Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  26  27     всички  напред  последна
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: Todd   
Дата:   07-08-12 17:23

И колко таралясника го имат ??? Тук там ...


[smilie5]

Една крушка е 100 пъти по-евтина от тия светодиоди ....100 пъти по-лесно се сменя .

А сме виждали от тия високотехнологични джаджи и спрели ... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

така че щом трябва да го мислиш повече от 30 сек значи е проблем .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: batonga   
Дата:   07-08-12 17:25

Разликата е огромна от гледна точка на разход/емисии...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   07-08-12 17:26

С мъъъничка промяна в стила на шофиране можеш да икономисаш повече от тази "огромна" разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: rtv   
Дата:   07-08-12 17:27

Явно масово хората имат желанието всичко да е по-сложно отколкото е:

чл. 70 ал. 3 от ЗДП е повече от ясен: ако имаш кола с DRL денем караш с тях, а ако нямаш такава караш с включени къси светлини. Ако имаш кола с DRL можеш да караш вместо с тях с включени къси светлини, но никога с къси И DRL. Затова за европейци/американци навсякъде е обяснено, че като си включиш късите DRL трябва да се изключат - ръчно или автоматично не е важно, двете не трябва да работят заедно.

Според ал. 1 на същия член казва какво се включва нощем и при намалена видимост: къси ИЛИ дълги + габарити + лампа на задния номер. Няма такова изискване за през деня и нито габаритите, нито лампата на задния номер трябва да ви работят денем, ако имате кола, която го позволява.

Прескачаме подробностите, че DRL трябва да са ви стандартно в модела на колата или да са преминали съответното одобрение през акредитирана лаборатория... То ако някой го спазва това трябва да спрат всички с Xenon домашен монтаж. А и ако ще ровим в още подробности, то DRL светлините май ги няма в списъка на нещата, които могат да се одобряват в България по стандартния ред.


Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: scarecrow   
Дата:   07-08-12 17:29

Така е ама на хранещите се с мас управляващи не им стига пипито и чули недочули(разбрали кво е дрл и кво е къси светрлини или не) удариха по-масата и решиха провлема. Сега цирка ще е с това че много ще си сложат ДРЛ и най-вероятно милиционерите няма да ги признават и ще жулят яко. Но да не смесваме темите...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: Todd   
Дата:   07-08-12 17:34

А на халогени може ли ??? [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Щото съм гъзар ...


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


https://photo-forum.net/static/forum/2012-08/smka7152.JPG

Я , и за мойта кочинка имало day lights [cool] [cool] [cool]

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: jivkojj   
Дата:   07-08-12 17:36

Сега в тъмното, броя на Ауди-тата ще скочи драстично [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: imitev   
Дата:   07-08-12 17:39


DRL могат и да не са с диоди.

Справка Octavia II

https://photo-forum.net/static/forum/2012-08/myta2866.JPG
http://i717.photobucket.com/albums/ww171/beautilicious-cosmetics/Skoda/SkodaOctaviaDRL.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: burningice   
Дата:   07-08-12 18:05

Ефекта на запалени фарове е като да накарат водачите на автомобили да ги карат със светлоотразителни жилетки.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: Todd   
Дата:   07-08-12 18:10

А може ли да са мигащи .... та да привличат вниманието на другите участници .Да не кажат после че не са ме видели .


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: mr_kras   
Дата:   07-08-12 18:18

Ще заприлича на самолет. То не, че някои не карат с такава скорост.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: Todd   
Дата:   07-08-12 18:22

Самолетите вече не мигат деба .... една вечер с кака ги гледахме над нас - баси и калабалъка .Повече са от колите .

И не мигат - светят като рейсове .

Сигурно и тях ги е ударило нещо европейското законодателство ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: imitev   
Дата:   07-08-12 18:55


Имат ламби които мигат, има и светещи постоянно...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   07-08-12 20:10

https://photo-forum.net/static/forum/2012-08/tkhq4208.JPG
http://www.aviatorwebsite.com/images/articles/aircraft-lights/airplane-back-left.jpg


При захождане към пистата светят като летящи чинии [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: mr_kras   
Дата:   07-08-12 20:22

И без да захождат, пак си светят.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   07-08-12 20:28

Поне тези, с които съм кацал по тъмно, си ги включваха при захождане.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: mr_kras   
Дата:   07-08-12 20:43

Хм, да не са икономисвали... крушки.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: agop4o   
Дата:   07-08-12 20:47

пежака като го запаля му се включват късите светлини и ми е гот.да му мислят тия дето нямат тая функция[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: batonga   
Дата:   07-08-12 21:01

А каква е разликата между Low Beam DRL (снимката вдясно) и фар в режим "габарити"?

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Lowbeam_DRL.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: ценослав   
Дата:   07-08-12 22:56

Крайно време е да ни турнат и каски. И задължително допълнително тръбно усилване на купето. Номерата по вратите по късно![cool] [cool] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   07-08-12 23:13

Поне кръвната група на шофьора да напишат.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: CyberGene   
Дата:   07-08-12 23:21

Бе мен ако питате, на българина трябва да му се забрани да кара кола. И съм сериозен. Във форум с уж интелигентни хора се опитваш да им обясниш, че светнатите крушки ще помогнат поне малко за намаляване на катастрофите - всички сме ги виждали тия шофьори с несветнатите фарове привечер, обаче не, та не! Ще ти извади от десет кладенеца вода, за да те убеждава, че "он ли на мен че ми кае".

А чакай от преобладаващите получовеци с таралясниците, на които нищо не им работи, да ти карат по правилата. Не... Важното е да натиснеш газта до ламарината, да изпреварваш на забранено, на завой... Па някакви си смешни крушчици ще включвал [smilie18]

Да, на българина трябва да му се забрани да кара кола.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: ценослав   
Дата:   07-08-12 23:25

Че кой може да забрани на българина да кара кола??! Нема такова животно! Това все едно да забраниш на американеца да стреля по киносалони и учебни заведения. Демег да им забранят оръжията.[cool] [cool] [cool] [smilie25] [smilie25] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: tonal   
Дата:   08-08-12 00:11

Фаровете са за да светят , очите са за да гледат.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: batonga   
Дата:   08-08-12 00:20

CyberGene написа:

> Бе мен ако питате, на българина
> трябва да му се забрани да кара
> кола. И съм сериозен. Във форум с уж
> интелигентни хора се опитваш да им
> обясниш, че светнатите крушки ще
> помогнат поне малко за намаляване
> на катастрофите - всички сме ги
> виждали тия шофьори с
> несветнатите фарове привечер,
> обаче не, та не! Ще ти извади от
> десет кладенеца вода, за да те
> убеждава, че "он ли на мен че ми
> кае".
>
> А чакай от преобладаващите
> получовеци с таралясниците, на
> които нищо не им работи, да ти
> карат по правилата. Не... Важното е
> да натиснеш газта до ламарината,
> да изпреварваш на забранено, на
> завой... Па някакви си смешни
> крушчици ще включвал [smilie18]
>
> Да, на българина трябва да му се
> забрани да кара кола.



Човеко, нищо лично, обаче счупи тъпомера [cool]
Значи тия доклади дето ви ги копирам тук директно от сайта на ЕС са ти десетте кладенеца, а? Не е ли лееко самовлюбено от твоя страна, някакси за 2мин ми разказа играта [smilie18] Кажи ми, аз получовек ли съм защото примерно таралясника ми не е набор 2011, съответно нямам DRL диоди и фаровете ми не са предвидени да греят по задръстванията, за да станат после на юфка със светлоотразяващата сила на църковна свещ когато имам нужда от тях реално. Аз ли съм интелектуалецът, който не може да направи разлика между DRL и обикновен фар и след 19 страници тема все още не може да я направи и упорито се радва че са го накарали да кара на фарове в пека. Аз ли съм ерудираният българин, за когото кола по-стара от 5г. е таралясник на който нищо не му работи? Затова ли Джеймс Хетфийлд кара Шевролет от 67, шефът на Икеа завалийката - осемдесетарско Волво, а новоизгрялата певичка Лана Дел Рей дето счупи класациите напоследък - Мерцедес '81. Сигурно нямат пари затова. Друго си е да яхнеш пластмасовия СУВ из града и да правиш ден през деня с ксеноня върху врата на клетника пред теб докато чакате някога да светне зелено. Какво те кара да си мислиш че чисто новата пластмасова конфекция, за която си се изръсил напълно излишно, е по-надеждна от добре поддържан таралясник? Кажи ми пич, с какво фаровете през деня, за които толкова си се хванал като удавник, ще ти помогнат спрямо камикадзетата изпреварващи в завои и на забранено? За да ги видиш по-добре ли? Или може би твоите DRL светят с парабола и зад завоя?
Нека ти кажа нещо - аз съм този получовек, който си направи труда да прочете всички публикувани материали по темата на сайта на ЕС, след което помисли малко и прецени, че му е по-важно да запази човешки живот, забелязвайки несветещия пешеходец, каруца или велосипедист, отколкото да "ме виждат отдалече" сакън да не ми накривят некоя тенекия от скъпоценния боклук, който дундурка задника ми по задръстванията. Защото това е реалната разлика. Човешкия живот ми е по-ценен от таралясника! Не сме Норвегия където половин година е нощ, а пешеходци няма защото навън е -30, за да има положителен ефект подобна акция... Не е толкова сложно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  26  27     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.