Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: explorer   
Дата:   04-03-12 17:26

Според Митко Щерев изборът на Маринова влиза в конфликт със световния регламент на конкурса, който е фестивал за поп песен. „Никоя чалга певица не може да пее поп, защото звучи кръчмарски”, гневи се Щерев.

Според мен най-хубавото изпълнение, печелило някога Евровизията е това:
http://www.youtube.com/watch?v=3FsVeMz1F5c
Ето това е поп-музика!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: elrisha   
Дата:   04-03-12 17:33

Ежко, ако исках да визирам теб,със сигурност щях да се обърна с име :)

А по въпроса за плюенето - отвори темите в този форум,зачети се и може и да се изненадаш.

Плюенето не винаги е водено от користни цели. Аз смятам,че при нас българите е свързано с манталитет. Рядко казваме похвала,обаче на отричането и оплюването сме царе![smilie8]


Очаквам по време на концертите на Евровизия да четем плювки и по другите песни,не само тази на Софка, както и за самата Евровизия.

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: HP   
Дата:   04-03-12 17:39

Ами аз послушах някои да ти кажа :) Турската е умопомрачителна, Германската ще се хареса на фенките, Датската все едно я няма -въобще пълни бози и все са по-добре от нашата[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: elrisha   
Дата:   04-03-12 17:43

По правило нашето винаги е мега зле,а чужбинското е супер! Нема страшно![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: HP   
Дата:   04-03-12 17:45

Не си ме прочела правилнооо :) и чуждите са зле, а нашето въобще не го броя [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: roussinoff   
Дата:   05-03-12 00:27

HP объркал си се батко [beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: georgivelev   
Дата:   05-03-12 07:28

Какво сте погнали Софка, преди няколко години Верка Сердючка да не беше по-добре, руският Азис. Най важното за една песен на такъв конкурс е да има hooks, натрапчиви фрази, съчетани с приятни хармонии и танцувални ритми, които да се повтарят и да се запомнят лесно от публиката (като Bad Romance на лейди Гага). У нас просто нямаме композитори, които са способни да напишат такъв хит.

Именно заради това не мисля, че Софка ще прекрачи полуфиналите. Песента е хубава и тя има глас, но е за ограничена аудитория.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: diandimov   
Дата:   05-03-12 08:00

По- скоро песента не е хубава и тя няма глас, затова явно се харесва на повечето хора.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: emo99   
Дата:   05-03-12 10:21

georgivelev - ти даде точната рецепта как се прави хит .[smilie24] Остава само композиторите и текстописците да я приложат на практика. А Софи има глас и може да пее ! Лично съм се убедил в това . Понякога съм се чудел , защо ръмжи в някои песни , когато това не е необходимо или прави някакви безмислени импровизации . Явно няма кой да я светне , че така не се прави . Не си спомням вече тя или Роксана се опитваха да пеят поп парче , като без да искат вкараха нотки от чалга стила си в песента [smilie18] . Трудно се пее поп , когато имаш чалга стил на пеене , но не и невъзможно . Пример - DESS ( Деси Слава ). Много приятно се изненадах , когато и чух песента . Жалко , че Деси не успя този път. Относно парчето на Софи - почти накрая го има този чалга " елемент " , които ме дразни и няма място в песента( I love you so much - последната " извивка " е ужасна ). Ако се направи лека корекция на текста парчето ще е супер . Текста и музиката са добри. Трябва само един балет,малко светлинни и визуални ефекти и е готова . Поне аз бих направил така , но тя май сама ще е на сцена . Поне така каза по БТВ . Трябват много пари за подобно нещо , а продуцента май не ги е намерил .

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: georgivelev   
Дата:   05-03-12 10:38

Емо,

казвам го, защото аз самият съм композитор, но не умея да пиша хитове и затова пиша музика за собствено удоволствие. Имам си публика, най-близките ми приятели, които отвреме-навреме изстрадват концертите ми.

Не мислете, че работата със синтезаторите е проста като да снимаш с фотоапарата - щрак едно копче и това е. Не е просто да се изгради саунд, да се прави миксинг, да се балансира звука и т. н. Хамалска работа си е, а накрая ларвите ги обира певецът, който най-често е бездарен и всъщност нищо не пее, а буфосинхронизира.

Софка ще си разходи килцата до Баку, ще си купи нови дрешки и ще се върне, разправяйки колко е ощетена и недооценена.


Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: batonga   
Дата:   05-03-12 11:02

Love Unlimited

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: emo99   
Дата:   05-03-12 11:07

georgivelev - има синтезатори и синтезатори , както фотоапарати и фотоапарати . Знаеш за какво става дума . Хубава снимка не става само с едно щракане на затвора , като и една песен хит. Трябва си много работа - преди и след това . Относно синтезаторите - виждал съм как свирят едни от най - добрите клавиристи на Балканите и зная за какво иде реч . Един "музикант" го гледам от далеч , че имитира свирене . Отидох до него , за да се уверя . Нашият човек си вкарал семпли от различни парчета и само си натискал по един два клавиша [smilie18] Идеята ми беше , че има доста напреднали технологии , които улесняват доста вашата работа . Дори не е необходимо да има синтезатор . И един компютър е достатъчен , когато имаме талантливо ЗАУ . Относно Софи - тя може да пее и без музика . Директна е , казва каквото мисли и мисля , че няма да изкара друг виновен за нейният неуспех ... Гледах гласуването на няколко евровизии . Лоша работа! За нас гласуват малко държави .

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: k_p   
Дата:   05-03-12 11:11

http://www.vbox7.com/play:683177f4

малко хубава музика[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: matataupa   
Дата:   05-03-12 11:19

Доста лоша песен за моя вкус[smile]

Като цяло и конкурсът е доста лош, никога не съм го гледал и ако не вляза тук след провеждането му няма и да знам кой е спечелил.

Както и кой е българският участник.

Преди години Стунджи се опита с нещо, това беше приличен опит, но до него като зависне онова усмихнатото с дебелия задник и ми разваля кефа от лопането.


Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: ejko   
Дата:   05-03-12 12:35

Кое това..., Митрелето ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: emo99   
Дата:   05-03-12 12:41

Елица май ще се пенсионира с това парче .

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: ejko   
Дата:   05-03-12 12:43

А то постигна ли успех на Евровизия, парчето и ?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: tofo   
Дата:   05-03-12 14:24

Митрелето изобщо не трябваше да ходи на ЕВ защото е кавър на народна песен. Ако изляза с кавър на АББА ще ме пуснат ли?

http://vbox7.com/play:2433acf0


Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: batonga   
Дата:   05-03-12 14:41

matataupa написа:

> до него като зависне онова
> усмихнатото с дебелия задник и ми
> разваля кефа от лопането.
>

Еее обажда Стунджовица, арна е [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: georgivelev   
Дата:   05-03-12 14:43

Емо, така е, една част от синтезаторите са от тип "йоника Хитър Петър", това са в най-добрия случай кръчмарски интструменти. Говоря за техника от рода на тази, на която свири Маестрото от "бенда" на Слави Трифонов, Yamaha Motif XF и подибните им. Не те карам да ми вярваш, за да станеш майстор на такъв инструмент не е достатъчно да си само добър пианист. Все пак, мисля си, че ако на човек това му е професията, да блъска клавишите на синтито по 6-8 часа на ден, би трябвало да е в състояние да изкара приличен саунд и ритъм от него, и след това нещата вече опират до талант.

Аз лично съм си купил среден клас Yamaha, но ми е твърде много хамалогия да се занимавам (не е да нямам идеи), и инструментът прашасва. А можех вместо него да си купя един 85/1.4D примерно. Имайки представа какво е, уважавам труда на хората, но крайният резултат на българските композитори все нещо куца.



Публикацията е редактирана (05-03-12 14:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: explorer   
Дата:   05-03-12 15:01

Проблема не е в синтезаторите. Днес има огромен избор на синтезатори и звуци, но ги няма композиторите като Бени и Бьорн например да напишат хит като "Waterloo" който постнах по-горе. Пиано, бас, барабани (китарата дори е повече за украса) - това е. И разбира се, Фрида и Агнета да изпеят парчето. 38 години по-късно хората продължават да се кефят на тази песен... "how about that", както казва водещия.
[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: explorer   
Дата:   05-03-12 15:06

Между другото, не знам дали някъде освен в България "Йоника" (гедермански синтезатор на марката "Вермона") е нарицателно за синтезатор. По-използвания модел "Вермона" от 80-те може да се чуе в много български хитове от ония години. Малко бяха българските музиканти, които през 80-те можеха да си позволят нещо по-различно от соц музикални инструменти (но все пак имаше де). Марката "Вермона" все още я има, между другото.
[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: hery   
Дата:   16-03-12 06:43


Букмейкъри ни отсвириха за “Евровизия”


Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: diandimov   
Дата:   16-03-12 06:52

Чак букмейкъри!

[smilie18]

Сякаш става дума за залагания и за нещо важно.

[smilie18]

А то говорим за Емровизия и за Софчето...

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Софи Маринова - резил !
Автор: harvester_vn   
Дата:   16-03-12 16:26

Ами точно за залагания става въпрос, Димов.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.