Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: asahi   
Дата:   02-12-08 21:17

Абе веднъж кат ми запецна Зенита си довърших сватбата със една Смяна. Добре, че беше минала протоколната част.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: stoyan_5   
Дата:   02-12-08 21:19

Аз имам смяна на над 50 г. и снима като змей ....
Не мисля, че има какво да й замръзне, но все пак бих я държал на топло в пазвата, пък за няколко снимки ще се справи ...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: Kanonir   
Дата:   02-12-08 21:22

e-mil написа:

> Виелицки е най-известният полски алпинист.




Де забрави Йежи Кукучка бре?!

[beer]


Редакция - Тофо ме преварил - ма чукча писател https://photo-forum.net/joro/emoticons/1087.gif



Публикацията е редактирана (02-12-08 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: tofo   
Дата:   02-12-08 21:50

Не, че може да се прави сравнение, но за мен Кукучка не е по-малко велик от Меснер. Изкачи втори всичките осемхилядници, ама за доста по- малко време. А като се тури на кантара и че беше поляк...по онуй време в соцлагера възможностите бяха много по-ограничени.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: exo99   
Дата:   20-01-11 22:22

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: netLady   
Дата:   20-01-11 22:29

A takaa, имам една Смена8 и един ФЕД 2. Мога да ги давам на заем/под наем на бъдещи катерачи.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: BOriSoFF   
Дата:   20-01-11 22:33

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   20-01-11 22:44

Миналата година бях на презентацията на Вейка Густафсон (17-ия в света с покорени всички осемхилядници). На доста снимки се виждаше ясно каиша на Канон на врата му. Когато отидох да си взема автограф го попитах с какво снима на тези височини, той ми отговори- С Канон Ф1...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: asahi   
Дата:   20-01-11 22:57

73-та година с какво да снима на Еверест? С Д3?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: digitalgab   
Дата:   20-01-11 23:50

Смяна Символ ми се вижда по удобна, освен липсата на възможност за мултиекспозиция.
При такъв студ, е нормално да се снима с апарат който няма електроника, Киев-4 + Юпитер 12 също би успял, но Смяната пък е лека.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: exo99   
Дата:   21-01-11 00:13

От алпинисти знам, че е изключително важно техниката да е лека.
Всеки излишен килограм се мъкне с огромни усилия на тези височини.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: gbdesign   
Дата:   21-01-11 00:15

Ей, това русофилите, нямат почивка...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Смена 8 беше евтин /12 лв./ соц боклук, с който си играеха децата. При минус 60 градуса, съм доста сигурен че филма ще стане на сол.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: exo99   
Дата:   21-01-11 00:24

Колега,
вземи прочети цялата тема.
Къде вижодаш поляците като русофили.
Идеята е друга - един прост апарат в екстремални условия е по-надежден от хубава, скъпа и СЛОЖНА техника.
Просто на алпинистите под ръка са им били обикновени прости и евтини апаратчета.
Никой не казва, че смената е била добър апарат.

Не са имали под ръка подобен американски боклук.
А това, че ме обвиняваш , че съм русофил го приемам като лична обида.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: exo99   
Дата:   21-01-11 00:26

Автор: bobihot
Дата: 01-12-08 02:57

Смената е върха!
Снимал съм до 5600м - Елбрус и нямаше проблеми, но и времето беше хубаво. И аз си мислех, че може с скината, но разликата в качеството е силно към Смената! (моята беше 8М)
Проблемът и беше, че се наглясят/навиват 5 неща за снимка, което при студ, неудобна поза, ръкавици- не винаги е удобно/възможно. 8М имаше възможност за жило и съм правил нощни с дълга експонация от пикела. Другото е, че нямах НД филтър и с неговата макс бленда 16 и скорост 250 преекспонираше снега срещу слънцето. Но от 3 филма имах 100 хубави кадъра на диапозитив (УТ18 ГДР).
Дойчин Боянов на К2 (за малко не го качиха 100м) също е бил с такъв.
При ниски температури и голяма влага (конденз), доколкото съм чел, филма се чупи, или залепва емулсията и се отделя, което е неприятно. При цифровите теоретически матрицата снима по-добре на студено?
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: pif   
Дата:   21-01-11 01:51

Цифровите апарати проблема са им батериите. Слагаш литий-тионил батерия и при -55 си пееш. Има версия на батерията до -78 градуса.
Мога да поспоря кой апарат е по надежден при температури -60 градуса - дали смяната или скината. Скината няма метални части и няма смазка. Всичките части са от еднакав материал и ще се свиват еднакво и няма да се получат напрежения от различно свиване.
Гледайте утре руснаците ще излизат в открит космос от международната космическа станция. Американците снимат в космоса с канон и никон. Да видим руснаците с кво ще снимат. Сигурно със смяна.
Там температурите са от -200 до + 200 - така че може и със сменичка да са [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: didesignbg   
Дата:   21-01-11 08:58

Освен Канон, Никон, Хаселблад и Самсунг са сред апаратите летели в космоса. Та както обикновено става въпрос за това кой иска да го направи, а не че с едни може, а с други не.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: Vinsent   
Дата:   21-01-11 09:10

/чуди се къде ли е забутал своята Смена 8?!/ [smilie11]

Настина боен апарат, с обектива Индустар, сполучлива реплика на немския Тесар! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: tofo   
Дата:   21-01-11 09:23

Аз моя го подарих на една гад и всеки път като ходя у тях гледам как трупа прах на закачалката...[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: fotorafi   
Дата:   21-01-11 10:46

Данчо, обади се по телефона и разговаряй с алпиниста Методи Савов. Първата българска експедиция,изкачила Еверест беше оборудвана с добра професионална техника, за времето. Всичко, включително и Хаселблада им замръзна. Снимки направиха само със Смяна... Но предварително изчистена смазката и смазана отново с леко часовникарско масло.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: bgprinter   
Дата:   21-01-11 10:50

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lqoz9730.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-01/qxqe9983.JPG

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e7/Mount_Everest_-_Kukuczka_Czok.jpg

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: digitalgab   
Дата:   21-01-11 11:09

Какъв Индустар, в Смяната има Триплет, на на сестрата Вилия, направо си пише Триплет.
С Вилията + светкавица такива сполучливи снимки се правят, направо за учудване, ами синхронизира до 1/250, какво повече?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат СМЕНА на Еверест при минус 62 градуса
Автор: danvan16   
Дата:   21-01-11 11:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.