Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Конституция на РБългария
Автор: Chitsujo   
Дата:   17-06-08 13:27

Понеже от една съседна тема се убедих, че доста хора не са запознати с основния закон на РБългария ми се ще да просветя...

Ние учихме в училище това, но явно вече не е важно.

КОНСТИТУЦИЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

(Обн., ДВ, бр. 56 от 13.07.1991 г., в сила от 13.07.1991 г., изм. и доп., бр. 85 от 26.09.2003 г.
изм. и доп., ДВ. бр.18 от 25.02.2005 г., бр. 27 от 31.03.2006 г., бр.78 от 26.09.2006 г. - Решение № 7 на Конституционния съд от 2006 г., бр. 12 от 6.02.2007 г.)



Отговори на това съобщение
 Re: Конституция на РБългария
Автор: darksorrow   
Дата:   17-06-08 13:31

хахаха, ти си един съвременен простветител... така ли?

и ко, можеш ли да декламираш?



Публикацията е редактирана (17-06-08 13:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Конституция на РБългария
Автор: Chitsujo   
Дата:   17-06-08 13:33

Не знам, какво е деколамирам? [smilie11]
и простветител също ;)

П.П. Просто сме я учили в училище, ама вече не го правят, явно...



Публикацията е редактирана (17-06-08 13:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Конституция на РБългария
Автор: Chitsujo   
Дата:   17-06-08 13:38

Яхнах метлата [smilie18]

https://photo-forum.net/static/forum/2008-06/aoxc7158.JPG
http://sectumsempra.net/potterpuffs/scenes/cho-broom.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Конституция на РБългария
Автор: ejko   
Дата:   17-06-08 13:42

Нещата не са такива каквито изглеждат. Нормите в Конституцията са общи и бидейки общи те трябва да се разглеждат като такива. Не знам в учлище какво учите, но прокламираните права и свободи в конституцията често се ограничават в специалните закони, без да има противоречие или колизия...!
Има основни права и свободи, които са основни и не могат да се ограничават (това пак е теоритичен вариант). Членове, които завършват с "...освен в предвидените от закона случаи", не бива да ги даваш за пример, защото това означава, че материята им е уредена в друг закон или много други закони...
Иначе е добре че сте чели конституцията в училище и аз съм го правил. Но в Софийския съм я учил в една специалност, наречена право и трябва д ати кажа, че нещата не са така както изглеждат. Могат да си те снимат както си искат и който си иска и го правят. Ако си права, то тогава камерите на магазите, тези в банкоматите и т.н. щяха да са противозаконни..., а те не са...



Публикацията е редактирана (17-06-08 13:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Конституция на РБългария
Автор: Chitsujo   
Дата:   17-06-08 13:44

Да, ама има хора, които дори не са я чели, а може и да не знаят, че има такова нещо... [smilie2]

Ежко [smilie24] https://photo-forum.net/joro/emoticons/250.gif


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   17-06-08 14:17

Аз не съм я чел, и засега някак не се чувствам ощетен от тая работа. А в училище такъв предмет етика и не знам си какво не съм учил, защото съм учил в техникум, където сме наблягали на по-интересни и важни предмети :)

Отговори на това съобщение
 Re: Конституция на РБългария
Автор: anaksagor   
Дата:   17-06-08 14:19

по-важни предмети... мислиш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Конституция на РБългария
Автор: Императорът.   
Дата:   17-06-08 14:24

Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.


Самата държава спазва ли го това, Иве?

А вие сте се загрижили за някакви снимки....

Отговори на това съобщение
 Re: Конституция на РБългария
Автор: Lalinda   
Дата:   17-06-08 15:34

Императоре,

Дори в Конституцията са пропуснали ВЪЗРАСТТА.
[smilie10]
[smilie10]
[smilie10]

Вероятно затова тук съвсем непротивоконституционно се призовава за отсвирване на СТАРИТЕ ЧАНТИ.
[smilie10]
[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Конституция на РБългария
Автор: ejko   
Дата:   17-06-08 15:37

"отсвирване на СТАРИТЕ ЧАНТИ" това е сексуално, а там конституцията не се бърка..., почти...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladomatev   
Дата:   17-06-08 17:56

Е аз като четох и европейската (дето така и не се прие) ква от това ....конституцията е основен закон ...под,зад и около него има хиляди други ...

Пак , хубаво е да я прочете човек информативно ...

Отговори на това съобщение
 Re: Конституция на РБългария
Автор: cicomanco   
Дата:   17-06-08 19:34

нали разправят че конституцията е като мъжките слипове-пълна с ташаци ,но за разлика от нея в слиповете има поне един член ,който понякога може да те оправи...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.