Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: абе това бойлерите...
Автор: pmartinov   
Дата:   11-08-08 12:14

5 години подред като влизах да се къпя и интуитивно усещах че това нещо един ден ще гръмне.

По време на един голям ремонт влизаме с майстора в бянята да налеем топла вода.
Да ама не .Вместо вода от чешмата свисти със страшна сила пара под голямо налягане като паро -струйка.Веднага усещам че дългоочаквания миг най-после дойде.Веднага изключвам бойлера съвсем леко пускам топлата вода за да може излизайки парата да намали малко налягането вътре и да влезе студена вода през мрежата.
Разминахме се без експлозия на косъм.

В Самоков видях последствията от такава експлозия-на 6ия етаж на един военен блок беше отнесъл цялата дограма и беше хвърлило единия външен панел на 15метра от блока...


Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: pmartinov   
Дата:   11-08-08 12:44

Винаги може и по-лошо...


Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: canonio   
Дата:   11-08-08 12:51

Мдааа, вода и ток е много лоша комбинация....

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: Bobib   
Дата:   11-08-08 12:51


Не знам вие на какви водопроводчици попадате. При смяна на жилище, трябваше да сменя и старото чугунено казанче с ново от пластмасовите. Дойде майстора видя, каза че ще ми струва 10лв. Добре ама аз нямах купено казанче. Дадох му пари, той отиде до магазина, купи ново, дойде и с касова бележка.[smile] Отремонтира старото. Сложи новото. Което изглежда на пръв поглед лесно, но не е.[smilie5] Една гумена тръба беше не точно по рамер...Ряза, пробва, навива и накрая се получи. Викам му. -Колко искаш майсторе. -10лв.[smile]
След няколко месеца като включих бойлера налягането на топлата вода изби в кранчето на кухнята. Дойде майстора, оправи теча, като зави повече гайката, което изглежда лесно, ама не е.[smilie5]
-Колко искаш майсторе. -5лв.[smile]
Те така.
Хайде сега се сетете колко ще ви вземат за всичко това във Англия.[smilie5] [smilie5]
Помислете малко и после ако толкова ви е акъла продължавайте да плюете по българските майстори.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: danbi   
Дата:   11-08-08 13:00

Bobib, случил си на човек.
А можеше да ти вземе и 50лв и след седмица да си протекъл.
Тая работа с майсторите съвсем не е ограничена само до водопроводчиците.

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: Bobib   
Дата:   11-08-08 13:05


Е ти ако си мислиш, че на запад са само свестни майсторите.
Много от тях са емигранти.[smilie5]
Ама бъди 100% сигурен, че какъвто и да е майстора, добър или лош, за подобни услуги ще ти вземе повече от 50лв.

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: tofo   
Дата:   11-08-08 13:10

Който живее в ниската част на някой баир налягането много често е високо, за да стигне мокрото и за тия най-горе. Тече от вентили и пукат връзки. За целта се взима от магазина регулатор за налягане -четиридететина кинта и пей сърце.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   11-08-08 13:25

Данби, същият проблем имам аз на два пъти сменям с чисто нови меки връзки и двата пъти чисто новото се цепи още след теста на монтажа. Само боклуци ни продават и лошото е, че те са си наше производство [smilie23]

Ма то като по комунистическо време как даваха постовете: "То туй е нашо момче дай да го сложим! Нищо, че нищо не може." Тъй и с производството ни в момента - дай да го правим, защото имаме мерак, ама дали го можем е друг въпрос!

Съмнява ме, че явно използват остарели материали от някоя по-стара серия (голямо количество залежали материали). Визирам вътрешната част на маркучето, която мисля е гумена. Купих последно от Практикер такива маркучета и нямам никакъв проблем с тях [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: biso   
Дата:   11-08-08 20:01

вода и ток ... що да е лошо ...
... вдига адреналина до тавана

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: danbi   
Дата:   11-08-08 20:04

тъй... разходка до Мосю Бриколаж и две меки връзки (за всеки случай). Пак българско производство ама фирмичка от София.

Засега, половин час -- няма пробив [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   11-08-08 20:05

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: tutttifrutti   
Дата:   11-08-08 20:08

абе с бойлери и бройлери да си нямаш работа[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: tutttifrutti   
Дата:   11-08-08 20:09

абе с бойлери и бройлери да си нямаш работа[smilie21]

... че и ехо имало тук...



Публикацията е редактирана (11-08-08 20:10)

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: asahi   
Дата:   12-08-08 10:47

Налягането във водопровода често превишава стандартното. Белези за това са сълзене или теч от предпазния клапан, после поддават меките връзки. Притваряне на крана не решава проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: danbi   
Дата:   12-08-08 12:15

Всъщност, оказа се, че имам два предпазни клапана на входа. Единия към бойлера, другия след спирателния кран. И двата са изправни... явно просто има доста дефектни меки връзки в продажба [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: LTG   
Дата:   12-08-08 21:35

Има един хубав сайт, с още по-хубав форум
http://www.napravisam.bg/forum/index.php
потърси в него инфо за бойлери
Много честа причина, както писаха и по-горе е калпава нула на бойлера. Тогава се получава напрежение м/у бойлера и водопроводната система. Тъй като меките връзки в двата края са с пластмаса, на тази за студената вода при изпотяване се получава конденз или при напръскване и по обшивката й започва да преминава ток. Това може да предизвика както разяждане на меките връзки, така и нагряване на оплетката при по-голям ток.
Временен вариант е да опънеш една жица от корпуса на бойлера до тръба от водопроводната инсталация, но правилното е да се повика ел техник и той да отстрани разликата в потенциалите м/у нулата и водопроводната инсталация - т.е. да открие къде е зле свързана нулата.
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: tnt   
Дата:   12-08-08 21:42

ко става? гръмна ли? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   12-08-08 21:45

ffwd написа:

> [smilie18] [smilie24]
> Данби, от един чичко-водопроводчик съм чувал, че турските меки
> връзки също са [smilie23], защото оплетката им ръждясвала и се
> разпадала с взривоопасни последствия за мекия маркуч :-) Пак
> уточнявам - чувал съм само. А за ел. бойлерите се чудя .. при
> това КПД на термопомпите кога някой ще се сети да ги направи с
> "климатик" и външно тяло + реотан да помага през зимата.
> Икономия на ел. енергия в пъти. [smilie24] [beer]

Бойлер с термопомпа вече има. Стуваше някъде около 2500 за 120 литра.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   13-08-08 08:35

LTG, споко бре. Бойлера си е занулен. Освен че е занулен го и проверих. Меките връзки отвътре може и да са гума обаче отвън са сериозна метална оплетка (да не се пръсне гумата). Толкоз му разбираме..

tnt, ама ти верно не ме обичаш мене! Що така моме?

Снощи гадината пак сдаде багажа, този път новия външен колюч. Нищо фатално.. просто вече не включва [smilie10]

Родно българско производство... меката връзка модел "Добрич" изкара 5 минути, ключа.. два дни... Май ще стана редовен клиент на Мосю Бриколаж аз, и безтуй всички останали ключове в къщата ми са френски.....

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: tofo   
Дата:   13-08-08 09:00

По-нагоре споменах, че може да е от налягането. Има спец. регулатори за тая ралта. Сложил съм си такъв, защото при мен непрекъснато капеше от клапана. Сега нямам никакви грижи. [beer]

Около вас има ли населен баир?



Публикацията е редактирана (13-08-08 09:04)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   13-08-08 09:07

Има населен баир.
Аам налягане да повреди и електрически ключ [smilie8]
Някой ми е проклел бойлера, ама щеси намери майстора [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: terminator   
Дата:   13-08-08 10:22

danbi, този външен ключ дето си го сменял и двете жици ли прекъсва? И кога мери дали няма фаза по бойлера, когато е включен ключа или когато е изключен? Защото има вариант (и то доста често срещан и много опасен) като изключиш външния ключ той да прекъсва само нулата - бойлера ти не е включен, но тогава ти се офазява цялата водопроводна система барабар с бойлера и меките връзко и става животоопасно ако примерно се хванеш с едната ръка за кран на чешма а с другата се допреш до тръба на парно.

Вземи един нов ключ и преди да го поставиш пак пощракай 20-30 пъти с него и премери с уред дали наистина прекъсва и двата проводника като го разцъкваш.

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: tofo   
Дата:   13-08-08 10:44

А сигурен ли си, че добре си сложил ключа? На жена и на жица- стягане им е майката.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   13-08-08 10:52

по този повод се замислих, защо изобщо правят външните ключове да изключват и двата проводника?
инак бойлера си има отделна земя..

не ми се къртеше гнездото, инак щях да сложа съвсем друг тип ключ аз, още първия път... че коридора е с някаква японска мазилка [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: tofo   
Дата:   13-08-08 11:12

Правят ги така, че като щракнеш ключа да си сигурация, че няма напрежение по другите барболета на бойлера. Че пишман-майстори бол.[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.