Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 абе това бойлерите...
Автор: danbi   
Дата:   11-08-08 00:08

нещо ме цапна май днес космическа частица, щото реших да оправя бойлера. външния ключ за пускане периодично не правеше контакт (кофти пластмаса, изронило се).

след известни експерименти се оказа, че предишните собственици (този ключ май е единствения дето не съм сменил) на апартамента го ремонтирали и той по същество е каръшик от два ключа.. както и да е, купих изцяло нов, пълен комплект!

горд от себе си го смених и демонстрирах на любимата колко изпълнителен съм в домашните дела (половин-една година откакто мърмори че му има нещо.. но всичко си беше ок)

по едно време решихме да ходим на плаж. събрахме багажа (освен този който стои перманентно в колата) и аха да потеглим, гледам навън се събират облаци. викам... абе тоя плаж... и то взе че заваля. пък и нещо не ми беше за плаж настроението някак....

след малко ме викат в банята "тук нещо тече".
гледам аз, меката свръзка на студената вода към бойлера нещо избила и капе.. капе, капе ама усилва. по едно време сериозни фонтанчета имаше..

врътнах му крана, извадих старата мека свръзка и викам -- и безтуй вали, дайте да се поразходим до МОЛ-а, а пютьом ще вземем и ново такова.

продавача в магазина (същия), беше любезен и веднага ми намери подходящия размер. пак правено в Добрич... нещо ме човръкна още тогава, ама си викам.. какво толкова, поне е чисто ново, няма как да не свърши работа.

Отидохме до МОЛ-а.. изобиколихме малко магазини (с хитроумна маневра съкратих маршрута наполовина). Знаете как е.. в МОЛ с жени [smilie10]
Похапнахме в BALGARCHE cafe и поехме към прозаичната мека свръзка.. щото цивилизован човек без бойлер не живее.
Впрочем, името на това кафе все го чета като Булгарише, ама това друга тема...

Монтирах прилежно маркучето, тествах го всичко ок. Запътих се а се освежа малко с едно питие... и... отново ме извикаха в банята! [smilie10]

В банята вече имаше сериозен фонтан, с някой друг рефлектор и водата прискаше навсякъде. И този път спирателния кран не ме предаде... а чисто новото маркуче... се беше разпаднало [smilie10]

Ще остане за утре, тъй като в 22:30 магазините за водопроводни чаркове нещо са затворени...

Та.. един съвет и един въпрос:
Да не ви хрумва да проявявате самодейност и да оправяте нещо у дома. Като го оправите, нещо друго ще се развали!
Някой да знае свястна марка за тия меки връзки и къде се продават. Работата определено е "маде ин Добрич, НО МОРЕ!"

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: abyser   
Дата:   11-08-08 00:25

Вече всичко, дето не е <<маде ин чина>>, е съмнително...


Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: nodoubt   
Дата:   11-08-08 00:26

и аз съм му вдигнал мерника на моя ама а да видим , успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: heavyrockin   
Дата:   11-08-08 00:26

Фейт ноу мор [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: ffwd   
Дата:   11-08-08 00:28

[smilie18] [smilie24]
Данби, от един чичко-водопроводчик съм чувал, че турските меки връзки също са [smilie23], защото оплетката им ръждясвала и се разпадала с взривоопасни последствия за мекия маркуч :-) Пак уточнявам - чувал съм само. А за ел. бойлерите се чудя .. при това КПД на термопомпите кога някой ще се сети да ги направи с "климатик" и външно тяло + реотан да помага през зимата. Икономия на ел. енергия в пъти. [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: danbi   
Дата:   11-08-08 00:37

Няма майтап, ама тоя Добрички боклук точно се е взривил! Оплетката си е там, но гумената тръба вътре е разпрашена [smilie10]
Турско никога не купувам. Само ментета са [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: imitev   
Дата:   11-08-08 01:16


Данби не е от меката връзка!

Имаш кофти нула в жилището и бойлера се занулява през меките връзки, съответно те сдават багажа за отрицателно време.

Най-лесно се познава като при пуснат бойлер провериш с фазомер потенциала на нулата на бойлера - може да се окаже че фазомера свети там. Скоро ще чуеш и как съска влагата докато се изпарява от топлината, причинена от протичащия ток...

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: danbi   
Дата:   11-08-08 01:43

ГУМАТА на меката връзка ще се разпадне заради протичане на електрически ток, докато металната оплетка ще си стои на мястото?[smilie8]

И това 5-6 минути след монтажа, без бойлера да е захранен с електричество?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   11-08-08 01:45

Можем ли тоя ток да го продаваме на енергото?

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: ffwd   
Дата:   11-08-08 02:43

imitev, не ми беше хрумвало но е напълно реално! OrLIndraGanOv, не за жалост - и него го плащаме [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: cade   
Дата:   11-08-08 03:34

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: terminator   
Дата:   11-08-08 08:59

Хех, преди месеци и на мен се наложи да сменя подобна мека връзка - 4 различни пробвах (то не бяха турски, испански, добрички, даже едната беше made in Israel) най-накрая намерих в едно магазинче забутани български (но не от Добрич) меки връзки - на външен вид самия маркуч и оплетката са почти двойно по-дебели на диаметър от всички други. С тази просто заспа, вече 7-ми месец държи, нито капе, нито се разпада каучука.
Айде късмет [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: imitev   
Дата:   11-08-08 09:22


Наистина 5-6 минути е кратък срок. В практикер и бриколаж продават що-годе свестни меки връзки...

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: alsash   
Дата:   11-08-08 09:36

да не ми е уроки ,ама проблема с бойлера съм го решил радикално......всичко излишно съм премахнал и съм поставил таймер за да се включва 2 часа през ноща.....и сега на 2 години само отварям за да почистя една кофичка с варовик....(елдоминвест-ски е модела...Варна)....но имат едни разкошни дето ми са мерак.....инокс-от вън и вътре....той ще е следващия

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: НАСОО   
Дата:   11-08-08 09:40

тва бойлера за ко служи[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: stzz   
Дата:   11-08-08 09:42

Аз на моя съм сложил портативен ускорител на елементарни частици.
Сблъсквам два, три броя неутрино и две години топла вода бол.

[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: Todd   
Дата:   11-08-08 10:09

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

А водопроводчика кво ще яде ????Ами електротехника ....в Англия ли да идат ???

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   11-08-08 10:27

Амичи да, там нали било по-хубаво, повече плащали, всичко уредено.
Абе за водопроводчиците и всякая сволоч мислим!
След като се опулих на монтажа на тоя ключ, за известно време отново не ми се чува за "майстор".

Разбира се, мерих с фазомер бойлера. Не мразя толкоз жената [smilie5] Снощи за успокоение на съвеста го мерих и както си е скъсана връзката.

Но terminator ме плаши... в интерес на истината другата (здрава) връзка е видимо по-дебела...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dobriquet   
Дата:   11-08-08 10:39

Меките връзки са като меките китки, винаги са готови да ти погодят педалски номер. Три смених за последните 4 месеца.Сега случих на връзка..на китка не искам да случвам, имам си приятелка:))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: terminator   
Дата:   11-08-08 11:23

danbi, нема се пуашиш, просто се поразходи по магазините и търси по-дебела връзка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: canonio   
Дата:   11-08-08 11:52

Проблемът е там, че налягането на водата във Варна най-неочаквано се засилва от време на време. Не знам к'во става, ама вече два бойлера видях да си хвърлят хайвера през възвратния клапан. Има нещо нередно с водоподаването....

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: danbi   
Дата:   11-08-08 11:54

canonio... и аз така си помислих в първия момент. Но защо само бойлера? Защо не избие някоя друга мека връзка на чешма, пералня.. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: canonio   
Дата:   11-08-08 12:07

Избива там, където е най-слаба системата. А налягането е най-силно до входа на системата. Ако бойлера ти е по близо до входа, неговите връзки са най-уаязвими. Обаче, това, че меката връзка е по-слаба от възвратния клапан, въобще не е радостно. Сменяй и клапана, като си почнал....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   11-08-08 12:08

ко стана? гръмна ле? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: абе това бойлерите...
Автор: danbi   
Дата:   11-08-08 12:14

tnt, ама ти не четеш ли бре? аз цял ферман изписах...

canonio, идеята за възвратния клапан си е добра... но този май е вграден [smilie2]
ще трябва да го разгледам преди да ходя да пазаря...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.