Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За разделните боклуци
Автор: Pehata   
Дата:   03-08-08 22:41

Абе не мога да разбера - докато до скоро нямаше завод за рециклиране на отпадъците, сега се оказва, че има около 5 различни фирми за разделно събиране на боклуци.

Някой знае ли в действителност преработват ли се, къде и защо е необходимо да има толкова различни фирми?

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За разделните боклуци
Автор: Cristinel   
Дата:   03-08-08 22:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За разделните боклуци
Автор: seaman58   
Дата:   03-08-08 22:46

За кои разделни боклуци питаш? За червени, сини, жълти и разни други парламентарно и не парламентарно представени? Тях ми се ще да не ги рециклират, направо да ги заровят ...

Отговори на това съобщение
 Re: За разделните боклуци
Автор: special_k   
Дата:   03-08-08 23:04

хаха, като питах една мацка от еко булпак - защо по дяволите да си събираме разделно боклука, след като го изсипват на едно и също място..?!? - тя отговори "за да свикват хората"[smilie5]


....това беше преди около поне година....ноооо.., [cool] аре на бас че нищо не се е променило от тогава

Отговори на това съобщение
 Re: За разделните боклуци
Автор: todd   
Дата:   03-08-08 23:08

А в село са с разделно.....и кат гледащ ка селяните се мъчат да не объркат кофите...

Но реакциите на повечето са : - бааго в тъпака - кога видят някой да хвърля нещо в шарените кофи !!!

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За разделните боклуци
Автор: Amigo   
Дата:   03-08-08 23:09

само знам, че още преди няколко години швейцарски фирми по времето на боклука Мафиански предлагаха да осигурят технология за екологично преработване на боклуците, но познайте какво се случи [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За разделните боклуци
Автор: Pehata   
Дата:   04-08-08 11:27

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   04-08-08 11:36

Предложихме проект за инсинератор в СФ, в който по същата технология като Виена, Австрия да се изгарят част от отпадъците, а енергията (топлинната) от преработката им да се използва за отопление (парно и вода) в СФ. Отговорът е категорично "НЕ", защото Топлофикация София не иска да пусне конкуренция на пазара. Същият отказ получихме, когато предложихме отоплителна централа на биомаса, каквато изградихме в гр. Банско за София - цените са конкурентни, а Топлофикация няма никакво намерение да слезе от сърфа, на който се е качила...

Да се оплачем на арменския поп [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За разделните боклуци
Автор: ЕНА   
Дата:   04-08-08 11:43

Калояне, ...после ги били разделяли, като идат у тяхната база...аз за туй спрях, но може и в боклукчийската кола да има разделения някакви, знаеш ли...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За разделните боклуци
Автор: asahi   
Дата:   04-08-08 11:48

Права е момата от Екобулпак - най-трудно е хората да свикнат да разделят боклука. Всички са минали по този път - едни гордо и уверено, други с припълзявания и мрънкайки като нас.

Отговори на това съобщение
 Re: За разделните боклуци
Автор: firebird   
Дата:   04-08-08 12:00

А някой наясно ли е, къде е редно да се хвърлят батерии - еднократни, акумулаторни?

Отговори на това съобщение
 Re: За разделните боклуци
Автор: Danisima   
Дата:   04-08-08 12:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За разделните боклуци
Автор: asahi   
Дата:   04-08-08 12:09

Батериите - в големите (или най-големите) магазини.

Живачните термометри - Гражданска защита.
Всъщност от 2009 година ги забраняват живачните.

Отговори на това съобщение
 Re: За разделните боклуци
Автор: ЕНА   
Дата:   04-08-08 12:19

ми то почти нийде веке няма живачни[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Danisima   
Дата:   04-08-08 12:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За разделните боклуци
Автор: firebird   
Дата:   04-08-08 12:27

Гражданска защита не дойдоха за около 150 мл живак, казаха да го съберем с прахосмукачка ???
От химията помня, че разпилян живак се посипва със сяра или се събира с меден проводник.

Отговори на това съобщение
 Re: За разделните боклуци
Автор: william   
Дата:   04-08-08 12:28

В магазините имат контейнери за стари батерии, щото ги задължават да имат.
Ама я ги питайте кво правят със събраните батерии след това [smilie18]

UPDATE: Аз съм питал, отговорът беше "Ми хвърляме ги в боклука". Не знам в БГ да има специализирано сметище за подобни отпадъци, нито възможности за преработка.



Публикацията е редактирана (04-08-08 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re: За разделните боклуци
Автор: jordansl   
Дата:   04-08-08 12:29

Живак се събира със сяра на прах /продават я на пакетчета в аптеките/. Успех! :)

Отговори на това съобщение
 Re: За разделните боклуци
Автор: kdecheva   
Дата:   04-08-08 12:33

Имаше снимка в сайта , на която се виждаше как изсипват всички "разделни" контейнера в един. Показах я на моя коляежка , която прилежно събира хартиените отпадъци в кашон в офиса и ни прави забележка, ако ние не го правим. Тя беше юристконсулт в РИОСВ София и ми обясни следното /все още не мога да повярвам/:след като боклуците се изхвърлят разтделно , се събират отново в общ камион за смет, закарват се на сметище, където има наети работници/обикновено роми/, които "сепарират ръчно" боклука на хартии, пластмаси , стъкла.... Толкова абсурдно ми звучи това "ръчно сепариране", след като има отделни контейнери , но логиката е желязна: от една страна България спазва условия на ЕС за разделно изхвърляне, от друга се разкриват повече работни места за малцинствата . Не зная изобщо как да коментирам ...

Отговори на това съобщение
 Re: За разделните боклуци
Автор: georgi969   
Дата:   04-08-08 12:36

Засега май няма голям смисъл от това разделно събиране.
1-не се знае къде отиват
2-при нас в контейнерите се смесва боклука-много хора си хвърлят боклука в най близкия контейнер,без значение за какво е.
Клошарите май са най доволни.

Отговори на това съобщение
 Re: За разделните боклуци
Автор: Crimble   
Дата:   04-08-08 12:40

Циганите винаги са я вършели отлично тази работа. Защо ли трябваше да слагат допълнителни препятствия по улиците с тези шарени кофи - не разбрах...



Публикацията е редактирана (04-08-08 12:52)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   04-08-08 12:40

До офиса ни на ул. "Вашингтон" скриха контейнерите за разделно събиране на боклука. Докато ги имаше събирах разделно и тук, но един ден просто изчезнаха. Вярно, че клош взимаше всичката хартия, но поне пластмасите бяха уредени, а според мен най-голям е проблемът с пластмасата [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   04-08-08 12:58

При нас свинете изхвърлят дето им падне. Явно четенето ги затруднява, та ръгат в който казан има най-много място...

Отговори на това съобщение
 Re: За разделните боклуци
Автор: danbi   
Дата:   04-08-08 13:03

Не знам какво се случва с тия разделно събрани боклуци, макар край нас най-редовно да се пълнят контеинерите с различни неща, но...

от няколко дни забелязвам странна тенденция: появява се някакъв младеж, хваща някой от контейнерите за разделно събиране и го повлича нанякъде. [smilie10]
единия път го влачеше по пътя точно пред колата ми, но все пак никой не го смачка на булеварда...

някой знае ли с каква цел ги влачат, и къде?

Отговори на това съобщение
 Re: За разделните боклуци
Автор: Chitsujo   
Дата:   04-08-08 13:05

До най-близкият пункт за изкупуване на хартия! Просто си няма стара детска количка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.