Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: HP   
Дата:   19-06-08 17:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Danisima   
Дата:   19-06-08 17:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: HP   
Дата:   19-06-08 17:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: truly   
Дата:   19-06-08 17:41

Даже награда ще получи за проявен професионализъм. Смятай, че следващият път като кажат да спрат турска лодка за бракониерство, никой няма да си мръдне пръста.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: HP   
Дата:   19-06-08 17:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: джъмбо   
Дата:   19-06-08 17:47

[smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] иди накарй после някой граничар да охранява......

отпуска и медал трябва да му дадат

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: todorzuboff   
Дата:   19-06-08 17:50

Е нема такава държава. [smilie23] [smilie2] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: pmartinov   
Дата:   19-06-08 17:51

В България който си върши съвестно задълженията рано или късно отива в затвора ...


поредното доказателство...


Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: g06ky   
Дата:   19-06-08 17:56

[smilie10] [smilie10] [smilie10]

[smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: slivenski   
Дата:   19-06-08 17:57

През последните 20 години политиците РАЗМАЗАХА всякакво чувство за родолюбие, за дълг, за чест и даже за добре свършена работа у хората, живеещи на територията, наречена България... [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Митничарят, който става милионер от рушвети, е на почит и свободен... Граничарят, който е опазил границата с позволените му от закона средства - отива на съд... [smilie23]

Същото е и в полицията, съда и прокуратурата на същата тази територия... Същото е и навсякъде... Корупцията е ендемична... Институционалната деградация е повсеместна... Няма спасение... [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: g06ky   
Дата:   19-06-08 18:08

Предвиденото поскъпване на тока с 18% от 1 юли тази година не е достатъчно за осъществяване на инвестиционната ни програма, обявиха от ръководствата на трите електроразпределителни дружества в страната – ЧЕЗ, ЕОН и ЕВН, които снабдяват с ток крайните потребители у нас.

Според изнесените от дружествата данни при определянето на цените Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР) е намалила предвидените от тях разходи за инвестиции с между 30 и 50 на сто.

Освен това не е взет под внимание и фактът, че за последните три години в трите компании средната работна заплата е увеличена с 60-65%.


[smilie10] [smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Amigo   
Дата:   19-06-08 18:29

понякога наистина много ми се иска да се махна далеч от таз държава пропаднала[smilie9] [smilie9] но от родината не мога [smilie2] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: ejko   
Дата:   19-06-08 18:54

Аз не съм чувал да убиеш човек и да не се разследва смъртта..., има обвинение, че е убил човек и сега трябва да се доказва вината му. Може да няма вина, а да е действал в рамките на служебните си задължения.
От дипломатична гледна точна най-нормалното е да последва минимално наказание и потупване по рамото, ако наистина е действал в рамките на закона.
Турците между другото са доста внимателни в дипломатическите си ходове, особено със страни от ЕС, така че за това: "Интересно ми е дали турски граничар ще бъде съден, ако застреля български рибар"..., ще бъде съден разбира се..., въпросът е дали ще бъде осъден..., предполагам по сурово отколкото ние нашия...
Иначе турчолята са ми през оная работа, но да не се проведе дело би било доста съмнително..., все пак...!

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Stoyan_5   
Дата:   19-06-08 18:59

В ШИББАНА ДЪРЖАВА ЖИВЕЕМ!
Затова препоръчвам на по-младите да се спасяват поединично докато могат!
Тука нЕма оправия ...[smilie23]



Публикацията е редактирана (19-06-08 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: HP   
Дата:   19-06-08 19:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Marillion   
Дата:   19-06-08 19:10

ejko [smilie24]

Трудно е да се обеснява на народа за какво става въпрос. Новината е непълна. Не става ясно точно в какво го обвиняват човека. Мисля, че става въпрос за причиняване на смърт по непредпазливост. Те журналистите са виновни, че коментират неща, които не разбират. Да не говорим, че нещата са представени едностранчиво и то с умисъл, за да се остави впечатление у четящия, че полицая не е виновен за нищо.

п.п. Все пак не забравяйте, че оръжието е било в него и е обучен да го ползва. Дори и да те нападнат с дървен кол пак е неоправдана употребата на огнестрелно оръжие.
Всяко нещо си има 2 страни и работата на съда е да каже коя е права. Лично аз ще съм много доволен на оправдателна присъда, поради липса на вина от страна на граничаря. Ще видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: apollo   
Дата:   19-06-08 19:13

Мдаммм, какво прави сега семейството на човека за това че е изпълнявал задълженията си...

Прави каквото трябва пък да става каквото ще...

Май ще трябва да се перифразира на... да би мирно стояло не би чудо видяло [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Stoyan_5   
Дата:   19-06-08 19:14

ejko написа:

> Аз не съм чувал да убиеш човек и да не се разследва
> смъртта..., има обвинение, че е убил човек и сега трябва да се
> доказва вината му. Може да няма вина, а да е действал в рамките
> на служебните си задължения.
> От дипломатична гледна точна най-нормалното е да последва
> минимално наказание и потупване по рамото, ако наистина е
> действал в рамките на закона.
> Турците между другото са доста внимателни в дипломатическите
> си ходове, особено със страни от ЕС, така че за това:
> "Интересно ми е дали турски граничар ще бъде съден, ако
> застреля български рибар"..., ще бъде съден разбира се...,
> въпросът е дали ще бъде осъден..., предполагам по сурово
> отколкото ние нашия...
> Иначе турчолята са ми през оная работа, но да не се проведе
> дело би било доста съмнително..., все пак...!
-----------------------------------------

Ако трябва да разследват някого, то това е МВР, а не граничаря - ТАКА Е ПО СВЕТА
Ако имахме институции, то те щяха да си вършат работата, а не да съсипват хората, които си вършат работата ........



Публикацията е редактирана (19-06-08 21:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: ejko   
Дата:   19-06-08 19:17

извинявай за инакомислието.., правя разлика да...! Предявяването на обвинение, за което ти говориш или както се назовава в закона "предявяване на постановлението за привличане на обвиняем" е различно от гореспоменатия "обвинителен акт"...! На него са му предявили обвинителен акт, с което се свързва началото на съдебната фаза. Докато ти каза предявяване на обвинение, което е част от досъдебната фаза...! Не искам да съм дребнав, но ти се заяждаш с това "Ама кво ли ти обяснявам на тебе, ти си капацитет във всичко"..., специално право съм завършил, така че... де да знам...!
Аз не мисля, че ще го осъдят, но от дипломатическа гледна точка, може да е добре да има дело. Сега не знам може да не съм прав, но това не значи, че трябва да се караме...
Извинявай ако съм те засегнал сега или в друга тема..., не съм искал.



Публикацията е редактирана (19-06-08 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Marillion   
Дата:   19-06-08 19:20

Колеги, хайде да не спорим. Истината е някъде там. 3-ма юриста - 20 мнения.

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Stoyan_5   
Дата:   19-06-08 19:21

............абе Ежко, ти ЛУД ли си БЕ?
Ако ще съдят някого това трабва да е институцията /ако е такава/ - и по соц време беше така ......
Защо ще съдят длъжностното лице??????????????????????????????????????????????????????????????????????
ИДИОТСКА ДЪРЖАВА - ПЪЛНА С ИДИОТИ .

ЯДОСАХ СЕ ВЕЧЕ ...

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Marillion   
Дата:   19-06-08 19:23

Stoyan_5 - наказателната отговорност е ЛИЧНА и не може да се носи от Юридически лица и организации.

И да се ядосваш така са нещата.

П.п. Да добавя, че живеем в бутафорна държава и с мъка ще я нарека "Държавата на неограничените възможности... за някои хора"

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: apollo   
Дата:   19-06-08 19:24

Marillion написа:

Все пак не забравяйте, че оръжието е било в него и е
> обучен да го ползва. Дори и да те нападнат с дървен кол пак е
> неоправдана употребата на огнестрелно оръжие.


При изпълнение на служебните си задължения служителите на МВР представляват цялото общество. Те са неприкосновени и се намират под защитата на закона.

Мислиш ли че е неоправдана употребата на огнестрелно оръжие?!! Ами в бъркотията какво ставаше ако някой от рибарите беше докопал оръжието на някой от нашите...


Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: ejko   
Дата:   19-06-08 19:25

за какво ще се съди институцията...? Коя институция. Това е убийство...?
Може да си го е гръмнал с право...., аз нищо не казвам! Но "Ако ще съдят някого това трабва да е институцията..." това какво означава....

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: HP   
Дата:   19-06-08 19:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: ejko   
Дата:   19-06-08 19:27

Според мен ще има дело, колкото да се замажат очите в международен план, за да не кажат, че сме нарушили някакви чудеса международни, а иначе присъдата ще е оправдателна и най-важното справедлива. Все пак тук никой не цака пари, няма причина за несправедлива присъда... Аз поне така си мисля...

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Stoyan_5   
Дата:   19-06-08 19:30

... а граничаря, следва задължително да съди институцията в която работи за неоказаната защита и прехварляне на отговорности, пропуснати щети и причинена психическа травма ......
Ако не успее да я осъди - тогава държавата в страстбург....

Що няма страх от полицията после - защото се страхуват да работятят поради [smilie8] причини ...



Публикацията е редактирана (19-06-08 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: HP   
Дата:   19-06-08 19:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Marillion   
Дата:   19-06-08 19:33

apollo - [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Моля ви се бе хора. Стига сте приказвали глупости.

КОЙ от вас е бил там?

Ако няма такива предлагам да спрем да обсъждаме нещата от юридическа гледна точка. Всичко е чисто хипотетично и е в областта на ясновидството.

Приказвайте си каквото искате. Аз съм се нагледал на достатъчно такива неща и просто ми е скучно.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: ejko   
Дата:   19-06-08 19:33

"За да се усмири Ежко и да наблегне на правото отново, щото едно е да го завършиш, друго е да го разбираш"
мииии пак ти избива на лични напатки, аз ти се извинявам при все, че не съм виновен ти пак...:((( Просто изказвам мнение, което дори не е различно от твоето, но ти искаш да изпуснеш парата като словестно унижиш някого или как?!??!
Това което си дал е ясно, но то не означава, че не може да има дело. А дори и след обвинителен акт, това не значи, че той е допустим, може въобще да няма дело... Може съдия-докладчика да го върне...
Все тая...! Аз каквото и да кажа ще греша според теб...!



Публикацията е редактирана (19-06-08 19:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: HP   
Дата:   19-06-08 19:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: ejko   
Дата:   19-06-08 19:37

Marillion прав си....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: apollo   
Дата:   19-06-08 19:43

[smilie8]



Публикацията е редактирана (19-06-08 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Marillion   
Дата:   19-06-08 19:50

apollo [beer]

Ще ти кажа, че нещата никога не са такива, каквито изглеждат на пръв поглед.

Вината се релевира според конкретната фактическа обстановка. Отделно, не сме на ясно с процесуалните действия на компетентните органи, както и какво е станало ясно в хода на следствието, за да даваме констатации. Щом има внесен обвинителен акт, то прокурора знае какво прави. Дали ще се докаже виновно деяние от страна на човека е отделен въпрос. Съдебния процес е съвкупност от толкова много неща, че всяко едно може да се окаже решаващо.

Идеята ми беше, че без да сме запознати с нещата не е хубаво да коментираме и да се караме за простотии.

Отивам да вкарам една биричка.
Ха наздраве!
[beer] [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (19-06-08 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: apollo   
Дата:   19-06-08 19:54

Marillion [smilie24]

При всички случаи едни винаги губят а други винаги печелят [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Stoyan_5   
Дата:   19-06-08 20:00

Хайде отново!
Защо не вкарат змия в гъза на прокурора, подвигтнал обвинението? - неприкосновен е - ще кажете ...

Да, ама и ганичалят е неприкосновен в случая ...

И докога така ...

Страстбург му е майката ...

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Amigo   
Дата:   20-06-08 00:08

2000 опасни араби напират да останат в България
Криминално проявени чужденци използват вратичка в закона, за да не ги върнат в родината им


Близо 2000 араби, влезли нелегално у нас или лежали в затвора, са се опитали да останат в България през миналата година. Те са пробвали да използват вратичка в закона, за да не бъдат върнати в родината си. За целта са подавали документи за бежанци или са търсили хуманитарна закрила. На почти всички обаче е връчена заповед за извеждане от страната или експулсиране, съобщи вчера директорът на дирекция "Миграция и престъпност" към МВР главен комисар Стефан Христов. Експулсирането се налага като мярка към чужденците, когато те застрашават националната сигурност на страната или обществения ред.
Ако те получат статут на бежанци, могат да пребивават легално у нас, без да имат право да гласуват и да служат в армията. Хуманитарна закрила се дава обикновено на самотни майки с няколко деца или хора в затруднено положение, обясни директорът на агенцията за бежанците Светослав Мичев. Той каза, че от началото на годината 366 души са поискали статут на бежанци, но само 16 от тях са го получили. Най-често за такива напират нелегални имигранти от Ирак и Афганистан.
Първоначално те се отвеждат от афганистански каналджии до Турция. Оттам ги поемат българи, които взимат около 1500 долара на човек, за да ги вкарат в страната. Още с пристигането си отиват в агенцията за бежанците. След получаването на временно удостоверение за пребиваване у нас започват да обмислят следващия си маршрут към Западна Европа.
Последният пример за чужденец, който е лежал в затвора и се е опитал да използва вратичката в закона, е племенникът на черногорския наркобос Будимир Куйович - Сенад Муса Шакирович. 19-годишният младеж изтърпя 4-месечна ефективна присъда и трябваше да бъде екстрадиран в родината си. След излизането си момчето е било пратено в Центъра за временно настаняване на чужденци в Бусманци, но шест дни по-късно подава молба за статут на бежанец и е освободено оттам.
„Никой от нас в агенцията не е знаел, че Шакирович е племенник на Будимир Куйович. Той подаде молбата си с от 4-5 души в същия ден и автоматично е получил свободен режим на придвижване", обясни директорът на агенцията за бежанците Светослав Мичев. Той посочи, че очаква скоро да му бъде отказан такъв статут.
"След като е осъден за тежко престъпление и го излежал, имаме пълното право да го експулсираме. Той е криминално проявен, не е специалист по икономика, че да го оставим", коментира началникът на "Гранична полиция" и временно изпълняващ длъжността директор на Национална служба "Полиция" главен комисар Красимир Петров.

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: HP   
Дата:   20-06-08 00:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Amigo   
Дата:   20-06-08 00:18

целият световен отпадък май ще се събере тук [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: nilak_bg   
Дата:   21-06-08 02:49

Хм, май наистина нямаме достоверни сведения какво се е случило там и това дето се твръди така ли е или не е. Но ако е горе долу така както се пише по-горе, не е редно май, да се стига до съдебна фаза. В досъдебната фаза, следствието и прокуратурата могат (а по описаните данни "следва") да стигнат до заключение, че няма налице достатъчно данни за предявяване на обвинение и следователно да не се стига да решаване на случая от съд.
Дано някой от чиновниците следователи и прокурори да не се "натяга" за служба за сметка на граничния полицай или пък да е щото е тъп и не му е там мястото изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: hp   
Дата:   23-06-08 17:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Todd   
Дата:   23-06-08 17:15

Значи в нашата държва се съди закона !!!!

Нападаш ченгето ,той те трепе -съд за ченгето !!!

Нападаш граничаря , той те препе - съд за граничаря !!!

А през социализъма даваха награди за тази дейност !!![smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Щото ония дето ще си правят парад на 28-ми юни са важните в държавата - за това сме я докарали до там !!!!

Щото вече гимназистите не знаят кой е закона в България .Всъшност знаят - пачката под масата!!!

Щото сме тъпаци всички и търпим законотворците си и техните слуги !!!!

Те за това го съдят измикярите [smilie23]

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: asahi   
Дата:   23-06-08 19:38

Със сигурност ще го съдят. Със сигурност вината за възпроизвеждане на изстрела е на граничаря.

Почти съм сигурен, че ще го оправдаят за действията му. Обратното ще демотивира колегите му да си вършат работата. Най-много следващия път да си вземат от турските рибари 10% от улоива.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icikonti   
Дата:   23-06-08 21:00

Военна прокуратура не е в Бургас, а в Сливен.В Бургас има само военни следователи.Военно окръжния прокурор на Сливен ми беше в групата-С.Ч.!
Я дайте повече информация за това кой е прокурора написал обв. акт?

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: ntonev   
Дата:   23-06-08 21:45

ами г-да прависти, то като ви чета писанията ми става ясно що сме на тоя хал...

всички вие дето го разбирате правото и го работите сте затънали до шия в букви, параграфи и алинеи и сте слепи за елементарните неща за които Тодд говори. Като се прибавят и $$$ в очите на някои от вашето съсловие картинката става съвсем ясна и се вижда всъщност колко е трагична.

Нищо немое ни спаси от нас самите!

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Amigo   
Дата:   24-06-08 09:34

Притискат граничаря, убил турския бракониер
23 юни 2008 / News.dir.bg

Граничният полицай, който беше обвинен от Военна прокуратура за това, че простреля смъртоносно турски рибар-бракониер, е бил притискан да се признае за виновен.
Това разказа бащата на граничаря Михаил Цонков, цитиран от Дарик. Пенчо Цонков заяви, че подозира политическа намеса в това синът му да бъде обвинен и съден.
Не може 20 дни отвсякъде да го тупат по гърба и да му казват: „Не се притеснявай, ще ти бъдат снети всички обвинения и всичко ще бъде нормално” и изведнъж да му се повдигне обвинение и да го карат да се признае за виновен. Мога да кажа открито, че това нещо ми беше казано от началника на Региорналния граничен сектор-Бургас - Ваньо Иванов, по време на конфиденциален разговор. Той първо твърдеше, че синът ми няма да бъде обвинен, но в конфиденциалния разговор ми каза: „Защо не се признае за виновен, за да мине на споразумение и да го осъдят условно", разказа бащата.
В Бургас започна подписка в защита на граничаря. Пръв подписът си сложи кметът Димитър Николов. Представители на почти всички бургаски медии пък изпратиха декларация до главния прокурор, президента, Народното събрание и всички български евродепутати, в която настояват да вземат отношение по подвеждането под съдебна отговорност на Цонков.
Съюзът на българските командоси също се обяви в защита на Михаил Цонков. Налице е абсурдната ситуация да бъде съден граничен полицай, който е изпълнявал заповед за защита на държавната граница на Република България и външната граница на Европейския съюз, се казва в декларация на "баретите".
Инцидентът с турския рибар-бракониер стана на 17 април. Той и няколко негови сънародници, влезли с риболовна гемия в български териториални води за незаконен улов на калкан, бяха засечени от граничен патрул. При разразилата се схватка Цонков простреля единия от тях - Ялчън Ерджан, който по-късно почина. Стрелбата обаче беше провокирана от съпротива на турците, като при схватката с тях с тежки наранявания по ръцете пострада колега на Цонков. [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: IvoZ   
Дата:   24-06-08 10:10

Ами не знам колко от вас са ходили в казарма? Аз съм от пограничния край и съм служил в тези райони , сигурно сте гледали и филма Граница ,за заловен нарушител -3дни дом.отпуск за воиника за застрелян 10.И нямаше никой осъден или наказан .
Аз съм ЗА награждаването на граничаря и съм почти сигурен ,че не е изпозвал оръжието си за удоволствие,а като краина и защитна мярка [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: A400   
Дата:   24-06-08 10:15

Сокола тербе да Умре !!![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Tekumze   
Дата:   24-06-08 10:40

Верно момчето е за награда, а те къде са началниците му, мамка им......
Защитете си човека бе....

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: IvoZ   
Дата:   24-06-08 12:50

Автор: A400
Дата: 24-06-08 10:15

Сокола тербе да Умре !!!

Няма значение на коя граница е можеше и на Гръцко да е ...просто законите трябва винаги да защитават хората в униформи за да имат респект престъпниците.
А не да се подиграват с тях (както казваше Бойко Борисов когато беше министър).
Що не идеш да посегнеш на полицай в Русия или в Америка ,че ти само за прерикание с тях си глобен .....а в Русия и урутан на бързо.....,А тука да не биели фенове,да не стреляли,....ами що не им съберат пищовите о само при воина да им ги раздат.?????


Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: ejko   
Дата:   24-06-08 12:54

"А не да се подиграват с тях"... май само Англия го е постигнала това. Всички други...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: IvoZ   
Дата:   24-06-08 20:53

Ами пробвай в Америка де ,колкото повече говориш по-лошо и веднага те съдят няма тън-мън...незнам друга страна с повече заведени дела .Ами айде опитаи да поспориш и полицай в Германско просто почваш от 150Е и с приказките си вдигаш мизата края е районото там ако немаш Евро за глобата си ги изработваш 12 Е на ден ....и така .За другаде не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: e-mil   
Дата:   25-06-08 16:57

В днешния "24 часа" мнението на Военна прокуратура, което само потвърждава противоречия в обвинителния акт:
"От събраните доказателства става ясно, че изстрели от картечния пистолет на полицая могат да бъдат произведени само с пръст. Това се потвърждава от експертизите и следствените експерименти, които са направени.
Е, ясно е, че не го е натиснал с нос.

"Най-тежкото в случая е, че има три куршума в гърба на рибаря, коментира военният прокурор полк. Байчо Кулев."
В публикациите се казва, че граничарят е паднал в мрежите на рибарите и се е оплел. Колегите му твърдят, че точно тогава са произведени изстрелите.

"Според него оръжието на Цонков по време на инцидента не е било прибрано в кобура, както изисква наредбата за безопасно носене. Затова вината на граничаря по-скоро е в немарлио изпълнение на служебните задължения, смята прокурорът."
За какво безопасно носене дрънка Кулев? Нали всички казват, че първо са дали предупредителни изстрели, а после е имало размахване на канджи, а още по-после - схватка и рибарите са опитали да отнемат оръжието. Кой ще си държи оръжието в кобура при нападение?

"Освен това не е имало условия за неизбежна отбрана, смята Кулев. В крайна сметка човекът е бил убит за два калкана, открити в гемията."
Че какво значение има количеството? Рибарите са били хванати в престъпление. Много пъти се се случвали нападения над полицаи и за много по-леки нарушения.
Напомня ми за убийството на един застраховател в началото на 90-те. Някакъв Павел беше, а фирмата "Български Нещо Си". Следствието пусна заподозрения под претекст, че не е имал законно притежавано оръжие и затова не е могъл да стреля. [smile]

"Той припомни, че същият турчин е спасявал български рибари през 2006 г. по време на летните наводнения."
С две думи - политически натиск. Няма нужда да съм присъствал на лодката. Тъпите изявления на прокуратурата са ми достатъчни.


Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: exo99   
Дата:   25-06-08 17:25

военният прокурор полк. Байчо Кулев - поредният гъзолизец !!!!!!!!!!

Що не го изкарат гадината от кабинетчето му и да го натоварят него в гумената лодка.
[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]
Докато има такива прокурори и съдии, не се чудете защо полицаите само мигат на мангалите.
Нали оня червен педераст бившия министър прати хора да арестуват екопротестиращите / включително и много хора от форума/, а пред циганите с коловете беше пасивен.
Само дето не направи свирка на Цветелин Кънчев.

Няма държава и това е !!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: anaksagor   
Дата:   25-06-08 17:33

Не бързайте да се палите. Или да се правите на юристи - няколко пъти сме водили този спор... Не е достатъчно да отвориш някой закон в интернет, за да си капацитет. Ако не се лъжа точно с HP. И е смешно да наричаш ежко капацитет по всичко и да спориш по юридически въпроси с него, след като той все пак е юрист, а ти - не. Не знам кой е капацитет по всичко в случая.

Първо никой от нас не знае какво точно е станало, второ е нормално като има починал от огнестрелно оръжие, прокуратурата да се задейства. След като има влязло в сила решение на съда... и сметнете, че не е справедливо - тогава се палете.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: exo99   
Дата:   25-06-08 17:35

военният прокурор полк. Байчо Кулев - поредният гъзолизец !!!!!!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: e-mil   
Дата:   25-06-08 17:40

anaksagor
Не само си в грешка, но и бързаш да се изказваш без да мислиш.
При починал от огнестрелно оръжие е нормално да има следствие. Обвинителният акт е друга бира. Ще рече, че не само граничарят иска да скрие престъпление, но и колегите му са дали лъжливи показания.
Обаче странно, че никой не обвинява колегите му във възпрепятстване на следствието. Прочети пак мнението на прокуратурата в предния ми пост и кажи - нормални ли са подобни твърдения?

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: exo99   
Дата:   25-06-08 17:42

И да допълня - не го обиждам, просто имам дълбоки съмнение, че горецитираното от мен лице обича да лиже турски гъзове.

Извинете ме за грубия език, но това е просто недопустимо - някой явно иска да затрие държавата.
Разбирам да има служебно разследване на инцидента, но да повдигнат официално обвинение на пазителя на границата, това е абсурд.
След този случай аз не виждам човек, който би си изпълнявал задълженията като граничар или полицай.

Наистина живеем в абсурдистан.
Да ме прощават съфорумците - юристи, които се изживяват като свещени крави, но правото не е в буквата на закона, а в неговия дух и чувството за справедливост.



Публикацията е редактирана (25-06-08 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: hery   
Дата:   25-06-08 17:55



Слугинските телевизии не казват и дума по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: exo99   
Дата:   25-06-08 19:17

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: n1x0n   
Дата:   25-06-08 20:09

Абе всеки път когато ченгета оправдават убийство с "неизбежна отбрана" - следствие ТРЯБВА да има. Това е положението.

Пък тия спорове, предположения и обвинения са вятър работа. Само който е бил там знае какво всъщност се е случило.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: apollo   
Дата:   25-06-08 20:22

Истината е че трябва да си пожелаем да не попадаме в ситуации от подобен род, защото решенията няма да бъдат много по различни а винаги ама винаги могат да те хванат за възможно най малката нередност и пак виновен [smilie8]

Здраве да е... майната им на ония горе


Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: to6e   
Дата:   25-06-08 21:14

Имам няколко въпроса към тук спорещите или коментиращите.
1. Някой от пишещите запознат ли е в детайли със случая и да има юридическо образование при това?
2. Несмятате ли, че и при журналистите е същата ситуация - изказват се или пишат неподготвени?
В крайна сметка нещата, които се изнасят за "пред публика" в повечето случаи придобиващи популярност са доста далеч от действителността.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: e-mil   
Дата:   25-06-08 22:09

to6e
1. Не се изисква юридическо образование за да знаеш, че първо се води следствие и ако се установи вина се прави обвинителен акт и се образува дело. Това са неща от обща култура.
2. В случая не е важно дали журналистите са подготвени. Те препредават обясненията на обвиняемия и на обвинението. Оставяме настрана твърденията на бащата, че има неофициален натиск за признаване на вина. Гледаме само изнесени факти. Дори от пръв поглед си личи, че има разминаване.

Ако прокуратурата казва истината:
- Защо не е потърсена отговорност за лъжливи показания от колегите на граничаря? Защото граничарите явно не лъжат. Районният прокурор на Царево Кънчо Крумов другата седмица ще предяви обвинения срещу рибарите за промишлен риболов в български води и за нанасяне на лека телесна повреда на длъжностно лице. Лицето явно е един от граничарите, за когото се казва, че има наранявания по ръцете от схватката.
- Защо прокурорът смята, че са нарушени правилата за безопасно носене на оръжието, след като не оборва показанията за борба между рибарите и граничарите? Във всяка военна част по света това е първото, на което учат патрула - че постът е неприкосновен и че си длъжен да се подготвиш за стрелба при нарушение на охраняваната зона. Недай си боже, пък някой да те нападне докато си на пост. Един предупредителен във въздуха и следващият на месо. Ако ще президентът да дойде на поста ти, трябва да е с началника на караула и да се обозначат така че да ги познаеш. Във всяка друга ситуация си длъжен да спреш приближаващите по всеки възможен начин. Затова държавата ти дава пушка, когато си на пост. За да я ползваш.
- Ако оръжието е могло да произведе изстрел само при натискане на спусъка с пръст, то чий е този пръст. Доказали, че куршумите са от оръжието на Цонков. А как доказват, че именно Цонков е стрелял с оръжието си, а не някой от неговите колеги?
- А пък да каже, че не е било самоотбрана, защото в гемията имало само два калкана, пък е най-голямата глупост.



Публикацията е редактирана (25-06-08 22:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: hp   
Дата:   25-06-08 22:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: e-mil   
Дата:   25-06-08 22:24

Е, аз съм служил в обикновена казарма.
Най-много което съм правил на пост е да изщракам със затвора при приближаване на дежурния офицер. Уж не ме чуваше като виках: "Стой, кой идва?" (беше някаква буря), но като вкарах патрон в цевта - замръзна на място [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: Императорът.   
Дата:   26-06-08 00:25

Срам просто - нямам думи !!! В епохата на Тодоризъмът в срок от една седмица щяха да го повишат в чин този храбър граничар, да му окачат орден или поне медал !!!
Така ще бъде докато ни управляват негодници !!! Какво очакваме - вижте тройната ни коалиция - един турчин, един руснак и един де да го знам какъв !!! Време е за решителни действия, ако искаме страната ни въобще да оцелее !!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icikonti   
Дата:   26-06-08 09:31

Байчо Кулев също ми беше в групата!Познавам го мн. добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: matataupa   
Дата:   26-06-08 10:13

бе, не изчетох всичко, но се спомена за 3 куршума в гърба, стрелбата не е произведена случайно, за предупреждение за навлизане в турски териториални води, за рибар, който спасявал доста българи при наводненията миналата година....


абе, кой може да знае какви и защо[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: e-mil   
Дата:   26-06-08 11:35

Който е изчел всичко. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   26-06-08 11:47

Абе, ние сме си "наште", ние трябва да можем да ги застрелваме в гръб, да им потопяваме лодките, да им реквизираме улова, да го глобяваме частно и т.н. и т.н. защото всякакъв закон да го духа, ние сме си "наште", а "наште" винаги са прави и невинни като капка роса. Булгариен убер аллесс. Зиг хаил.

ПП. И сме по-висша раса и по-културни и по-европейци ... Абе направо трябва да им торпилираме гемията за да няма такива драми.
[smilie19]



Публикацията е редактирана (26-06-08 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: hp   
Дата:   26-06-08 11:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съдят граничаря, застрелял турския рибар
Автор: grozenface   
Дата:   11-08-08 01:32

https://photo-forum.net/static/forum/2008-08/yswl6194.JPG
http://img258.imageshack.us/img258/3669/26nw9.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2008-08/unbx9138.JPG
http://img50.imageshack.us/img50/8222/28mn4.jpg


В нито един репортаж от мача не беше отразен трансперанта.Ако беше хвърлена димка или имаше безредици 2 седмици щеше да се говори за това,а когато се изказва гражданска позиция всички медии си затварят очите.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.