Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: HP   
Дата:   01-03-12 20:21

Моето предложение за песен на Евровизия[cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: pch_bg   
Дата:   01-03-12 20:32

Софка пее, обаче парчето наистина е тъпо, но другите кандидати за Баку съвсем се ставаха и правилно избрахме най-малкото зло :)


Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: diandimov   
Дата:   01-03-12 21:40

Тоя конкурс Евровизия явно е пълна гаргара като гледам профаните които участват.

Помня Евровизия от преди 30 години - голяма боза си беше и тогава. Даже мислех че го правят комунистите, толко тъпо беше.

А това че никой друг освен не-ставащата Софка не ставал за неставащия конкурс... нямам думи!

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: sik4o   
Дата:   01-03-12 21:54

Аз съм за Колегата НР ,моетето мнение съвпада 100%.В България от години няма читаво парче,само нагласени текстове към измислена музика изсмукана от пристите на двама трима смятащи се за композитори псевдо музиканти спящи върху пияното с месеци за да налучкат бозата за някоя руса красавица с вид на дървена лъжица.


Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: ценослав   
Дата:   01-03-12 22:01

Ми то само 8 ноти??? Както и да ги въртиш, то всичко вече е измислено. Пърпъл и сие /от онова време/ станаха столетници, ма си ги слушаме щото са добри.Другите след тях са само нагаждачи. [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: digitalgab   
Дата:   01-03-12 22:09

А нима трябва тая Евровизия, конкурсче за песнички да се възприема като някакво музикално откровение? От години не го гледам.

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: onakava   
Дата:   01-03-12 22:29

Това с тия конкурси не мога да го разбера. Шампионат на европейската песен...безумие някакво.
Аз иначе съм фен на Софчето, винаги ме е кефела, a песента е тъпа. Но в никакъв случай не е по-тъпа от тази .

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: HP   
Дата:   01-03-12 22:37

Не става въпрос за музикално откровение!Всяка година повтарям едно и също- музиката е конвертируем продукт! За да е по-добре възприет, трябва да е разбран от повече хора. В България половината сме виртуози, другата половина сме критици. И двата типа летят в облаците и живеят в измислен свят. И никой не се сеща да погледне какво и как го правят хората по света.
Ние сме се затворили в някакъв омагьосан кръг с едни и същи муцуни и от ден на ден всичко се чалгализира до непонятни за моите разбирания висоти.
Софи Маринова не е конвертируем продукт/тук ще изключим изцяло ползата, статута и идеята на конкурса Евровизия/
Не е атрактивна/преди години Джипси Кингс бяха за кратко, но модата мина/, пее добре/ и какво от това?/, почти нищо не и се разбира/ не само на чужди езици, дори и на български, е той малко чужд за нея де/.
Продължавам да твърдя, че ако се пее модерна музика, трябва да е на английски. Ако заложим на традиционен фолклор- тогава на български.
Всяка друга интерпретация е грешна. Българският език далеч не е приятен за слушане в песен, особено тип естрадно диско.
Подходът е сбъркан още при обявяването на конкурса за избор на БГ песен. Едни и същи композитори, едни и същи музиканти, един и същ мастеринг.
Пълна скука. Като финален продукт-ромка, живееща на семейни начала със сина си и по-големия брат на малкия си син, пееща на есперанто, да вие на конкурса Евровизия.
Тъпо!


Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: sauron69   
Дата:   01-03-12 22:42

Тя пък една Евровизия- в Баку, Азърбайджан. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: IvoZafirov   
Дата:   01-03-12 22:45

Ама като почнете така да се втелясвате дет вика Мара...

Нито съм и фен на Софка, нито и се кефя, но песента и не ме дразни и не е откровена чалгария. От тия дето са ги събрали тази не е зле, ВЪПРЕКИ че се изпълнява от циганка чалгарка.


прекалявате с предрасъдъците ми се струва

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: onakava   
Дата:   01-03-12 22:56

Изхождам от идеята, че конкурсът е тъп и безсмислен - съгласна съм за конвертируемостта на продукта, но не и на езика. Не знам откъде идва тая идея, че песента трябва да е на англйски, френски или австроунгарски - точно обратното трябва да е, според мен - български до дупка. Всеки да си пэ на езика. Песента е адски тъпа, ама тоя припев на различни езици - о, боже, на кой му е хрумнало? Патетично просто...Единствените парчета, които съм търсила от Евровизия, са на Желко Йoксимович.

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: IvoZafirov   
Дата:   01-03-12 23:03

Абе имах предвид, че май се прекалява с предрасъдъците..

А иначе конкурса е пълна глупост. А и да пее на български кой ще и гласува? Една шепа българи... Щото хората си гласуват по националности обикновено.

Аз бих казал, че на Десислава песента е доста по-тъпа от на Софка.

Ама вие ще кажете щото не си падам по руси жни и имам предрасъдъци [smilie5]

А и щото не съм цицоман [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: мътно   
Дата:   01-03-12 23:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: IvoZafirov   
Дата:   01-03-12 23:11

Тая па от мастило е една певица....

Мани беги.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: onakava   
Дата:   01-03-12 23:37

Виж сега, аз не страдам от предразсъдъци, щото ако страдах, нямaше да пиша, че ме кефи - кефи ме още от Плачещо сърце, ку щеш ми вервай, шефче. Песента сега не ми харесва, не мога да си кривя душата - няма да си я крадна, ама Софи ме кефи. И най-ме кефи, като пee на цигански.

"Ще се постарая да не ви излагам и да представя България добре".

"Талантливата ромка сподели, че не се срамува от корените си

и в Баку за по-лесно ще се представя като "джипси".

"Всеки като чуе "обичам те" на своя език и ще ми пусне един есемес".

Сладурана [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: ejko   
Дата:   01-03-12 23:53

onakava, тая песен дето си я пуснал Ai Se Eu Te Pego не е много лоша...- непретенциозна пеничка, а и не се явява на конкурс... Известна е по света, заради танците на Роналдо, на Неймар... Докато на Софи-то песента явно е някакъв връх в някакъв национален конкурс. От там идват и претенциите...
Мен Софите но ми харесва защото не съм чул нейна песен дето да ми е харесала. Аз за гласове не мога да се изказвам. Просто не мога да се абстрахирам понякога от стойността на песните, за да възприема качествата на гласа само по себе си. на мен ми се струва като врещене... Но на мен и Селин Дион ми се чува като безидейно викане с орнаменти...
Та песента не е много хубава.
Но ако проблемът е, че циганка ще представлява България!??!?!?
Какъв проблем е това..., циганите са сериозна част от българския народ...! То работата е до паспорт, не до нещо друго...
Пък това все пак е пенсионерски конкурс в Европа. Ретро диското винаги е било на мога на този континент...

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: onakava   
Дата:   02-03-12 00:27

Не, не е много лоша...леко лоша. "Само да та гепна", ама на португалски. Това, което на нас ни изглежда чалгарско, за други е екзотично, интересно и обратното. Фолкът ни се обезцени и поевтиня покрай тоя Пайнър, за жалост, и ни втръсна до степен, до която ни беше втръснало от хорА и народни песни по комунизма. Байгън ни е станало. Но ако се отърсим от предразсъдъците си по отношение на балканските ритми, може би ще видим в тях това, което другите виждат в румбата и фламенкото - истинско изкуство, а инак - запазени цигански марки.

Поздравче с една цигаска песен, на която адски много се кефя, затвори си очите само [smilie5]

http://www.youtube.com/watch?v=U4il05Pt5Nk

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: asahi   
Дата:   02-03-12 00:38

Да говорим в цифри - коя е с най-големи цици?

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: air   
Дата:   02-03-12 00:42

Тази песен несъмнено ще обогати неимоверно лексикона на пътните работнички, които са предимно от рИмски произход. И съответно ще им помогне за реализацията им в Шенген. Да видим как ще я гласуват холандците обаче .... [smilie18] Но Софка е непринуден човек, което заслужава уважение.
Но като цяло - тъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: ejko   
Дата:   02-03-12 00:54

Проблемът на "Само да те гепна", не е в гепването, а в цепенето на дънките, просташкия изказ и чалга елемента. Аз балкански ритми си слушам и харесвам и турски песни знам и слушам, когато са хубави, за музика предразсъдъци нямам и Мурат Кекили ще си пусна със смешните сола, понеже се раздава, нищо че там се самоубиват на онази песен дето се повтаря "tutamaz"...
А румбата няма много общо с циганите, да не кажа ич... румбата си е типично латиноамериканско от Куба с африканска преселническа жилка. А на фламенкото съм много фен, дори не ми е нужно да е фламенко-рок, достатъчно ми е да има дуенде, каквото се очаква от фламенкото..., като ето това... http://www.youtube.com/watch?v=Sw4YVvcxxn4&ob=av2e
Но! Трябва да се има предвид, че това е музика с над етническо значение. Не трябва да си циганин, за да изпълняваш, танцуваш и т.н. фламенко. Влиянието е колкото циганско, толкова и андалусииско, където е голям бъркоч. Верно че идва от циганските катуни, но единство от циганите там, примесени с бербери и какви ли не още друг... Просто са се съчетали нещата, циганите на 500 км навътре в Испания хал хабер са си нямали през 17-18 век за фламенко...
Та циганите е хубаво, че пеят, но чалгарското го разпознавам навсякъде по света без проблем. Псевдокултурата е винаги псевдо, а културата си е просто култура. Не е важен етноса, а съдържанието...
А за Софи Маринова нищо не казвам, може и да може да пее, гласът и е особен, няма спор, но леко повечко вика за моя вкус...

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: ejko   
Дата:   02-03-12 01:02

Иначе ето тоя циганан си пее чалга и като чуя песента, хич не е "моята песен", но не мога да отрека, че човека се раздава и гласа и музиката и текста са в унисон- http://www.youtube.com/watch?v=ZLTiu4I83Mc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=97pPFSUmsq0

За Софка не се сещам такава песен, че да я обвързвам с етноса..., знам едни с един Устата и те бяха чалга с диско и един речетатив... Песента и от Евровизията е повече диско, по-малко чалга и ич без речетатив...
А това че е циганка не ми пречи...

Сега като се замисля Сашо Роман като продукт на Слави Трифонов е доста добро попадение. Има усет за нещата. Чалгата за да е истинска трябва да е долнопробна и сантиментална като пиян човек. И това се вижда в тоя Сашо Роман! А тоя поп-фолк дето е настанал е някаква гигантска грешка...



Публикацията е редактирана (02-03-12 01:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: C41   
Дата:   02-03-12 01:16

[smilie8] Мъка. МъкААААААААААААААААААААААААААААААААА. [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: ejko   
Дата:   02-03-12 01:22

Нищо де..., Софи Маринова е някакъв музикален гигант и затова просперира с авторската си музика. Други не толкова надарени музиканти, като този ансамбъл: http://www.youtube.com/watch?v=aNk-BbbYnuY&feature=related, чувам че са на ръба на оцеляването.
Но то не може едното без другото. Разделението е класово..., просто класите са различни...:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: onakava   
Дата:   02-03-12 01:42

Ежко, аз нямам предвид кубинската румба, а циганската румба, или позната още като каталунска румба - ел Пескаиля, Перет, така от по-известните - Джипси Кингс, Естопа, Росарио Флорес, Антонио Флорес...това е pумба каталана.

Относно фламенкото - те историците не могат да определят, едва ли ние ще можем...че е имало смесица, имало е, но като стил се изгражда от циганите в Андалусия някъде към 18 в. Иначе в Андалусия си е имало фанданго, севилянас т.н типичен андалусийски фолклор. Не е задължително да си циганин, за да пeeш и танцуваш, разбира се - истината е обаче, че много, ама много рядко можеш да видиш не-циганин байлаор, или китарист, или кантаор, всички са цигани, несравнимо е просто, на тях им е в кръвта, от деца тропат. Пако де Лусия и той е циганин.

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: Щурче   
Дата:   02-03-12 01:44

Мене не ме е срам [smile]

Софи Маринова не ми присъства в любимите изпълнители, поради простата причина, че не харесвам стила, в който се изявява попринцип. НО тя притежава изключителен глас. Факт.

Песента, не мога да кажа, че ми "ляга" на сърце, но при второ слушане не е и лоша. Знам ли, относно стила й на пеене и извивките, може би е залегнало очакването за чалга и не може да се абстрахира човек лесно.

Пуснах я сега на 2ма от съседите ми - единия е бритиш, другия норвежец. На тях пък им хареса именно екзотиката в гласа.


Автор: ejko
Дата: 02-03-12 00:54

Проблемът на "Само да те гепна", не е в гепването, а в цепенето на дънките, просташкия изказ и чалга елемента.


Именно [smilie24] [smile]




Реално драма няма. Певица ли е? - О, Да! Песента толкова ли е лоша? Не, изобщо.


За изпълнението на собствен език, отчасти съм съгласна. Понякога голяма част от чара на дадено изпълнение идва именно от езика и специфичното звучене на него, но от друга страна, е коректно всеки да има равен старт, песните да са разбираеми за всички и т.н.


Впрочем, преди няколко години спечели Александър Рибак (Норвегия), с една бая руско-звучаща песничка :) Включаейки и танците дори... Това не й отне достойнствата, а Норвегия не се засрами, напротив ;)


[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.