Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Тема за класическа музика
Автор: den_den   
Дата:   26-06-11 00:42

VoxGabrieli
Принципно е така. Двата сборника представляват революция в смисъл на установяване на стандартите в полутоновете при които октавата се разделя на 12 равни части.
Обаче да разсъждаваме практически. Примерно 3 знакова тоналност, с евентуални алтерации / почти невъзможно без тях, особено в минор / --това включва на практика всички " черни клавиши" и като добавим , че клавирът е хармоничен инструмент -- т.е. интервалите звучат и едновременно, и ако строят не е темпериран, какво ще представлява "звуковата картина".

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   26-06-11 00:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: kaiser.soze   
Дата:   26-06-11 01:04

Харесвам Моцарт. Също и Джими Хендрикс. Намирам много общо между тях. [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: jino   
Дата:   26-06-11 08:28

Ако за класическа музика минават и църковни православни песнопения Ви предлагам да чуете Дивна Любоевич

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: Kaloyan_Radomirov   
Дата:   26-06-11 08:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: tantris   
Дата:   29-06-11 23:11

https://photo-forum.net/static/forum/2011-06/lzrj0024.JPG



Хммм, попаднах на този сайт.
Има колекция записи на класическа музика, записани по времето на 3-тия Райх. Предимно с Фуртвенглер и Караян.
Направило ми е впечатление особения драматизъм в звучението на записите от този период.


За чувствителните на тема нацистка символика сайтът не се препоръчва. Всъщност могат да изключат афиширането на картинките предварително в браузера и да си дръпнат, ни лук яли ни лук мирисали, от тези чудесни записи.[smilie3]

Посвещавам линка на Ivodam[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: canonio   
Дата:   29-06-11 23:14

третият райх е мистерия и афродизияк.
По-малко опознат е от космоса и марианската падина.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: tantris   
Дата:   29-06-11 23:14

Забраненият плод е най-сладък.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: canonio   
Дата:   29-06-11 23:16

да, затова живея все още в БГ. Уникално защитена от миризливци среда. Имаме едни мангали и се оплакваме... Какво да кажат е западна Европа?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: tantris   
Дата:   29-06-11 23:19

Темата не е политическа, а за музика класическа.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: canonio   
Дата:   29-06-11 23:21

верно бе, аз съм се объркАл... сори.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: Lalinda   
Дата:   29-06-11 23:46

Аз пък харесвам нова музика.
Имахме си чудесен фестивал, тъкмо по времето, в което зрееха и капеха черниците и ухаеха липите на Др. Цанков, на излизане от радиото...

Канеха страхотни изпълнители и си бе празник.

Мога да ви пусна някои линкове на онлайн радиа, където да слушате нова музика.

Струва си!


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: Lalinda   
Дата:   29-06-11 23:48

ТУК


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: canonio   
Дата:   29-06-11 23:52

кака , ще ти помогна с фестивалните шедьоври:

Марги Хранова - Устрем

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: tantris   
Дата:   30-06-11 00:10

Lalinda, такваз музика си кльопаме също - кога сме на режим след преяждане с късни романтици или Рамщайн[smilie6]
Ама гледам доста Вагнер в програмата на тез радиа[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: den_den   
Дата:   30-06-11 04:58

В допълнение към записите от 3 райх. Слушал съм такъв на Бетховен-5 концерт и, мисля, Берлинска филхармония с Фуртвенглер, правен пролетта на 45, буквално последните дни на войната. На по-тихите места в каденцата на 1 част могат да се чуят оръдията на ПВО. Факт, навяващ доста размисли, извън фили-фобиите.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: tantris   
Дата:   02-07-11 03:53

Малко режисьорски ексцесии:


Giuseppe Verdi: "Macbeth" at the Bavarian State Oper, Munich



https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/ouzt7855.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/aofr4182.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/dheh5665.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: mihajlov2   
Дата:   04-07-11 08:25

Още няколко думи по темата - за Йохан Себастиан Бах:
Вариациите Голдберг - вижте и чуйте как ги свири Глен Гулд:
Цък:



Публикацията е редактирана (04-07-11 08:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: mihajlov2   
Дата:   04-07-11 10:15

Ето тук ги има Голдберг вариациите в изпълнение на Кийт Джарет.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: mihajlov2   
Дата:   04-07-11 13:47

А ето тук го има Добре темперираното (акордираното[smilie5] ) пиано в изпълнение отново на Кийт Джарет



Публикацията е редактирана (04-07-11 13:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: tantris   
Дата:   08-07-11 15:31

Попяднах на един сайт с класическа музика на видео. Има платени и безплатни заглавия.

Пускам линк към операта "Възход и падение на града Махагони" от Курт Вайл.

OPERA - WEILL: AUFSTIEG UND FALL DER STADT MAHAGONNY
Заслужава си[smilie24]

https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/osma6915.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: CyberGene   
Дата:   08-07-11 15:39

Глен Гулд ми беше любимият бахов изпълнител в късната гимназия и ранното студентство. Мъкнех в една раница Добре-темперирано 1 и 2, Голдберг (късната - бавна версия), партити, английски сюити и това се въртеше по цял ден на уокмена ми, независимо къде се намирам. В един момент (може би от многото слушане) намразих Глен Гулд. Сега ако ме питате за честно мнение: тоя човек в по-голямата си част се е изгаврил, макар и несъзнателно, с Бах [smilie23] Но това си е мое мнение, разбира се. Изключвам тези късни Голдберг Вариации, но не напълно.

Добре-темперираното не слушам в друго изпълнение вече, освен това на Кийт Джарет - стегнато и без никакви извращения, прекрасно е! [smilie24]



Публикацията е редактирана (08-07-11 15:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: tantris   
Дата:   08-07-11 16:03

Интересен тоз Keith Jarrett[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: CyberGene   
Дата:   08-07-11 16:40

За това изпълнение на Кийт Джарет имам една сладникава историйка, за която не съм сигурен, че се връзва на брутално подигравателната атмосфера в тоя форум, но ще я разкажа все пак [smilie3]

Някой ми беше споменал за изпълнението на Кийт Джарет и макар че последния го харесвам като джазмен, дори не си и бях помислях, че може един джазмен да свири класика както трябва... И някъде втори-трети курс, в едно много горещо лято, всички прозорци на къщата бяха отворени, опитвам се да спя, но съм по-скоро в унес от жегата - ту задрямвам, ту се събуждам. И сигурно към 3 и нещо през нощта в просъница чувам от далечината ненормално красивата музика на Бах - "Добре Темперирано Пиано". Няколко минути ми беше почти като насън - много нереално, неземно, все едно съм в рая, а после се поразбудих и установих, че е изпълнение, което не съм чувал досега, но което беше силно запленяващо - изчистено, абстрактно, интелигентно, сдържано... абе с една дума перфектно! [smilie3] Оказа се, че майка ми, която също не можела да спи от жегата, е пуснала Радио Хоризонт, където през нощта излъчват изпълнението на Кийт Джарет. По онова време нямаше торенти, а цената на дисковете беше горе-долу колкото половината ми пари за месеца (беден студент си бях все пак), та беше голям зор да си намеря изпълнението, но все пак го намерих, защото преживяването ми се беше запечатало дълбоко в съзнанието и беше въпрос почти на живот и смърт. След тогава май спрях да слушам Глен Гулд [smilie18]

П.П. Между другото самият запис е много качествен, има много лека, но достатъчна реверберация от залата, която допринася за още по-ефирната атмосфера. Втора книга на "Добре темперирано пиано" вече се изпълнява от Джарет на клавесин и също е силно препоръчаителна, все пак е и по-автентична, но аз лично предпочитам изпълнения на пиано [smilie8]



Публикацията е редактирана (08-07-11 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за класическа музика
Автор: alex1954   
Дата:   08-07-11 17:04

Малко разбирам от музика( от детския хор), но за мене най-доброто на Бах е това:

http://www.youtube.com/watch?v=F26H-_p9sl0&feature=related

Както и при другите му произведения, всичко е изчислено с математическа


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.