Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Какво е това
Автор: ArtemisiaG   
Дата:   16-08-10 22:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това "Мутробарок"?
Автор: ArtemisiaG   
Дата:   16-08-10 22:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това
Автор: dtv   
Дата:   16-08-10 22:51

Автор: burntwithdesire
Дата: 16-08-10 22:05

dtv,
едно такова начало не беше толкова лошо всъщност. иначе съм съгласна за добрата практика да ти се показват първо добрите примери, след което ти сам да ги различаваш от лошите и да различаваш самите лоши. но тук с малко тъга бих вметнала, че имайки предвид контингента си от колеги, беше им нужно да се натърти и подчертае с дебело към какво не трябва да се насочват...
пийс

свободата [smile]
това е лошото, всичко това рефлектира масово върху способността за мислене. и някак свободно се оказва пълно и с колеги, учили се по тази материя, излизащи не като такива, които трябва дебело да подчертават, а като такива свикнали, на които трябва дебело да се подчертава
[smile]

това не е битка, ArtemisiaG, а разговор [smile]
времето не е мое, а общо. горе-долу това е времето, но не е моето, аз доста по-късно, ък и като резултат не е моето, други се включиха с устрем в това и то по-далече по естетски начин от изваденото. за щастие оказа се временно явление и като занимание, и като трайност на архитектурата
не те пуска архитектурата ли:)) тя не пуска
ами дай Вентури, на мен не ми се рови в момента, твърде академично ще стане, без особен смисъл и резултат [smile]



Публикацията е редактирана (16-08-10 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това
Автор: ArtemisiaG   
Дата:   16-08-10 22:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това "Мутробарок"?
Автор: dtv   
Дата:   16-08-10 23:01

ти пък даде пример как НЕ се говори за архитектура [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това
Автор: ArtemisiaG   
Дата:   16-08-10 23:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това "Мутробарок"?
Автор: dtv   
Дата:   16-08-10 23:16

ако ти се вади, вади, показвай
минала съм ги вече тези разговори, не ми се преповтаря едно и също [smile]
иначе е хубава къщата за майка му, да [smile]


п.п. еййй, голям късмет, и двамата все с едно и също по петите, аман от ходещите по петите...[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това "Мутробарок"?
Автор: ArtemisiaG   
Дата:   16-08-10 23:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това
Автор: dtv   
Дата:   16-08-10 23:25

за майки или за себе си какво друго да направиш, освен храм [smile]
удобен и функционален
още не съм изградила храма, но да-едни от най-добрите примери в архитектурата са правеното от архитекти за себе си [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това "Мутробарок"?
Автор: burntwithdesire   
Дата:   16-08-10 23:38

... тъкмо днес четох един разказ как дизайнерите се намират в ужас да обзаведат собствения си дом. често са номади спрямо дома си или рядко го довършват - изрязяват себе си огледално чрез домовете, които са направили на другите хора.

същото си мисля и за архитектите... но то е и до себепознаването и себесигурността. защото ако тръгнеш да се анализираш спрямо профила си какъв дом да си направиш, може да се докараш и до лудост, а може просто и да се освободиш от инициация и да си дадеш свобода... пък случайното може да доведе до нещо сполучливо. :)

(а пък как само хит-ването как се случи, не разбрах:))

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това "Мутробарок"?
Автор: ArtemisiaG   
Дата:   16-08-10 23:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това "Мутробарок"?
Автор: exo99   
Дата:   16-08-10 23:54

Мутробарок е всичко това, което много се харесва на новоизпечения Хамериканин Диян Димов.
Какво да се прави - мечтите на бедния бакшиш да си построи замъче.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това "Мутробарок"?
Автор: ArtemisiaG   
Дата:   17-08-10 00:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това "Мутробарок"?
Автор: Lalinda   
Дата:   17-08-10 00:12

Автор: burntwithdesire
Дата: 16-08-10 22:05

пхаха, еjel, и да имах своите съмнения при следването си, до сега не ми се беше случвало някой да ме зачопли за Свободния и уж всичките прилежащи му в кавички...

честно казано нямам намерение да го защитавам, но бидейки там, не ми се нрави това да бъда заклеймявана заради остарялата му слава, повтарям, остаряла. сега нещата са други, макар и като всички други университети в страната да си има своите минуси.

за примера на diandimov и Франк Гери, позволи ми да бях объркана от вкусовите качества на самия diandimov, и не можех да бъда сигурна за кое точно говори.

dtv,
едно такова начало не беше толкова лошо всъщност. иначе съм съгласна за добрата практика да ти се показват първо добрите примери, след което ти сам да ги различаваш от лошите и да различаваш самите лоши. но тук с малко тъга бих вметнала, че имайки предвид контингента си от колеги, беше им нужно да се натърти и подчертае с дебело към какво не трябва да се насочват...
пийс





Da ne bi da ima plateno obuchenie i za arhitekti?
I da ne bi da gi priemat bez izpit?

Toest... niama li kontrol i precenka na potencialnitie im vyzmojnosti, haha, oshte na vhoda?

Kitsch kitsch ne izbiva.

Pomnia nika ti ot konkursa za novoto logo na saita? Zashto ne go vijdame tuk?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това "Мутробарок"?
Автор: danvan16   
Дата:   17-08-10 00:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това "Мутробарок"?
Автор: sunnyshot   
Дата:   17-08-10 00:21

Да exo99, връщаш се към въпроса "Какво е това "Мутробарок"?" [smile]

Виж това определение какво е точно:

Мутробарок е стил в архитектурата, при който отходната тръба на сградата(с фекалиите) се излива или в морето, или на улицата, или в двора на съседа

....но може и в реката, езерото, язовира и т.н.



[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това "Мутробарок"?
Автор: ArtemisiaG   
Дата:   17-08-10 00:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това "Мутробарок"?
Автор: burntwithdesire   
Дата:   17-08-10 00:31

ArtemisiaG , е сори, с друга девойка се обичаме :)

Лалинда, това с приемането без изпит се случва абсолютно навсякъде... и приемните изпити не са критерий за сигурност на нищо.
.... а логото си е на мястото [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това
Автор: ArtemisiaG   
Дата:   17-08-10 00:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това "Мутробарок"?
Автор: sunnyshot   
Дата:   17-08-10 00:51

Явижте един австрийски замък качен в "Архитектура"

Барок?

https://photo-forum.net/i/1352877


Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това "Мутробарок"?
Автор: burntwithdesire   
Дата:   17-08-10 01:03

или късен Ренесанс.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това "Мутробарок"?
Автор: dtv   
Дата:   17-08-10 01:20

ренесанс+ мъъъничко барок+австро-унгарски вкус [smile]
14ти+17ти век

и все пак, те са имали логичните си основания и обосновка, реална среда, строили са по няколко и в нито един от тях няма този крясък

Schloss Esterházy in Eisenstadt, Austria
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/dlor6660.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2010-08/srtr9311.JPG

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/28/Esterhazypalacefront.jpg/800px-Esterhazypal


Eszterháza Palace, in Fertőd, Hungary
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/pyqn3144.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2010-08/twcw9876.JPG

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/9/95/Eszterh%C3%A1zy-fert%C5%91d.jpg/800px-Eszterh%C3

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това
Автор: ArtemisiaG   
Дата:   17-08-10 02:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това "Мутробарок"?
Автор: Diandimov   
Дата:   17-08-10 03:59

Оставете Вегас. Той е явление само по себе си.
Неслучайно над 40 милиона човека годишно идват тук.

Ако става дума за култура - именно във Вегас съм гледал едни от най- добрите театрални постановки които някога въобще съм гледал. Като декор, актьорска игра, и всичко.

А съм гледал доста в БГ, бях сценичен работник в Народния около две години.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е това "Мутробарок"?
Автор: Diandimov   
Дата:   17-08-10 04:05

Едно време богатите хора са строели дворци и вили, които си представям как са изглеждали на тогавашното простолюдие и селяните.

Как ли са ги одумвали, а?

За пример - снимките по- горе в темата.

Сега, след столетия, тези помпозни постройки вече са култура, култ, история и традиция.

И не са крещящи, както някой спомена вече.

То и рок бандите през шейсетте са изнасяли концерти с апартура, десетки пъти по- маломощна от сегашните. Извода какъв е? Явно имаме нужда от малко повече volume.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.