Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Дизел или бензин?
Автор: samara   
Дата:   04-08-08 08:20

...аз чакам Астра Н, хетчбек с 5 врати с комънрейл дизелак 1.9 - 150 коня [smilie21] нова [ezik]
П.П...най-после след хиляди премятания избрах [smilie24] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: Insight   
Дата:   04-08-08 08:43

По принцип от повече от 10 години съм на пропан-бутан, единствените минуси според мене са 1. мястото за и теглото на бутилката (не бих си сложил бутилка под 40 л.) и 2. Необходимоста от по-честа смяна на гърнета, което изяжда част от "далаверата" от по-ниската цена на пропан-бутана.

... турбодизелите са голяма мода и наскоро обмислях смяна на системата ... но тц, нещо не са ми на сърцето.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   04-08-08 08:44

[smilie10] де го скриха онзи българин дето караше с вода и няколко капки от нещо?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: cv   
Дата:   04-08-08 08:53

в мойта фирма има три леки коли, Пежо 405, всичките са бензин, с АГУ Ловато, работниците разправят че как вървят на бензин/така и на газ.А не е газов инжекцион[smilie11] [smilie11] [smilie11]. Аз съм фен и на бензин и на дизел. Всичкото си има и +, и -, две добри няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: Todd   
Дата:   04-08-08 09:38

Аз карам и трите вида ...бензин , газ ,дизел ...

Газта е евтина , дизела е таралясник ,бензина ....4.0 литров мотор редови шестак 170 магарета вдигнати на 4000 оборота ...там е истината!!!

Пинко е прав - кеф цена няма . А икономията е майка на мизерията !!!

Така че ..няма да се жениш за нея я .Вземай една и и скъсай гъза от каране..

[smilie19] [smilie19] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: ogistoev   
Дата:   04-08-08 09:42

Ако търсиш икономична и практична кола то е ясно, че ще е комън рейл дизел. Но да вярваш, че дизелите са по-бързи от бензинови автомобили е леко пресилено. По-точно да вярваш на дизел фанатици като pinko. Алфа 166 2,4JTD сток - ако е 20клапана е 175к.с. ако е 16клапана е 150к.с. т.е. за да е 185к.с. и трябва чип. И разбира се дизелов автомобил 185к.с. е по-бърз от 201к.с. бензин [smilie10] Че има бързи дизели има, на черното бяло не казвам, но като общо заключение да се твърди че дизела е по-бърз, динамичен, пъргав и тн. е смешно. При комън рейл дизела имаш еднакво ускорене както на 2000 така и на 4500оборота, т.е. имаш спокойствие зад волана и не чакаш колата мине 4500 оборота за да дръпне, не се налага да "връщаш" скорост при изпреварване.
Но при по-мощен бензин (>=150к.с.) пък го има момента със тръпката след 4500оборота да усетиш ускорението и да чуеш специфичния звук "та-та-та" от ауспуха.
Въпрос на вкус, предпочитание, възможност и тн.

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: boink   
Дата:   04-08-08 10:10

едно рамо за бензина.

и най-вече на този бензин който мирише по-хубаво от виолетки на живо:

двутактови виолетки


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   04-08-08 10:31

от почти 4 години карам пежо с 1.6 16v 110 к.с. моторче. [smilie24] имах големи резерви към дизела, но това нещо надмина всичките му очаквания. изключително тихо, еластично и най-вече невероятно икономично. на няколко пъти ми се е случвало да правя среден разход 3.9/100 (пълниш цял резервоар, делиш на изминатите километри) при официален разход 4.4/100. това разбира се, като карам кротко, до 130 км/ч. този мотор е истинско попадение за французите, не случайно се слага на маса други марки.

също така имам и с по-големия двигател 2.0 136 к.с. но впечатленията ми са че е доста по-тромав, макар и осезаемо по-мощен -- особено в града предавките му идват малко къси [smile]

изобщо, "славата" на дизела идва от едни таралясници на едни марки дето по-добре да не ги споменаваме. съвременния комън рейл дизел е нещо съвсем различно.

напоследък Пежо и (мисля) Ауди разработиха нов бензинов двигател, в по-малкия сегмент (до 1.6л) с въртящ момент и еластичност подобна на дизела. Нямам преки наблюдения но и това трябва да е ок.

но както ffwd коментира, идва ерата на електромобилите.

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: truly   
Дата:   04-08-08 10:43

Дай разликата между цените на колата с двата мотора. Сигурно разликата е поне 2000 лева. Сега почваш да смяташ като добавяш и разликата в каското, заради по-високата стойност на автомобила с дизеловия мотор, разликата в цената на горивото и ще видиш, че за да има смисъл да си купуваш дизел трябва да въртиш годишно над 50000 км, че даже и повече.
Аз лично до преди година карах само дизел. Сещай се обаче в момента какъв мотор - бензин 1.6 110 к.с. Не е Рено, но все тая. Среден разход 7.5 л/100км

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: asahi   
Дата:   04-08-08 10:49

Казваш, че ще купуваш колата за баща си?
Сметни колко хиляди километра ще прави годишно. Ако са под 5к. бензинът има само предимства. Ако е над 70-80к. газта взима сериозен превес. Горните разсъждения са за малък автомобил.

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: Блясък   
Дата:   04-08-08 10:50

Докато дойдат електромобилите , ние ще сме станали на тор [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   04-08-08 10:56

те електромобилите и сега са тук (и са били и преди) само дето в нашата мафиотска държава нещата са малко по-други.

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: tonevjr   
Дата:   04-08-08 10:58

В САЩ за хибридите се чака 6 месеца,тук сигурно ще се чака колкото преди 30-40 за кола.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rossko   
Дата:   04-08-08 10:58

asahi го е казал
ако караш повече от 5-6 хиляди - газ
за по-малко не си струва инвестицията.
лично аз патувам по около 60 км на ден.
Карам на газ и средният ми разход на 100 км е под 9 лв. на 100 км

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: cicomanco   
Дата:   04-08-08 11:00

взех на жената една тойота ярис ...печка-1.4 гори 4.2извън и 4.8-5 градско!освен жената и детето вътре не остава място за нищо друго!за града етрепач ама на дълъг път си е живо изтезание!ми ко да ти кажа излиза че като пари съм карал субару-то на газ по-евтино от тая кошница!
Дизел никога повече!и като видя само двигателя ка се тресе ....мерси ти за икономията!
газов инжекцион му е майката ако искаш да си вършиш работа и да ти излиза на добра цена!

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: boreto   
Дата:   04-08-08 11:17

Пежо 307SW. 2л. 143 коня. 7-8/100 навън, 11-12/100 градско. Карам 10-20х. км. годишно. За толкова не си заслужава дизел. А за газ не съм приритал...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: imitev   
Дата:   04-08-08 12:11


Целия форум пълен с тузари [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: asahi   
Дата:   04-08-08 12:13

Не бе, само тузарите се хвалят. Аз какво да се хваля със служебното автомобилченце?

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: мара   
Дата:   04-08-08 12:31

бе не можах да изч1ета сичко, ма нафта по-лесно се крадне[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: cv   
Дата:   04-08-08 13:14

а ако се скапе дизеловия двигател, доста по скъп ремонто от бензина. На бензинов му сипеш калпав бензин или газ, ше кюфка ше сеца докато го исгори, а дизел ако сдобара калпава нафта кво става. Специално за дизел кола не виждам смисъл при тая скъпа нафта. Друго беше кога беше 1,67 до 2,00лв., ама сега.

в момента най-изжгодно е на ГАЗ. да приказва кой кво ще, а че миришело зависи от много работи, защото не не всички мирише.

Иначе бензина си бензин, нема да замръзва за разлика от Нафтата /не всички нафти замръзват - само скъпите от 2,70-2,90л./

Защо Волвото ми е Бензин, прецених че няма смисъл от нафта и така.

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   04-08-08 13:37

150, 200, 250 k.c.....[smilie8]

само не мога да разбера за какво са ви? Да се надбегвате с пуберите по светофарите ли?

Аз към "автонобили" отношение нямам. Дето вика Тод всичките са еднакви бангии като се строшат. Важното е да ме кара от т.А до т.Б и да не съм и роб.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: asahi   
Дата:   04-08-08 13:37

Некои другари си краднат нафтата и им е евтинко. Понякога продават. Даже имаше един - топлеше се с нафтова печка пез зимата.

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: danbi   
Дата:   04-08-08 13:37

cv, скъпите нафти не замръзват. не за друго, ами защото съдържат по-малко парафин (който именно 'замръзва'). изобщо, 'нафтата' е доста събирателно понятие. някои хора си карат дизеловата кола с растително масло.

дизеловия двигател противно на мнението ти, е много по-прост от бензиновия. няма бобини, няма свещи. новите поколения и на двата имат електроника, да.

ако бензиновите двигатели бяха по-надеждни и т.н., нямаше всичката професионална техника, от трактора до автовлаковете да движат с дизел.
това важи и за експлоатационните разходи (гориво+обслужване)

за газ да: не малко марки имат модели директно оборудвани за работа с газ. интересно обаче, че това важи само за по-скъпите модели.

истината е в електрическите коли обаче. след не много дълго време, петрола ще намалее драстично и цените му ще станат високи.

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: hp   
Дата:   04-08-08 13:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дизел или бензин?
Автор: danbi   
Дата:   04-08-08 13:43

най-добре си е пеша :) хем повече неща виждаш наоколо...
ама в жегата си трябва климатик, та затова [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.