Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: alsash   
Дата:   28-07-12 20:11

...Тази държава е опасна за Вашето здраве!...

Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: Cristinel   
Дата:   28-07-12 20:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: alsash   
Дата:   28-07-12 20:23

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: cameraman   
Дата:   28-07-12 20:34

Карнобашката е по-арна от пещерската мастика...

Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: universum   
Дата:   28-07-12 22:14

А похвалете и водка Търговище де!

Има едни тунквани бисквити Траяна. Чуден класически вкус на едновремешната детска закуска.
https://photo-forum.net/static/forum/2012-07/vxgc5945.JPG
http://www.mainzbgshop.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/b/i/




Публикацията е редактирана (28-07-12 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: e-mil   
Дата:   28-07-12 22:38

Едновремешната детска закуска и сега я има със същия вкус и същата опаковка. Като залежи на щанда известно време става съвсем като едно време - престояла и суха. [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2012-07/orin5470.JPG
http://regal.bg/lib/showimg.php?filename=dx590_1084025.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: CyberGene   
Дата:   28-07-12 22:44

Тези са ми много любими и са непроменени от едно време:
https://photo-forum.net/static/forum/2012-07/mxfu8208.JPG
http://dev.orbisfoods.bg/uploads/product_images/51_lim_rezanki_1.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: universum   
Дата:   28-07-12 23:31

Значи Детска закуска срещнах в изпълнение на някаква фирма от гр. Лом и беше много зле. Шоколадът, с който бяха покрити бисквитите не струваше. Самите бисквити бяха с някаква странна, розова и/или локумена есенция.

Ако има други производители по-успешни, добре. Но на мен търновският аналог ми е по-вкусен.



Публикацията е редактирана (28-07-12 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: e-mil   
Дата:   29-07-12 00:04

Просто си забравил едновремешния вкус. Тази която показах е именно ломската и вкусът е точно като на онази социалистическата. "Шоколадът" е по-скоро марципан и си е същият - той и преди не беше хубав.

Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: CanoniO   
Дата:   29-07-12 00:09

Няма как нещо да е българско и да е качествено. Странно, че има хора, които още вярват в обратното...

Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: CanoniO   
Дата:   29-07-12 00:10

Между другото, имаме нелош цемент. Но при специалните цементи не се класираме.

Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: universum   
Дата:   29-07-12 00:14

Значи съм станал претенциозен.
На хубавото се свиква.

Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: Стоев   
Дата:   29-07-12 00:16

Ям български хляб, докато е топъл не съм се оплаквал никога и от никакъв [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: CanoniO   
Дата:   29-07-12 00:18

Най-калпавият хляб е в БГ. От най-калпавата пшеница. Продават и свестен хляб, от вносно брашно... ама 2-3 лева...

Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: Стоев   
Дата:   29-07-12 00:27

Стига да го намеря топъл - нямам оплакания от пшеницата :) ЦанониО, имаме си и машинка за хляб, дето Ниагарски бърка разни брашна и пак е вкусно - къде на пакета брашно пише "от вносна пшеница/ръж" да го еВа?


Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: CanoniO   
Дата:   29-07-12 00:30

http://www.farmer.bg/20450-Teodor-Ivanov-sobstvenik-na-Agrotajm-

Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: universum   
Дата:   29-07-12 00:32

Има хляб дето и топъл не става.
Клисав, небрежно изпечен.
Като постои два дена хваща някаква розова плесен.
Този по стандарт България има добри попадения.

Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: Стоев   
Дата:   29-07-12 00:36

Сигурно съм късметлия, но на лош топъл хляб не съм попадал, а аз съм от хората, дето и пържени картофи без хляб не можем да ядем.....[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: e-mil   
Дата:   29-07-12 02:40

"Няма как нещо да е българско и да е качествено. Странно, че има хора, които още вярват в обратното... "

Странното е, че има хора, които предпочитат да правят обобщения вместо да се поинтересуват. Вярно е, че сме мижава работа, но пък и изразът "няма как" не е съвсем верен.

Например банските костюми на "Делфина". Освен, че шият на ишлеме продават и собствени колекции под собствена марка във Франция, Великобритания, Малта, Чехия, Полша, Скандинавия и др. Само че брандът им за навън се казва Flirt.
Съдружници са на американската Finis за Европа (фирмата е на двукратния олимпийски и двукратен световен шампион по плуване Пабло Моралес). Заради тях Finis си премести централата на европейската дистрибуция от Германия в България. Не просто шият костюми за тях, ами правят и дизайн. Става дума за бански, които ходят по световни първенства и олимпиади наравно с Arena, Speedo и т.н.

Или пък "АВА спорт" - нашенска фирма от Монтана. Произвеждат 20% от сбруите за парапланеризъм в света и ги продават в 30 държави. Нали се сещаш, че когато хвърчиш нависоко не бива под задника ти да има нещо некачествено? В Европа само 4 фирми имат сертификат за това производство - две немски, една френска и нашата.
Oтделно имат и продукти за парашути.

В една друга тема вече споменах софтуера за 3D визуализация "V-ray" който изцяло е измислен и разработен в България от българите Хаос Груп. Много мощен инструмент, който вече 10 години успешно се продава на клиенти в цял свят. Включително и за филми като "Аватар". Това е един от най-популярните инструменти за визуализация в света. Някои автори казват, че е по-популярен от mental ray и final render взети заедно.

Имаме и световен лидер при изкуствените стени за катерене. Българската Walltopia е номер 1 в света. Произвежда ги изцяло в България - от проектирането през изработката на елементите до сглобката. Продават ги в 40 държави. От няколко години са официални партньори на Международната федерация по спортно катерене - монтират стените за световните купи.

Тия дни пък български вина и водки взеха 12 медала на International Wine and Spirit Competition във Великобритания. Това е реномирано състезание. Обикновено го председателстват сериозни имена в бранша, включително разни принцове и баронеси. Повечето медали са за продукти на "Винпром Пещера", един е за "Винпром Ямбол", останалите са за "Миролио" и "Мидалидеър Естейт". Те двете са чужда собственост, ама гроздето си е наше и технолозите им са българи.

Има и много български фирми, които работят аутсорсинг за световни марки, но за които просто не знаем.


Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: Cristinel   
Дата:   29-07-12 03:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: pif   
Дата:   29-07-12 09:53

В почти 100% от случаите производителите залагат на цената за сметка на качеството. Иначе няма да успеят. Аз бих плащал 20 лева за кило кремвирши или 50 лева за кило луканка ама да е качественна. Не ме бърка и за сладките неща да плащам двойно стига да ги правят със захар а не с фруктозен сироп. Някои производители се опитват да пуснат скъпи продукти с добро качество но като видят, че няма търсене и минават на другия бряг. Или фалират. Друг подход е ако искат да стъпят на пазара пускат качествен продукт на ниска цена като работят на загуба няколко месеца. След като вземат някакъв пазарен дял и скапват качеството за да са на печалба.
И това дето детската закуска била като едно време - да ме извинявате. Вкуса няма нищо общо. Най малкото не ползват захар а фруктозен сироп.
Ако някой производител си намери пазар на вън успява да прави качественна продукция. Ако е само за наша консумация - абсурд. Бедност и чалга, това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: SameButDifferent   
Дата:   29-07-12 10:26

Аз съм страшен фен на дрехите на Capasca. Познавам и други фенове.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: IvoZafirov   
Дата:   29-07-12 11:25

Автор: CanoniO
Дата: 29-07-12 00:09

Няма как нещо да е българско и да е качествено. Странно, че има хора, които още вярват в обратното...
------------------------------------------------------------------

Колкото и странно да ти звучи харесвам български обувки и с удоволствие си купувам ако харесам нещо. От опит мога да кажа, че с нищо не отстъпват на Джеокса да кажем. Нося и джеокс и бг обувки и съм супер доволен и от двата вида.

Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: CyberGene   
Дата:   29-07-12 11:27

Я кажете някой чужд производител на хубаво българско сирене [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Изберете българското - тема за похвали
Автор: Vinsent   
Дата:   29-07-12 11:33

https://photo-forum.net/static/forum/2012-07/mxfu8208.JPG

Браос за хрумването, наистина любими! [smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.