Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: мара   
Дата:   12-12-11 17:47

па явно тя си е била за срам[smilie18] ...добре, че ги е оставила с кофти впечатления за румънците

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: tantris   
Дата:   12-12-11 18:11

Какво се оплаквате бре! Мароканците пък не могат да се откажат от поданството си. Нямат право. Та те определено родени мароканци, навсякъде са мароканци. Отделно,че не се и интегрират.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: ценослав   
Дата:   12-12-11 18:22

Има приказка, че "Камъка си тежи на мястото". Ма традициите не са това което бяха. Едно време хората гледаха деца разчитайки - "За да има някой да ми затвори очите". Не съм националист, но има едни 8 български села, които сега са в Срабска териториа, защото по силата на Нйойския договор са дадени на Сърбия. За Видинско става вапрос. Та там вече 4-то поколиние "младите" си "вадат хляба" в Германия. НО! Едното поколиние заминава, а другото се връща за да потдържа дома и да "затвори очите" на старците. За съжаление наще "отишли си" ги държим по фризери, белким децата им се сетят да дойдат поне за погребението. Голам праз!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: n1x0n   
Дата:   12-12-11 18:33

И двамата ми дядовци са изкарали младините си в чужбина, единият в Париж, другият в Мюнхен.
Често са ми разказвали, че по онова време /между 1920 и 1940/ българите в Европа са били с реноме на кротки, умни и работливи хора. Били сме предпочитани пред унгарци, чехи и т.н.

Сега, когато навън пъплят само циганори и гастарбайтери - е нормално нещата да са се променили. Така или иначе - проблема не е в България, а в семейното възпитание, което са получили тези хора преди да я напуснат.

При всяко положение сме по-добри от повечето представители на "цвета на Европа" и най-вече англичаните, които са връх на тъпотата, наглостта и пиянските изпълнения... нищо че са наследници на велика колониална империя и т.н. и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Щурче   
Дата:   12-12-11 18:38

"- проблема не е в България, а в семейното възпитание, което са получили тези хора преди да я напуснат."

Именно [smilie24] Аз с това си мислех да почна, пък се отплеснах и забравих да го напиша [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Gruyu   
Дата:   12-12-11 18:50

българите са пренесли в Унгария овощарството и зеленчукопроизводството, на дядо ми брат му, 67-8г. някъде са ходили на гости на техни братовчеди в Унгария, останали от български преселници-земеделци
на тегленето на жребия за европейското по футбол, стадиона (на откриването или финала) е на улица Българска№***q кръстена в чест на българските градинари-преселници в Полша( даваха го директно по тв-то)

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   12-12-11 18:51

IvoZafirov написа:

> Ся ме подсетихте, че имах една
> колежка от университета дето в
> Гърция казваше, че е румънка, че я
> било срам.

Май съм го разправял това тук, ама знае ли се. Бившата отива да посети сестра си в Атина, ей така просто дребна екскурзия. Разправяше, че половин час се е разправяла с гръцките митничари, понеже не и вярвали че е българка. Това преди 7-8 години, когато не се излизаше лесно в съседите. Хората останали с впечатление, че мургавия цвят на кожата ни е бил запазена марка.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: ntonev   
Дата:   12-12-11 19:11

...че по онова време /между 1920 и 1940/ българите в Европа са били с реноме на кротки, умни и работливи хора. Били сме предпочитани пред унгарци, чехи и т.н.
Да ама оттогава са минали едни 60 години, които промениха морала на нацията. Не е оправдание за никого. И сега, и винаги ще има, добри хора. Но няма как да се пренебрегне общественото влияние върху всеки човек.
Другото е, че при 70 годишен човек, надали само семейното възпитание е фактор. Човек се променя цял живот.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: autosvet   
Дата:   12-12-11 19:13

То по-срамно ли е да си българин от колкото да си грък?

"Евреите плачат когато се роди грък!"

Така, че каквото и да правим трудно ще станем толкова долни.

Аман от национален нихилизъм ...

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: мара   
Дата:   12-12-11 19:17

абе променя се, ам никога дотолкова, че да няма значение семейното възпитание.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: aquarius   
Дата:   12-12-11 19:19

М чи ко ний :)


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Щурче   
Дата:   12-12-11 19:20

Аз тук познавам рускиня, която твърди, че е българка [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: sunnyshot   
Дата:   12-12-11 19:32

Уве, а в моя случай, българите не могат да познаят че съм българка. И става голям купон [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 19:39


съни, в торонто вече има българска църква ли?
някога ходехме в македонската.

всъщност моят шок от тази случка е в резултат на друго - за разлика от европа и америките (континентите визирам), австралия винаги е имала много строг имиграционен контрол, заради който там няма от онези цигански и мутренски набези, така добре "прославили" ни по света.

затова съм склонна да се съглася с мара - повечето енориарши в това видео са хора на възраст и живеят там 20-30 години, някои и повече, следователно интерграцията явно не успява да се мери с първите 7 години...

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Grandpa   
Дата:   12-12-11 19:56

Ганьо си е Ганьо, където и да отиде.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: мара   
Дата:   12-12-11 19:58

ганьо да. ама и мильо си е мильо. а на ония прасета англичаните как им се казва ганьото?

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   12-12-11 19:58

autosvet

Бе аз повод за национален позитивизъм много не намирам [smilie5]
Тъжното е, че сме един народ, който живее в миналото - било то соц или Второ българско царство. Ще ми се тия 1300 години да вземем да ги забравим за известно време и да се фокусираме върху тук, сега и утре. Понеже освен някакви спорадични спортни героизми, някоя друга математическа олимпиада и подобни комети, аз не намирам в ежедневието си почти никакъв повод за гордост. Да не говорим, че и тия изброените и те не са нещо ненадминато.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: sunnyshot   
Дата:   12-12-11 20:06

arakiss, в Торонто преброявам четири български църкви, поне две от които са правени от старите македонци, които са се смятали българи и за това църквите са българо-македонски.

Не гледах внимателно видеото, но чух попът, който бил там от 30 години, да казва нещо от сорта:"... те са все синове и дъщери на комунисти, не почитат Христос..."

Спорът във видеото е да се продаде църквата, която струвала милиони...


Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Grandpa   
Дата:   12-12-11 20:07

Аз не знам дали и 1300 е повод за гордост, като повечето от тях (поне 700) някой друг ни е таковал...

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 20:09

а на ония прасета англичаните как им се казва ганьото

австралийците им викат pommy [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Щурче   
Дата:   12-12-11 20:10

а на ония прасета англичаните как им се казва ганьото?


Бритиш чав. Ама не го употребявай, ако не е крайно наложително [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 20:15

съни,
питам, защото бях чула, че се строи нова българска църква в торонто, не без помощта на игнат канев [smile]
а за макевдонско-българските църкви нещата не са били винаги, както са през последните няколко години...

за спора в мелбърн - кой точно е комунист там е малко сложно за обяснение.
лошото е, че в споровете се включват местните, журналистите....
на хората им е особено странно да видят бой вместо коледен спирит...

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: autosvet   
Дата:   12-12-11 20:19

Уве то и това е така ... но аз както и поне 75% от хората в тази държава си работя, уча, спортувам, почивам, празнувам, тъгувам .... както всеки средностатистически европеец. Друг е въпроса че една малка част от хората правят беля на голяма част от хората. Колкото мога се боря с това, но да се самосъжалявам и да пиша наляво надясно какви сме смотани, некадърни, нищожни, нещастни, профанизирани, изглупели, мързеливи и т.н. като обобщение на всички ни никога няма да го направя, защото не е вярно. И да държава сме на 1300 години и сме се преборвали с какво ли не. Така ще се преборим и с пост социализъм, псевдокапитализъм и други идеологическо-икономически приумици на цивилизацията. Ако не с друго с прословутия си инат.

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 20:21

Бритиш чав.

това да не е от "чаве" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Роден българин - навсякъде българин (не е патриотична тема :( )
Автор: Щурче   
Дата:   12-12-11 20:25

A бе... Ако искаш смъртоносно да обидиш някой тукашен - това е.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.