Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: fove   
Дата:   03-02-09 18:03

Управление с изтекъл срок на годност

На развален телефон с Брюксел си играят нашите управляващи – не били разбрали, че ни отказват размразяване на средствата по САПАРД, които ЕС замрази за България миналата пролет. И съответно ни пробутват ( в особено големи количества) намирисващата на поредната пропагандна кампания „водеща новина” за развалените храни на българския пазар, за която са виновни някакви лоши чужденци.

Уж не разбрали, не чули ( това , което ясно заяви в Брюксел говорителят на европейската комисия по селско стопанство Майкъл Ман), а изпреварващо започнаха да контрират лошата новина, още преди да се появи. Дни наред в медийното пространство се вихри кампания на възмутени граждани, търговци, ветеринари и министри от „голямото откритие” за вноса на некачествени храни и добавки.

На амбразурата беше изтикан практически неизвестният на широката публика земеделски министър Валери Цветанов. Вицепремиерът по европейските фондове Меглена Плугчиева се крие, за да не даде обяснение за опроверганата й прогноза от преди седмица, според която замразените пари за селските стопани щели да бъдат размразени. Така, неочаквано, по невидима заповед „отгоре”, послушните медии превърнаха за отрицателно време Цветанов в „звезда”.

В централните новини на държавната телевизия, в най – гледаното време, когато всяка секунда е баснословно скъпа, министърът получи неограничено време за излияния срещу поредния „неизвестен извършител” на престъпления в държавата – някакви злонамерени вносители на некачествени храни и хранителни съставки. Говори министърът минута, две,…седем…Спрях да ги броя. Но не помня кога за последен път централната новинарска емисия се е превръщала в такава неограничена трибуна за нечии монолог, маскиран като интервю. Сякаш гигантски проблем се е стоварил изневиделица върху държавата и титанът Цветанов е призван да ни спаси!

Проблем, разбира се, има. И това е поредният удар на Брюксел срещу калпавото управление в София. Но за това – нито дума. Министърът дори не знаел…

Паралелно с това в най – гледаната частна телевизия поеха в следващите новини щафетата на пропагадната кампания. Заредиха се обект след обект: граждани, търговци, все възмутени от вредителите ( някакви неясни чужденци) , заради които , оказва се внезапно, ядем некачествени и дори опасни меса, млека, сирена. А нашичките власти – целите в бяло!

Но и това не е всичко. Стъпаловидната кампания продължава и в печата. Отново без изобщо да бъде споменат поводът ( смразяващият сигнал от Брюксел за замразените средства), на две вестникарски страници тиражен проправителствен вестник громи враговете – вносители. Вездесъщият ( вече ) министър Цветанов не само повтаря всички обвинения, но и се възмущава от липсата на контрол ( ?).

Така с разваления си телефон управляващите ни замерят с развалени новини за развалените храни, с чиято помощ се опитват да прикрият издайническата миризма, която се носи от разваленото им управление, чиито срок на гад…, пардон, годност, отдавна е изтекъл.
От блога на И.И.

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Todd   
Дата:   03-02-09 18:06

По думите му обаче у нас животновъдите не са конкурентноспособни, защото само 2000 ферми с 80 хил. животни отговарят на европейските стандарти, което при 400 хил. животни в страната е изключително малко.

Ако от мен зависи всеки който продума за европейски изсквания към млекопроизводителите бих го застрелял !!!!

Точно европейските изисквания ни докараха тези говна на масата за закуска и вечеря !!!!

[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Ама нали брате душицата им е измикярска.....и гъза отворен като дупката в Царичина за мангизи...

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: sunnyshot   
Дата:   03-02-09 20:24

Дали сиренето дето го изнасят в USA е направено по същия начин?

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Amigo   
Дата:   03-02-09 20:45

42 фирми обявяват, че добавят растителни мазнини в млечните си продукти [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: sunnyshot   
Дата:   03-02-09 21:02

значи XXX на сиренето от България. И без това последното, което купих, имаше вкус на шит и се мажеше като сирене-крема. Вече ще купувам френско, израелско, турско или в най-лошия случай - гръцко, нищо че са по-скъпи.
А има и фета направена в Канада или САЩ...


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: sunnyshot   
Дата:   03-02-09 21:12

в тази връзка, по въпроса за млякото, разгледайте този линк:

http://www.whitemountainfoods.com/bulgarian_yogurt.htm

Това е най-истинското кисело мляко на пазара, подобно на спомените ми от детските години, когато ни носеха мляко директно от една мандра в балкана. Басирам се, че нито едно от т.нар. кисели млека в софийските магазини не може да се сравни.

https://photo-forum.net/static/forum/2009-02/fjdq3644.JPG
http://content.onlineagency.com/sites/28296/images/Yogurt5.jpg



Вярвам обаче, че контрола върху храните - дали ще се купуват или не,и съответно -произвеждат, е в ръцете на потребителя, т.е. вашите.


редактирам - грешен линк беше...



Публикацията е редактирана (03-02-09 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: christal   
Дата:   03-02-09 21:14

Като ти текне кръв от ушите, оди потърси Войнов да ти обясни безвредните хранително-вкусови технологии.

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: pmartinov   
Дата:   03-02-09 21:19

sunnyshot

Вярвам обаче, че контрола върху храните - дали ще се купуват или не,и съответно -произвеждат, е в ръцете на потребителя, т.е. вашите.


[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Много е страшно когато потребителят се държи като теле ...


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Amigo   
Дата:   03-02-09 21:19

Най-истинското кисело мляко съм ял директно приготвено със закваска от лаборатория в София, където работеше един от известните специалисти в тази област. [smilie8] Казвам ви, такова кисело мляко просто не сте яли. [cool] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: pmartinov   
Дата:   03-02-09 21:26

Кои правят сирена с растителни мазнини


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: slivenski   
Дата:   03-02-09 21:28

Автор: Amigo
Дата: 03-02-09 21:19

Най-истинското кисело мляко съм ял директно приготвено със закваска от лаборатория в София, където работеше един от известните специалисти в тази област. Казвам ви, такова кисело мляко просто не сте яли.
--------------------------------------

Стига бе... Не може да бъде! [smilie10] [smilie10]

[smilie18] [smilie18]

Майтап да става! Но на село съм ял истинско кисело мляко... И истинско сирене... Е, верно такъв вкус няма... [smilie21]

Но... Така е на село... И прасето е прасе, и яйцата са яйца, и млякото е мляко, и доматите са домати... И кОпането е кОпане... [smilie21]

Повечето, родени след 1985 година сигурно няма никога да разберат какво е това...

Карай... Тва е живота... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: 6traka4a   
Дата:   03-02-09 21:29

Еми като няма сирене, ще ядем суроватка:

https://photo-forum.net/static/forum/2009-02/xopp6719.JPG
http://www.biotestedge.com.au/img/product_graphics/growWheyBottle.jpg


[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Amigo   
Дата:   03-02-09 21:32

slivenski, и аз съм ям селски продукти много години. [smilie3] [smilie8] И сега ми носят чат-пат селски яйчица. Та знам за кво става дума. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: sunnyshot   
Дата:   03-02-09 21:34

Amigo, вярвам ти, ама казвам за магазините, дето всеки си купува всеки ден, не за оne time лаборатория [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: djogata   
Дата:   03-02-09 21:36

Явно не е чудно защо тука в Дания са полудели по продукти с етикет "okologisk" - екологично чисти продукти предполагаемо без гадни прибавки.

Разликата е, че придобиването на правото да лепнеш етикет "Økologisk" е държавно контролирано, по МНОГО строги правила.

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: slivenski   
Дата:   03-02-09 21:36

Автор: Amigo
Дата: 03-02-09 21:32

slivenski, и аз съм ям селски продукти много години. И сега ми носят чат-пат селски яйчица. Та знам за кво става дума.
---------------------------------------

Дето вика на сестра ми мъжът и, родом от Шотландия, като видя яйчицата, произведени от кокошките на баба ми: "Тия яйца защо са толкова жълти? Това не е нормално." [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Amigo   
Дата:   03-02-09 21:38

Мдааа, веднъж бях взел яйца на една фирма - Зора, ако не се лъжа. Пуквам първото - розово [smilie10] [smilie10] пуквам второто- и то такова https://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gif Директно изхвърлих цялата опаковка и повече от тая фирма яйца не взимам [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Kanonir   
Дата:   03-02-09 21:53

sunnyshot написа:

> Дали сиренето дето го изнасят в USA е направено по същия начин?



Не, не е!
Парадоксално е че откак прелетях голямата вода, почнах да ям онова сирене дето си го спомняме отпреди избухването на "демокрацията" в България за което Тодд пише....
Може би причината е, че вносителя и дистрибутора за северна америка е гръцка фирма, а бай ти грък явно знае, че ако се промени качеството и вкуса на които е свикнал клиента търговийката нема да е същата и явно бай ти грък изисква от производителя и явно производителя може и да ги спазва...
Понеже си обичам сирене от няколко години си купувам почти всеки месец тенекия по 6кг (за толкоз имам място в хладилника) от онези зелено белите дето си ги знаем от време оно - качеството и вкуса на сиренето варира в много малки граници. Цената тук в български лева е 11 за кило. Всеки път при всяка тенекия се опитвам да намеря някъде нещо написано, къде точно в България е произведено - досега безуспешно - няма никакви белези.
В Бг, през неколкократните си прибирания в същия тоя период подобно сирене не успях да намеря в никой магазин.


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: mirmiracle   
Дата:   03-02-09 21:54

Еййй преди избори се работи здраво - проверки, нарушения!!!
Трябва контрол в заводите и предприятията, както и работещи лаборатории за изследване, а не да пращат ирландското месо в Гърция за експертиза. Само от това ми става ясно колко властта е заинтересована от здравето на гражданите си... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Kanonir   
Дата:   03-02-09 22:03

Я още малко да допиша и за останалие ралти в магазина тука.... дето разправят че била зле храната - ми не е вярно! Явно изводите се вадят от ненормално дебелите американци - ами проблема си е техен, като се тъпчат с полуфабрикати щот е по лесно.....
Плодовете и зеленчуци има всякакви на всякакви цени - и хубави и лоши. Няколко примера - розови домати по 2лв. килото, вкус по нищо различим от нашите си българските - раснали нейде из Мексико (пише си го) на земя и под слънце (на хидропонните тук си им пише че са хидропонни - закона си е закон и се спазва); чушки - зелена капия - 3.5-4лв килото; грейпфрутите - среден размер са два за лев и са ми любимо природно лекарство срещу всякакви болести; бананите - 1-1.5лв килограма - тия цени са целогодишни с леки вариации нагоре надолу.
Хляба си го правя сам, така де машинката го прави за малко по-малко от 4 часа. Тестото пък за пица или мекичета става за 2 часа и половина и е супер. Брашното е на цена м/у 0.85 и 1.40 лева килограма. Киселото мляко с българска бактерия е 3лв за кофичка от поливин кило и стига за подквасването на 12 литра прясно мляко - 3.25% - 1.5 лева литъра!
Що се отнася до БДС - стандарта си беше много добър поне за хранителната промишленост, но явно за да е по-мътна водата трябваше да се обяви за комунистически и на негово място да се "внедряват" щуротии от сорта на ХАСЕПС системите (или там както се пише) - да се извиват ръцете на производителите да си плащат за привеждането на документацията им към въпросните или поредната хубава машинка за пари на ХЕИ шефове и по-големите им шефове, но в крайна сметка по лоши или направо неприложими в някои случаи изисквания (директния копи/пейст от чужбина)от онуй "гадното" БДС и това разбира се за сметка на всички производители и потребители, само за да се опаричат шепа хора без да мислят (едва ли и могат) че това рано или късно ще рефлектира на тях и на децата им!


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: ffwd   
Дата:   04-02-09 01:24

Иво Инджев - Управление с изтекъл срок на годност


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: mladenov   
Дата:   04-02-09 02:01

Kanonir
Абсолютно си прав.Храна в САЩ има всякаква и за всички.Въпрос на избор е дали ще се тъпчеш с полуфабрикати,или ще си купиш свястна храна.
Колкото до сиренето,ние си купуваме Българско,в кутии от по 900грама.Досега не съм попаднал на лошо.Майка ми и баща ми бяха тук миналата година по това време.Ами скъсаха се да ядат сирене и ми казаха над 100 пъти,че такова сирене не са яли в България от поне 7-8 години.Не знам кой е производителят,и аз като Kanonir се опитвах да разбера,но това наистина няма значение.Тъжното е,че в България продължава да работи принципа"Да се докараме пред чужденците,пък с нашите ще се оправим някак си". Не мога да разбера ,тези "производители" не се ли притесняват ,че това което продават за сирене(кайма,колбаси,сол,червен пипер),ще попадне и на масата на техните родители,роднини или деца.
Споням си преди две години четох за една фирма която вкарала в България един кораб със сол,която била като отпадъчен продукт след производството на някакви химикали.Вкара ли я хората,смляли я,опаковали я и я пуснали в мрежата за продажба като готварска сол.Стана скандал,ХЕИ се разтича да спира солта от магазините(да бе,да...успех)
заговори се за два дена по телевизията и...всичко утихна.До след 3 седмици когато същата тази фирма ,вкара същото количество,от същата сол и познайте какво стана този път!!! Същото както предния ... смилане,пакетиране,пускане в продажба,ХЕИ хуква по малките бакалийки да иземва 500-600 пакета сол...Абе трагедия!!!Няколко хора по-горе споменаха ,че нямало наказания и глоби,и затова ставали такива неща.Не е въпроса в наказанията,а в начина на мислене или по-скоро в липсата на такова.В липсата на съвест в тези "произвидители","търговци" или както е модерно да се наричат.Защото докато един ум е извратен и покварен от идеята за "бърза печалба"без притеснения каква е цената за това,никакви наказания и глоби няма да оправят положението.Нека се молим начина на мислене на българите да се промени,защото това е което ни пречи да сме там където би трябвало да сме като нация.Защото 1300 години История са нещо с което би трябвало да се гордеем,а не да се срамуваме и навеждаме глави пред всеки който реши ,че е нещо повече от нас,ей така...просто защото така сме свикнали.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: christal   
Дата:   04-02-09 02:57

Младенов, това са красиви приказки, които нито решават нещо, нито дори казват нещо. Има една истина - тя се казва "пазарна реализация на продукта". Всичко е навързано по верига, не може да се говори за поквара, за съвест и т. н - тва са условията. Тоест хранителния геноцид си е в пълна сила, една позната тук анестезиолог-онколог ми прави разни равносметки за тотален бум в раковите заболявания от няколко години.

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: explorer   
Дата:   04-02-09 03:05

Начина на мислене на българина не е по-различен от този на американеца, немеца, швейцареца, французина или австриеца. Просто в България съдебната система и полицията на практика не функционират. За убийство в България се получават 2-3 години затвор (ако изобщо), за дреболии като опасни и отровни храни най-много някоя глоба от 200-300 лева. България наистина е страната на неограничените възможности. И като няма страх от закона, всеки си прави каквото си иска - точно това е целта на шайката бандити, заграбили властта - да ловят риба в мътна вода. Защото когато законите не работят, може да се краде до безкрайност - нашите политици и мутробизнесмени са по-богати от холивудски звезди. Слушам днес по радиото, идвал еди-кой-си известен музикант, който бил сред най-богатите, имал бил над 100 милиона долара. Абе аланкоолу, в България брата на един министър получава държавни поръчки за 150 милиона лева, какъв Холивуд, кви 5 лева!


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: TTTT   
Дата:   04-02-09 04:35

Sunny, от тоя линк дето си го дала излиза че българите могат да намерят истинско българско кисело мляко вече само в Америка [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.