Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   16-04-12 22:53

С боклуците бях свикнал в БГ.
Ще питам и жена ми дали е виждала боклуци около магистралите, аз може и да не ги забелязвам.

А може и да ида до ЛА или някъде, снимки ще направя...

И дупки не съм виждал никъде...
Много магистрали са с бетонна насилка и имат микроканали за да не се събира вода. Малко е шумно като се кара. Това ли имаш предвид под цепки и дупки?

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Djogata   
Дата:   16-04-12 23:31

Не, цепки си има между плочите. Плочите са по, да кажем, 3-4 метра дълги, и между плочите си има няколко милиметра фуга. При лоша поддръжка и остаряване фугата от милиметри става сантиметри, и нивата на плочите също почват да се разминават. Ефектът е постоянно ритмично тракане и придрусване на по-гадните фуги. А в самите градове си има и истински си, класически дупки.

А боклуците не са само хартии - има и чашки, кофички, автомобилни части (парчета гуми, брони, стопове и т.н), стъкла, пръст, камъни и дръвье.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   16-04-12 23:50

Аааа, плочи!
Май не съм виждал такъв път.

Ти в бая негърска ерия трябва да си се завирал.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Djogata   
Дата:   17-04-12 00:05

Глупости, негърска ерия, просто ти както обикновено не доразбираш. Навсякъде по магистралите има плочи. Ако някъде е бетонна настилката, значи е на плочи. Просто на места е по-нова и не си личи. Пробвай примерно I80 от Фриско до Сакраменто. Или от Сакраменто до ЛА през Фресно (забравих номера). Или I5 или route 101, и двата са от ЛА до Сан Франциско. А нали си минавал по Bay Bridge разправяш. Целият мост е настлан с точно такива плочи.

И в Германия между другото ползват такива плочи за аутобаните, но там поддръжката е безкомпромисна и няма такива друсаници.

Тази схема с бетонните плочи е измислена от нацистите между другото. Европейска. Сега сигурно ще кажеш, че затова е гадна [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: imitev   
Дата:   17-04-12 00:06


Гледах по дискавъри как леят магистралите без да спират и без фуги в хамерика. Много яко!

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   17-04-12 00:16

С плочи са само няколко улици, вероятно. В някакви стари места.

Аз наблюдавам вече няколко години как се прави бетона - арматура, после едни огромни машини, излиават го и го вибрират, около 30 сантиметра дебелина, не съм сигурен. Минавал съм по I5, не помня да е тракало. Но може де, може...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: asahi   
Дата:   17-04-12 00:44

Ако няма фуга бетонът се напуква от термичните разширения и невъзможността да се поемат деформациите. Фуги има винаги. Къде колко тракат е местна особеност.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Стоев   
Дата:   17-04-12 00:52

Тези фуги не са като онези фуги [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-04-12 00:57


... отива ли розова фуга на черен теракот ..... [smilie8] [smilie8] [smilie8]


... щото още не съм таковал негърка ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: imitev   
Дата:   17-04-12 07:37


Ам адде!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: ejko   
Дата:   17-04-12 09:23

Като се прибирах от щатите веднъж и минах през Мюнхен, направи ми впечатление, че беше по-чисто... В Дания сигурно е още по-чисто от Германия, не знам..., не съм бил там! Но реално Щатите не е най-чистото място, хората поизхвърлят туй-онуй, ама нормално! Там населението е до толкова мултинационално, че няма начин всички да имат еднакво ниво на възпитание и отношение... А пътищата със сигурност се поддържат по-трудно от датските, понеже все пак, колко пътна мрежа има Америка и колко Дания... Истината е че идвайки от София, предполагам и щатския интерстейт е като изметен току що...! Просто Джогата се е разглезил в Дания... Аз у нас всеки ден виждам човек на светофара да си изтръсква пепелника от колата, а вие от хартиените пликчета по полето се притеснявате :)))



Публикацията е редактирана (17-04-12 10:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Djogata   
Дата:   17-04-12 09:52

Ежко, така е, може би съм се разглезил, но се опитвам да обясня на Димов, че след толкова време, прекарано в Америка, и без възможност за сравнение с други места, критериите му явно са силно занижени [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: ejko   
Дата:   17-04-12 10:16

То от Америка до Америка има бая разлика..., както от Европа до Европа... Димов като каже Европа и си представя сякаш някакво пространство, имащо нещо общо, а реално аз прилика между норвежец, англичанин, холандец, италианец и грък не виждам... Да не кажа, че толкова нямат общо, колкото са различни иракчаните и нигерииците...
Но аз и от щатите имам впечатления, че са доста по различни. Виждал съм с очите си как човек от някакво село в тенеси и човек от Сан Франциско, нямат едно общо нещо и как нямат 2 общи приказки. Нито говореха един език (повтаряха си изреченията по 5 пъти), нито ядяха подобна храна, да не говорим, че имаха доста отявлени и принципно различни виждания относно историята на уж общата им страна...
Аз най-много време съм прекарал в едно село в Уисконсин, където в града ако си изпуснеш пуловера и след 4 минути като се върнеш онзи с камиончето-прахосмукачка вече ще го е засмукал... Но в съседното село асфалт имаше само на главните 2 улици, гасяха си цигарите по плота на бара, а бургерът с картофите на бара идваше с лек летеж в тенекиена чиния от кухнята и бяха горди, че обслужват най-бързо клиентите в околността. Кенефът беше облепен със снимки тип Сабрина в тираджийска кабина...
Хващам се на бас, че не си виждал такова нещо в Калифорния[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Djogata   
Дата:   17-04-12 10:28

Оо, Ежко, и в Калифорния ги има тези работи - в големите градове по крайбрежието, където е основната маса хора (+ Сакраменто и още 2-3 големи града по-навътре), нещата са си цивилизовани, но прекосиш ли веднъж планините - Сиера Невада - от другата страна си си директно в Дивият Запад [smilie18].

Примерно в градчетата около Lake Mono - Lee Vining, и онези по-надолу - Bishop, Lone Pine - имах подобни на теб преживявания [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: ejko   
Дата:   17-04-12 10:43

Хахахаха и не ти ли хареса..., това в Дания го няма- натюрел[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Djogata   
Дата:   17-04-12 10:46

А, не се оплаквам, интересно беше, просто споделям [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Djogata   
Дата:   17-04-12 10:53

Между другото и в Дания съм попадал на подобно място - на западният бряг, в едно брулено от вятъра селце - Ringkoebing.

Веднъж един приятел от Чехия имаше път към Дания, и решихме да се съберем компания на разпивка. И понеже той кара сърф, запазихме една вила в това село, където (както и по цялото западно крайбрежие) не спира да духа целогодишно, та той щеше да кара уиндсърф. Събрахме се 5 души, и хайде натам. Пристигнахме късно вечерта, и ключовете от вилата бяха закачени в плик на стената на местната кръчма. Понеже беше извън сезона (някъде Октомври), в цялото село бяхме само ние, и няколкото местни пияници в кръчмата, които, естествено, всичките си имаха прякори [smilie18]

Времето не ставаше за уиндсърф - и то не защото нямаше достатъчно вятър, а защото имаше ПРЕКАЛЕНО МНОГО вятър [smilie18] [smilie18]
Уф, колко бира изпихме тогава...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   17-04-12 18:19

Какво му е на Bishop - съвсем нормално градче. Изобщо не е така както го представяте.

Вечеряли сме там в един доста добър китайски ресторант (не китайска бърза закуска, а ресторант!), на другия ден влезнахме в един магазин за компютри, пуснахме факс ли беше, не помня... съвсем нормални неща.

Оттам надолу като се тръгне към Дет вали има стада диви животни край пътя... хората снимат...

В Бишъп има много пенсионирани военни от околните бази, които са си направили бизнеси.

За боклуците около магистралите... надявам се скоро да мръдна насам натам, ще направя снимки.
Не съм виждал досега, но може и да се е замърсило напоследък...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: rumiana   
Дата:   17-04-12 18:47

Абе там такъв страхотен изглед има към Сиера Невада и Маунт Уитни, а вие сте седнали да броите боклуците по шосето...

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/qqvq8450.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/haxy4079.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/vrng4409.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/hxkg6063.JPG

Ми практически няма боклуци - онзи ден се върнах оттам.
[smile] [smile] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   17-04-12 18:59

Кажи го на Джогата, че вече имам подозрения че откачам.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Djogata   
Дата:   17-04-12 21:38

Диане, Бишоп е сравнително добре, не трябваше да го включвам, сложих го в списъка само защото е главният град в онази долина. Но по-малките села, специално Lee Vining, Lone Pine, June Lake, там си беше класика [smilie7]

Сиера Невада не ме впечатли особено. Красива планина, но такива с лопата да ги ринеш по целият свят. Хубаво е де, гледките, дето Румяна ги е наснимала, и аз ги нащраках [smilie5]

Ако трябва да избирам къде да ида на ваканция, бих избрал Алпите пред Сиера - по-красиви са за мен.

Виж, Death Valley е много интересна, там ми хареса много. Също крайбрежието на Калифорния, около Монтерей.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   17-04-12 21:55

Минавал съм през Lee, но не съм спирал.

Под Бишоп в посока Дет Вали имаше 2-3 селца (градчета) дето имаше само шериф и 5 къщи, но хубави. И наоколо полетата и планините на дивия запад... много беше красиво.

Америка е дух преди всичко, не точно перфектно остригана трева и редовен градски транспорт, ако ме разбираш.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: exo99   
Дата:   26-05-12 15:05

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Славов   
Дата:   26-05-12 15:20

Ето тук бях за седмица, много добро местоположение, близо до спирки на метрото и т.н.

Paris - Montparnasse Pasteur
10 Rue Gager Gabillot Paris , 75015 France
Hotel Front Desk: 33-1-44192929 Hotel Fax: 33-1-44192939


Успех!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: deadlirics   
Дата:   26-05-12 15:55

Правил съм няколко нискобюджетни обиколки на европата с кола. Страшен кеф е. Нямаш време, нямаш график. Забиваш пръст в картата и отиваш където съдбата те заведе. Ако замръкна в планината спя в колата. В почти всеки малък град може да намериш хостел дори и за 5-10 евра. За борба с тоталната мизерия си ползвам мои чаршафи, мои кърпи и бельо. Това което установих със сигурност е че най-неприятното което може да ти се случи, е да попаднеш на "българин" емигрант. Надути самодоволни, с претенции. Спят само в скъпи хотели за да покажат колко са велики и да не им се смеят другите емигранти. Общо взето вече се пазя от контакти с такива. Ако си изпаднал в затруднение само гледат как да ти вземат парите или да се покрият.
Общо взето най-неприятното нещо което може да ти се случи е да попаднеш на тази прослоика в обществото.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.