Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: digitalgab   
Дата:   31-01-09 12:27

Ето за такива неща трябва да се протестира най вече, за това че качеството на живота ни падна значително през последните 20 години, принесено в жертва на печалбите на разни кръгове. Не съм от тия които искат да се върне онова време, но тогава откъм яденето и пиенето бяхме по добре, факт.

Абе това е като гражданска война, разни групи от населението срещу останалите.



Публикацията е редактирана (31-01-09 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Amigo   
Дата:   31-01-09 12:31

Трябва да има генерални мерки за защита на потребителя и за стимулиране на добро и качествено производство, но няма кой да ги вземе! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: carl_cox   
Дата:   31-01-09 12:33

explorer - наистина добър призив да споделяме по-добрите марки, но ето аз си признавам, че нямам никаква идея кое сирине и кашкавал са читави?...често кашкавала може да бъде различен като цвят и вкус, въпреки че идва от една и съща марка...

за киселото мляко "БИО" чувам, че е по-добре да бъде подминавано, подобно на данон

поне от моите наблюдения, сирене "ДЪГА" и "Лактеа лайт" винаги имат еднакъв вкус и като че ли те са моите фаворити, без да съм убеден че са най-качествените...Колкото до кашкавала, там мисля, че мъглата е пълна и е чисто тото да попаднеш хем на постоянно вкусен, хем на висококачествен...аз избирам най-често Витоша(с някакъв син етикет), но идея нямам дали е читав като качество...Чувал съм, че май кашкавалите от големи пити били по-добри, ама не мога да го твърдя убедено..


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: lokole   
Дата:   31-01-09 12:34

Преди месец си купих Kaufland комплект за домашно сирене. Има си рецепта, мая за сирене и цедилка. Не е чак такъв проблем да се намери от някое село истинско краве мляко - при това доста евтино.
Единственият проблем да си направиш сирене е да имаш търпение да го изчакаш да узрее. Ама то и пресничко става за хапване.
В такъв случай защо да им купувам буклуците?


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: pmartinov   
Дата:   31-01-09 12:35

В контрола на качеството на хранителните продукти също цъфти КОРУПЦИЯ !

А резултата го виждаме на пазара ...


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Vinsent   
Дата:   31-01-09 13:12

Млечните продукти на Маджаров изглежда да са истински! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Amigo   
Дата:   31-01-09 13:13

аз предпочитам холандски кашкавали, ама цените... [smilie8] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Vinsent   
Дата:   31-01-09 13:14

Хм! Кашкавали?! Вредни мазнини! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: roussinoff   
Дата:   31-01-09 13:57

Аз точно заради това не си купувам НИЩО от тея долни педераси ....
Купувам си само храна от нормални държави.
От сирене до колбаси.Често си пряавя кашкавал. Всичко останало само домашно....
То сиренето да е ....
Според мен няма НИТО ЕДИН качествен продукт.
Да не говорим за виното, ракията и т.н. че нема един грозд в тях.
Истината е човек сам да си произвежда за да е сигурен с какво се храни .... иначе ше пукнеме на по 40-50 години като обикновни глупаци.

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: roussinoff   
Дата:   31-01-09 13:59

Или ако не може сам да произвежда, поне да си намери свестен проверен източник от които да се снабдява

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Amigo   
Дата:   31-01-09 14:00

roussinoff написа:

> Аз точно заради това не си купувам НИЩО от тея долни педераси
> ....
> Купувам си само храна от нормални държави.
> От сирене до колбаси.Често си пряавя кашкавал. Всичко останало
> само домашно....
> То сиренето да е ....
> Според мен няма НИТО ЕДИН качествен продукт.
> Да не говорим за виното, ракията и т.н. че нема един грозд в
> тях.
> Истината е човек сам да си произвежда за да е сигурен с какво
> се храни .... иначе ше пукнеме на по 40-50 години като
> обикновни глупаци.




ама може ли човек сам всичко да си произвежда?! [smilie11] [smilie8] това не е нормално! [smilie2] кокошки и домати на единия балкон, на другия картофи и чушки, кравата в мазето... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: roussinoff   
Дата:   31-01-09 14:20

Повтарям: Или ако не може сам да произвежда, поне да си намери свестен проверен източник от които да се снабдява [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: mitaka   
Дата:   31-01-09 14:22

Амиго написа:Вчера реших да си потърся лютеница, щото домашната ни свърши, и тръгвам из хранителните магазини - големи и малки. И не мога да намеря една нормална лютеница! Всичките съдържат модифицирано нишесте.


И аз бях изпаднал в подобна заблуда ,но се оказа ,че за нишестето "модифицирано" означава ...,а бе я да к-пейстна от Бг-мама:

Нишестето трябва да се модифицира за да стане лесно разтворимо, а от друга страна така става по-лесно усвоимо за организма. Иначе кашите би трябвало да ги приготвяме чрез варене ако нишестето не е модифицирано, както се приготвят нишестени кремове. Това на прост език означава, че ако нормалното нишесте е направено от нишки с голяма дължина, които трудно се разтварят (всъщност нишестето не се разтваря, а набъбва по химическата терминология, ама ние си му викаме разтваряне ). Та като се накъсат тези нишки на по-къси участъци тогава продуктите с такова модифицирано нишесте хем по-лесно се разтварят, хем се усвояват по-лесно от организма, понеже не се затруднява стомаха да "накъсва" дългите нишки на нормалното нишесте.
Не знам дали го обясних много добре, но на същия принцип за и адаптираните млека - там белтъчната съставка е "накъсана" на по-малки части за да може да се усвоява от бебето.


Иначе за лютеницата -Олинеза домашна![smilie7] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Amigo   
Дата:   31-01-09 14:24

да бе, досега векове наред нишестето е било само модифицирано и се е бутало в какво ли! [smilie19] [smilie19] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: roussinoff   
Дата:   31-01-09 14:31

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: jivkojj   
Дата:   31-01-09 14:32

Абе ако мислите че само българите ядат кофти храна, трябва да видите другите държави. В Германия например ако храната няма оцветител, овкусител, и нещо да не пази от разваляне - просто не се яде [smilie18] . Тука всичко е с трайност х10 х15 от нормалното. В хладилника си имам майонеза, отворена преди 6-7 месеца и все още си я ям, изглежда като чисто нова а и вкуса е същия, доматите имат 2 състояния - от добре изглеждащ, направо в течно. Млечните продукти не ги коментирам. Тука всички които познавам да са дошли да живеят от БГ са качили 5-6 кила за няколко месеца. Така че в тая тема спокойно можете да замените Блгария с доста уж по-цивилизовани държави [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: roussinoff   
Дата:   31-01-09 14:32

А защо да фак требва да слагат нишесте ....
Аз не слагам и става идеално [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   31-01-09 14:34

https://photo-forum.net/static/forum/2009-01/swtk0791.JPG
http://photos.tsvetkov.be/images/20080306121232_pic_10001985_0246355.jpg

Млечна салата Кенар. Вярвам се сещате виолетовото оцветяване от какво е. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: roussinoff   
Дата:   31-01-09 14:34

Е да де ама в Германия може да си купиш истинска биологично чиста храна ако искаш, а тук не със сигурност

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   31-01-09 14:38

От лютениците харесвам една "Домашна лютеница с печена капия" на Еко Конс - с.Черногорово. А какви кисели краставички правят, просто чудесия!

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: jivkojj   
Дата:   31-01-09 14:42

Автор: roussinoff
Дата: 31-01-09 14:34

Е да де ама в Германия може да си купиш истинска биологично чиста храна ако искаш, а тук не със сигурност
---
Е преди наколко години имаше страшен скандал със БИО-яйцата. Оказа се че "Био-кокошките" са натъпкани в една птицеферма като сардели. Ако умре някоя, докато я изнесат, другите я изяждат. Така че и тука (DE) е същата пародия, просто хората са спецове да прикриват нещата, едно време гледах ARD и ZDF и разбрах че те не лъжат - те просто не казват.
Живея вече 6-7 год. нон стоп и мога да кажа че много от нещата кото не се харесват в БГ тук са точно същите, ако не и по-лоши. Просто тука така е направено всеки-срещу-всеки, че не може да се направи нищо без да се окажеш натопен. Независимо на ниво съседи, колеги, фирма, корпорация, политика.

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Amigo   
Дата:   31-01-09 14:48

дегенерация тотална [smilie2] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: carl_cox   
Дата:   31-01-09 14:55

като стана въпрос за лютеници, за мен най-вкусните са тези от серията на ДЕРОНИ


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Amigo   
Дата:   31-01-09 14:56

абе тук не става просто за въпрос на вкус, а какво има в тези "вкусотии" [smilie3] [smilie5] щото с мононатриев глутамат и други овкусители можеш да направиш чудеса и от блудкаж, бъкан с всякакакви ла... [smilie3] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: carl_cox   
Дата:   31-01-09 15:33

е добре де. хубаво...ама аз нямам нито времето, нито познанията, нито възможносите да си правя сам сирене, лютеница, да си гледам животни за кайма, да копам картофи или пък да си варя вино и ракия...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.