Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: vinse   
Дата:   06-08-10 10:19

Така де [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: oleven   
Дата:   06-08-10 10:21

Ей сипвал съм на германски бензиностанции обикновен дизел и да ви кажа големи гадове са тука у БГто.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: Todd   
Дата:   06-08-10 10:23

Язе пък съм карал с керосин от авиацията ... ама нафтовата печка някога !!!

Ногу върви !!! Направо бучи !!!


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: imitev   
Дата:   06-08-10 10:24


И язе... Ама глупаците не видели какво се сипва и от къде и наляли бензин... Голем банкет [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: oleven   
Дата:   06-08-10 10:32

ми напишете така:

БЕНЗИН предимства:
........
БЕНЗИН недостатъци
........

ДИЗЕЛ предимства
.......
ДИЗЕЛ недостатъци
........

нещо като обобщение [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: Todd   
Дата:   06-08-10 10:34

https://photo-forum.net/static/forum/2010-08/waeq3114.JPG

Ето го обобщението !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: oleven   
Дата:   06-08-10 10:35

[ezik] спамер [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: djogata   
Дата:   06-08-10 11:01

Заради прословутият "по-нисък разход" на дизелите, в Европа всъщност те са с една идея по-скъпи. Веднъж смятах за мойта кола примерно - когато си я купих, еквивалентните дизели (мойто бендзин) струваха с 5000 лева повече.

Ако приемем 30% по-нисък разход на дизела (5 на сто спрямо 7.5 на сто, това си е даже преувеличение), то излиза, че за година ако измина 20000км ще спестя 500 литра гориво. При цена 2 лева литъра, то за да имам някаква полза от "икономичността" на дизела ще трябва да я карам... 5 години [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: serjy   
Дата:   06-08-10 12:17

я вкарай в сметката и по-честата смяна на масло и по-скъпите консумативи и картинката лъсва.

да не говорим как пукат глави, колко струват комплект подгряващи свещи и колко са дюзите. ама за дизелистите това не са ремонти, а консумативи [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: tokataa   
Дата:   06-08-10 12:23

2.2hdi и 1.6hdi ,съответно на 230 000 и 90 000км, досега само масло през 15000км.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: serjy   
Дата:   06-08-10 12:26

имам един колега дето твърди същото, само дето всички около него знаем, че два пъти му лепиха спуканата глава, ама това не се брои, то си върви към годишния технически преглед [smilie3] [smilie18]



Публикацията е редактирана (06-08-10 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: bgprinter   
Дата:   06-08-10 12:29

Серджи, този твой колега да не е с онези злоплучните БВМ-та 2,5 ТД от преди 10-тина години? Имаха един двигател много капризен и го продадоха на Опел, онези пък от Опел успяха да го подобрят и Омегите бяха оборудвани с него - няма грешка!

Иначе колегата кара Суперб вече 6-та година и само гориво слага в нея, много здрав автомобил 1,8 ТД



Публикацията е редактирана (06-08-10 12:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: Gruyu   
Дата:   06-08-10 12:32

При новите автомобили сметката не излиза отникъде, и аз съм го смятал - танто за кукуригу дет се вика, но при колите втора употреба няма някаква съществена разлика в цените и ако ми падне някое запазено 6-7 годишно Поло 1,4 TDI примерно, не бих се замислил въобще.

Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: serjy   
Дата:   06-08-10 12:34

не, беше некво пежо 605-2,5TD. вече е на бензин и въпреки, че дълги години спорихме, бензин-дизел, сега ми се кълне, че повече за дизели не иска и да чуе. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: seymour_sz   
Дата:   06-08-10 12:35

Бе де да знам... аз сега карам дизел и съм доволен - един Ситроен С5 с 2.0 HDI двигател и съм много доволен - достатъчмно еластичен, пъргав и мощен. При това правя сравнение с предната ми кола, която беше Омега бензин, 6 цилиндрова, 2.5 кубика и май нейде към 170-280 коня, и направо къртеше асфалта и тия с намааните БМВ-та си намразваха колите по магистлата. Ма пък гореше като ЗИЛ, мама й, под 12 на сто така и не можах да я докарам. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: serjy   
Дата:   06-08-10 12:45

ако говорим за изгоден автомобил, като покупка и разходи ... само Дачия [smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: vassilk   
Дата:   06-08-10 12:50

Дизели,Бензини.....Само токЪт му е майката.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: seymour_sz   
Дата:   06-08-10 12:51

Абе ако ще говорим за икономичност, най-икономичната и хубава кола е служебната такава [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: serjy   
Дата:   06-08-10 12:54

еййй точеца си е точец [smilie24] мноо пауър малко разходи, ама пустите му капиталисти не им се пускат новите неща докато може да скубят хорицата от старата допотопна технология.[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: oleven   
Дата:   06-08-10 12:58

Серж [smilie7]
Ква е тая омраза към дизела бре, чак на комплекс го избиваш [smilie18]
Тея, ама един приятел му се случило това на друг онова , чух там това ... [ezik] [ezik] [ezik] ааа тва е несериозно само езика си чешаш.

Честа смяна на масло, ами има хора , които си сменят маслото на 3000км щото така ги кефи сега това трябва ли да е маркер ?
Колко стрували свещи, бла бла ми карайте лади 20ст. заден стоп [smilie18]
Запушени свещи, спукани глави зависят много от ЗАУто не само от автомобила. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: davor   
Дата:   06-08-10 12:59

serjy и ти повече за никон не искаш да чуеш!така и твоя приятел[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: serjy   
Дата:   06-08-10 13:07

oleven, "само езика си чешаш", разкри мъ [smilie5] само не казвай на никого [shtrak]

davor, бе така е, ама и ти не казвай на никого [smilie18]

[shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: 798099   
Дата:   06-08-10 13:52

seymour_sz, ще направя едно допълнение към твоята констатация. Най-(всичко което можеш да изброиш) е НОВАТА служебна кола.

Твърдя го от личен опит.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

И хич не ми пука дали е на бензин, дизел, газ или друго.


Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: ivodam   
Дата:   06-08-10 14:36

serjy: Абе колкото и да е странно, чувам все по-често добри отзиви за румънските таралясници, да се чуди човек... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое предпочитате - дизел или......
Автор: dimi2007   
Дата:   06-08-10 14:41

[beer] за дизела !



Както бех отбелязал преди /2.0L TSI/ .....

Автор: dimi2007
Дата: 13-02-10 19:05

6-степенния типтроник е трепач - от 5та, настъпваш леко и резко, отпускаш и задържаш......гиъра скача на втора, турбото буксува.......и изведнъж 200 коня те дръпват към оризонта.......


Нирвана, нирвана......[smilie24]



Въпреки това е странно, от време на време да намаляваш по магистралата и да ускоряваш отново за да се покефиш....но за градско, до супера, до плажа и т.н., да поиздухаш праха по улиците е....[smilie24]

Твърденията, че турбото, още при 1250 об. подсигурявало пълната мощност, е забавно...[smilie5] - требе си настъпяне до упор, което не е много комфортно.....

Трябва да се отбележи, че 2.0L TDI е само 30 коня по-малко и 80 Нютона повече, така че не е ПРОБЛЕМ да се сравняват еднакви обеми от двата вида......

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.