Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: boni   
Дата:   01-03-09 16:09

След като съм отговорил на стотици въпроси относно проблемите с паленето на Никон, Канон, Пентакс и т.н. сега ще се радвам ако някой опелджия даде акъл:)


По принцип не съм карал никога Опел, но купих на баща ми за подарък една АСТРА Ф 1.4 Моно с газова Ловато (неговото Пежо 205 вече не става за нищо). Колата се държи перфектно, има мощност, набира се прекрасно, дори и на баир, не се усеща разлика газ/бензин и изобщо всичко е ОК.
Има обаче един проблем, за който нямам обяснение. Преди да му я закарам в Любимец, я повъртях малко в София. Карам да кажем на газ, оставям я вечерта и сутринта си пали пак на газ и то без особен проблем - до тука добре.
Обаче вече два пъти се случва да стои по 3 дни без да се кара. На 4-тия сутринта се случва следното : опитвам да запаля на газ, колата припалва и гасне. Минавам на бензин и след кратко въртене запалва. Вдига оборотите и след 3-4 минути започва да гасне странно и изведнъж, след което пали трудно и по време на въртенето на стартера се получават странни спирания на двигателя с притропване. Пак паля, вдига оборотите, оставям я малко и при подаване на газ прихълцва неравномерно докато поеме. Пускам педала и го натискам отново - пак прихълцва неравномерно, все едно на 2-3- цилиндъра и после поема. Пускам педала - гасне. Ей такива неща и на газ и на бензин, по един и същи начин. След определено време се нормализира и след това си работи по цял ден идеално, на другата сутрин си пали и т.н. до следващия период, когато не се кара 3-4 дни и всичко се повтаря.
Като я взех я минах на пълен преглед - двигатела е перфектен, свещи - ОК и изобщо няма нищо по колата за правене - това ми казаха...
Не мога да разбера от какво може да е и защо се случва само като не е карана 3-4 дни. Ето сега съм тука в Любимец, бащата не я беше карал 4 дни и при паленето пак същата дивотия - пали, вдига оборотите, работи няколко минути и започва да гасне, да се дави, да хълца при подаване на газ и т.н. После се оправи и сега спи...
Това, което ми прави впечатление е, че го прави само ако не е карана поне 3 дни.
Ако някой се е сблъсквал с подобна дивотия, ще съм благодарен да сподели.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: agop4o   
Дата:   01-03-09 16:26

изключи достъпа на газ до моноинжекцията(не се доверявай че си изключил газовата.махни маркуча за газта от изпарителя.съответно трябва да го запушиш)пробвай на бензин.най вероятно ти дави.или имаш проблем със стъпковото моторче на моноинжекцията[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Vinsent   
Дата:   01-03-09 16:29

Не я гаси! [beer] [shtrak] [beer] [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: ixus   
Дата:   01-03-09 16:46

Не трябва да месиш газта с бензина ,защото се дави и после трябва поне 20 мин да не я мъчиш.Ако не ще да пали на газ ,не обръщай на бензин или обратното.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: elrisha   
Дата:   01-03-09 16:47

моя Опел не е на газ и пак праи същите номера..даже от една седмица изобщо не пали[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   01-03-09 16:49

Развинтваш пробката на резервоара и палиш!!!То опелото за друго не става[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: bobihot   
Дата:   01-03-09 16:51

Провери и кабелите на запалването- може да се навлажняват. Имах проблеми с тях след миене на двигателя. Като поработи от топлината изсъхват. Пиши, като я оправят?[smilie25] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: ecobo   
Дата:   01-03-09 16:57

Не е добре да се пали на газ при студен двигател и особено при ниски температури - в двигателя влиза течен газ и затова не може да запали или хълца. Като се гаси колата зимно време, е добре да се мине предварително на бензин и да се изгаси на бензин. Сутрунта палиш на бензин и прехвърляш на газ едва когато мотора се стопли. Цялата работа идва от там, че в двигателя трябва да постъпва газообразен газ, а когато е студено, течният газ не смогва да се изпари в изпарителя на газовото. Чувал съм, че течния газ може да повреди изпарителя.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: dreamer   
Дата:   01-03-09 17:04

ecobo даде най-верния отговор [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: vankostrong   
Дата:   01-03-09 18:17

Ecobo - да прав си на теория е точно така !!
На практика моето Ауди го карам вече 10-та година само на газ - преди 9 години му се скапа бензиновата помпа и докато се наканя да купя тя колата си показа че газта и пасва идеално ..


всеки ден я ползвам ако не за друго поне децата карам до детска градина и училище !
По груби сметки имам над 7-8000 студени паления на газ от които поне 20-30% при температури под 0 градуса !

и няма никакви замръзвания хълцания гаснене и проблеми от тоя род ..

сега в случая с тоя Опел непонятно е какво толкова става с горивната му система след по продължителен престой каква разлика има дали автомобила не е бил работил от 2или 4 ри дни ... шантава история

другия проблем който няма никаква логика е защо след невъзможен студент старт на газ успява трудно да запали на бензин и работи без проблем 3-4мин и от там на татък почва да прави ядове ?????[smilie11]

мисля че мисията е невъзможна да се помогне тук в темата трябва на място накой който наистина разбира да види какво става под капака на това опелче!



Публикацията е редактирана (01-03-09 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: kote   
Дата:   01-03-09 18:34

не толкова
от изпарителя до горивната камера независимо от минусовите температури газта изтича в атмосферата т.е. изпарява се
и когато след продължителен период от време по-кратък за лятото когато палите двигателя смуче въздух и знаете какво става
принципно на бензин горивото постъпва веднага и нямате проблем да палите но ако дълго време не сте го ползвали на бензин може да се е получила утайка където бензина е лош и е смесен с вода и парафин които се отделят на слоеве и след 3-4 мин. при вашия случай може да попадне вода-парафин или иначе казано необогатена смес и колата ви гасне[ezik]
това е което мога да кажа
разбира се нещата може и да са индивидуални за всеки

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: boni   
Дата:   01-03-09 18:35

Даааа, аз имам две японски коли, едната я карам само в София и само на газ. Другата ми е само за дълъг път и газ няма, защото не можело да се сложи заради клапаните(Тойота селика). Обаче малкия бръмбър го паля всяка сутрин на газ без грижи, независимо колко е студено - колата е Дайхацу 840 кубика с БРЦ газова...

Проблемът с Опела е, че си пали като пушка всяка сутрин, а мизерията настъпва само като не е каран над 3 дни. Последния път беше на топло в гаража на баща ми и пак същата мизерия... Все едно нещо бърка токове, прекъсва и т.н. Като запали вдига оборотите, а като подам газ прихълцва все едно на 2-3 цилиндъра, после поема, изфорсирам я и вземе че изгасне внезапно... След 20-на минути мъчене се оправя все едно нищо не е било...
Има някаква смотана китайска аларма Сън-1, която святка мигачите като отвориш вратата и понякога не ги гаси и остават да светят без да мигат...Трябва да чукнеш по таблото, за да изгаснат...[smilie9] Започнах да си мисля дали мизерията с паленето не идва от нея... Дали нещо не бърка токовете и дали има някаква зависимост от стоенето над 3 дни. Ще взема да я разкарам да видим, но не мога да си изясня защо проблемите са след 3 дневен престой, а не всяка сутрин.. Това ме тормози като ребус:)



Публикацията е редактирана (01-03-09 18:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: kote   
Дата:   01-03-09 18:39

бони да ме черпи с бонибон
и да прочете по-горе[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: boni   
Дата:   01-03-09 18:45

Коте, ясно ,но бензина е свеж, а странното е, че симптомите са еднакви и на газ и на бензин. Успявам да запаля - автоматичния смукач вдига оборотите и всичко изглежда ок. Подавам газ - колата прихълцва и гасне. Паля отново - на празен ход всичко изглежда нормално, подавам газ и отново прихълцване все едно на 2-3 цилиндъра и изфорсиране. Тръгва нормално закрепва празния ход и след това изведнъж пак изгасва... И това по същия начин го прави и на газ и на бензин. След това се оправя и няма проблеми до следващия престой от 3+ дни. Нещо започвам да си мисля за тоците, но не ми се вързва някак си....

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: asahi   
Дата:   01-03-09 18:46

Сипи половин кило спирт в резервоара на първо време.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: PiToMeN   
Дата:   01-03-09 18:48

Можеш да провериш и въздушния филтър дали не е за смяна.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: boni   
Дата:   01-03-09 18:52

Проверих го, не е.
Свещите проверих - идеални са. Чисти - керемидка.
Колата има мощност и върви идеално иначе.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: plamenp   
Дата:   01-03-09 18:59

Служебният ни Опел се държеше по подобен, но по скапан начин.
Беше в гаранция и в сервиза му смениха акумулатора - бил дефектирал, но не зная какво точно - и всичко се оправи.
Обясниха ни, че компютъра нещо се ошашква от това, че не му достига ток...
Провери акумулатора.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: НАСОО   
Дата:   01-03-09 18:59

инжекцион, моно, карбуратор??

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: boni   
Дата:   01-03-09 19:00

Е акумулатора е нов, на 1 месец и е в гаранция даже. Върти идеално.
Все повече си мисля за тоците и за алармата...

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: boni   
Дата:   01-03-09 19:01

моно

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: C41   
Дата:   01-03-09 19:04

Ланда сонда или там както и беше името.
Май тя мешаше горивото с въздуха.[smilie24]
Имаше един лаф: Добре че има опел та форд да не е на последно място [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: boyanb   
Дата:   01-03-09 19:08

питай предишния собственик.
може да има някоя тънкост, или пък имобилайзер нещо на алармата.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: НАСОО   
Дата:   01-03-09 19:18

при моното не се среща често[smilie11] всички коли с газова след като известно време ги палиш на газ после първото палене на бензин е проблемно заради утаяването на парафините, катраните и т.н. по жигльорите. Обикновено при карбураторите и моното няма тоя проблем защото отворите са по големи и основно се проявява при инжекцията. Затова се скапват и бензиновите помпи и т.н. На кола която се кара само на бензин, инжектори не съм чул някой да е чистил.. също няма и изгорели помпи. В повечето менюъли за газови задължително пише при колко градуса темп на двг трябва да се настрой обръщането на газ, точно за да се избегнат тия проблеми и съответно всеки път при палене за десетината минути работа да се промиват инжекторите. Това обаче не е оферта при скъпия бенз и повечето хора рискуват да палят на газ като теб. Лошото е че след известно време стоеж изчезва натрупаната изпарена газ между изпарителя и смукателя и колата не пали на газ. Та мисълта ми е че щом пали, значи не е от електрическата уредба. Щом се форсира и после гасне значи нестига приток на бенз. Първи вариант наистина ти е клеясал инжектора и първите няколко минути не разпрашава и дозира правилно горивото, което в съчетание със студеното време дави двигателя. Втори вариант по вероятен имаш някъде по горивния тръбопровод пропуск на въздух и като запалиш колата форсира изведнъж лапа въздуха и гасне. Ти въртиш съответно обезвъздушаваш и всичко е ОК. После я оставяш, при движението, при липсата на вакум част от горивото се връща в резервоара или изтича от теча-става въпрос за някоя друга капка и пак се образува въздушен балон...

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: sen_kn   
Дата:   01-03-09 19:26

настройка на АГУ, стъпково моторче, кабели на свещи и грешки в ECU на мотора; възможни праблеми
алармата не се меща ако колата е с фабричен имобилайзер, съвестния алармаджия просто не го връзва, това за мигачите може да е от релето за тях от към алармата /всичко от личен опит със служебните астри/
а и тоя мотор 1,4 не му тича АГУ /пак от опит със служебна кола/ най много ядове прави тази с този мотор

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: boni   
Дата:   01-03-09 20:03

Абе не знам дали му тича или не, но върви прекрасно на газ.. По ивайловградските баири държи на 4-та 60 и се ускорява, не търси 3-та. Пак по баир държи 80 на 5-та. Без грижи вдига 150...Не мога да видя разлика между газ и бензин.. Пали идеално, не мирише, в ауспуха като бръкнеш и не можеш да си изцапаш пръста, отзад само въздух излиза... Изобщо няма никакви грижи с изключение на тази простотия, за която споменах.
Ситуацията ме навежда на нещо свързано с тоци, защото се държи идентично на газ и бензин - след като запали прихълцва по абсолютно еднакъв начин - все едно прескачат цилиндри докато поеме и изфорсира.
Фабричен имобилайзер няма, от самата аларма си прекъсва запалването.
Със същия модел аларма имахме проблем с палене и тоци на една Шкода Фелиция преди 6-7 години. Само че там просто не палеше или палеше когато си иска, не беше същото. След като махнахме алармата се оправи.
Ще пробвам да я разкарам пък да видим...

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: kote   
Дата:   01-03-09 20:07

бонииии искам си бонибона

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: kote   
Дата:   01-03-09 20:10

да не ви горят помпите просто винаги имайте бензин в резервоара ако помпата ви е там разбира се

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: НАСОО   
Дата:   01-03-09 20:12

потърси къде е релето което ти прекъсва тока от бобината,ако са сложили иначе може алармата въобще да не прекъсва тока, обикновено е мушнато някъде около алармата, и просто го дай на късо[beer]



Публикацията е редактирана (01-03-09 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: sen_kn   
Дата:   01-03-09 20:35

коте
в кн-то слагат реле на бензиновата помпа в резервоара и като минеш на газ гаси помпата

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: samara   
Дата:   01-03-09 20:42

за тия дето дрънкат срещу опел, моя е дизел, пали без проблем, при това без подгряване [ezik] [smilie18]
прочее, задкормилното е нещо като задапарното, тоест важно [ezik] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   01-03-09 20:45

Mоят със същия проблем и е на бензин. В опелите имаше няква част на запалителната система, която се скапва често - палец на делкото. Провери си токовете [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: НАСОО   
Дата:   01-03-09 20:49

като я не развъртиш тая помпа един два месеца големо чудо че има бензин или реле[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: C41   
Дата:   01-03-09 20:49

samara, палиш ама опела ти е с японски двигател май а?[smilie18] [beer] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: daosa   
Дата:   01-03-09 20:53

Абе, опел ...те това е

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: kote   
Дата:   01-03-09 20:53

sen_kn невярно за старите модели за новите не знам
знам само че то се върти дори и да е на газ което налага да се прави нарочен прекъсвач което не се препоръчва
и ако няма бензин да го охлажда той най-често изгаря
а ако е прекъснат за дълго време без бензин и няма бензин НАСОО го е казал за наслояванията и пак изгаря което е причината да не се препоръчва

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: samara   
Дата:   01-03-09 20:54

...да бе да, по-скоро е италиянски [smilie24] [smilie5] ...1.9 цдти / 150 магарета [smilie21]
едит: по-скоро катъри, че как ритат разни други марки [smilie21] ...само очите им виждам, оцъклени в огледалото за обратно виждане [smilie10] ...преди да ги загубя, рабира се [smilie23] [smilie18] [beer]



Публикацията е редактирана (01-03-09 20:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: sen_kn   
Дата:   01-03-09 21:02

дизел на исузо но италянците работят в тясно сътрудничество със френчетата и това може да е някоя версия на френски дизел

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: samara   
Дата:   01-03-09 21:08

дрънкате глупости, щото не знаете [smilie23] , ...де го пинко да ви каже [smilie24] , ... това моторче си е чисто италиянска разработка, един от най-добрите дизели прочее, факт [smilie24] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: asahi   
Дата:   01-03-09 21:11

Исузуто дизел е 1.5 литъра. Чудно моторче, ама за Корса.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Essenov   
Дата:   01-03-09 21:18

У карбуратура има една джаджа дет им изгаря на тия опели, ама забрайх как му се викаше на туй нящу... струва м/у 30 и сто и кусур лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: sen_kn   
Дата:   01-03-09 21:23

моля за извинение много голямо извинение Исузо е японска марка
съжалявам че го направих италянче /сходно звучение със ивеко/

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Essenov   
Дата:   01-03-09 21:26

Трябва да затвориш блендата от ф 1.4 на поне ф 2.5

Комутатор сякаш беше.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: НАСОО   
Дата:   01-03-09 22:27

[smilie8] комутатора е прозд тиристор който управлява бобината и като изгори - нема никой. Тва до делкото е кондензатор, но като е скапан, съка като при палец, колата не иска да върви, а бони казва точно обратното+не съм сигурен моното да не е вече без делко. Големия двигател на дизеловите Астри G е италянския от алфа който само с чипче става 180+ коня, малкия е 1.7dtl германски, исузувия е 1.7 ti и се монтира в Астра F, тази до 1997ма и т.н. както е казал колегата Самара нагоре[beer] [smilie25] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   01-03-09 23:49

Бони, има сервиз за тая работа. Това явно не е за фотографски форум. Сигурно има нещо, я центровка, я нещо друго. Трябва да я види някой дето си разбира от работата а не средностатистичвеския фотофорумски всиччкоразбирач.

Имам близък приятел, който от 15 г. само опел майстрои. Ако те интересува кажи ще ти дам координати.

С моя опел ядове няма [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Стоев   
Дата:   02-03-09 00:57

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: sashky   
Дата:   02-03-09 08:58

Здрасти. Не съм прочел всички отговори.
И аз карам Опел (Кадет)
Имах подобен проблем.
При мен се получаваше заради смукача.
Не работеше правилно и колата се задавяше от газ или бензин докато е студена и после и трябваше време за да се оправи.
Плюс това никога не я пали на газ сутрин.
Ако така е палена винаги. Менбраните са се напукали и прокъсаки и пропускат повече ГАЗ от колкото е нужна двигателя докато е студен не може да я изгаря и гасне.

Газта излиза от бутилката във втечнено състояние, което автоматично означава, че е на
-40 градуса (C).
Ако има конденз той става на лед там където минава газта.

Моят Кадет не е инжекция, така че не знам как стоят нещатата там.
Казвам какво е било при мен.
Дано съм ти помогнал !

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: krassimire   
Дата:   02-03-09 09:56

Подобни странни проблеми при стари коли се получават понякога заради замърсявания по разните куплунги. Най-често това е датчика на Хол заради сравнително силният ток по едната от веригите - разбира се, няма гаранция че в случая е точно това, но разкачането на куплунга и напръскването на контактите с контакт-спрей (например WD40) със сигурност няма да навреди - дори и да не помогне, това си е профилактика срещу бъдещ проблем.


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: boni   
Дата:   02-03-09 09:56

Иво, за съжаление Опела вече не е в София, още преди 10-на дни го закарах на баща ми и сега е на 300км от София. Ще видим някой местен разбирач...
Сашку, това за смукача е много логично. Възможно е да не връща навреме и да дави колата...

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: ddimo   
Дата:   02-03-09 10:04

--Ако през последната година имаш поне три пътувания от над 1000 км без презараждане, ще пали перфектно--
[smilie5] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: юнга   
Дата:   02-03-09 10:14

Старата ми кола правеше подобни номера на бензин.Продадох я така на монтьора си.
Звъртял малко делкото и всичко се оправило.
Не знам как се събираш в Куорето, но и аз съм замислил подобен ход, със Сирион или Сузуки Суйфт. А това Куоре е от години №1 в класа си.
И въобще Дайхатсу е фирмата за малки автомобили на Тойота, която разработи платформата на Ярис.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: imitev   
Дата:   02-03-09 10:32


Бони - отговорих ти в опелския клуб в дир-а.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: boni   
Дата:   02-03-09 10:33

В Куорето се събирам идеално и даже остават поне 3 пръста до тавана. То е доста старо '91 -ва , но се държи перфектно. Има много добра видимост, маневрено е и се паркира лесно.
Реших да го купя, след като за един месец ми жулнаха 4 пъти Тойотата в София и все с оправдавнието "не ви видях" (тя е ниска и с тъмен цвят)
Карам го само в София. След като му сложих една малка 20литрова бутилка, направо си карам без пари в София -около 5-6 ст/км градско.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: docenta   
Дата:   02-03-09 10:33

Аз карам корса със същия двигател и паля само на газ. единственото място където могат да ти помогнат е форума на ОПЕЛ http://www.opelclub-bg.net/forum/ нещо на последък бавно отговарят, но пробвай там. Другото е да попиташ някой таксиджия за добро място за диагностика газ/бензин за около 25-30лв. ще я направят (без частите ако се налага).

Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: boni   
Дата:   02-03-09 10:34

imitev, видях мерси:) Ще пиша от какво е било, след като го открием.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: юнга   
Дата:   02-03-09 10:49

Постъпил си много практично Бони и си ме изпреварил.[smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: labrax   
Дата:   02-03-09 10:57

Виж дали нямаш някакъв вакуум регулатор по запалването (регулира моментът на запалване). При спукан маркуч (невидимо малка цепнатина) цялата система се ебава и прави каквото си иска. За да видиш дали е от такъв вакуум маркуч при работещ двигател клати и дърпай леко малкучите. Ако има промяна на обороти - дърпа въздух отнякъде.
От горните съвети: екобо, автоматичният смукач, кабели - свещи (ти смени ли ги, или ти се виждат добри на око?).

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: fundamental   
Дата:   02-03-09 11:13

Не съм чел нагоре мненията... най добре си сложи автоматичен ключ бензин/газ /ще си палиш на бензин безпроблемно зимата, подгряваш, вдигаш обороти и сама си минава на газ/ [smile] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Тед   
Дата:   02-03-09 12:32

"По принцип не съм карал никога Опел, но купих на баща ми за подарък една АСТРА Ф 1.4 Моно". [smilie24]

Такива синове са за пример. /сега ще кажете, че четкам админите, ама темата ми е обща в тази посока, понеже съм виждал какви ли не синове с Джипове, а бащите и майките им ...(без коментар)/.

Бони, явно гадаем, но и колата вече дето се вика е далеко от някой приличен сервиз.

Карам на газ, прочетох повечето препоръки. Симптомите са нетипични. Възможно е някой кабеляк да е. Не е изключено. Лош контакт + влага и емоции колкото искаш.
Замерете колко Волта идват до свещите.

Ако свещите и тоците са ОК и я оставиш на бензин и сутрин пак при палене на бензин се получи същото - или бензинова помпа или резервоара е пълен с боклуци (може и цедката на бензиновата помпа).

По-горе някой го е писал - пали (лятото може и да не) на бензин, но колата винаги я гаси на бензин. Аз поне това го спазвам.Бензиновата помпа не съхне (понеже има реле което я изключва при работа на газ - за какво да хвърля постоянно бензин), а изгарянето на бензин продухва малко двигателя от бозите на газта.

Като препоръка - погледнете газовия или бензиновия клапан - дали цъкат, но и да не би да са запушени и от там да идват част от мизериите - бензин+газ при палене (след 3-и дневна почивка).

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: kote   
Дата:   02-03-09 12:46

няма бензинов клапан при инжекциите

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: marrio31   
Дата:   02-03-09 13:13

провери си датчика на хол и комутатора,за съжаление най-сигурния начин е с подмяна

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Todd   
Дата:   02-03-09 13:21

:) карай я в сервиз ....не я мисли .А ако имаш читави майстори още по-добре !!!

Тук са фотаджии ...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: boni   
Дата:   02-03-09 13:43

Ето сега тази сутрин си запали на газ без грижи. Вчера я карахме до около 6 вечерта и тази сутрин в 10 си запали. Обаче преди да загрее по едно време светна лапмата "двигател". Превключих на бензин и изгасна веднага, посла минах пак на газ и повече не е святкала. Това ми говори, че нещо бърка компютъра с газта...
Ще трябва явно да се проверят тоците и самата газова как е свързана и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Todd   
Дата:   02-03-09 14:09

Ламбата "Check engine " нема начин да не светва - ти немаш ламбда емулатор !!!
Но това да не ти е грижа ...


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: ixus   
Дата:   02-03-09 16:41

Може да е ламбда сондата

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: НАСОО   
Дата:   02-03-09 17:52

ламбдата като почне да втасва пак не върви и гори много-при него си е ОК. Хол и комутатор при него мисля нема, но както и да е. Датчика на Хол се проверява, също и комутатора-има книжки пише как. Също и бобината и т.н. Тодд май ги разбира[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: imitev   
Дата:   02-03-09 18:46



Ако работи моторя - датчика на Хол е изправен, комутатора също.

Ламбдата на C14NZ е за парлама и на газ не влияе. Аз имам емулатор на кадетя, но пак си светва от време на време. Преди това карах 100000 км без - няма никаква разлика освен светещата лампа.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: marrio31   
Дата:   02-03-09 18:53

imitev написа:

>
>
> Ако работи моторя - датчика на Хол е изправен, комутатора също.


[smile] щом казваш..[smile] имал съм същите симптоми и се оказа датчика на хол[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: НАСОО   
Дата:   02-03-09 19:22

датчика на хол ти показва ГМТ и като се скапе, т.е. при преминаването на зъбното колело срещу него почне да забавя и т.н. генерираните импулси ти отива аванса и оттам колата спира да върви, но при него нема нищо таково, а само за минута му забива и гасне, после сичко ОК..или бъркам[smilie11]
imitev то с обикновена газова, при движение на газ ламбдата не върши нищо. Емулатора е просто един генератор на променливи ел импулси, който да симулира на ЕКУто че ламбдата работи като му пуска променливи импулси в рамките на 0,8 0,9V за да не ти святка енжин контрола и да трупа грешки. Ламбата показва гориво въздушната смес като има Zкрива на напрежението от 0 до 1, което съответства на ГВС от 0 до 15. За бензин ГВС оптимално е около 14,2 непомна точно, за газ 17. Тия инжекциони дето ги слагат всъщност само изчисляват времето на впръскване и количеството на горивото, само. Аванса го гонят с промяна времето на впръскване което пак е приблизително и няма нищо общо с фабричното ЕКУ което си го бута като чуе детонации и работи на ръба на икономията и аварията. Големия проблем е че въпреки че ти връзват ламбдата тя показва само до 14 нагоре им показва все стойност 1V и незнаят къде се намират. Затова на българските и по евтините газаджията ти бута големи стойности на количеството впръскана газ, особено във високи обороти за да няма детонации и да идеш после да го биеш. Това обаче е--ва м-ка на икономията и като настъпваш остави че не върви но гори като за последно. По скъпите гледат какви са стойностите на ламбдата на бензин и залагат малко по богати стойности на газ, чрез стехиометрично преизчисляване на количеството газ, през количеството бензин, което трябва да е впръскано за такива показания на ламбдата. Супер, но КПДто на бензиновия ДВГ което и така не е високо отива в гъзъ. Друга раута е че съкращаваме наполовина емисиите на СО2 от предприятията, налагаме яки глоби, скапваме промишлеността, правим нови депа, забраняваме безмислени изгаряния, слагаме евро 3 и т.н. изисквания за емисии от колите а ганьо като я фърли на газ и въглеводородите изтичат направо от ауспуха в чист вид. Парниковия капацитет на СН4 е точно 4 пъти по висок от на СО2. И става както викат при нас "къде отиваш ти, може би". Нещо много хаотично го ударих, но хората в последно време са тотални инвалиди по отношение на мисловни способности[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: tractorista   
Дата:   02-03-09 19:24

не е от комутатора, проблемът е в кабелите за запалването

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: boni   
Дата:   02-03-09 19:28

tractorista, кабелите са хубави и едва ли е от тях. Освен това като има проблем с кабели, го има постоянно, а не само когато колата не е карана 3-4 дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: baddimo   
Дата:   02-03-09 20:07

...Рационалния метод на неразбиращия като мен се нарича последователна елиминация...Бухни човийките на бензина и само на газ....Бухни човийките на газта и само бензин...

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: mr_kras   
Дата:   02-03-09 23:25

Бони, имах подобен проблем с Рено 19 моноинжекция. Оказа се лоша спойка при монтажа на газовата уредба. Всъщност спойка нямаше, а тънък слой колофон м/у двете кабелчета. Така че опитай с малко по-силно придърпване на кабелчетата дали някое няма да поддаде. Алармата както си се насочил също може да е причина. Понякога полупроводниците имат лоша вътрешна връзка от самия електрод до крачето. Като при определени условия (напр. температурни промени), ту прави връзка, ту не. Друга възможна причина е оголване на кабел, който да замасява и нарушава работата на запалването. Пробвай да свалиш една от свещите и да видиш искрата дали е добра. Само внимавай, че по кабела към свещта напрежението е около 15кВ (ако не ме лъже паметта). Ако не си запознат, най-добре помоли някой шофьор да го направи. Така поне ще знаеш дали искрата ти е добра, или да се насочиш към предварението на запалването.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: НАСОО   
Дата:   03-03-09 09:11

как изглежда добрата Искра... с дълги крака и големи б....цици[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: imitev   
Дата:   03-03-09 09:30


Насоо - C14NZ е изключително прост двигател с изключително просто управление.

Датчика на Хол при този двигател се намира в делкото. Не се троши лесно и симптомите за повреждането са различни - мени оборотите като работи на празен ход, прекъсва.

За да не пали един опел моно сутрин на газ или бензин са виновни запалването, подаването на гориво или неотварянето на клапаните.

Обаче така по интернет няма да се оправи... трябва си разглобяване и диагностика...

Иначе процедурата е нещо от сорта:
Въртиш - не пали. Дърпаш кабелите - има ли искра -> ако няма ясно, ако има отвиваш в. капака на моното и гледаш дюзата дали пръска. Ако не пръска -> ясна работата...

Случвало ми се е от скапано реле на алармата да не ми пали колата.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: rumenn   
Дата:   03-03-09 11:22

я аз да попитам 205 какво точно е било..че ми е слабост на мен то [beer] [shtrak]
и ми е малко странно че една астра може да го подмени [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: mrge.org   
Дата:   03-03-09 11:27

Имах подобен проблем на 1.4 моноинжекция, само бензинов - без газова уредба. Пежо 405.
Оказа се че има протривания на датчика за ъгъла на дроселовата клапа. Той е нещо като реостат, едни перца се движат по една дъга и отчитат съпротивление. Намира се от едната страна на стъпковото моторче. Може да му свалиш капачката и ще видиш на око дали има протривания. Тогава може при обратен монтаж да нагласиш леко разминаване - 0.5мм, за да минават перцата по по здрава повърхност.
Това се отчита и на компютърна диагностика, особено като е в по-напреднал стадий.
На мене ми го отстраниха с 35лв за диагностика и 10 лева за временно рециклиране на плочката на датчика - каза че ще държи един месец, но вече три месеца си работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: asahi   
Дата:   03-03-09 13:47

НАСОО, ти ме преби [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: boni   
Дата:   03-03-09 14:48

Румене, 205-цата претърпя някои увреждания:) Един удар, после течащ радиатор и после прегряване с последващи интервенции по главата и т.н. Абе и в момента си върви, но има много за правене, предницата му нещо е прецакана лошо и не е твърде сигурно за дълъг път, а пак губи вода от някъде без да е ясно точно от къде и т.н. С една дума 205-цата си беше ОК кола, баща ми си я купи преди 8 години и до сега почти не му е правела проблеми, но поради разни причинно-следствени връзки е вече за смяна[smilie3]
Опела го минах в София на всички видове прегледи в сервиза на Мото експерт на Симеоновско и ми казаха, че е перфектен и като ходова част и като двигател. И наистина върви чудесно, само дето тва проблемче ще го видим...Сега като се пали всеки ден няма никакви грижи, ще видим ако баща ми не го кара пак 3-4 дни какво ще стане...
А баща ми го изненадах, защото не му бях казал и му я докарах пред тях... Той вика "Абе ква е тая кола", а аз му викам амииии, смених Тойотата, защото ми предложиха добри пари за нея и временно взех това изгодно...А той - "Еййй, я намери и за мене нещо такова" , след което аз му подавам ключовете и викам "Абе за тебе е" ... Голям кеф да му гледам шашнатата физиономия (и на майка ми де)...



Публикацията е редактирана (03-03-09 14:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djart   
Дата:   03-03-09 14:51

През зимата, когато е студено така става, за това си я пали на бензин сутрин.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: rumenn   
Дата:   03-03-09 16:13

ахха ясно [smilie24]
за съжаление нищо не разбирам от коли и не мога съвет да дам..но пък ако 205 ще се бракува някои дребни чарколяци бих си взел за моята..която пък аз подарих на баща ми..[beer] [shtrak]
ааа НАСОО верно ни утрепа..направо да оставя някаква връзка ако се занимава с газови..[smilie24] [beer]



Публикацията е редактирана (03-03-09 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: baddimo   
Дата:   03-03-09 19:40

...Колата трещи и не може да запали,когато смесва газ с бензин...сигурен съм на 100 процента...
...Иначе си върви нормално разбираемо е ...оставена за три четири дни единственото което може да попречи при запалване(изтичане на малки количества газ)...При смес на газ -бензин се получава точно трещене в ауспуха и ако запали работи неритмично и яко се тресе...Диагностиката за любители е следната...Отваря се маркуча за подаване на газ след изпарителя...подлага му се сапунена вода и се наблюдава за балончета...После след газовия клапан същото...за да се провери дали и той не изпуща...
...Следваща стъпка проверка ...дали не изпуща бензиновия клапан....Колата се пали на гас...маркуча след клапана (бензиновия) се вади и се подлага пръст...не трябва да се подмокря...И всичко това се прави за да се разбере дали работят те...Ако някое звено издиша се ремонтира....Ако издиша дори и малко се получава смесване на гас-бензин и ефекта трещене смяна на оборотите непалене...и т.н...Понякога издишат много тънко и разликата е 3-4 дни...

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: jovani68   
Дата:   03-03-09 19:51

Имах абсолютно същия проблем с моя форд до преди 3 дена. Оказа се акумолатора. Сега всичко е на 6.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: samara   
Дата:   03-03-09 19:54

[ezik] [smilie18] [beer] [thankyou] ...истината е една, ако и да е опел, нова да е [smilie24] [smilie5] [beer]
...пали, върви като луда, немога да й се нарадвам [smilie24] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: nikidimov   
Дата:   03-03-09 22:25

ЛС

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: boni   
Дата:   03-03-09 23:25

Хехе, голям майтап тоя Опел... Кефи ме загадката:)
Баща ми го е водил на техник - пълен преглед, няма видими проблеми..Свещи -ОК, акумулатор - перфектен, кабели - идеални, смукач - ОК, изобщо нищо нередно.
Странна ситуация - пали перфектно всяка сутрин и работи без грешка.. Обаче на мен ми прави 2 пъти еднаква мизерия 1:1.
Ситуацията е следната.
- каран всеки ден:
1. Сутрин пали без грешка и работи без грешка.

- Не е каран поне 3 дни:
1. Опитвам да запаля на газ. Не ще. Прихълцва леко, опитва но не пали. въртя няколко пъти - не ще.
2. Минавам на бензин. Пали почти веднага. Включва се автоматичния смукач. Работи.
3. Минавам на газ. Продължава да работи около минута и гасне изведнъж.
4. Паля на газ. Пали и работи около 3-4 минути без грешка. Гасне изведнъж.
5. Паля пак на газ - работи. Подавам газ - в момента на подаването моторът глъхне и притриса все едно на 2-3 цилиндъра после поема и се форсира нормално. Пускам газта, работи на празен ход около минута добре, след което сменя звука и започва да работи с прекъсвания и гасне.
6. Опитвам да запаля - не ще. Минавам на бензин - пак не ще. Никакви признаци за поне леко припалване, все едно няма ток. Дави се, мирише на бензин от ауспуха.
7. Изчаквам малко, пробвам пак - пали. Работи устойчиво на празен ход, но като подам газ притриса все едно на 2-3 цилиндъра преди да поеме. Сменям на бензин - абсолютно същия ефект без разлика.

След около 15 мин всички признаци изчезват и всичко се оправя все едно не е било.
Това го прави по абсолютно един и същи начин..

По метода на елиминирането
1. Не би трябвало да е смукача, защото той си бачка всяка сутрин,когато колата е карана на предишния ден и колата си работи ок.
2. Не би трябвало да са хидравлични повдигачи, защото ако не са напълнени повдигачите, клапаните няма да отварят добре от самото начало, а след като запали колата работи равномерно около 1 минута. После гасне, после пак работи равномерно още 3-4 минути, после почва да мизерства, да прекъсва и да гасне и чак след 15мин се оправя.
3. Не би трябвало да са свещи и кабели, защото колата си работи иначе много добре. Имал съм кола с проблемни свещи и кабели - там проблемите са си нон стоп.
4. Не би трябвало да е от смесване на бензин с газ, защото както казах, след като мина на газ, колата работи 3-4 минути без грешка. За това време би трябвало да не е останала смес бензин/газ.

5. Мизерия от алармата? Защо след 3-4 дни престой? Нещо което се случва в електрониката на алармата когато е била включена за такъв период? Нещо с прекъсването на запалването?
И това не ми се вързва много....
Карам и друга кола на газ - паля я винаги на газ и пали по един и същи начин, независимо дали не е палена от 1 или 10 дни...

Сега накарах баща ми след като я е карал днес, да я загаси на бензин и да я остави пак за 3 дни, след което да я запали на бензин да видим какво ще стане....



Публикацията е редактирана (03-03-09 23:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: jekopj   
Дата:   04-03-09 07:49

Бони,имах подобен проблем преди години.Оказа се спукана дестрибуторна капачка.Студен ли е двигатела-пали без грешка.Угасена при загрят двигател-няма палене,освен с бутане или теглене.На външен вид не може да се види пукнатината,но в тъмното,когато се завърти от стартера,искрата се вижда как прескача на корпус и палене няма.
Не е съвсем като твоя случай,но нищо не пречи да погледнеш под капака в тъмното,ако вече не си го сторил де...пък може да е от полза за някой друг съфорумец...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Todd   
Дата:   04-03-09 10:06

Маанете се с тия датчици на ХОЛ - в Опела такова животно нема !!!!
Тва да не е фолксваген ?????

В Опела всички датчици са индуктивни ...

Виж нивото на охлаждащата течност - често им замръзва изпарителя кога е студена и минеш на газ .И когато газаджиите са си оставили ръцете при монтажа на изпарителя може да ти скъса нервната система !!!

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: milenmarinov   
Дата:   04-03-09 21:41

Имаше един период от време когато много се бях ядосъл на баща ми...и без малко да му купя WW...golf....., но му простих поне за сега и му дадох "Нисан"-чето си....
Засега съм почти перфектния син.[smilie25]

П.П:
Смених го за Тойота.............
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: imitev   
Дата:   04-03-09 23:14

Бони виждам че четенето на спам ти е хоби. Във фотофорума това е ежечасие[smilie7]

Значи - виждам че се опитваш да палиш директно на газ колата. Не се прави така.

Основно правило - палиш винаги на бензин. Винаги! Ако палиш на газ причиняваш 2 неща.

Първо: Натрупваш грешки в ЕКУ заради бедната смес при палене на студено. ЕКУ смята че сместа е бедна и се опитва да я обогати. Това резултира в загасване при палене на бензин на студено.

Второ: В зависимост от типа и времето на експлоатация на изпарителя има вероятност да ти замръзва клапанчето на ниското налягане в изпарителя и да спре да затваря. Това дави колата.

Симтомите, които описваш приличат точно на това - изпускане на газ в колекторите през смесителя поради незатворен клапан на ниско налягане. При палене на бензин след това останалата газ дави колата. При подаване на газ се омешват горивата и прекъсва и тресе. Пробвай като ти го направи този номер да подадеш газ докато се изчисти работотата на двигателя.

Тези неща са абс. нормални при монтирана газова уредба на колата.

За колегата Тод с датчика на Хол в опелите - аз имам кадет с датчик на Хол. Всички двигатели C14NZ са с датчик на Хол.

Бони е написал че не губи охладителна течност и нивото е добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   04-03-09 23:29

Газаджийски проблеми [smilie7] [smilie7]

Цял екип специалисти си блъскат главите с години за да конструират дадена кола да върви перфектно с даден вид гориво. След това в някой гараж се слага нова, несъвместена горивна система, и чакате да работи безпроблемно [smilie5]

Аз пък след месец трябва да отида на периодичен пълен преглед (смяна на масло, филтри, евентуално накладки и т.н).

1200 лева - ако искаш [smilie18] [smilie18]

Следващият път май ще я водя в Швеция, че там вземат по-евтино, пък и шведската крона паднала [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: imitev   
Дата:   04-03-09 23:52


Джога - ми никой не те кара да си слагаш газ... Карай си на бензин, на дизел, на водород... Важното е кефа да е пълен[beer]

Аз ще си карам на газ [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: asahi   
Дата:   05-03-09 19:21

Пали ли опела?

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: samara   
Дата:   05-03-09 19:24

моя пали [smilie24] [smilie18] [beer] ...всеки път [ezik] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: dimi2007   
Дата:   05-03-09 19:29

Аз пък след месец трябва да отида на периодичен пълен преглед (смяна на масло, филтри, евентуално накладки и т.н).

1200 лева - ако искаш [smilie18] [smilie18]
---------

Какво са за теб 1200...пък и колата си заслужава.....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   05-03-09 19:46

Кви са тея масло и филтри за 1200лв?
И смяна на лампа за фар 45лв(крушка 7-8лв смяна за 2 минути има няма)
Перат та яко сачмите [ezik]



Публикацията е редактирана (05-03-09 20:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: boink   
Дата:   05-03-09 19:52

доста неща са за 650 евро де? нормално. дори е малко но колата сигурно е 1.4 дизел [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   05-03-09 20:09

Абе аз смених за 1000лв оригинални съединител,тампон на двигател,предни амортисьори и тампони,шарнир,стартер,накладки,филтри-милтри и още дребни работи.И това с труда.При добри майстори.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: dimi2007   
Дата:   05-03-09 20:38

В Дания, една бира е 50 еуро, та кво остава за филтри и масло.....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   05-03-09 22:09

К'во се чудите за цените - колата е 1.6 бензин, но цената не идва от колата, а от заплащането на труда в сервиза - 200лв на час е тарифата - ако работата е да кажем 2-3 часа - ето ти половината цена, да не говорим, че и останалите работи са по-скъпи от БГ

Дими, споко ве, най-скъпата бира, която съм пил е 9 евро [smilie21] [smilie21] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: sen_kn   
Дата:   05-03-09 22:12


[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   05-03-09 22:20

100...






Мартин Илиев, нямам време и желание да си сменям сам крушките - оставям колата в сервиза до работата, правят по нея каквото трябва, и си я вземам като си тръгвам от работа, не си губя времето с тези неща, защото и на мене ми плащат добре да си върша работата, и това и правя, а свободното време си го използвам за почивка и за каквото ми харесва, а не да кибича под и около колата.

Всички неща в Дания са с такива цени - една пломба при зъболекаря е 200лв средно, значи ти излиза горе-долу 400лв на час да отидеш на зъболекар, поправка на електроника - 200 лв на час. Мъжко подстригване - 50лв.

Тези неща не са толкоз зле, защото и заплатите са добри. Само колите са твърде скъпи, защото данъка е висок

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: imitev   
Дата:   05-03-09 23:15

Спам спам спам [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Щом казваш, че колите са твърде скъпи - има какво да се желае от работодателя в посока заплата [beer]

Остана в западните държави колата да е лукс [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   05-03-09 23:42

[beer]

Карам кола, по-добра от повечето ми връстници в България с подобна професия (говоря за хората, които сами си изкарват парите, а не чакат мама и тате да им купуват коли и апартаменти).

Така, че не мисля, че заплатата е лоша, или че колата е някакъв специален лукс.

А колата в Дания нарочно е направена да е донякъде лукс (поне големите, мощни коли) - защото е малка държава със добре развит транспорт и колата не е от първа необходимост - та високите цени, освен, че пълнят хазната, озаптяват хората да си купуват множество коли и да пълнят пътищата с джипове.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: dimi2007   
Дата:   05-03-09 23:59

Карам кола, по-добра от повечето ми връстници в България с подобна професия
---------

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Тряя да е нещо страшно тая кола, щом е ПО-ДОБРА ОТ ВРЪСТНИЦИТЕ....

[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (06-03-09 00:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: imitev   
Дата:   06-03-09 00:13

И един мармот...

И каква толкова кола караш в тази Дания??? Щом не е нова от магазина не мисля че заплащането ти е адекватно за местен жител... Или местните бармани и сервитьори карат коли втора употреба, купени от местния банкер и мениджър на макдоналдс?

Странна представа за стандарт...

Добре развит транспорт... Ходим да пазаруваме в хипермаркета с метрото и автобуса... Тъпчем чантите по ескалаторите и във влака...

Те в една Италия се потрошават да пътуват с личните си нови автомобили, а уж се води от бедните в Европа, какво остана за богатата Дания...



Публикацията е редактирана (06-03-09 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: НАСОО   
Дата:   06-03-09 21:18

djogata излагаш се брат. Мислиш ли, че са ни присъединили без да транспонираме директивите в сектор транспорт? И в БГ за кола по мощна от 150кс плащаш има нема 4бона, а над 190 не ми се мисли, помня че беше нещо като геометрична прогресия. После нема ти казвам колко са застраховки и данъци. Друг е въпроса, че както в Швеция незнам за Дания карат с американските номера[smilie25] [beer] А и да се присмиваш на човек в по неравностойно положение от теб..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   06-03-09 22:43

Айде бе Джога....очакваме реплика....[smilie24]

/Сигурно е отишъл до сервиза да си вземе колата....[smile] /

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   07-03-09 02:26

Странна представа за стандарт...

Добре развит транспорт... Ходим да пазаруваме в хипермаркета с метрото и автобуса... Тъпчем чантите по ескалаторите и във влака...
--------

Да...много ентересна държава:

1. GDPто й е - $ 213,600,000,000

2. Външен дълг - $ 492,600,000,000


[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: stormfx   
Дата:   07-03-09 02:45

Добре са бре. Ако имаха да вземат те щяха да имат проблем. Сега който давал да му мисли [smilie5] Като пуснат инфлацията и няма да ги усетят как ще се стопят. Американците и те така. Да му мислят китайците [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: dimi2007   
Дата:   07-03-09 03:36

Нека първо изкараме дефлацията, пък после ще мислим инфлацията....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: MarinY   
Дата:   07-03-09 06:00

Ей, Философи, въпроса беше за един опел на газ. [smile]
Пак се заседяхте в кръчмата с попа, даскала и кмета.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Kanonir   
Дата:   07-03-09 06:54

"Остана в западните държави колата да е лукс"

Ами в градове и държави където е добър и уреден транспорта определено си е лукс... а това че някой не може да си направи елементарна сметка и понеже нарочно е направено да е лесно с кредитите си позволява въпросния лукс, представен, като първа необходимост, си е една голяма радост на банките...

За пример - живея по една случайност точно в голям град, в който на автобусните спирките (на около 300м. или по-малко една от друга) има разписание и автобусите са там точно когато е написано. Можеш да си провериш в интернет кога на най-близката ти спирка ще има автобус за да слезеш и да го хванеш. Можеш предварително да видиш при какви комбинации от автобус и метро ще стигнеш най-бързо,за където си тъгнал. При някои лини автобусите са на 20 при други на 6мин период и тях трафика рядко ги бърка.. Също така има и метро. При това положение колата, дори някой да ти я подари, автоматически на месец започваш да плащаш към 200$ - застраховка+данък+правото да е на улицата пред вас или в гараж (и за двете се плаща и повярвай няма никакво разминаване). Зимно време когато има сняг и е на улицата трябва задължително да я местиш някъде другаде за да освободиш платното при снегопочистване (това също е време и ангажимент) щото инак просто ти я местят където не пречи и плащаш 50$глоба и около 50$ транспорт.
Към тия двеста долара ако не ти е подарена си добави вноските за изплащане, поддръжка (Джогата правилно спомена сервиз - защото времето което ще загубиш да си смениш две крушки ще ти излезе по-скъпо от спестеното), хранене на паркоавтомати или плащане за паркинг, където ходиш с нея из града и т.н. и т.н.....
и после кажи, че не е лукс при положение, че 500$ са качествените продукти за храната без никакво лишаване на двама човека за 1 месец, а картата за добре уредения градски транспорт с който можеш да стигнеш навсякъде е 80$ на месец...

Що се отнася до това:

... Ходим да пазаруваме в хипермаркета с метрото и автобуса... Тъпчем чантите по ескалаторите и във влака...

ами няма такива работи - ако пазаруваш на две седмици веднъж - можеш да прежалиш 10-15$ (според магазина) допълнително и да си получиш напазаруваното вкъщи в уреченото от тебе време...

Но всеки си гледа от собствената камбанария и си ползва собствения аршин, но няма място за притеснение де и местните я карат по същия почин - въпреки горените факти си купуват коли, защото смятат че "могат да си го позволят", по същия начин е и с къщите - щот видиш ли "парите за наема" ги плащали за нещо дет си било тяхно (нищо че всъщност е на банката и ще е тяхно след 30г.)- нищо че за да "могат да си го позволят" е нейде на майната си в предградията и всеки ден пътуват до работа по 80км и в двете посоки в ужасен трафик, а и до най близкия хипермаркет или "плаза" от хипермаркети общи за две предградия, единствения ти начин да идеш е с кола - е как да си дадеш сметка че колата е лукс - че как - тя си е направо крещяща необходимост...

Да не говорим колко нашенци дето уж са "по-по-най" от местните я подкарват, като тях и после четем, как на преуспелия Емигрантко му взели колата и къщата в Чикаго (те никога не са били негови ама карай) и он си стяга "куфарето" или "контейнеро" с фрази от сорта "ебати и скапаната държава"... ма разбира се че е скапана и че някой друг е виновен за "отнетата" крещяща необходимост..... която всъщност си е просто лукс, който не всеки може да си позволи!


П.С. да ме прощава Бони за спама!


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: юнга   
Дата:   07-03-09 07:38

Аверчета, какво се нахвърлихте срещу човека?
Опита се да ви обясни,че в Дания,не посрещат по джипа или колата.
В Дания , не винаги е необходимо да отиваш до бакалията с джип.
В тази страна когато работиш на няколко километра можеш да отидеш на работа и с друго освен с 15 годишната си кола.
Там всеки си гледа работата и си тежи на мястото. За разлика от тук, там не се е случвало, сервитьорите да са банкери, обущарите - директори на операта, а циганин словослагател да управлява страната в продължение на десетилетия.
Къде е разликата?
Там всички са тъпи и гледат да направят живота си уреден със задружни усилия.
Тук всички са гениални и оцеляват, въпреки неуредиците.
Тук на никой не му пука кой ще го управлява,защото сме умни и ще го преживеем поредния чобанин във властта, стига да не ни спре съвсем краденето, лъжата, ракията, салатката и чалгата.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   07-03-09 12:56

Ух, вярно развалихме темата на Бони [smilie5]

Хайде малко реплика от мене.

Кой спомена, че местните бармани и сервитьори (в Дания) ползват коли втора употреба? - Ми така е, доста стари коли карат, тези които имат коли изобщо.

Жабарите, които ми хвалите, както и много от ориенталските субекти, както за жалост и някои българи, ще си дадат и последният грош, за да се качат на някоя по-лъскава и гъзарска кола - може пари за бензин да няма, но ГолфО ще е натокан [smilie18] [smilie18]

Тука, за разлика от там, колата се взема според това доколко ще задоволи нуждите ти, а не според това доколко блести или колко коня е.

Моят шеф кара Ситроен Ц1 - не знам как се събира, щото е почти 2 метра. Неговият шеф кара Мазда 3 - демек почти същото и като конструкция, и като цена като моят Фокус.
И двамата са хора с доста години опит и вземат над 10,000 евро на месец - но не си вземат по-големи и скъпи коли, защото не им трябват. Другите ми колеги карат разни малки и/или стари коли като Нисан Микра, Пежо 405, 206, 307, Форд Ескорт, Мондео и т.н. Нищо голямо и специално.

Аз също бих си взел по-евтина кола, но цената на застраховките се определя по това колко години си притежавал и карал собствена кола. Тъй като това ми беше първата кола, трябваше да плащам голяма застраховка. Изключение прави, ако си вземеш нова (до 3 години) кола директно от дилър на производителя (Форд, Пежо и Киа предлагат тази оферта) - тогава имаш евтина застраховка. Така че бях пред избора да си взема по-стара кола и да плащам 5000 лева годишно за застраховка, или да си взема по-нов Форд и да плащам 1000 лева годишно за застраховка. Така че само разликата в цената на застраховките за 2-3 години избиваше разликата в цената на колата, и си взех по-скъпа кола.

Допреди един месец аз бях с най-скъпата кола измежду хората, които познавам - докато преди един месец един колега си купи 3-годишно Мондео комби, защото има две малки деца, и в 15-годишната му Тойота нямаше място за две детски столчета отзад + количка в багажника.

И това е картинката при инженерите, които вземат сравнително висока заплата.

Всъщност най-големите коли се карат точно от хора с по-ниски доходи като пицаджиите и дюнерджиите (турци, араби, иранци), които дават мило и драго да се качат на някоя гоуеееемичка кола, за предпочитане Мерцедес, ако ще да е на 15 години.

90% от джиповете са с "жълти номера" - това е, ако двете задни седалки са махнати, за да се ползва задната част на колата като товарна - тогава данъкът е "само" 105%, за разлика от 180% при колите с 4 и повече места.

А като говорим за градски транспорт - еми много хора предпочитат да ползват градския транспорт. Защо ли? Защото основната нужда от транспорт е от и за работа. А в пиковите часове влакът и автобусът (особено влакът) са по-бързи от колата. Едномесечна карта за целият столичен регион е 300 лева. А изплащането и поддръжката на една кола излизат минимум 1000 лева на месец! Аз ползвам кола само защото нямам удобна връзка с влака - офиса ми е на 35 километра от вкъщи, и ми отнема много повече време да стигна дотам с влака (1 час и 15 минути с влака и 30-35 минути с колата). Но ако офиса ми беше в центъра на града, с влак или автобус щях да съм там за 20-25 минути, с кола за по-дълго време.

Освен това навсякъде има колоездачни алеи, и страшно много хора ползват колела. Като студент съм навъртял хиляди километри на педалите. На близки разстояния е дори по-удобно от автобуса, защото не чакаш, освен това не плащаш нищо (най-евтиният билет за автобуса е 5 кинта), пък и си правиш упражнение.

Вие какво предпочитате - да карате големи и скъпи коли в неясно техническо състояние по скапани пътища, или пътищата да са уредени и безопасни, колите да са в добро техническо състояние (поради адекватният и строг контрол и сервиз), въздухът да е чист, да няма сериозни задръствания, пък за сметка на това колата да е по-малка?

[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: dimi2007   
Дата:   07-03-09 17:00

Жабарите, които ми хвалите, както и много от ориенталските субекти, както за жалост и някои българи, ще си дадат и последният грош, за да се качат на някоя по-лъскава и гъзарска кола - може пари за бензин да няма, но ГолфО ще е натокан [smilie18] [smilie18]

Тука, за разлика от там, колата се взема според това доколко ще задоволи нуждите ти, а не според това доколко блести или колко коня е.
---------

Еваларка на аргумента......[smilie24]

Не е хубаво, че Дания гони Англия и дълга й надхвърля вече в ПЪТИ ГДПто...но както казва Канонир, винаги човек може да каже: Ебати и държавата...да си стегне куфарето и се премести другаде....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: dimi2007   
Дата:   07-03-09 23:20

Няма реплика от Джогата....сигурно работи извънредно !??!

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: baddimo   
Дата:   07-03-09 23:26

...Никога не съм си мислил,че една кола може да ме кара,...карам си я...

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   08-03-09 00:46

Работя извънредно над бутилка вино [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: dimi2007   
Дата:   08-03-09 01:08

Ай кажи, баре, колко струва бутилката, вееее.....???????

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Kanonir   
Дата:   08-03-09 05:15

дими мислех, че поне на тебе трябва да ти е ясно, че няма значение, колко струва, а че е от значение колко време работиш за да си я купиш [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: ixus   
Дата:   08-03-09 13:28

Вие какво предпочитате - да карате големи и скъпи коли в неясно техническо състояние по скапани пътища, или пътищата да са уредени и безопасни, колите да са в добро техническо състояние (поради адекватният и строг контрол и сервиз), въздухът да е чист, да няма сериозни задръствания, пък за сметка на това колата да е по-малка?

Предпочитаме да имаме истинска кола- по-голяма и по-маркова (мерцедес,ауди ,бмв,волво).
Италия-[smilie24]
Дания -[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   08-03-09 16:04

Супер скапана кола. След като вчера бръмчахме около 60 километра около София и по планината и после тук, днес сутринта тъпия котор дори не искашще да завърти, за да запали, а снощи късно се прибрах. Сигурно пак се е скапала някоя свещ, ама как ми писна вече от тая скапана кола. Уж, я карам за последна година, а кошницата глупава все едно знае, че за последно и ще ми къса нервите до края [smilie10] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: todd   
Дата:   08-03-09 16:16

тъпия котор дори не искашще да завърти, за да запали,

хахах.....нема начин да запали щом не върти.....требе бутане [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   08-03-09 17:41

Бе, я си гле'й работата, нито ш' го бутам, нито ш' го храня повече тоз' нехранимайко. За скрап, преди да е изгнил и туй то [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: imitev   
Дата:   08-03-09 18:52


Щом не можеш от заплатата да си позволиш да живееш нормално, да си купиш нова кола и да ходиш всяка година на почивка - ами то като в България [smilie18]

Мога смело да кажа че тази Дания е супер кофти държава за живеене.

Дето се вика аз тук ако искам ще си купя логан от магазина...

Лошото е че тук обикновения работник не може да си купи хем кола от магазина, хем да ходи на екскурзии, хем да направи ремонт на къщата... Е те това е разликата между България и нормалните европейски средностатистически държави...

Дания явно е по-скоро близка до България, отколкото до Италия.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: asahi   
Дата:   08-03-09 20:06

Иве, преди няколко месеца ти препоръчах да разкараш дарака.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   08-03-09 20:09

Ама тази година му е последна и копелето явно го знае и ми скъсва нервите [smilie5] Здраве да е! [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   08-03-09 23:16

Имитев, нещо си в грешка за това кой какво си позволява в Дания и каква е приликата между двете държави [smilie7]

Примерно за почивката - ходя си на почивка, и то откровено много често.

Ако дадем за пример последната 1 година - бях на почивка/екскурзия във Норвегия, Швеция, Ирландия, Франция, Швейцария, Германия, Словакия, Чехия, Гърция... и България (даже в БГ най-много) [smilie18] [smilie18] [smilie18]

За следващата една година вече съм планувал месец и половина пътувания във 5 държави.

Имам полагаща ми се отпуска от 30 работни дни (6 седмици), и си я ползвам всяка година - и досега не съм чул за шеф във Дания, който е забранил на някой да не излезе в отпуска - даже по закон трябва да си я вземеш [smilie18]

А, и средната заплата е 70 лева на час, горе-долу 10 пъти тази в България. Заплатата за един ден е горе-долу колкото двупосочен билет до някъде в Европа (Лондон, Прага примерно).

Да, скъпо е тука, наистина - храната е около 2 пъти по-скъпа от БГ, а колите са 3 пъти по-скъпи. Наемите също са 3 пъти по-скъпи... Ама елементарната математика показва, че 3 пъти по-големи разходи при 5 пъти по-голяма заплата си е далаверка [smilie18] [smilie18]

О, и щом Дания е толкоз по-скапана държава за живеене от Италия, жабарите що драпат да дойдат тука? - Може би защото получават 3-4 пъти по-малко пари (примерно докторант в Италия получава 800 евро, в Дания - 3000), шефовете им са задници, и в повечето случаи в работното място и в институциите, които ползват, е пълен хаос и това им вгорчава живота? [smilie8] [smilie8]

Така че съм напълно съгласен с Канонир - жизненият стандарт не се определя по това колко ти струва нещо, а за колко време изкарваш парите, за да си го купиш - и по този показател Дания е на първо място в ЕС.

И през цялото това време говорим за пари! - но много хора биха казали, че това не е най-важното - качеството на живота се определя и според здравето/здравеопазването, спокойствието, сигурността, перспектива за бъдещето и възможности за развитие, достъп до информация и обществени ресурси като библиотеки, спортни институции, музеи и т.н, образование, култура, чиста околна среда - вода и въздух.
Тоест не само да изкарваш много пари, но и да си ги харчиш с кеф и спокойствие, и да имаш добри възможности и условия да отгледаш децата си.

Ей по тези показатели Дания е на светлинни години пред България и Италия.

Може и да не ме разберете, щото повечето от вас предполагам не са били в Скандинавия, най-малкото не са живели тука, и си нямат и на представа колко по-спокоен може да е живота [beer]

[beer] [beer]

За да не говорим само хубави неща, накратко ще обобщя и минусите:

- Спокойствието и сигурността за някои може да преминат в скука
- Няма планини (това е всъщност единственото, което на мен не ми харесва, заедно с времето)
- Зимата на Атлантика и Северно море е гадна - облачна, мрачна и ветровита
- Колите са твърде скъпи (нали оттам почнахме) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: krassimire   
Дата:   09-03-09 09:52

Дет се казва, тоя държавен дълт не случайно е натрупан . . . живеят си за сметка на децата си.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: dimi2007   
Дата:   09-03-09 12:42

Да видим след кредитния рай, как ще финансират по-нататък такива уютни местенца като Дания.....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: юнга   
Дата:   09-03-09 13:10

Нищо, че темата беше за Опел и паленето му.
Малко дефицит е по-добре от излишък според мен,но това ще го обяснят икономистите.
Та да питам аз, ние с нашия излишък как сме и дали нямаме дълг?
Цъфнахме и вързахме нали?
И защо?Всичко в бюджета и от там в червените бандити.
С тези червени престъпници и бюджетен дефицит и дълг повече да имахме, пак в техните джобове щеше до отиде откраднатото и пак нищо нямаше да бъде направено за обикновения човек.
Нито пътища,нито здравеопазване,нито пенсии, нито сигурност.
Хайде не я оплаквайте Дания.
На чужд гроб плачете.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   09-03-09 14:13

Бюджетният дефицит/външният дълг на Дания е по-малък в процентно изражение от този в БГ и щатите, и освен това е намалял доста в последните години. Не ги мислете датчаните.

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/pgsx5054.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/yuaw4015.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-03/xbww9877.JPG

http://www.nationalbanken.dk/C1256BE9004F6416/side/Danish_Government_Borrowing_and_Debt_2006/$file/1

Ето тази графика показва, че сред ЕС-15 всъщност Дания има най-малък външен дълг като процент от БВП след Ирландия:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jgdz7348.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ydsu3848.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-03/zwdq4838.JPG

http://www.nationalbanken.dk/C1256BE9004F6416/side/Danish_Government_Borrowing_and_Debt_2006/$file/1


Не знам откъде ви идват тези идеи за прекомерни външни дългове, знам, че Исландците са задлъжняли (те затова много я прокопсаха), мисля, че и Швеция има доста дългове, но Дания и Норвегия - не

Всичките сме парче икономисти тука, оправихме икономиките на 2-3 държави, а на Бони на баща му Опела още кашля [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (09-03-09 14:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: dimi2007   
Дата:   09-03-09 15:28

Джога, ти си бил по-ревностен датчанин от датчаните !?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   09-03-09 15:33

Мне, не съм ревностен датчанин, просто внасям яснота по въпроса, щото забелязвам лека неосведоменост, която понякога води до грешни изводи [smilie5] [beer] [beer]

Та какво беше за Опела? [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: dimi2007   
Дата:   09-03-09 15:41

Така и не стана ясно - имат ли датчаните пари за коли или им стигат само за автобусни билети !?!?!? [smilie5]

/Спомена, че шефа бил с Ц1 понеже нямало Ц0.5..../

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   09-03-09 15:48

Дими, нямат - само с автобуса ходят (даже и с колело повечето, щото автобуса и той скъп), трите околовръстни на Копенхаген седят празни по цял ден, а бензиностанциите са всъщност просто денонощни магазини за бира и други пиячки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   09-03-09 15:56

Но затова пък са с по 2-3 апартамента сигурно....за сметка на колите !?!?!

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: asahi   
Дата:   09-03-09 15:57

Значи педалите яко ги натискат?
Нашите педали що не бегат натам?

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   09-03-09 16:01

Не Дими, в колиби живеят всичките, при това с централно порно, пардон, парно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Gruyu   
Дата:   09-03-09 16:03

кви пари за коли, въртят педалите бетер от китайците

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   09-03-09 16:05

Асахи, не знам, може би защото нашите педали не са педали, а гейове [smilie18] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: ixus   
Дата:   09-03-09 16:16

Абе кви гейове-чисти педали са си .Ако са гейове ще имат мезонет в центъра на София ,мерцедес и вила на Банско https://photo-forum.net/joro/emoticons/forum_simp0012.gif

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   09-03-09 16:18

Вярно, че били водещи в тва отношение...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   09-03-09 16:50

Ми кат' са педали що не искат да ходят в Дания или Холандия, където здраво връткат педалите?

[smilie18] [smilie18]

Затова предполагам, че дори и да не са гейове, най-малкото се мислят за гейове [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: NeDDRaG   
Дата:   09-03-09 17:10

Бони, оправи ли се паленето? Ако е токов проблем, нормално е да е перманентен. Освен ако не е от грешките в ECU-то, както бе споменато горе. За да се избегнат, доколкото знам, се слага някакъв симулатор. Това някак ми прилича по-скоро на проблем с газовата. Я все пак иди на сервиз да ти проверят мембраните в изпарителя и клапанчето за газта.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   10-03-09 20:21

А при мен - мистерия.

След като цяла събота карах, а в неделя сутрин которът не запали... понеделник не съм я пипала, а днес слезнах с клещи и отвертки...

Запали от първото врътване на ключа!!! О, чудо!!![smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Някой има ли си и най-малка представа на какво се дължи това, но моля ви отговори като "колата се е уплашила, като ме е видяла с клещите" не се приемат [smilie10] [smilie10] [smilie10]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Все пак наздраве, утре може и да не запали. Ту така, ту иначе [smilie8] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: imitev   
Дата:   10-03-09 21:21


Аз не разбрах - въртиш но не пали? Или не върти?

И какво смяташ че щеше да правиш с клещите и отверката ?

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: dimi2007   
Дата:   10-03-09 21:57

Запалила е още с завъртяването ключалката на вратата......

Пита се, дали чудото ще продължи, или.... !?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: alsash   
Дата:   10-03-09 21:59

винаги съм твърдял, че машините имат душа........

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   11-03-09 00:07

Митев, с клещите развивам болтовете на клемите на акумулатора, защото ключ там не влиза. В неделя завърташе като на почти паднал акумулатор с мъките, но не палеше.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: imitev   
Дата:   11-03-09 00:27


Хм - при мен си влиза ключе 10.

Ако върти на почти паднал акумулатор нищо чудно че не пали...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   11-03-09 09:32

Точно това се чудя, защото вчера запали от раз [smilie5]

Ще я вкарам в бокса днес, ако успея и ще поискам почистване на карбуратор и смяна на уплътнението на двигателя - гарнитура. И някакъв по-обстоен check по запалителната система. При мен всичко е механика, та няма да е много зор I HOPE [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   11-03-09 09:41

"По-обстоен чек" - Смениха ли ти кабелите и свещите? (мисля, че по-горе и други говориха за това)

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Todd   
Дата:   11-03-09 09:41

Автор: Chitsujo
Дата: 11-03-09 00:07

Митев, с клещите развивам болтовете на клемите на акумулатора,


Оти си не фанеш един монтьор за либе ами се занимаваш с глупости ?????
Колко му е на един мъж ???? Все може да подържа още една кола ....

[smilie19] [smilie19] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   11-03-09 09:51

Джога, на връх Коледа - 26 Декември, колата излезе от сервиза със сменени свещи и кабели [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   11-03-09 10:09

ChiTsuJo написа:

> Джога, на връх Коледа - 26 Декември, колата излезе от сервиза
> със сменени свещи и кабели [smilie8]

Тюх

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Todd   
Дата:   11-03-09 10:11

Искаш ли да те запозная с един пич - монтьор !!!
Да си видиш рахатлъка....[smilie19]

Тъп ама поне никога няма да караш строшена кола !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: kaff   
Дата:   11-03-09 10:12

ChiTsuJo май ти губи маса, клеясва кабелите. От акумулаторчето дръпни една директна жица към двигатела от /-/-овата клема и виж дали ще има промени. Свещи и ала бала ници нямат връзка с трудното въртене. А и със същите тия клещички стисни минусовата клема там дето влиза кабела към нея, често се разхлабва и прави една патина и не дава добър контакт. Не отваряй моторя не е виновен той.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Gruyu   
Дата:   11-03-09 10:16

Ами не ходи вече в този сервиз, всеки некадърен майстор, който няма ал хабер от центовка и запалване това кара да купуват и сменя на клиентите - палец, дистр. капачка, свещи и кабели. Проблемите с непаленето трябва да се диагностицират точно какви са (а те са стотици) и чак тогава да се купуват и сменят необх. части.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   11-03-09 10:21

Тоде, не си падам по мотьори.

Каф, няма патина защото с фина шкурка изгладих и клемите и проводите на акумулатора, а след това ги мацнах с гресчица фино.

Грую, беше ми изгоряла свещ тогава и обикновено сменят всичките [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Todd   
Дата:   11-03-09 10:23

Ха ха , ама не се занимавай с щуртии .... и два живота няма да ти стигнат сама да си оправиш колата !!!


Тичай нейде да я видят ...ако си в София имам един колега .Мога да те свържа...


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: kaff   
Дата:   11-03-09 10:28

ChiTsuJo няма на клемата при акомулатора, а от другата страна на жичката как е? Страдал съм и от прекъснат проводник вътре под изоляцията и от време на време губи ток..... но за да не върти кат хората просто имаш някъде проблем с контактуването на масата, просто губи маса.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   11-03-09 11:20

Ша цъфна в сервиза, ще го плесна на масата (ключа) и ще кажа: "Имам проблем с контактуването на маса!" [smilie18] [smilie18]

Дали ще извадят по една ракийка изпод тезгяха [smilie11]

МИслех си да си купя ключ маса, като на джипка преди време... М? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: krassimire   
Дата:   11-03-09 11:31

Абе кви са тия глупости да се мажат клемите с грес?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   11-03-09 11:35

То не е грес, а специална машинна смазка в кутийки от Бриколаж или аз не нам къде. В работилницата я намерих и си ги смазах, за да не се окисляпват [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Insight   
Дата:   11-03-09 11:50

Ако стартера не иска да завърти, това каква връзка може да има със свещите?

Читсуьо, виж какво ти пише Каф... проблема с лошия контакт не е задължително да е само от страната на акумулатора...

Като опитваш да завъртиш неуспешно светлините на арбатурното табло притъмняват ли... ?

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: ChiTsuJo   
Дата:   11-03-09 11:52

Мигат, мигат и когато си пусна чистачките на макс + фарове, в един голям дъжд го видях и това и ми призля

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   11-03-09 12:29

Добре де, може да ми е тъп въпроса, ама къде ги намаза клемите - там, където трябва да контактуват, или само отгоре? Щото ако греста не е проводима, и намажеш клемите с нея, все едно ги изолираш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: NeDDRaG   
Дата:   11-03-09 12:39

krassimire написа:

> Абе кви са тия глупости да се мажат клемите с грес?


Обикновено клемите са оловни, а оловото много бързо се окислява и става още по лош проводник. Мазането с грес има точно тази цел - да предпази от окисляване.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: asahi   
Дата:   11-03-09 12:48

Абе не е така. Греста пречи на въздуха да прониква и окислява, а металният контакт, при това на голяма площ, е гарантиран от натиска на клемите.

Обикновено на клемите се отделя достатъчно внимание, но при старите коли другия край на дебелия кабел често се забравя.

Като цяло в автосервизите трудно се задържат свестни електротехници. Най-често търсят реализация на по-топли или платени места.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: kaff   
Дата:   11-03-09 13:23

ChiTsuJo , просто ме радваш много , не карай на /голям дъжд/ и това е решение.[smilie25] а греста да точно са го казали, спира достъпа на кислород и забавя окисляването, а може и с пчелен мед. Но туко виж и пчелички си завъди човек. Просто дръпни една жичка от -са на акумолатора директно до двигателя стегни я хубавко и пробвай тогава. А на маса какви ли не чудеса стават освен ракийката и мезета вървят.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: dimi2007   
Дата:   11-03-09 13:34

Дизел-автомат рулез......бензиновите лампи винаги са били ширпотреба....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: НАСОО   
Дата:   11-03-09 16:28

[smilie8] разбира ти...

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: milchev   
Дата:   11-03-09 17:27

Рано или късно всяка кола се превръща в опел. (немска народна мъдрост)

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Todd   
Дата:   11-03-09 17:31

Мдаа....и Форд е измислен за да има по-грозна кола от опел.

А фаувето даже още не е измислено .....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   11-03-09 21:06

К'во ги разграничавате тези коли, всичките са разработени в Германия, и половината им части са еднакви (ако сте късметлии, са Bosch, ако не сте късметлии - не знам, сигурно нещо китайско) [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Chitsujo   
Дата:   11-03-09 21:07

Купи си Форд, за да си горд [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   11-03-09 21:19

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Читсую, уточни, горд ... какво? [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: alsash   
Дата:   11-03-09 21:34

....то няма прочитане всичко...ама да попитам....кондензаторчето смени ли!?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   12-03-09 08:09

много неприятности произлизат от кондензаторчето ,което уж на глед работи!

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Chitsujo   
Дата:   12-03-09 08:11

Трябва ли да знам всичко това, за да карам кола?

Отговорът: НЕ!

Ще си я водя на сервиз, а пък оттам да диагностицират, да правят и да струват [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: alsash   
Дата:   12-03-09 08:12

Отговорът: НЕ!....ама в белия свят, дето майсторите МУ разбират

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Chitsujo   
Дата:   12-03-09 08:14

Е, аз и да искам не мога да започна да разбирам повече и от майсторите тук, хмм [smilie8] А и нямам време да лежа под колата, предпочитам аз да съм отгоре и да карам [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-03-09 08:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: alsash   
Дата:   12-03-09 08:16

то това и баба знае......и аз нямам време,обаче доказано е ,че така спестявам 5 пъти повече време

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Chitsujo   
Дата:   12-03-09 08:20

Това е типична бг черта: "Аз няма да ида на сервиз да дам еди колко си лева, защото мога да си го оправя сам."

Особено ако наложим това в моят случай ще трябва да карам някаква трошка, правена от приятелите ми, които обикновено имат по 1000 мнения по един въпрос. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: alsash   
Дата:   12-03-09 08:24

първо ...не се броя за българин
второ ...номера със сервизите и майсторите отдавна ми е ясен -минал съм го урока
трето ...ръцете не са ми в гъза -сръчен съм...и съм умен ..и красив...[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Chitsujo   
Дата:   12-03-09 08:28

Аууу, взимам те и ще те возя всеки ден [smilie5] Па и умен, и красив, небългарин със сръчни ръце [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: alsash   
Дата:   12-03-09 09:01

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/bmyq7623.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/iukc9623.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-03/pieq0872.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Todd   
Дата:   12-03-09 09:39

Автор: Chitsujo
Дата: 12-03-09 08:11

Трябва ли да знам всичко това, за да карам кола?

Отговорът: НЕ!

Ще си я водя на сервиз, а пък оттам да диагностицират, да правят и да струват [smilie3]


Бе казах ти аз да си фанеш и едно либе монтьор ...ама кат не чуеш.

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: НАСОО   
Дата:   12-03-09 10:08

Автор: alsash
Дата: 12-03-09 08:16

и аз нямам време,обаче доказано е ,че така спестявам 5 пъти повече време[smilie24]

аз си ровичкам сам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: boni   
Дата:   06-04-09 14:03

И такаааа, какво се оказа...
Скъсан маркуч между въздушния филтър и моното... Имаше цепка около 1см. Залепихме я и всички проблеми изчезнаха.
Така и не си обясних, защо проблема се появяваше при престой от 2-3 дни, а ако се пали всяка сутрин го нямаше, но е факт, че след залепването на маркуча пали много по-бързо при всякакви условия и от половин оборот, а като е престояла 2-3 дни пали от първия път дори и на газ...

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: asahi   
Дата:   06-04-09 15:01

(отива да сменя маркучите)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.