Автор: тьма
Дата: 20-07-08 22:50
за неделната ви вечер
нещичко от нета
МИТ № 1. Всички сегашни момичета "стартират" на възраст 13-14 години.
Кои са тези "всички"? Тийнейджърите просто много говорят за ТОВА, тъй като няма друг начин да докажат своята независимост и че са пораснали. Средната възраст за началото на половия живот в света е 17,4 години. При което възрастта на сексуалния дебют пряко зависи от благополучието в семейството, от интелекта и нивото на образование и, разбира се, от нивото на самооценка. Така - до 16 години е "стартирала" 1 от 4 ученички, сред момчетата в професионалните училища - всеки втори.
МИТ № 2. С годините девствената ципа надебелява
и колкото по-късно се лишаваш от девствеността, толкова по-трудно е това. Всъщност анатомическият строеж на девствената ципа, големината на нейния отвор и плътността й са доста индивидуални и зависят не от възрастта, а от особеностите на организма. Ако тя е била еластична на 18 години и след още 10 няма да загрубее.
МИТ № 3. Ранното начало на половия живот е вредно за здравето.
Не е мит. Девствената ципа е бариерата пред инфекциите през този период, докато окончателно не се е оформила защитната микрофлора (средно до 18-19 години). Освен това при момичетата е много тънък епителният слой на влагалищните стени (оформянето му завършва към 17-18 години) - той леко се травмира по време на полов акт. Всичко това често води до развитието на възпалителни процеси, което по-нататък може да доведе до сраствания и безплодие.
МИТ № 4. По-късното начало на половия живот е вредно за здравето.
По-рано сред лекарите е битувало мнението, че мигрените, дисфункцията на яйчниците и дори пъпките са резултат от продължителната девственост. Някои от тези заболявания действително могат да бъдат хормонално обусловени и да зависят от редовния полов живот (и редовността на оргазмите!), но в никакъв случай не от наличието на девствената ципа. Известни са много случаи, когато жени "познали" за пръв път мъж на 28, 29, 35 години, са забременявали благополучно и са раждали. Гинекологичните проблеми на "старите моми" не са свързани с девствеността като такава.
МИТ № 5. Тези, които нямат полов живот, не е задължително да посещават гинеколог.
Най-добре е майка ви да ви заведе на гинеколог още на възраст 6-7 години, но след първата менструация трябва сами да се погрижите за себе си и да посещавате женската консултация поне веднъж на година: в младежка възрастна лечение се поддават почти всички болести.
МИТ № 6. Дефлорацията е болезнен и кървав процес.
Случва се, разбира се, да се засегне някой голям кръвоносен съд и се осъществява мечтата на патриархалните свекърви -окървавеният чаршаф. Ако болката не преминава дълго време след първия сексуален контакт, ако след два дни кръвотечението не се прекратява, трябва да се потърси лекарска помощ, за да се изключат разкъсванията на стените на влагалището. Но в нормални ситуации, особено ако момичето е силно възбудено (и следователно, във влагалището има много естествена смазка), може въобще да не съществува кръв и болка.
МИТ №7. Първият полов партньор трябва да бъде по-възрастен и по-опитен.
Доста е желателно. На опитния партньор ще стигне търпение и умение да доведе "новачката" до висока степен на възбуждане.
МИТ № 8. Най-добре е да се изгуби девствеността във вана.
Действително топлата вода отпуска мускулите и нервите, предотвратява спазмите - и съответно намалява болката. Но водата измива естествената смазка на влагалището. Затова ваната може да се използва за прелюдията, а след това да се прехвърлите в леглото.
МИТ № 9. С презерватив е по-болезнено.
Обратното! Презервативите изключват болката, доколкото почти всички съвременни презервативи са покрити със специална смазка, облекчаваща плъзгането. Те не могат да възпрепятстват дефлорацията, тъй като в дадения процес, извинете, е важен не презервативът, а органът, "облечен" с него.
МИТ № 10. Не може да се забременее от първия път.
Може!!!
|
|