло по-добре, според мен. Също така в тази поза и ракурс десният крак не е добре, може би и заради прозрачността на роклята. Фонът може да се подбере по-добър... Като цяло има какво още да се желае.
коментар от:
от дата:
снимка:
хубаво се е сгънала, ама ако имаше повече акцент(като светло-тъмно) върху това, щеше да е злато!
първа    предишна  215  216  217  218  219  [220]  221  222  223  224  225  следваща   последна