Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: HP   
Дата:   19-06-08 17:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Danisima   
Дата:   19-06-08 17:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: HP   
Дата:   19-06-08 17:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: truly   
Дата:   19-06-08 17:41

Даже награда ще получи за проявен професионализъм. Смятай, че следващият път като кажат да спрат турска лодка за бракониерство, никой няма да си мръдне пръста.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: HP   
Дата:   19-06-08 17:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: джъмбо   
Дата:   19-06-08 17:47

[smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] иди накарй после някой граничар да охранява......

отпуска и медал трябва да му дадат

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: todorzuboff   
Дата:   19-06-08 17:50

Е нема такава държава. [smilie23] [smilie2] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: pmartinov   
Дата:   19-06-08 17:51

В България който си върши съвестно задълженията рано или късно отива в затвора ...


поредното доказателство...


Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: g06ky   
Дата:   19-06-08 17:56

[smilie10] [smilie10] [smilie10]

[smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: slivenski   
Дата:   19-06-08 17:57

През последните 20 години политиците РАЗМАЗАХА всякакво чувство за родолюбие, за дълг, за чест и даже за добре свършена работа у хората, живеещи на територията, наречена България... [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Митничарят, който става милионер от рушвети, е на почит и свободен... Граничарят, който е опазил границата с позволените му от закона средства - отива на съд... [smilie23]

Същото е и в полицията, съда и прокуратурата на същата тази територия... Същото е и навсякъде... Корупцията е ендемична... Институционалната деградация е повсеместна... Няма спасение... [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: g06ky   
Дата:   19-06-08 18:08

Предвиденото поскъпване на тока с 18% от 1 юли тази година не е достатъчно за осъществяване на инвестиционната ни програма, обявиха от ръководствата на трите електроразпределителни дружества в страната – ЧЕЗ, ЕОН и ЕВН, които снабдяват с ток крайните потребители у нас.

Според изнесените от дружествата данни при определянето на цените Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР) е намалила предвидените от тях разходи за инвестиции с между 30 и 50 на сто.

Освен това не е взет под внимание и фактът, че за последните три години в трите компании средната работна заплата е увеличена с 60-65%.


[smilie10] [smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Amigo   
Дата:   19-06-08 18:29

понякога наистина много ми се иска да се махна далеч от таз държава пропаднала[smilie9] [smilie9] но от родината не мога [smilie2] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: ejko   
Дата:   19-06-08 18:54

Аз не съм чувал да убиеш човек и да не се разследва смъртта..., има обвинение, че е убил човек и сега трябва да се доказва вината му. Може да няма вина, а да е действал в рамките на служебните си задължения.
От дипломатична гледна точна най-нормалното е да последва минимално наказание и потупване по рамото, ако наистина е действал в рамките на закона.
Турците между другото са доста внимателни в дипломатическите си ходове, особено със страни от ЕС, така че за това: "Интересно ми е дали турски граничар ще бъде съден, ако застреля български рибар"..., ще бъде съден разбира се..., въпросът е дали ще бъде осъден..., предполагам по сурово отколкото ние нашия...
Иначе турчолята са ми през оная работа, но да не се проведе дело би било доста съмнително..., все пак...!

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Stoyan_5   
Дата:   19-06-08 18:59

В ШИББАНА ДЪРЖАВА ЖИВЕЕМ!
Затова препоръчвам на по-младите да се спасяват поединично докато могат!
Тука нЕма оправия ...[smilie23]



Публикацията е редактирана (19-06-08 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: HP   
Дата:   19-06-08 19:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Marillion   
Дата:   19-06-08 19:10

ejko [smilie24]

Трудно е да се обеснява на народа за какво става въпрос. Новината е непълна. Не става ясно точно в какво го обвиняват човека. Мисля, че става въпрос за причиняване на смърт по непредпазливост. Те журналистите са виновни, че коментират неща, които не разбират. Да не говорим, че нещата са представени едностранчиво и то с умисъл, за да се остави впечатление у четящия, че полицая не е виновен за нищо.

п.п. Все пак не забравяйте, че оръжието е било в него и е обучен да го ползва. Дори и да те нападнат с дървен кол пак е неоправдана употребата на огнестрелно оръжие.
Всяко нещо си има 2 страни и работата на съда е да каже коя е права. Лично аз ще съм много доволен на оправдателна присъда, поради липса на вина от страна на граничаря. Ще видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: apollo   
Дата:   19-06-08 19:13

Мдаммм, какво прави сега семейството на човека за това че е изпълнявал задълженията си...

Прави каквото трябва пък да става каквото ще...

Май ще трябва да се перифразира на... да би мирно стояло не би чудо видяло [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Stoyan_5   
Дата:   19-06-08 19:14

ejko написа:

> Аз не съм чувал да убиеш човек и да не се разследва
> смъртта..., има обвинение, че е убил човек и сега трябва да се
> доказва вината му. Може да няма вина, а да е действал в рамките
> на служебните си задължения.
> От дипломатична гледна точна най-нормалното е да последва
> минимално наказание и потупване по рамото, ако наистина е
> действал в рамките на закона.
> Турците между другото са доста внимателни в дипломатическите
> си ходове, особено със страни от ЕС, така че за това:
> "Интересно ми е дали турски граничар ще бъде съден, ако
> застреля български рибар"..., ще бъде съден разбира се...,
> въпросът е дали ще бъде осъден..., предполагам по сурово
> отколкото ние нашия...
> Иначе турчолята са ми през оная работа, но да не се проведе
> дело би било доста съмнително..., все пак...!
-----------------------------------------

Ако трябва да разследват някого, то това е МВР, а не граничаря - ТАКА Е ПО СВЕТА
Ако имахме институции, то те щяха да си вършат работата, а не да съсипват хората, които си вършат работата ........



Публикацията е редактирана (19-06-08 21:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: ejko   
Дата:   19-06-08 19:17

извинявай за инакомислието.., правя разлика да...! Предявяването на обвинение, за което ти говориш или както се назовава в закона "предявяване на постановлението за привличане на обвиняем" е различно от гореспоменатия "обвинителен акт"...! На него са му предявили обвинителен акт, с което се свързва началото на съдебната фаза. Докато ти каза предявяване на обвинение, което е част от досъдебната фаза...! Не искам да съм дребнав, но ти се заяждаш с това "Ама кво ли ти обяснявам на тебе, ти си капацитет във всичко"..., специално право съм завършил, така че... де да знам...!
Аз не мисля, че ще го осъдят, но от дипломатическа гледна точка, може да е добре да има дело. Сега не знам може да не съм прав, но това не значи, че трябва да се караме...
Извинявай ако съм те засегнал сега или в друга тема..., не съм искал.



Публикацията е редактирана (19-06-08 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Marillion   
Дата:   19-06-08 19:20

Колеги, хайде да не спорим. Истината е някъде там. 3-ма юриста - 20 мнения.

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Stoyan_5   
Дата:   19-06-08 19:21

............абе Ежко, ти ЛУД ли си БЕ?
Ако ще съдят някого това трабва да е институцията /ако е такава/ - и по соц време беше така ......
Защо ще съдят длъжностното лице??????????????????????????????????????????????????????????????????????
ИДИОТСКА ДЪРЖАВА - ПЪЛНА С ИДИОТИ .

ЯДОСАХ СЕ ВЕЧЕ ...

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Marillion   
Дата:   19-06-08 19:23

Stoyan_5 - наказателната отговорност е ЛИЧНА и не може да се носи от Юридически лица и организации.

И да се ядосваш така са нещата.

П.п. Да добавя, че живеем в бутафорна държава и с мъка ще я нарека "Държавата на неограничените възможности... за някои хора"

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: apollo   
Дата:   19-06-08 19:24

Marillion написа:

Все пак не забравяйте, че оръжието е било в него и е
> обучен да го ползва. Дори и да те нападнат с дървен кол пак е
> неоправдана употребата на огнестрелно оръжие.


При изпълнение на служебните си задължения служителите на МВР представляват цялото общество. Те са неприкосновени и се намират под защитата на закона.

Мислиш ли че е неоправдана употребата на огнестрелно оръжие?!! Ами в бъркотията какво ставаше ако някой от рибарите беше докопал оръжието на някой от нашите...


Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: ejko   
Дата:   19-06-08 19:25

за какво ще се съди институцията...? Коя институция. Това е убийство...?
Може да си го е гръмнал с право...., аз нищо не казвам! Но "Ако ще съдят някого това трабва да е институцията..." това какво означава....

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: HP   
Дата:   19-06-08 19:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.