Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: tan4o   
Дата:   09-06-08 22:49

Само в БГ се поръчва хляба и ти го таксуват отделно,и е много тъпо като попитат една компания от 10 души например: колко филийки ще искате? Във Франция като седнеш някъде, първо ти носят франзелка и задължително ти наливат вода!В момента, в който свършат, ти носят нови...ама накрая в сметката никъде не пише 3 филийки,5 филийки и 2 чаши вода например!

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: asahi   
Дата:   09-06-08 22:55

Аналогичен случай у Гръчко.

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: tan4o   
Дата:   09-06-08 22:56

Ей там, много искам да отида,че не съм ходила!

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Matheya   
Дата:   09-06-08 23:25

Кайзер, знеш отдавна се каня да организирам пленер до Англия [smilie18] .
Току виж цьфнеме група да пьбиме [smilie10] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Lalinda   
Дата:   09-06-08 23:28

kali222 написа:

> Може и да генерализирам,да.
> Факт е обаче, че в заведение на Champs d'Elysee ми донесоха ето
> точно толкова
>
> https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/aiwe2855.jpg
http://photo-zona.net/images/user4475/album3425/large/1213015346_ksuu8876_IMG_2070m.jpg

> големи маслини и ви уверявам, че не се посвениха да ми вземат
> доста солена цена за тези миниатюри. В кафенетата никой няма
> право да обръща стол с гръб към улицата и всички са заставени
> да стоят като в театър... Но нали е Париж - всички казват "О,
> колко е хубаво!" Представям си какъв скандал би станало ако на
> някой в софийско заведение му кажат, че няма право да седне
> срещу събеседника си, а е длъжен да стои непременно до него,
> независимо дали са двама или пет човека...
> Да, вероятно генерализирам...
--------------------------------------------

Кали, това са маслини от Нионс и просто не порасват повече от това, освен че са с контролирано наименование за произход и се считат за най-добрите...
[smilie24]
[smilie3]

Иначе столовете, обърнати към движението, са си запазена марка (в повечето парижки заведения столовете на терасата, тоест тротоара са от къщата Gatti, и също са запазена марка - снимала съм ги наред и дори съм обръщала столовете наопаки, за да видя набитата плочка на Gatti, и никой гарсон не ми е правил забележка...
Стотици хиляди хора по света мечтаят да поседнат в Париж именно с поглед към движението и позапят минувачите, особено пък на Шан-з-Елизе...

Пътувала съм къде ли не из Франция в продължение на вече двайсетина години и не помня да не сме били обслужвани вежливо, дори миналата година ми направи впечатление, че навсякъде ни питаха, в края на обяда или вечерята "са а ете" (буквално "стана ли", а не буквално "как беше?", "хареса ли ви"? Веднъж, за да се позабавляваме, им отговорихме "уи, сьола фю" и гарсонът много се смя, съучастнически (същото е, само че в друго рядко използвано минало време).

Най-големите неприятности, които сме имали с храната и с надписването, обаче бяха в Мадрид... Освен че тапасите на площада никак не ги биваше, и изобщо не можахме дори да ги преполовим - донесоха ни шест-седем миниатюрни чинийки, за които трябваше да платим стотина евро.
[beer]

Но общо взето, на местата с голям туристически поток навсякъде е така и ресторантите разчитат (именно разчитат!) на това, че клиентите никога няма да се върнат... В такъв смисъл в малките села и градчета кухнята и обслужването са в пъти по-добри, отколкото в свърталищата на туристите (не ви съветвам изобщо и да помисляте да ядете, например, в Латинския квартал) и дори на корсото в Ница.

От собствения си пък тукашен опит мога да кажа, че определяща е компанията ми - колкото по-малка е, толкова обслужването е по-добро. Забелязала съм и че красивите и усмихнати мъже винаги имат успех сред келнерките и продавачките и ги предразполагат, независимо от всичко!
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Lalinda   
Дата:   09-06-08 23:34

Ох, забравих да добавя, като стана дума за маслини, че в Мароко пък ги дават безплатно, преди основното ястие, и че преди година и нещо бях на едно поклонническо пътуване из Северна Гърция, където спахме по манастири, и че във всеки манастир монахините слагаха на масата ни по едно ведро с маслини, за добре дошли.
[smilie24]

А от тия нионски маслинки правят чудесен пастет, тапнад, и той прекрасно мезе... Но трябва да слезете за него към Дрома...
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Matheya   
Дата:   09-06-08 23:35

оо , да , в компанията на хубав мьж сервитьорката си подобрява работата значително , та даже досаждат сьс смяната на пепелника [smilie3] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: asahi   
Дата:   09-06-08 23:37

Значи за тожа нямам проблеми. Аз си мислех, че е заради дебилският поглед, който издава неукрепналата ми психика[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Стоев   
Дата:   10-06-08 00:34

...обикновено нямам проблеми с "Помоооощ, Обслужват ме!"...[smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: canonio   
Дата:   10-06-08 00:49

Един сервитьор във Ванкувър ни гони до вратата, да пита що сме му оставили само 5$ бакшиш. По едно време започна да повишава тон, та разни хора от кръчмата се заобръщаха. Голям резил... 5$ на сметка от 40$ му се струват обидно малко....

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-06-08 00:56

Преди години четох във вестника как няква сервитьорка забравила да си махне табелката
"Вас ви обслужва Марийка (примерно)" и си чакала рейса да се прибира. Към нея се приближил яркочервен от притеснение младеж и я питал "Колко те е тарифата?"

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Vinsent   
Дата:   10-06-08 00:56

Я, да ви разкажа един забавен случай.

Командировка съм в Румъния по Чаушесково време.
В хотела в Букурещ ни се полага закуска. Вечерта с една колежка от Електроимпекс и един колега се натряскваме стабилно. Сутринта слизаме в ресторанта с мисълта: първо по едно кафенце пък после закуска. Донасят ни кафе и видимо ни забравят завинаги. След много чакане, келнера по погрешка минава наблизо. Аз, яко гладен, скалъпвам исканията си на 3 различни езика набързо. След време ни сервират по едно сварено яйце...[smilie2]

После други ни обясниха, че понеже кафето е много скъпо сме си изконсумирали закуската с него...[smile] [smilie25] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Skic   
Дата:   10-06-08 04:31

Генерални изводи за италианските заведения няма да правя, но от Рим надолу сме пообиколили доста и sono contento. Много сладко ми беше в Алберобело - приказно местенце с чудесни хора. В ресторанчето учтиви, а докато чакахме ясията ни донесоха маслинки и таралли пулиези... А на съседната трула видях табелка "panorama" - влязохме, човекът ни заведе горе и не бяхме разочаовани от гледката. Оказа се, че той прави лкьори и ни почерпи. Опитахме над десет вида - бадем, шоколад, орех, кактус и не помня още какво, а през това време ни пъхаше в ръцете току що отворен пакет с таралли. Така или иначе бях решил да взема няколко малки шишенца за подаръци, още повече, че самите те бяха много интересни. Човекът ни каза, да не се чувстваме длъжни да купуваме и че просто сме му приятни... А, когато купувахме картички и сувенири от едно магазинче, старецът ни направи отстъпка - 5 картички за 1 евро, вместо за 1,25, а като се върнах от вратата да си взема мъничка каменна трула за 3 евро, човечеца извади и ми подари един много хубав календар на Алберобело и на Гротте ди Кастеллана(по два месеца на страница и две снимки - на Алберобелло и на пещерата) за 2008. После погледнах и видях цена 7 евро,не стикер, а така си беше отпечатан. Въобще в заведенията и магазинчетата на малктие градчета на Пулия и Базиликата са много мили и не са ни отсичали главите с цени. В Бари се правим на италианции и ако пием кафе то е на бара, сещате се защо [smilie7] И друг път съм казвал - тук гадно кафе и производните му и сладолед не съм опитвал. Е, в Рим се издъних и в кафенето Сент' Еустакио казах "ун еспресино", което си е название на кафе макиато в Бари и хората от прочутото кафе ми донесоха еспресо, ма пак си беше чудесно. А и заведенийцата в Трастевере в Рим са прекрасни и цените са прилични като за Вечния град. В края на краищата пелтеча някакво подобие на италиански, достойно за двугодишно, току що проговарящо дете и често дрънкам такива смехории, но навсякъде се усмихват приятелски и не ни свалят кожата от гърба. И за да не бъда погрешно разбран не съм издигнал италианците в култ, напротив, слагам ги само преди гърците в ЕС [smilie5] , а ние къде сме и аз не зная [cool]



Публикацията е редактирана (10-06-08 04:37)

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Оля   
Дата:   10-06-08 06:54

И аз да се включа със случка в задграничен ресторант. След сериозна вечеря в сравнително висока класа ресторант, дамите (ние) решихме да си поръчахме вино, а мъжете (верно беше топло) решиха да пият по една бира. С пържени картофи и сирене. Сервитъора, след като си изказахме желанията,
ни погледна учудено, защото такова нещо (картофи със сирене) в тяхно село нема. Обяснихме му - пържат се картофките, слагат се в чиния и отгоре се настъргва сиренето.
Поръчката беше изпълнена бързо и отлично. Докато мъжете избистряха световните политики, ние решихме да си поръчаме по още една чаша вино, и една чиния със сирене.
Сервитьора прие поръчката и се върна след няколко минути с виното и една чиния пълна догоре с настъргано сирене. Явно беше решил, че ние сиренето така го ядем.

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: gorbi   
Дата:   10-06-08 07:47

Майъ бе.., как ги яде тез яйца три месеца без да забележиш колко са прозди тия от заведението....[smilie18] [smilie18] Като минавам през Софето ще ме заведеш да ги пробваме тез омлети.... Хем може се сбиете с каките пък аз да снимам..... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: sharky   
Дата:   10-06-08 08:09

работя в една пицария в ЛА от година някъде като шоферче [cool] и мога да ви кажа от личен опит че разликата в отношението клиент-ресторант/собственик/сервитьор м/у тук и бг е леко казано огромна.

...но далеч не всичко е перфектно а по-скоро си зависи от човека преди няколко дни имах случай поръчка за 100 $ без един цент бакшиш даже... [smilie10] [smilie10] ... други клиенти например винаги ми дават около 50% бакшиш [smilie5] ...


Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: NeDDRaG   
Дата:   10-06-08 08:22

gorbi написа:

> Майъ бе.., как ги яде тез яйца три месеца без да забележиш
> колко са прозди тия от заведението....[smilie18] [smilie18]
> Като минавам през Софето ще ме заведеш да ги пробваме тез
> омлети.... Хем може се сбиете с каките пък аз да снимам.....
> [smilie3]

Gorbi... Ще ме умориш. Тя Мая май повече няма да стъпи там. А колкото до заведенията - ми в България се прави заведение най-вече да се печели здраво, по всички позволени и непозволени методи. Печалбата е главното, заради нея се правят яки компромиси със всичко.Набележете си едно заведение и следете колко често се семнят сервитьорите(ките). От както съм тук и се събираме в Славяни, докато бяхме във втория салон сервитьорите се смениха три пъти. Мисля, че можете да си отговорите сами защо.

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Vinsent   
Дата:   10-06-08 09:09

Да споделя впечатления от едно бизнес пътуване до Измир. Главно във връзка с демонстрираното уважение към клиента, което остава като спомен за цял живот.[smile]

29-тия и 30-тия етажи на Хилтън-Измир са т.н. президентски етажи. Освен разкошните апартаменти, за двата етажа има един общ, да го нарека ресторант на самообслужване. Там нон-стоп има заредени шведски маси с всевъзможни лакомства и всякакъв вид напитки, вкл. много скъпи отлежали питиета. Там можеш да влезеш и да ядеш и пиеш на корем или да поканиш приятели, или бизнес партньори и докато разговаряте да се черпите с каквото ви душа иска. [smile]

Бях на гости по покана на голяма измирска фирма. Бяха ме настанили в апартамент на 29-тия етаж, а преводача и колегата когото водех в друг апартамент на същия етаж.

В банята имаше разкошен бял хавлиен халат. На закачалката му пишеше, че при напускане на хотела мога да си го взема срещу 20 $. Казах на преводача да провери дали не могат да ми го сменят за по-голям, защото този ми малее. Той обаче ми отговори, че на връщане в Бурса ще ми покаже место от където мога да си купя такива неща на много по-добра цена.

Наистина, в Бурса, в един магазин като наш супермаркет ми се събраха очите. Всевъзможни хавлиени изделия от красиви по-красиви. Всъщност магазина е залепен за фабриката където се произвеждат тези неща. [smile]

Предложиха ми да си купя комплект мъжки и дамски халат + 4 пешкира в една кутия. Казах им да донесат бял такъв. Оказа се че белия също ми е малък. Нямаха по-голям, но в замяна ми предложиха да взема златист комплект, и заради това че не е бял ми правят 15% отстъпка. Съгласих се, но напълних още една количка с хавлиени изделия.
[smile]
Когато отидох на касата, освен горната отстъпка, ми направиха още отстъпка 20% върху цялата покупка. [beer]
Мотаейки се в магазина, съм мерил един кабинетен халат, който обаче не съм сложил в количката си. Те са ме наблюдавали и освен всичките отстъпки ми съобщиха, че магазина ми подарява този кабинетен халат!!! [beer] [shtrak] [beer]

Е, това съм го разказвал на приятели и всички които са минавали праз Бурса са ходили там да пазаруват хавлиени изделия.[beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: explorer   
Дата:   10-06-08 10:18

И в България, и в Америка, лекът за такива заведения и персонал е един и същ - вместо да изпадаш в някакви безумни спорове с персонала, броиш им сметката точно, до стотинка - никакъв бакшиш. Особено ако друг път си им оставял бакшиш, веднага се сещат за какво става дума и кой е прав.

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Matheya   
Дата:   10-06-08 11:00

Винсент,
турците нямат равни [smilie24]

Горби ,
аз кат те водя някьде, фащаш вируси [smilie18]

Преживях го омлета... то просто беше сеир от тяхна страна, изложиха се много, но ме подразни повече простащината, тона - махленски.
Живи и задрави да са. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: equinox   
Дата:   10-06-08 11:02

Matheya [smilie24] [smilie18] само така! бой по каската и това е.

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Frida   
Дата:   10-06-08 11:16

Матейка, с една приятелка така дигнахме на главата си Вещиците. Точно заради махленското поведение на работещите там. Седим си ние с нея на една квадратна маса (квадрата има 4 страни) и идва сервитьорката и ни показва група от 3 жени всяка по сто килограма най-малко и ни пита мойе ли да ги настани на нашата маса. Ние любезно отказваме и дори даваме обяснение, че водим прекалено личен разговор. Тогава оная се връцва и казва "не ме интересува, ще ги настаним". Питахме не може ли да ги настанят на друга маса при хора, които нямат против. Тя "учтиво" ни обясня че другата маса за 4ма е заета от влюбена двойка, а третата от чужденци, които давали бакшиш!?!?! На въпроса на моята приятелка "това, че сме от един пол, значи ли, че не спим" не можа да отговори. Настаниха ги, управителя го нямало. Тръгнахме си, но оня го сгащихме на тясната пътечка на излизане и му направихме едно стерео. Тръгнахме си доволни, а него го оставихме с разширени от ужас очи в едно ъгълче на двора. [smilie5]

Друг случай пак там: влизам и оная ми препречва пътя по най-груб начин и ми вика "къде?" ... после по най-любезен начин я направихме на луда разбира се. [smilie5]

Сервитьорките са просто племе и трябва да се приучават на добро възпитание. Аз също съм сервирала като бях студентка, но никога не съм си позволявала да не бъда любезна с клиентите.

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Matheya   
Дата:   10-06-08 11:31

Да, Фрида , ама си отишьл да хапнеш , не да водиш словестни битки с някаква си там и да се надприказваш кой е по-остроумен ... пьк сьм на работа, имама си задачи... разваля ти се настроение.[smilie8]
Но поне шоу имаше за останалите - като бонус [smilie5]
Лошото е, че тук е краен квартал - Орландовци - и това им се води НДК-ато на Орландовци [smilie18] .
Просто няма кьде другаде да се яде !

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Frida   
Дата:   10-06-08 11:44

Да, това, че нямаш избор е лошо. Щото утре ако се върнеш наистина ще ти отмъстят по някакъв начин с нещо в яденето. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-06-08 11:49

На един познат така му отмъстиха с амфети в кафето в някво наркоманско барче. По-точно помислили, че му отмъщават, а той се зарадва.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.