Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Умря ли...
Автор: h.svinaroff   
Дата:   30-07-08 12:12

...музикалната индустрия такава, каквато си я знаем: музикант подписва с издателска компания> издава албуми, сингли и т.н. > взима някакви пари ?

Така, както ги виждам нещата: "който е*ал, е*ал - Цеца се омъжи"...не съм си купувал лицензиран диск, винил или каквото и да било от години. Разпаднаха се странните модели на ценообразуване (защо един албум струваше именно толкова, колкото струваше ?) Масовостта на пиратсвото вече води до сериозен отлив на продуциране на музикални продукти с подчертано комерсиална цел. Така ще останат тези, които правят музика заради самата музика, което е сериозен плюс, понеже , когато нещо е истинско, се усеща.
От друга страна, правенето на музика вече е съвсем малко по-трудно от снимането да речем и има страшно много плява, но това като че ли се търпи и с общи усилия от сайт на сайт успяваме да открием нещо ново, което си струва да се качи в айпода (тук благодаря на Carl Cox за постоянното му споделяне на музика [beer] ).

Наздраве за интернет и един от положителните му ефекти [beer] [beer] [beer]

P.S. И кажете какво мислите, ама сериозно :)


Отговори на това съобщение
 Re: Умря ли...
Автор: Todd   
Дата:   30-07-08 12:21

...музикалната индустрия такава, каквато си я знаем: музикант подписва с издателска компания> издава албуми, сингли и т.н. > взима някакви пари ?

Аз никога не съм е знаел такава......то е било някъде другаде !!!!


[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Умря ли...
Автор: Pulsar   
Дата:   30-07-08 12:24

Да взема да ти пратя малко споделяне и аз, а?
Че имам къмто 10 000 албума под ръка точно в момента... Гордея се, че повечето ми музика е напълно легал-на [smilie18], но за останалите неща има... "по-добрите торенти", да не говорим, че някои групи и албуми, дори в настоящето са незнайни и невиждани в БГ...

Отговори на това съобщение
 Re: Умря ли...
Автор: h.svinaroff   
Дата:   30-07-08 12:27

Ако имаш пред вид БГ-естрададата, съгласен, че беше странно...но иначе айде малко по-сериозно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Умря ли...
Автор: h.svinaroff   
Дата:   30-07-08 12:28

И аз до скоро се гордеех, че си поръчвах лицензирани неща...но някак си ми мина [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Умря ли...
Автор: stoychev   
Дата:   30-07-08 12:33

Пари няма, а на хората им се слуша... Не е оправдание, ама все пак... А в моя защита ще кажа, че един много малък процент от изпълнителите и групите, които слушам, могат да се намерят и на българския пазар. Всъщност забелязвам, че пазарът ни става все по-ограничен, но това е напълно нормално като музикалните вкусове на българите също са ограничени.

Изкуството е безценно, нали така? [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Умря ли...
Автор: carl_cox   
Дата:   30-07-08 21:31

muki [beer] [shtrak]

нямам кой знае какво да кажа по темата за развитието на музиката :)

винаги ще си има продуценти обичащи музика и такива търсещи комерса :)

имам тук там някой оригинален диск, като този двоен например

Return to the Source - Sacred Sites

https://photo-forum.net/static/forum/2008-07/aips8149.JPG
http://www.psydb.net/covers/00/00766000000.jpg


но все пак купувам оригинални неща предимно на български изпълнители :) то те са и доста малко де :)

използвам темата да поздравя muki с едни хубав истински underground звук :)

dj Krush - "Kemuri"

PS
мерси че си ме споменал в първият си пост :) понякога се питам дали изобщо някой чува mp3-ките, които пускам тук, но когато прочета думи като твоите, се нахъсвам още повече да търся и споделям тук разни парчета и албуми :)



Публикацията е редактирана (30-07-08 21:32)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   30-07-08 21:39

Кокс, пускай! Аз ги даунлоудван хищнически

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Умря ли...
Автор: carl_cox   
Дата:   30-07-08 21:55

IvoZafirov [beer]

здрасти друже :) радвам се на думите ти :)

я и теб да поздравим с нещо мноооого хубаво :)

Depeche Mode - "I Feel Loved" (MOB Remix) - 19мв


въпросният ремикс на парчето "I Feel Loved" ме навежда на лек размисъл в контекста на темата на Muki.

този чудесен ремикс го изкопах някъде от нета...той е на неизвестен поне за мен продуцент или dj, но ето че е ремиксирал отлично :)

това на оригинален диск или по магазините у нас, а в чужбина предполагам едва ли може да бъде намерено...
в този ред на мисли, развитето на музиката, комбинирано с интеренет дава доста интересни резултати [smilie3] [beer]



Публикацията е редактирана (30-07-08 21:56)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.