Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Защо загиват пчелите по света?!
Автор: Amigo   
Дата:   09-07-08 19:26

Във връзка с темите на Coincidentia относно хората и бъдещето на човечеството се сещам за някои материали, които четох напоследък за масовото измиране на пчели по целия свят. [smilie2] Гибелта им може да доведе до колапс на земеделието в световен мащаб. Според специалисти до 10 години може да измрат почти всички пчели в Европа и Англия, ако настоящата тенденция продължава в същия темп! [cool] През 2007-2008 само около Лондон са измрели 4000 кошера. Селскостопанските загуби в много американски щати и във Франия са огромни в резултат на това явление. Над 2 млн. колонии в САЩ са измрели. Медоносната пчела опрашва повече от 90 плодови и зеленчукови култури. През 2004 г. Франция обявява, че е загубила над 90 млрд. пчели заради един пестицид. Подобно е положението и в Германия, Холандия и някои други държави. [cool]

From 1971 to 2006 approximately one half of the US honey bee colonies have vanished.

Now in Spain, hundreds of thousands of colonies have been lost and beekeepers in northern Croatia estimated that five million bees had died in just 48 hours this week. In Poland, the Swietokrzyskie beekeeper association has estimated that up to 40 per cent of bees were wiped out last year. Greece, Switzerland, Italy and Portugal have also reported heavy losses.

The depopulation of bees could have a huge impact on the environment, which is reliant on the insects for pollination. If taken to the extreme, crops, fodder - and therefore livestock - could die off if there are no pollinating insects left.

[smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо загиват пчелите по света?!
Автор: nodoubt   
Дата:   09-07-08 19:28

не си писал от къде си го копирал [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо загиват пчелите по света?!
Автор: dreamer   
Дата:   09-07-08 19:30

... и като не е написал, какво?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо загиват пчелите по света?!
Автор: vladomatev   
Дата:   09-07-08 19:32

Те теории много, според някои умират от стрес..

Отговори на това съобщение
 Re: Защо загиват пчелите по света?!
Автор: malex   
Дата:   09-07-08 19:33

ами що умират - от жега, заради някви идиоти, които пръскат със самолети без да се съобразяват какво друго освен посеви има долу, а да не говорим за хора, които нарочно тровят кошери... [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо загиват пчелите по света?!
Автор: nodoubt   
Дата:   09-07-08 19:33

ми не искам доктора да си навлече неприятности за кражба на чужд текст като не е посочил източника , що [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо загиват пчелите по света?!
Автор: Amigo   
Дата:   09-07-08 19:34

Теориите може и да са много, но е факт, че тези интелигентни същества изчезват масово. [smilie2] И е напълно възможно човешката дейност да има голям принос за това. [cool]



Публикацията е редактирана (09-07-08 19:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо загиват пчелите по света?!
Автор: tnt   
Дата:   09-07-08 19:36

Мигуту, така ми бяха залипсвали депресарските ти теми! Велком бек [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо загиват пчелите по света?!
Автор: Amigo   
Дата:   09-07-08 19:42

[smilie5] [smilie5] Абе не става дума да се депресираме, обаче темичките на C. ме провокираха да пусна тази [smilie8] [smilie8] Все пак трябва да знаем какво става в света, в който живеем. [smilie8] [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо загиват пчелите по света?!
Автор: nodoubt   
Дата:   09-07-08 19:45

някой гледа ли The Happening , че систематично отказват да ме заведат на кино [smilie2] а супер много ми се ходеше да го гледам , как е [smilie11]

п.с. въпроса не е офтопик , филма е за края на света и умират пчили в него [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо загиват пчелите по света?!
Автор: Amigo   
Дата:   09-07-08 19:47

Всъщност по тази тема имам и лично отношение донякъде, защото дядо ми гледаше пчели, 100 кошера по едно време, и е бил и първенец пчелар в България преди години, та съм наблюдавал много пъти как се грижеха за кошерите, ваденето на меда и т.н., пък и той ми е разправял за пчелите доста [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо загиват пчелите по света?!
Автор: digitalgab   
Дата:   09-07-08 19:49

Някаква причинна връзка с GSM системите?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо загиват пчелите по света?!
Автор: stoyan_5   
Дата:   09-07-08 19:50

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   09-07-08 19:51

Ами интересното е, че филмът горе-долу започва с този въпрос [smilie10]

edit: The Happening имам предвид



Публикацията е редактирана (09-07-08 19:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо загиват пчелите по света?!
Автор: ecobo   
Дата:   09-07-08 19:55

Спомням си преди години един пчелар от Жеравна, мога да го нарека приятел, който вече не е между живите, ми казваше, че като ходил при баба Ванга, тя му казала, че краят на света ще започне с масово измиране на пчелите в целия свят... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо загиват пчелите по света?!
Автор: Amigo   
Дата:   09-07-08 19:58

ecobo, твърди се, че Айнщайн го е казал същото, между другото. [cool] Че ако започнат да умират пчелите, то скоро ще ги последват и хората. [smilie8] Не звучи никак оптимистично [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо загиват пчелите по света?!
Автор: nodoubt   
Дата:   09-07-08 20:03

eeeeeeeeee

оляхте са


[smilie23] [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо загиват пчелите по света?!
Автор: ecobo   
Дата:   09-07-08 20:04

не е на добре тая работа...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   09-07-08 20:05

Заради отслабването на земното магнитно поле?

Произволен цитат, примерно от тук:
http://www.whatismetaphysics.com/2012prophecies.html

опс.. няма да копирам, който му се чете.. някои цитати:

честотата на резонанса на Шуман се е променила от типичните 7.83 херца на 12 херца вече при предполагаем максимум от 13 херца.

магнитното поле на земята прогресивно намалява през последните години, и изглежда с темпове подобни на Шумановия резонанс, макар че може бине са директно свързани.

като доказателство се сочи, че някои от морските бозайници, като делфините и които използват магнитните полета за навигация. напоследък те масово губят координация, включително и излизат на плажове.

най-накрая, изчезването на видове на Земята е 100 до 1000 пъти повече от обичайното, по-голямо от когато и да било, след изчезването на динозаврите преди 65 милиона години.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   09-07-08 20:07

Впрочем, и аз много се зачудих миналата година, когато в САЩ се оплакваха от масовото измиране на пчелите, без абсолютно никакво обяснение.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо загиват пчелите по света?!
Автор: e-mil   
Дата:   09-07-08 20:10

nodoubt, добър е филма.
Различен е от повечето филми за катастрофи. Няма излишни екшън сцени - всичко е подчинено на обикновената човешка драма, без обаче да се лишава от напрегнато действие. Теорията за гибелта на света също я бива - като идея. Иначе не се отвличат много по развиването и.
Добър пример за това, че хубави филми могат да се правят и със сравнително малък бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо загиват пчелите по света?!
Автор: Amigo   
Дата:   09-07-08 20:10

danbi, това е доста обезпокоителна информация! [cool] Защо става обаче това?! [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   09-07-08 20:18

Amigo, твърди се, че на 21 декември 2012-та може да се случи, Земята да обърне магнитните си полюси. Вероятно е свързано с завъртане около оста или нещо подобно. Не ми се вярва, ядрото да спре да се върти и да се врътне наново... т.е. дано.

Според тълкувания на разни писания, древните Атлантиди установили, че това се случвало когато звездите застанат в определен ред. Изследвали и установили на какви периоди ставало.. Та сети се кога се полага да се случи пак :)

Освен това, вече е известно (това научно, не догадки или интерпретации), че по времето на зимното слънцестоене (т.е. пак същата дата), Слънцето ще се изравни с екватора на нашата Галактика. Едва ли някой има идея на какви сили ще бъдем подложени тогава.

Разбира се, може и нищо да не се случи!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо загиват пчелите по света?!
Автор: tnt   
Дата:   09-07-08 20:19

за пчелите не знам, но по принип инсектите живеят там, където е ч и с т о... Какво да коментираме повече....
Е... сега ще завалят изключения като хлебарките например /не говоря за "градските" инсекти [ezik] [ezik] [ezik] /

Отговори на това съобщение
 Re: Защо загиват пчелите по света?!
Автор: nodoubt   
Дата:   09-07-08 20:22

земята е обръщала многократно магнитните си полюси , това не е обосновка [smilie8] да не говорим че въпросните полюси се местят и тн [smilie21]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.