Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Солени глоби за лоши съседи
Автор: angee   
Дата:   01-08-08 09:14

Глоба от 50 до 150 лева ще могат да налагат съседите на неприятния комшия, който безпокои другите обитатели на сградата. Ако нарушителят е фирма, санкцията скача от 150 до 300 лв. Това е записано в проекта на Закона за управление на етажната собственост, готов за второ четене. В момента глобите са от 1 до 60 лв.

Вече никой няма да може да отглежда любимата котка или куче в своя апартамент без съгласието на непосредствените си съседи.

Няма да се иска разрешение само за животни в аквариум или клетка. Съседът отгоре, съседът отдолу, съседът отляво и този отдясно ще имат думата дали да запазим домашния любимец.


Отговори на това съобщение
 Re: Солени глоби за лоши съседи
Автор: valetvitor   
Дата:   01-08-08 09:17

ще си зема тигър или лъв :) щото е в клетка и не трябва разрешение :D

Отговори на това съобщение
 Re: Солени глоби за лоши съседи
Автор: Amigo   
Дата:   01-08-08 09:21

angee написа:

> Глоба от 50 до 150 лева ще могат да налагат съседите на
> неприятния комшия, който безпокои другите обитатели на
> сградата. Ако нарушителят е фирма, санкцията скача от 150 до
> 300 лв. Това е записано в проекта на Закона за управление на
> етажната собственост, готов за второ четене. В момента глобите
> са от 1 до 60 лв.
>
> Вече никой няма да може да отглежда любимата котка или куче
> в своя апартамент без съгласието на непосредствените си
> съседи
.
>
> Няма да се иска разрешение само за животни в аквариум или
> клетка. Съседът отгоре, съседът отдолу, съседът отляво и
> този отдясно ще имат думата дали да запазим домашния
> любимец.

>



Това е поредният кретенски закон [cool] и сега има глоба от 500 лв., ако вдигаш шум след 23 ч. и аз знам няколко човека, които вече я платиха! Що се отнася до отглеждането на домашни животни, всеки сам трябва да решава, а ако животното пречи на съседите с лая си например (както едно куче редовно ми лази по нервите някъде у съседите), то тогава да се взимат мерки и то от съответните институции. [cool] Или ако някоя кукундрела отглежда 50 котки и осмърдява целия вход! [cool] Идиотите в парламента се чудят как да накарат хората да се дерят едни други и да не забелязват мръсотиите на "народните избраници" [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Солени глоби за лоши съседи
Автор: angee   
Дата:   01-08-08 09:32

Амигов, и да сочиш надолу с пръста - това е, ако при второ четене се одобри, хукваш към съседката за разрешение, ако имаш животно, разбира се, аз имам - ще трябва да се сдобря със съседа[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Солени глоби за лоши съседи
Автор: tnt   
Дата:   01-08-08 09:37

моят луд съсед отдолу сигур не го лови тоз' закон, както и прокуратурата не го улови .... нищо че крещи и блъска по цял ден [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Солени глоби за лоши съседи
Автор: tan4o   
Дата:   01-08-08 09:37

Голяма глупост са измислили,отново!

Отговори на това съобщение
 Re: Солени глоби за лоши съседи
Автор: angee   
Дата:   01-08-08 09:51

Не е толкова зле всъщност , за котките съм против , но за кучетата и за шумните съседи[smilie24]


tnt , рожденичке, първо да си жива и здрава - а за лудия съсед, защо на звъннеш в полицията , докато всички си траем за всичко, няма да се оправим


Отговори на това съобщение
 Re: Солени глоби за лоши съседи
Автор: tnt   
Дата:   01-08-08 09:54

Хехех... звъни се периодично в полицията... те дори не идват вече... и дело бе заведено, но го прекратиха... дълга история - никой не си трае, но изводът е, че държавата не защитава нито нормалните си граждани, нито тези, които имат нжда от лечение...
Мерси за пожеланията
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Солени глоби за лоши съседи
Автор: white   
Дата:   01-08-08 10:07

Двама си говорят:
- Взех си крокодил на вилата.
- И какво казаха съседите?
- Какви съседи?
[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Солени глоби за лоши съседи
Автор: solo5   
Дата:   01-08-08 16:15

за angee
Глоба от 50 до 150 лева ще могат да налагат съседите на неприятния комшия, който безпокои другите обитатели на сградата. (И как ще му вземат парите [smilie5] )
Доколкото разбирам това е ПРОЕКТ
В момента глобите били от 1 до 60 лв. (Не съм чул някой да ги е платил [smilie5] )


за Amigo
Това е поредният кретенски закон и сега има глоба от 500 лв., ако вдигаш шум след 23 ч. и аз знам няколко човека, които вече я платиха!

Много ми е интересно как са ги накарали да платят глоба [smilie11]
За да се каже, че някой вдига повече шум от допустимото трябва да се замери
Замерване могат да направят само от РИОКОЗ
Те не могат да наложат глоба без Полицията
Значи трябва да вървят пакет
Такива нарушения като правило има предимно през късните часове на нощта
Значи трябва да дават дежурства
Нещо не импасва на работното време на РИОКОЗ [smilie5]
Ама де да знам, може да има някой чалъм дето не го знам [smilie8]



Публикацията е редактирана (01-08-08 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Солени глоби за лоши съседи
Автор: tofo61   
Дата:   01-08-08 16:53

интересно как ще се докаже че съседът е лош!!!??? ами винаги можеш да дадеш някой лев на закъсали съседи и да натопиш комшията си
ТОЗИ ЗАКОН Е ОЩЕ ЕДНО ДОКАЗАТЕЛСТВО ЧЕ НИ УПРАВЛЯВАТ ОЛИГОФРЕНИ И ИДИОТИ!!! КОЛКОТО ПО РАНО ГИ ИЗРИТАМЕ ОТ ВЛАСТТА ТОЛКОВА ПО ДОБРЕ
А ТОВА ЩЕ СТАНЕ С МАСОВИ ГРАЖДАНСКИ ПРОЯВИ КАТО
ТЕЗИ ОТ ЗИМАТА НА 97Г.-ЗАЩОТО ТИЯ НЕ РАЗБИРАТ
ОТ ДУМА А САМО ОТ БОЙ!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Солени глоби за лоши съседи
Автор: Bobib   
Дата:   01-08-08 17:01


И какво трябва да направя, че пенсионерката от горния етаж да спре да пуска Дързост и красота на макс, защото искала да чува Рич, когато е и в кухнята!? да я глобят, като и вземат и без това нищожната пенсия, че да няма какво да яде цял месец?!
А полицаите да си пият спокойно кафето...

Отговори на това съобщение
 Re: Солени глоби за лоши съседи
Автор: mike74   
Дата:   01-08-08 17:32

Това за кучета съм АБСОЛЮТНО СЪГЛАСЕН - писна ми комшийката от долу да си гледа на терасата 2 огромни дога дето лаят като разпрани цяла нощ [smilie23]
Те кучета не са виновни и не са лоши, но просто такова голямо животно (при това два броя) не се гледат в апартамент. Да имаш къща с двор и т.н., разбирам а ти го затвориш това животно на 5 кв.м. ми то съвсем нормално подивява [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.