Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  24  25  26  27     всички  напред  последна
 Re: На фарове.
Автор: imitev   
Дата:   09-08-12 17:45

600 вата

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: boink   
Дата:   09-08-12 17:53

54 или 20, това е въпросЪ !

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: promis   
Дата:   09-08-12 17:57

Разбира се, че 54. Другото е престъпление.

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: ценослав   
Дата:   09-08-12 17:58

Ще изкъртим асвалта с тия фарове![cool] [cool] [smilie18] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: asahi   
Дата:   09-08-12 19:37

КАт се сетя при смяната н адокументите за самоличност какво мрънчане беше брр..

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: jrr   
Дата:   09-08-12 19:38

Че то мрънкането ни е национален спорт [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: batonga   
Дата:   11-08-12 19:32

Асахи, какво става Дали не берем вече плодовете на новия закон? [smilie18] Предлагам да прескочим следващия етап (КАРАНЕ НА ДЪЛГИ) и да минем направо на каране на бластери, лазерно рязане на ламарина и коледни лампички от по 10kW. При мигач се запуска атом отляво или отдясно съответно. [smilie25]



Публикацията е редактирана (11-08-12 19:33)

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: asahi   
Дата:   12-08-12 20:26

Фамозно!

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: promis   
Дата:   12-08-12 21:30

Този уикенд пак се убедих колко полезни са фаровете през деня. Навсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-08-12 21:35

Абе в града си е педерастия... Гаси, пали, гаси, пали.. Ей една кочина вече и догаря акумулатора пред съседния блок защото лелката дето я кара е забравила да ги загаси. Утре за работа ще има нъцки.

За извън града съм на 100% за. Ама у софето си е тъпня дагое.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: Стоев   
Дата:   12-08-12 21:43

ЗафироФ, бъди добър съсед - вземи камък и строши фаровете, не забравяй и стоповете....[smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: cb450   
Дата:   16-08-12 23:46

Започнах да карам на къси преди около 5-6 години. Колата ми беше с цвят графит. Имах няколко случки, в които колата ми явно не беше забелязвана и бях косъм от ПТП. Веднъж една възрастна жена, чинно се оглеждаше дали да пресече, погледна моята кола и ... скочи пред нея! На кафявия фон на есента, автомобил с цвят графит е трудно забележим.

Това преля чашата и понеже харесвах цвета на колата си и не исках повече подобни разминавания "на косъм", реших да карам винаги най-малко на къси.

Не знам от колко инцидента ме е избавило това ми решение, но от тогава не помня да е имало сериозно рисково изпълнение. Дори ме учуди, че намаляха рисковите изпреварвания от насрещно движещи се. Явно вида на светлините възпира!

Смешно е да сравняваш цената на 2-3 лампи, 20-30лв. за устройство за пускане и 0.XX% завишен разход с човешкия живот, здраве и спестените материални щети от катастрофи!

Това решение ще спаси много хора от страдания, инвалидност и смърт. То трябваше отдавна да бъде взето!



Публикацията е редактирана (17-08-12 00:25)

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: asahi   
Дата:   17-08-12 00:01

cb450 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: batonga   
Дата:   17-08-12 01:26

Тази вечер преброих 4 автомобила с изгорял единия фар само от Дианабад до Хемус. На паркинга мъждукаха още 2-ма които утре сутринта няма да успеят да запалят за работа. Определено новият закон дава резултати. [smilie23]
cb450 Бабата дали не те е видяла или просто е тръгнала да си пресече, защото примерно е решила че си достатъчно бавен, или поради друга причина можем само да гадаем. По-големият проблем е дали ти ще я видиш навреме сега, когато знаеш че всичко важно на пътя свети. Защото бабата не свети.
А по принцип (няма да ми писне да го повтарям) - който не може да различи лека кола в града през деня, ако ще да е с цвят "асфалт на дупки", няма място като участник в движението. Извънградско, на шарена сянка, където няма пресичащи пешеходци - ок, но в града твърдо не. Не случайно ЕС е измислил DRL, ако беше оферта да се кара на фарове, нямаше да се хабят с подобни иновации.

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: Стоев   
Дата:   17-08-12 07:53

https://photo-forum.net/static/forum/2012-08/qivk0975.JPG
http://citystreets.files.wordpress.com/2007/12/lighttruck.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: CyberGene   
Дата:   17-08-12 10:03

Тази вечер преброих 4 автомобила с изгорял единия фар само от Дианабад до Хемус. Определено новият закон дава резултати.

Брей, лоша работа, като гледам какъв е периодът, ще трябва да се сменят крушки всеки две седмици [smilie18]

Сега се замислям - дали моите крушки не са били докоснати от краси/нейви, че изгоря само едната и то след цели 4 години ежедневно каране на светлини [smilie10] И сега държи вече цяла година, направо не е истина [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: kvakioh   
Дата:   17-08-12 10:13

"Г-н полицай, преди малко е изгоряла, не съм забелязал като тръгвах..."
"Ами сега като съвестен гражданин, който има резервна крушка в колата си, ще си я смените пред мен."
Такъв е разговора преди време, и то още преди дори зимата да беше задължително.
Затова си взех 2 нови крушки и дори за мигачите резервни взех, да ми е сигурно.
DRL новите идейки ги намирам най-малкото неестетични, не бих сложил. Или бих си купил кола, която има фабрично вградени/инсталирани такива...

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: asahi   
Дата:   17-08-12 10:22

Като изгори едната сменям и двете. Здравата я прибирам за аварийни случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-08-12 10:29

Никакъв разговор не пожелаха да има педерите. Спряха ме на Семинарията в час пик, все още по светло, когато около мен минаваха на червено. Бяха тъпи и неучтиви. Просто шефа им беше казал "съберете еди-колко си акта за светлини".

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: CyberGene   
Дата:   17-08-12 10:31

За какво те спряха? Изгоряла крушка или просто не си беше пуснал фаровете?

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-08-12 10:53

изгоряла крушка, която и аз не бях видял щото няколко часа преди това си светеха и двете.

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: CyberGene   
Дата:   17-08-12 11:00

Кофти, не би трябвало да глобяват, ако си носиш резервна...

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: imitev   
Дата:   17-08-12 11:05


На доста от новите коли не можеш да я смениш на пътя - ту акумулатори се вадят, ту райна му майна...

За глобата - би трябвало да можеш да зарежеш колата ако нямаш крушка...

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: Krassy   
Дата:   17-08-12 11:06

На много нови коли смяната на светлината става само в сервиз.

А на Гранд Чероките май... забравих... се сменя целият фар [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: jivkojj   
Дата:   17-08-12 11:06

Добре е да се кара на фарове, безспорен факт. Само дето начина по който е наложен в България е лайнарски! Можеха да се поучат от цивилизованите държави. Ограмотяване на населението чрез кампании по медиите, разяснявания. Новите коли така или иначе си идат с ДРЛ и нещата щяха да се регулират от самосебеси с времето. Както стана и с 3-тия стоп. Никой не разбра как и защо, а сега всеки кара с такъв.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  24  25  26  27     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.