Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: equinox   
Дата:   10-06-08 10:34

http://www.bgpetition.com/taksi-dunavmost/index.html

Надавам се да сте запознати с проблема. Ако сте, моля подпишете петицията и я разпространете.

Ако все пак не сте запознати, моля хвърлете един поглед. [smile]

Блгагодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: Todd   
Дата:   10-06-08 10:38

Бутнете го деба и моста...[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] да умрат от глад .

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: equinox   
Дата:   10-06-08 10:43

Първо да съберем достатъчно подписи.... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: Avi   
Дата:   10-06-08 10:46

и що па тряя се премахват таксите на дунав мост? с кво ще се поддържа тва съоръжение? от бюджета и моите данъци? аре, мола ви са, като почнете да подкрепяте каузи малко да мислите по тях, м? само малко...

Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: equinox   
Дата:   10-06-08 10:48

Виж колко се поддържа.

През 2007 размерът на събраните такси е 24,730 млн. лв, а инвестираните средства през 2007 г. за зимно поддържане на пътната настилка (дежурства, снегопочистване и опесъчаване) са 1936 лв. и текущ ремонт и поддържане (фрезоване, изкърпване, демонтаж и монтаж на стандартни пътни знаци) – 32 563 лв.

Схващаш ли?

А защо всички плащаме за поддръжката на Аспаруховия мост? Или той няма нужда от поддръжка. Айде стига моля ти се с елементарни изказвания.

Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: lucky_lychano   
Дата:   10-06-08 10:52

Премахването ще подпомогне по-лесната комуникация между двете страни в граничните райони.
АВИ-айде ако обичаш не мисли толкова егоистично и се замисли малко,че таксата само пречи и колко много хора,ше могат да се придвижват по-лесно.
Още повече вече се произнесоха,че таксата е незаконна!



Публикацията е редактирана (10-06-08 10:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: Avi   
Дата:   10-06-08 11:00

lucky_lychano написа:


> Още повече вече се произнесоха,че таксата е незаконна!
>

>
кой са произнесе? тея дето затвориха козлодуй? [smilie5]


ех, дЕца...

Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: equinox   
Дата:   10-06-08 11:03

Никой не се е произнесъл още. Но скоро може и да се.

Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   10-06-08 11:07

Avi, може би не си минавал от там. Трудно ще ми е да повярвам, че човек, който е видял що за мост е това, е 'за' таксата. Там ако не ти изпадне гърнето по дупките, то някой ТИР гарантирано ще ти прибере огледалата в цялата тая теснотия.

Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: Avi   
Дата:   10-06-08 11:08

ми вие по тая логика ше поискате и тол таксите в гърция да отпаднат, щото много хора не можели да си ги позволят? 8 евра са тва ве? 8 евра за ползване на съоръжение, дето ти спестява часове при преминаването между две държави. като нямаш 8 евра за дунав мост седиш в къщи и люпиш семки, а не ходиш в гюргево на пазар. евро дупетати се изказват - не било законно. как няма да е законно ве? има си споразумение между правителствата, тва си е българо-румънско съоръжение и двете държави си избират начина на стопанисване и поддръжка. ако има прецедент подобен - па повтарям - тряя паднат и всички тол такси, ферибот такси и т.н....

данмислите, че голдън гейт са минава безплатно? аре аман от популистки плурализъм и криво разбран социализъм.

Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   10-06-08 11:08

Пък и с 24 милиона лева ми се струва, че не друг мост, ами тунел може да се направи под Дунав.

Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: Avi   
Дата:   10-06-08 11:10

Dani_Koev_BG написа:

> Avi, може би не си минавал от там. Трудно ще ми е да повярвам,
> че човек, който е видял що за мост е това, е 'за' таксата. Там
> ако не ти изпадне гърнето по дупките, то някой ТИР гарантирано
> ще ти прибере огледалата в цялата тая теснотия.

тва че се краде и държавата не ползва парите по предназначение е тема на друг разговор... не бъркайте нещата. мноо често в БГ са бъркат нещата и става като в чичо томовата колиба - оня пендел на вилата си в студена, а чорбата духа името си...

Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: equinox   
Дата:   10-06-08 11:13

Avi [smilie18] Много слаби аргументи. Съжалявам.

Първо от събраните такси се харчат 0,1% за поддръжка на съоражението.

Освен това няма алтернативен вариант. Както е при магистралите.

Мисленето ти е като на селски тарикат. [smilie18]


Хубаво да не ги махат, но да ги направят 1,3 ст колкото и харчат за поддръжката му.

Я ми кажи що на Аспаруховия мост няма такси. Що не събират по 5 евро на кола, а? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-06-08 11:16

С тия пари се плащат осигуровки на труженичките.

Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: Avi   
Дата:   10-06-08 11:20

equinox написа:

>
> Мисленето ти е като на селски тарикат. [smilie18]
>

дам, явно. малко са начи селските тарикати в българия [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-06-08 11:22

Купете си мотоциклети и ше плащате по 6 лв такса.

Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: n1x0n   
Дата:   10-06-08 11:51

Виж колко се поддържа.

Ми направете петиция за целево изразходване на таксите или за намаляването им, а не тази, под която аз лично няма да се подпиша, защото е крайно недомислена!

Отиди в Ню Йорк - там на всеки мост в града се плаща. Между 5 и 12 долара за кола в едната посока мисля че беше - има тука хора които ще кажат точните цифри. Говорим за мостове В ГРАДА!

Това не е направено случайно. Не може до безкрай всеки да плаща за неща, които реално не ползва! [smilie23]

Аз лично искам будки за такси на магистралите, на мостовете и на входа на всеки град. Не Пешо да бръмчи София-Бургас по магистралата 300 пъти в годината, а аз да я ползвам 2 пъти годишно и да плащаме еднакви пари.

Всеки да се научи да си плаща за улеснението, което получава от мостове, магистрали и т.н.


Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: tan4o   
Дата:   10-06-08 11:54

Аз нямам нищо против и останалите пътища и мостове в Бг да имат такси,ама да няма дупки!
n1x0n [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: equinox   
Дата:   10-06-08 12:28

Това не е направено случайно. Не може до безкрай всеки да плаща за неща, които реално не ползва!

В България не съществува подобна система на таксуване. Все пак се закупуват винетки. Не виждам защо този мост трябва да е изключение.

Отиди в Ню Йорк - там на всеки мост в града се плаща. Между 5 и 12 долара за кола в едната посока мисля че беше - има тука хора които ще кажат точните цифри. Говорим за мостове В ГРАДА!

Вече съм бил там. Трябва ли да сравняваме какви са средните доходи в Ню Йорк и средните доходи в Русе? Нашите такси даже са номинално по-високи, какво остава спрямо доходите. Във всеки голям град се опитват да намалят трафика през центъра. Нищо чудно тези такси да играят точно такава роля в Ню Йорк. Мога да дам друг пример - моста над Дунав при Комарно - Комаром (Унгария - Словакия) - там такси не съществуват. Ползите от свободното движение на хора, стоки и капитали може да бъде в пъти повече от събраните такси.

Таксите на Дунав мост са си жив бандитизъм и рекет. Няма нищо общо с това, което вие говорите.

Ми направете петиция за целево изразходване на таксите или за намаляването им, а не тази

Искането е крайно, защото управляващите с години си правят оглушки. Не само, че не ги намаляват, но и постоянно ги увеличават. Това просто трябва да спре. Да не говорим, че вече са надвзели пари достатъчни за поддръжката на моста в следващите няколко десетилетия.


Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: Avi   
Дата:   10-06-08 12:36

equinox написа:

> Трябва ли да сравняваме какви са средните
> доходи в Ню Йорк и средните доходи в Русе?

> Ползите от
> свободното движение на хора, стоки и капитали може да бъде в
> пъти повече от събраните такси.


млад социалист-утопист ... лошо няма де, венсеремус [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: equinox   
Дата:   10-06-08 12:40

[smilie18] Знаеш ли кога Русенското Метро страна наистина печелившо? Само подсказка - в началото на 2007. [smilie3] Да обяснявам ли защо? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: Todd   
Дата:   10-06-08 12:47

Абе требе тоя мост да ми го дадат под аренда на мен !!!!!!!!!!!!

И ша са оправите !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: captainme   
Дата:   10-06-08 13:33

ako moje da ima peticia za premahvane na granichnija kontrol mejdu rumania i bulgaria....shtoto tezi mitnichari men lichno me plashat.debeli nevuzpitani pushat ti v liceto,vzemat ti lichnata karta i bez da ti se objasnjat zaminavat na njakade v moja sluchai da si bubri s kolegata dogato obrushta kartite v ruchichka.blah.
evropeeici,drug put,divi nechistoplutni seljani

Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: lucky_lychano   
Дата:   10-06-08 13:38

АВИ-с изказванията си приличаш на млад наивен тинейджър.
Само даваш определения за хората,без да можеш да се обосновеш!!!



Публикацията е редактирана (10-06-08 14:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: mitaka   
Дата:   10-06-08 21:43

Вижте ся!За Дунав мост такса трябва да има ,но в момента тя е много висока за джоба на българина!Може би по 1Е за автомобили 3-5Е за Тирове!

Аз лично съм платил през 2007 година над 1000лв такси![smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.