Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   16-11-12 23:55

Още малко ще му предложите на човека и пластмасови височинни обувки [smilie5] , а той просто питаше за туристически [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: ivjordan   
Дата:   16-11-12 23:58

^Е, той човекът отдавна си купи, сега само си разтягаме локуми, но пък темата става все по-богата на предложения, съответно полезна за всеки вкус и нужди.

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: vladimir666   
Дата:   17-11-12 00:04

написа:

> гармонт незнам си кво гтх [smilie23]
> бореал атлас [smilie23]
> алпинът венто лоВ [smilie23]
>
> всичките са УЖАСНИ в града през
> зимата при утъпкан сняг. за лед не
> ми се иска да си спомням............. още
> повече не искам да си мисля да
> стъпя върху гладка скала, покрита
> с лед..............
>
> всичко изпитано лично [smilie5]
>
> е, горните в 40-50 см сняг миналата
> зима нямаха грижи, но това беше
> само в началото, докато хората не
> се раздвижеха по улиците.....
>
> та изборът на обувка е строго
> индивидуален и няма магазин, в
> който да се пробва в условията, в
> които ще се ползва. прехваления
> вибрам в три сравнително скъпи
> модела, просто не става зимата
> [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Еми не знам, аз си пукам 7 - 8 години вече с гармонт и нямам проблеми [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: peterst   
Дата:   17-11-12 00:15

аз ги имам последните 5 години - купувам горе долу през година, но все не стават. проблема е, че не е само при мен се хлъзгат некотролируемо, но и при една жена, тъй като купувам и за нея по един чифт.

пак казвам - здрави са, удобни, топлят, но са трисезонни.

подметките са гумите за колите - летни (реално 3 сезона), зимни, всетеренни, за кал и т.н. както не бих карал с гуми за кал зимата по утъпкания сняг и леда, така и ще си купя някакъв друг чифт цървули за тази зима. да е жива и здрава търговията [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Myth   
Дата:   17-11-12 00:15

всичките са УЖАСНИ в града през
> зимата при утъпкан сняг.


Че кой тук говори за градски обувки? Аз също не мога да кажа, че съм имал проблем някакъв с Гармонтите.

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: ejko   
Дата:   17-11-12 00:19

Не знам колко да са ужасни в града... Аз 2 зими си тракам с едни north face BACK-TO-BERKELEY в града и в локви и в сол и в сняг и до сега нито е пускала, нито съм се хлъзгал, независимо колко се движат хората по улиците..., а какво остава за истински туристически обувки...
Ето такива смешни са моите, представям си с истински планинарски, сигурно няма да усетя, че има сняг в града...
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/pvfu9521.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/tltv7016.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/jqqw2142.JPG

http://di1-1.shoppingshadow.com/images/pi/5e/22/00/118865913-260x260-0-0_the+north+face+men+back+to+



Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: peterst   
Дата:   17-11-12 00:21

myth, не става въпрос за градски обувки, но предпочитам да не се пребия на път от входа на блока до колата или до най-близкия транспорт и да вървя като нас**н.

после по скалите (разбира се, покрити със сняг) по пътя за вилата (1.2 км), щото колата не може да стигне, да се изплющя яко, щото видиш ли, нося обувки за 300 кинта, препоръчани У форумЪТ. айде мерси [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Myth   
Дата:   17-11-12 00:22

Автор: peterst
Дата: 17-11-12 00:15


Кои точно имаш, точно Garmont Tower GTX иди виж самия производител за какво пише, че са как реши, че са трисезонни...не знам, нещо половината нета ми изтрещя и много страници не искат да ми се зареждат иначе щях и линк да пусна.

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Myth   
Дата:   17-11-12 00:26

Ми аз проблеми с тях не съм имал за обувка в този ценови клас я препоръчвам с две ръце.

Тръгна нета, ето това пише на сайта на производителя "For the modern mountaineer who prefers a versatile, light but still stable set up. For mountaineering, heavy backpacking, low grade climbing." Та незнам, много хора ги позлзат за ледено катерене и отзивите са добри та... аз не катеря и специално за това не мога да кажа. Но лошо ревю на тия обувки до сега не съм видял.



Публикацията е редактирана (17-11-12 00:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: peterst   
Дата:   17-11-12 00:31

garmont нещо си gtx. от стената - 295 кинта преди 4-5 години. утре ще ги извадя да ги видя и да ги понапръскам [smilie5]

и трисезонността е само и единствено за подметките. за това дадох и сравнение с автомобилните гуми, за да стане ясно, макар a/t и m/t да не са познати много много при леките коли.



Публикацията е редактирана (17-11-12 00:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Myth   
Дата:   17-11-12 00:56

Vibram

Тук може да видиш, за какво ги дават подметките точно на Garmont Tower GTX

А ЕТО описание на самата подметка и има списък кои обувки са с тази подметка, хич не са трисезонни а сериозни зимни високопланински обувки, сериозен списък.



Публикацията е редактирана (17-11-12 00:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: peterst   
Дата:   17-11-12 18:24

myth, модела е garmont vetta hike gtx, купуван 2007 в края. пак повтарям: аз зимата с тях не се чувствам безопасно и постоянно вървя като на***н, за да не се изтърся зверски. и не искам да чета каква е самата подметка и какво пишат другите, защото аз ходя с обувките. за това и писах, че е индивидуално........

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Myth   
Дата:   17-11-12 19:32

Ок, ама ние коментираме, Garmont Tower GTX, а не Vetta hike GTX.

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Rebellious   
Дата:   17-11-12 22:17

Гармонта ги отсвирих като марка, първо заради комбитата, дето ми направиха краката на рани за един не дълъг, па макар и екстремен преход! От Бузлуджа до Кара Богдан обратно в лавиноопасен участък... После рязах подплата, опитвах се да "прогонвам" и накрая ги подарих! Тук е мястото да спомена, че краката ми са доста нестандартни, поради травми от една страна, а от друга поради хипертрофирал прасец... И угодата им е трудна. От друга, проблемите ми изчезнаха след като си взех новия Dynafit Zzero 4 U-TF. Заспа толкоз, че с него се пусках по целия южен склон на Балкана - по Дереазлъ, от Чинията до Крън през гората и после обратно... Зиме съм само с тях... И евентуално с терлиците в чуваля, било то в хижа или под някоя преспа в нещо като пещера...
За останалите сезони съм с Аку Айгер 3... Добър чепик, особено за цената си! И с него и катеря. Последното бе по Райските скали, Дяволската камина... Еспадрили нямам, кой да се занимава с глупости и смени![smile]

ПП Това бе за тия, според които все съм отричал, а нищо конкретно не съм посочвал! Айде, живи и здрави![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Rebellious   
Дата:   17-11-12 22:22

А зиме катеря с комбито. Никакъв дерт. Е, има и по-лачени варианти, ама лиготиите не са по нашата част...
А за високото, дето го няма всъщност у нас, да ме извини Мечо [beer] , там си требе вече друго... Итилиен е дал жокер...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Стоев   
Дата:   17-11-12 22:40

Голяма Тема, без много смисъл [smilie7] от последните постове само -Гармонт [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie23] [smilie23] [smilie23] ...[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Rebellious   
Дата:   17-11-12 22:43

Стоев,
Гледай си жената и не се занимавай с глупости![beer] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: TODD   
Дата:   17-11-12 22:48

А цървулите къде си криете ????


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: PolarBear   
Дата:   17-11-12 23:11

Гармонт вероятно са си съвсем читава марка, но и моят крак просто не може да влезе в тях, абсолютно не ми пасва...Та затова казах вече, яко чесане на езиците по форумите, а след това на практика вземаш единственото, което имаш късмет да ти стане. Така е при малките пазари български...

А бе какво става със снега тази есен?!

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Myth   
Дата:   17-11-12 23:17

Ами на мен са ми много удобни (Гармонт), а и реално аз не мога да им запълня "потенциала" ако мога така да се изразя. Та... не съм нито сред големите планинари, нито катеря, нещо та... Надявам се да е поправят нещата де [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Han_Solo   
Дата:   17-11-12 23:36

И все пак помнете че добрата екипировка не винаги може да те спаси:
http://www.buzzfeed.com/toddvanluling/dead-bodies-on-mount-everest

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Стоев   
Дата:   17-11-12 23:41

Автор: Rebellious
Дата: 17-11-12 22:43

Стоев,
Гледай си жената и не се занимавай с глупости![beer] [smilie3]


Друже, барай си Патката и хич да не ти пука за противоположните мнения у ФФ!
Сама Цанон - Долу Никон![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Rebellious   
Дата:   18-11-12 00:07

Анджак де![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: GenaDP   
Дата:   19-11-12 04:31

А от Karrimor, Caterpillar(CAT) или Timberland някой има ли впечатления?

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: johnny_fx   
Дата:   19-11-12 14:40

Като споменахте ледените пързалки в градО, та да позапитам. Как да се ориентира човек, кои подметки са меки и подходящи за лед и хлъзгаво?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.