Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: rumenn   
Дата:   03-03-09 11:22

я аз да попитам 205 какво точно е било..че ми е слабост на мен то [beer] [shtrak]
и ми е малко странно че една астра може да го подмени [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: mrge.org   
Дата:   03-03-09 11:27

Имах подобен проблем на 1.4 моноинжекция, само бензинов - без газова уредба. Пежо 405.
Оказа се че има протривания на датчика за ъгъла на дроселовата клапа. Той е нещо като реостат, едни перца се движат по една дъга и отчитат съпротивление. Намира се от едната страна на стъпковото моторче. Може да му свалиш капачката и ще видиш на око дали има протривания. Тогава може при обратен монтаж да нагласиш леко разминаване - 0.5мм, за да минават перцата по по здрава повърхност.
Това се отчита и на компютърна диагностика, особено като е в по-напреднал стадий.
На мене ми го отстраниха с 35лв за диагностика и 10 лева за временно рециклиране на плочката на датчика - каза че ще държи един месец, но вече три месеца си работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: asahi   
Дата:   03-03-09 13:47

НАСОО, ти ме преби [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: boni   
Дата:   03-03-09 14:48

Румене, 205-цата претърпя някои увреждания:) Един удар, после течащ радиатор и после прегряване с последващи интервенции по главата и т.н. Абе и в момента си върви, но има много за правене, предницата му нещо е прецакана лошо и не е твърде сигурно за дълъг път, а пак губи вода от някъде без да е ясно точно от къде и т.н. С една дума 205-цата си беше ОК кола, баща ми си я купи преди 8 години и до сега почти не му е правела проблеми, но поради разни причинно-следствени връзки е вече за смяна[smilie3]
Опела го минах в София на всички видове прегледи в сервиза на Мото експерт на Симеоновско и ми казаха, че е перфектен и като ходова част и като двигател. И наистина върви чудесно, само дето тва проблемче ще го видим...Сега като се пали всеки ден няма никакви грижи, ще видим ако баща ми не го кара пак 3-4 дни какво ще стане...
А баща ми го изненадах, защото не му бях казал и му я докарах пред тях... Той вика "Абе ква е тая кола", а аз му викам амииии, смених Тойотата, защото ми предложиха добри пари за нея и временно взех това изгодно...А той - "Еййй, я намери и за мене нещо такова" , след което аз му подавам ключовете и викам "Абе за тебе е" ... Голям кеф да му гледам шашнатата физиономия (и на майка ми де)...



Публикацията е редактирана (03-03-09 14:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djart   
Дата:   03-03-09 14:51

През зимата, когато е студено така става, за това си я пали на бензин сутрин.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: rumenn   
Дата:   03-03-09 16:13

ахха ясно [smilie24]
за съжаление нищо не разбирам от коли и не мога съвет да дам..но пък ако 205 ще се бракува някои дребни чарколяци бих си взел за моята..която пък аз подарих на баща ми..[beer] [shtrak]
ааа НАСОО верно ни утрепа..направо да оставя някаква връзка ако се занимава с газови..[smilie24] [beer]



Публикацията е редактирана (03-03-09 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: baddimo   
Дата:   03-03-09 19:40

...Колата трещи и не може да запали,когато смесва газ с бензин...сигурен съм на 100 процента...
...Иначе си върви нормално разбираемо е ...оставена за три четири дни единственото което може да попречи при запалване(изтичане на малки количества газ)...При смес на газ -бензин се получава точно трещене в ауспуха и ако запали работи неритмично и яко се тресе...Диагностиката за любители е следната...Отваря се маркуча за подаване на газ след изпарителя...подлага му се сапунена вода и се наблюдава за балончета...После след газовия клапан същото...за да се провери дали и той не изпуща...
...Следваща стъпка проверка ...дали не изпуща бензиновия клапан....Колата се пали на гас...маркуча след клапана (бензиновия) се вади и се подлага пръст...не трябва да се подмокря...И всичко това се прави за да се разбере дали работят те...Ако някое звено издиша се ремонтира....Ако издиша дори и малко се получава смесване на гас-бензин и ефекта трещене смяна на оборотите непалене...и т.н...Понякога издишат много тънко и разликата е 3-4 дни...

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: jovani68   
Дата:   03-03-09 19:51

Имах абсолютно същия проблем с моя форд до преди 3 дена. Оказа се акумолатора. Сега всичко е на 6.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: samara   
Дата:   03-03-09 19:54

[ezik] [smilie18] [beer] [thankyou] ...истината е една, ако и да е опел, нова да е [smilie24] [smilie5] [beer]
...пали, върви като луда, немога да й се нарадвам [smilie24] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: nikidimov   
Дата:   03-03-09 22:25

ЛС

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: boni   
Дата:   03-03-09 23:25

Хехе, голям майтап тоя Опел... Кефи ме загадката:)
Баща ми го е водил на техник - пълен преглед, няма видими проблеми..Свещи -ОК, акумулатор - перфектен, кабели - идеални, смукач - ОК, изобщо нищо нередно.
Странна ситуация - пали перфектно всяка сутрин и работи без грешка.. Обаче на мен ми прави 2 пъти еднаква мизерия 1:1.
Ситуацията е следната.
- каран всеки ден:
1. Сутрин пали без грешка и работи без грешка.

- Не е каран поне 3 дни:
1. Опитвам да запаля на газ. Не ще. Прихълцва леко, опитва но не пали. въртя няколко пъти - не ще.
2. Минавам на бензин. Пали почти веднага. Включва се автоматичния смукач. Работи.
3. Минавам на газ. Продължава да работи около минута и гасне изведнъж.
4. Паля на газ. Пали и работи около 3-4 минути без грешка. Гасне изведнъж.
5. Паля пак на газ - работи. Подавам газ - в момента на подаването моторът глъхне и притриса все едно на 2-3 цилиндъра после поема и се форсира нормално. Пускам газта, работи на празен ход около минута добре, след което сменя звука и започва да работи с прекъсвания и гасне.
6. Опитвам да запаля - не ще. Минавам на бензин - пак не ще. Никакви признаци за поне леко припалване, все едно няма ток. Дави се, мирише на бензин от ауспуха.
7. Изчаквам малко, пробвам пак - пали. Работи устойчиво на празен ход, но като подам газ притриса все едно на 2-3 цилиндъра преди да поеме. Сменям на бензин - абсолютно същия ефект без разлика.

След около 15 мин всички признаци изчезват и всичко се оправя все едно не е било.
Това го прави по абсолютно един и същи начин..

По метода на елиминирането
1. Не би трябвало да е смукача, защото той си бачка всяка сутрин,когато колата е карана на предишния ден и колата си работи ок.
2. Не би трябвало да са хидравлични повдигачи, защото ако не са напълнени повдигачите, клапаните няма да отварят добре от самото начало, а след като запали колата работи равномерно около 1 минута. После гасне, после пак работи равномерно още 3-4 минути, после почва да мизерства, да прекъсва и да гасне и чак след 15мин се оправя.
3. Не би трябвало да са свещи и кабели, защото колата си работи иначе много добре. Имал съм кола с проблемни свещи и кабели - там проблемите са си нон стоп.
4. Не би трябвало да е от смесване на бензин с газ, защото както казах, след като мина на газ, колата работи 3-4 минути без грешка. За това време би трябвало да не е останала смес бензин/газ.

5. Мизерия от алармата? Защо след 3-4 дни престой? Нещо което се случва в електрониката на алармата когато е била включена за такъв период? Нещо с прекъсването на запалването?
И това не ми се вързва много....
Карам и друга кола на газ - паля я винаги на газ и пали по един и същи начин, независимо дали не е палена от 1 или 10 дни...

Сега накарах баща ми след като я е карал днес, да я загаси на бензин и да я остави пак за 3 дни, след което да я запали на бензин да видим какво ще стане....



Публикацията е редактирана (03-03-09 23:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: jekopj   
Дата:   04-03-09 07:49

Бони,имах подобен проблем преди години.Оказа се спукана дестрибуторна капачка.Студен ли е двигатела-пали без грешка.Угасена при загрят двигател-няма палене,освен с бутане или теглене.На външен вид не може да се види пукнатината,но в тъмното,когато се завърти от стартера,искрата се вижда как прескача на корпус и палене няма.
Не е съвсем като твоя случай,но нищо не пречи да погледнеш под капака в тъмното,ако вече не си го сторил де...пък може да е от полза за някой друг съфорумец...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Todd   
Дата:   04-03-09 10:06

Маанете се с тия датчици на ХОЛ - в Опела такова животно нема !!!!
Тва да не е фолксваген ?????

В Опела всички датчици са индуктивни ...

Виж нивото на охлаждащата течност - често им замръзва изпарителя кога е студена и минеш на газ .И когато газаджиите са си оставили ръцете при монтажа на изпарителя може да ти скъса нервната система !!!

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: milenmarinov   
Дата:   04-03-09 21:41

Имаше един период от време когато много се бях ядосъл на баща ми...и без малко да му купя WW...golf....., но му простих поне за сега и му дадох "Нисан"-чето си....
Засега съм почти перфектния син.[smilie25]

П.П:
Смених го за Тойота.............
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: imitev   
Дата:   04-03-09 23:14

Бони виждам че четенето на спам ти е хоби. Във фотофорума това е ежечасие[smilie7]

Значи - виждам че се опитваш да палиш директно на газ колата. Не се прави така.

Основно правило - палиш винаги на бензин. Винаги! Ако палиш на газ причиняваш 2 неща.

Първо: Натрупваш грешки в ЕКУ заради бедната смес при палене на студено. ЕКУ смята че сместа е бедна и се опитва да я обогати. Това резултира в загасване при палене на бензин на студено.

Второ: В зависимост от типа и времето на експлоатация на изпарителя има вероятност да ти замръзва клапанчето на ниското налягане в изпарителя и да спре да затваря. Това дави колата.

Симтомите, които описваш приличат точно на това - изпускане на газ в колекторите през смесителя поради незатворен клапан на ниско налягане. При палене на бензин след това останалата газ дави колата. При подаване на газ се омешват горивата и прекъсва и тресе. Пробвай като ти го направи този номер да подадеш газ докато се изчисти работотата на двигателя.

Тези неща са абс. нормални при монтирана газова уредба на колата.

За колегата Тод с датчика на Хол в опелите - аз имам кадет с датчик на Хол. Всички двигатели C14NZ са с датчик на Хол.

Бони е написал че не губи охладителна течност и нивото е добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   04-03-09 23:29

Газаджийски проблеми [smilie7] [smilie7]

Цял екип специалисти си блъскат главите с години за да конструират дадена кола да върви перфектно с даден вид гориво. След това в някой гараж се слага нова, несъвместена горивна система, и чакате да работи безпроблемно [smilie5]

Аз пък след месец трябва да отида на периодичен пълен преглед (смяна на масло, филтри, евентуално накладки и т.н).

1200 лева - ако искаш [smilie18] [smilie18]

Следващият път май ще я водя в Швеция, че там вземат по-евтино, пък и шведската крона паднала [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: imitev   
Дата:   04-03-09 23:52


Джога - ми никой не те кара да си слагаш газ... Карай си на бензин, на дизел, на водород... Важното е кефа да е пълен[beer]

Аз ще си карам на газ [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: asahi   
Дата:   05-03-09 19:21

Пали ли опела?

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: samara   
Дата:   05-03-09 19:24

моя пали [smilie24] [smilie18] [beer] ...всеки път [ezik] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: dimi2007   
Дата:   05-03-09 19:29

Аз пък след месец трябва да отида на периодичен пълен преглед (смяна на масло, филтри, евентуално накладки и т.н).

1200 лева - ако искаш [smilie18] [smilie18]
---------

Какво са за теб 1200...пък и колата си заслужава.....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   05-03-09 19:46

Кви са тея масло и филтри за 1200лв?
И смяна на лампа за фар 45лв(крушка 7-8лв смяна за 2 минути има няма)
Перат та яко сачмите [ezik]



Публикацията е редактирана (05-03-09 20:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: boink   
Дата:   05-03-09 19:52

доста неща са за 650 евро де? нормално. дори е малко но колата сигурно е 1.4 дизел [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   05-03-09 20:09

Абе аз смених за 1000лв оригинални съединител,тампон на двигател,предни амортисьори и тампони,шарнир,стартер,накладки,филтри-милтри и още дребни работи.И това с труда.При добри майстори.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: dimi2007   
Дата:   05-03-09 20:38

В Дания, една бира е 50 еуро, та кво остава за филтри и масло.....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   05-03-09 22:09

К'во се чудите за цените - колата е 1.6 бензин, но цената не идва от колата, а от заплащането на труда в сервиза - 200лв на час е тарифата - ако работата е да кажем 2-3 часа - ето ти половината цена, да не говорим, че и останалите работи са по-скъпи от БГ

Дими, споко ве, най-скъпата бира, която съм пил е 9 евро [smilie21] [smilie21] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.