Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: sen_kn   
Дата:   05-03-09 22:12


[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   05-03-09 22:20

100...






Мартин Илиев, нямам време и желание да си сменям сам крушките - оставям колата в сервиза до работата, правят по нея каквото трябва, и си я вземам като си тръгвам от работа, не си губя времето с тези неща, защото и на мене ми плащат добре да си върша работата, и това и правя, а свободното време си го използвам за почивка и за каквото ми харесва, а не да кибича под и около колата.

Всички неща в Дания са с такива цени - една пломба при зъболекаря е 200лв средно, значи ти излиза горе-долу 400лв на час да отидеш на зъболекар, поправка на електроника - 200 лв на час. Мъжко подстригване - 50лв.

Тези неща не са толкоз зле, защото и заплатите са добри. Само колите са твърде скъпи, защото данъка е висок

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: imitev   
Дата:   05-03-09 23:15

Спам спам спам [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Щом казваш, че колите са твърде скъпи - има какво да се желае от работодателя в посока заплата [beer]

Остана в западните държави колата да е лукс [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   05-03-09 23:42

[beer]

Карам кола, по-добра от повечето ми връстници в България с подобна професия (говоря за хората, които сами си изкарват парите, а не чакат мама и тате да им купуват коли и апартаменти).

Така, че не мисля, че заплатата е лоша, или че колата е някакъв специален лукс.

А колата в Дания нарочно е направена да е донякъде лукс (поне големите, мощни коли) - защото е малка държава със добре развит транспорт и колата не е от първа необходимост - та високите цени, освен, че пълнят хазната, озаптяват хората да си купуват множество коли и да пълнят пътищата с джипове.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: dimi2007   
Дата:   05-03-09 23:59

Карам кола, по-добра от повечето ми връстници в България с подобна професия
---------

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Тряя да е нещо страшно тая кола, щом е ПО-ДОБРА ОТ ВРЪСТНИЦИТЕ....

[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (06-03-09 00:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: imitev   
Дата:   06-03-09 00:13

И един мармот...

И каква толкова кола караш в тази Дания??? Щом не е нова от магазина не мисля че заплащането ти е адекватно за местен жител... Или местните бармани и сервитьори карат коли втора употреба, купени от местния банкер и мениджър на макдоналдс?

Странна представа за стандарт...

Добре развит транспорт... Ходим да пазаруваме в хипермаркета с метрото и автобуса... Тъпчем чантите по ескалаторите и във влака...

Те в една Италия се потрошават да пътуват с личните си нови автомобили, а уж се води от бедните в Европа, какво остана за богатата Дания...



Публикацията е редактирана (06-03-09 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: НАСОО   
Дата:   06-03-09 21:18

djogata излагаш се брат. Мислиш ли, че са ни присъединили без да транспонираме директивите в сектор транспорт? И в БГ за кола по мощна от 150кс плащаш има нема 4бона, а над 190 не ми се мисли, помня че беше нещо като геометрична прогресия. После нема ти казвам колко са застраховки и данъци. Друг е въпроса, че както в Швеция незнам за Дания карат с американските номера[smilie25] [beer] А и да се присмиваш на човек в по неравностойно положение от теб..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   06-03-09 22:43

Айде бе Джога....очакваме реплика....[smilie24]

/Сигурно е отишъл до сервиза да си вземе колата....[smile] /

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   07-03-09 02:26

Странна представа за стандарт...

Добре развит транспорт... Ходим да пазаруваме в хипермаркета с метрото и автобуса... Тъпчем чантите по ескалаторите и във влака...
--------

Да...много ентересна държава:

1. GDPто й е - $ 213,600,000,000

2. Външен дълг - $ 492,600,000,000


[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: stormfx   
Дата:   07-03-09 02:45

Добре са бре. Ако имаха да вземат те щяха да имат проблем. Сега който давал да му мисли [smilie5] Като пуснат инфлацията и няма да ги усетят как ще се стопят. Американците и те така. Да му мислят китайците [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: dimi2007   
Дата:   07-03-09 03:36

Нека първо изкараме дефлацията, пък после ще мислим инфлацията....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: MarinY   
Дата:   07-03-09 06:00

Ей, Философи, въпроса беше за един опел на газ. [smile]
Пак се заседяхте в кръчмата с попа, даскала и кмета.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Kanonir   
Дата:   07-03-09 06:54

"Остана в западните държави колата да е лукс"

Ами в градове и държави където е добър и уреден транспорта определено си е лукс... а това че някой не може да си направи елементарна сметка и понеже нарочно е направено да е лесно с кредитите си позволява въпросния лукс, представен, като първа необходимост, си е една голяма радост на банките...

За пример - живея по една случайност точно в голям град, в който на автобусните спирките (на около 300м. или по-малко една от друга) има разписание и автобусите са там точно когато е написано. Можеш да си провериш в интернет кога на най-близката ти спирка ще има автобус за да слезеш и да го хванеш. Можеш предварително да видиш при какви комбинации от автобус и метро ще стигнеш най-бързо,за където си тъгнал. При някои лини автобусите са на 20 при други на 6мин период и тях трафика рядко ги бърка.. Също така има и метро. При това положение колата, дори някой да ти я подари, автоматически на месец започваш да плащаш към 200$ - застраховка+данък+правото да е на улицата пред вас или в гараж (и за двете се плаща и повярвай няма никакво разминаване). Зимно време когато има сняг и е на улицата трябва задължително да я местиш някъде другаде за да освободиш платното при снегопочистване (това също е време и ангажимент) щото инак просто ти я местят където не пречи и плащаш 50$глоба и около 50$ транспорт.
Към тия двеста долара ако не ти е подарена си добави вноските за изплащане, поддръжка (Джогата правилно спомена сервиз - защото времето което ще загубиш да си смениш две крушки ще ти излезе по-скъпо от спестеното), хранене на паркоавтомати или плащане за паркинг, където ходиш с нея из града и т.н. и т.н.....
и после кажи, че не е лукс при положение, че 500$ са качествените продукти за храната без никакво лишаване на двама човека за 1 месец, а картата за добре уредения градски транспорт с който можеш да стигнеш навсякъде е 80$ на месец...

Що се отнася до това:

... Ходим да пазаруваме в хипермаркета с метрото и автобуса... Тъпчем чантите по ескалаторите и във влака...

ами няма такива работи - ако пазаруваш на две седмици веднъж - можеш да прежалиш 10-15$ (според магазина) допълнително и да си получиш напазаруваното вкъщи в уреченото от тебе време...

Но всеки си гледа от собствената камбанария и си ползва собствения аршин, но няма място за притеснение де и местните я карат по същия почин - въпреки горените факти си купуват коли, защото смятат че "могат да си го позволят", по същия начин е и с къщите - щот видиш ли "парите за наема" ги плащали за нещо дет си било тяхно (нищо че всъщност е на банката и ще е тяхно след 30г.)- нищо че за да "могат да си го позволят" е нейде на майната си в предградията и всеки ден пътуват до работа по 80км и в двете посоки в ужасен трафик, а и до най близкия хипермаркет или "плаза" от хипермаркети общи за две предградия, единствения ти начин да идеш е с кола - е как да си дадеш сметка че колата е лукс - че как - тя си е направо крещяща необходимост...

Да не говорим колко нашенци дето уж са "по-по-най" от местните я подкарват, като тях и после четем, как на преуспелия Емигрантко му взели колата и къщата в Чикаго (те никога не са били негови ама карай) и он си стяга "куфарето" или "контейнеро" с фрази от сорта "ебати и скапаната държава"... ма разбира се че е скапана и че някой друг е виновен за "отнетата" крещяща необходимост..... която всъщност си е просто лукс, който не всеки може да си позволи!


П.С. да ме прощава Бони за спама!


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: юнга   
Дата:   07-03-09 07:38

Аверчета, какво се нахвърлихте срещу човека?
Опита се да ви обясни,че в Дания,не посрещат по джипа или колата.
В Дания , не винаги е необходимо да отиваш до бакалията с джип.
В тази страна когато работиш на няколко километра можеш да отидеш на работа и с друго освен с 15 годишната си кола.
Там всеки си гледа работата и си тежи на мястото. За разлика от тук, там не се е случвало, сервитьорите да са банкери, обущарите - директори на операта, а циганин словослагател да управлява страната в продължение на десетилетия.
Къде е разликата?
Там всички са тъпи и гледат да направят живота си уреден със задружни усилия.
Тук всички са гениални и оцеляват, въпреки неуредиците.
Тук на никой не му пука кой ще го управлява,защото сме умни и ще го преживеем поредния чобанин във властта, стига да не ни спре съвсем краденето, лъжата, ракията, салатката и чалгата.

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   07-03-09 12:56

Ух, вярно развалихме темата на Бони [smilie5]

Хайде малко реплика от мене.

Кой спомена, че местните бармани и сервитьори (в Дания) ползват коли втора употреба? - Ми така е, доста стари коли карат, тези които имат коли изобщо.

Жабарите, които ми хвалите, както и много от ориенталските субекти, както за жалост и някои българи, ще си дадат и последният грош, за да се качат на някоя по-лъскава и гъзарска кола - може пари за бензин да няма, но ГолфО ще е натокан [smilie18] [smilie18]

Тука, за разлика от там, колата се взема според това доколко ще задоволи нуждите ти, а не според това доколко блести или колко коня е.

Моят шеф кара Ситроен Ц1 - не знам как се събира, щото е почти 2 метра. Неговият шеф кара Мазда 3 - демек почти същото и като конструкция, и като цена като моят Фокус.
И двамата са хора с доста години опит и вземат над 10,000 евро на месец - но не си вземат по-големи и скъпи коли, защото не им трябват. Другите ми колеги карат разни малки и/или стари коли като Нисан Микра, Пежо 405, 206, 307, Форд Ескорт, Мондео и т.н. Нищо голямо и специално.

Аз също бих си взел по-евтина кола, но цената на застраховките се определя по това колко години си притежавал и карал собствена кола. Тъй като това ми беше първата кола, трябваше да плащам голяма застраховка. Изключение прави, ако си вземеш нова (до 3 години) кола директно от дилър на производителя (Форд, Пежо и Киа предлагат тази оферта) - тогава имаш евтина застраховка. Така че бях пред избора да си взема по-стара кола и да плащам 5000 лева годишно за застраховка, или да си взема по-нов Форд и да плащам 1000 лева годишно за застраховка. Така че само разликата в цената на застраховките за 2-3 години избиваше разликата в цената на колата, и си взех по-скъпа кола.

Допреди един месец аз бях с най-скъпата кола измежду хората, които познавам - докато преди един месец един колега си купи 3-годишно Мондео комби, защото има две малки деца, и в 15-годишната му Тойота нямаше място за две детски столчета отзад + количка в багажника.

И това е картинката при инженерите, които вземат сравнително висока заплата.

Всъщност най-големите коли се карат точно от хора с по-ниски доходи като пицаджиите и дюнерджиите (турци, араби, иранци), които дават мило и драго да се качат на някоя гоуеееемичка кола, за предпочитане Мерцедес, ако ще да е на 15 години.

90% от джиповете са с "жълти номера" - това е, ако двете задни седалки са махнати, за да се ползва задната част на колата като товарна - тогава данъкът е "само" 105%, за разлика от 180% при колите с 4 и повече места.

А като говорим за градски транспорт - еми много хора предпочитат да ползват градския транспорт. Защо ли? Защото основната нужда от транспорт е от и за работа. А в пиковите часове влакът и автобусът (особено влакът) са по-бързи от колата. Едномесечна карта за целият столичен регион е 300 лева. А изплащането и поддръжката на една кола излизат минимум 1000 лева на месец! Аз ползвам кола само защото нямам удобна връзка с влака - офиса ми е на 35 километра от вкъщи, и ми отнема много повече време да стигна дотам с влака (1 час и 15 минути с влака и 30-35 минути с колата). Но ако офиса ми беше в центъра на града, с влак или автобус щях да съм там за 20-25 минути, с кола за по-дълго време.

Освен това навсякъде има колоездачни алеи, и страшно много хора ползват колела. Като студент съм навъртял хиляди километри на педалите. На близки разстояния е дори по-удобно от автобуса, защото не чакаш, освен това не плащаш нищо (най-евтиният билет за автобуса е 5 кинта), пък и си правиш упражнение.

Вие какво предпочитате - да карате големи и скъпи коли в неясно техническо състояние по скапани пътища, или пътищата да са уредени и безопасни, колите да са в добро техническо състояние (поради адекватният и строг контрол и сервиз), въздухът да е чист, да няма сериозни задръствания, пък за сметка на това колата да е по-малка?

[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: dimi2007   
Дата:   07-03-09 17:00

Жабарите, които ми хвалите, както и много от ориенталските субекти, както за жалост и някои българи, ще си дадат и последният грош, за да се качат на някоя по-лъскава и гъзарска кола - може пари за бензин да няма, но ГолфО ще е натокан [smilie18] [smilie18]

Тука, за разлика от там, колата се взема според това доколко ще задоволи нуждите ти, а не според това доколко блести или колко коня е.
---------

Еваларка на аргумента......[smilie24]

Не е хубаво, че Дания гони Англия и дълга й надхвърля вече в ПЪТИ ГДПто...но както казва Канонир, винаги човек може да каже: Ебати и държавата...да си стегне куфарето и се премести другаде....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: dimi2007   
Дата:   07-03-09 23:20

Няма реплика от Джогата....сигурно работи извънредно !??!

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: baddimo   
Дата:   07-03-09 23:26

...Никога не съм си мислил,че една кола може да ме кара,...карам си я...

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: djogata   
Дата:   08-03-09 00:46

Работя извънредно над бутилка вино [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: dimi2007   
Дата:   08-03-09 01:08

Ай кажи, баре, колко струва бутилката, вееее.....???????

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: Kanonir   
Дата:   08-03-09 05:15

дими мислех, че поне на тебе трябва да ти е ясно, че няма значение, колко струва, а че е от значение колко време работиш за да си я купиш [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: ixus   
Дата:   08-03-09 13:28

Вие какво предпочитате - да карате големи и скъпи коли в неясно техническо състояние по скапани пътища, или пътищата да са уредени и безопасни, колите да са в добро техническо състояние (поради адекватният и строг контрол и сервиз), въздухът да е чист, да няма сериозни задръствания, пък за сметка на това колата да е по-малка?

Предпочитаме да имаме истинска кола- по-голяма и по-маркова (мерцедес,ауди ,бмв,волво).
Италия-[smilie24]
Дания -[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   08-03-09 16:04

Супер скапана кола. След като вчера бръмчахме около 60 километра около София и по планината и после тук, днес сутринта тъпия котор дори не искашще да завърти, за да запали, а снощи късно се прибрах. Сигурно пак се е скапала някоя свещ, ама как ми писна вече от тая скапана кола. Уж, я карам за последна година, а кошницата глупава все едно знае, че за последно и ще ми къса нервите до края [smilie10] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Загадка с паленето на Опел( към опелджиите - разбирачи)
Автор: todd   
Дата:   08-03-09 16:16

тъпия котор дори не искашще да завърти, за да запали,

хахах.....нема начин да запали щом не върти.....требе бутане [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   08-03-09 17:41

Бе, я си гле'й работата, нито ш' го бутам, нито ш' го храня повече тоз' нехранимайко. За скрап, преди да е изгнил и туй то [smilie22]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.