Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: Skic   
Дата:   01-06-08 21:37

Преди малко прочетох темата за швейцарските измамници и как италианците са си решили проблема... А днес станах свидетел на нещо, което в България не бях виждал:

Карам си аз съвсем спокойно по една Strada statale - двулентов път, почти като магистрала, но без аварийната лента - трафик като за неделя, всички тръгнали извън града, карайки баш по италиански, не особено дисциплинирано, но като цяло коректно... Не щеш ли покрай мен със страшна скорост мина TIR, който така маневрираше, че ми уплаши окото. Хвърлих поглед на регистрационната табела - TR, нищо чудно и докато мислено му теглих една с мисълта да стоя по-далеч от него, този измекяр извади две коли от лентата за движение и слава богу това се случи точно до една бензиностанция... Единият автомобил мина почти през тревата, а другият насмалко да ожули мантиелата някакви си метри по-нататък. Цялата колона трябваше да намали скоростта за секунди, която на такъв път е 110 км/ч разрешена, а верижната катастрофа беше на косъм. Всички шофьори като един пуснаха аварийни и всичко се размина без спиране, но..... След километър-два отново аварийни светлини и този път колоната спря. Пред мен имаше само няколко автомобила и видях добре какво се случи: двата потърпевши автомобила + още един много елегантно спряха камиона - маневрата беше достойна за спец. части. Слязоха и не зная този тираджия как оживя. Засечката беше в лявото платно и единият момък се качи на мантинелата и почти измъкна камиониста от кабината като му раздаде няколко тупаника, но залитна и онзи успя да затвори прозореца и се скри в кабината... В това време всички бяха готови да скочат в защита на колегите си и никой не показа признак на нервност или досада, че е спрял, а повярвайте ми, тук в юга на "ботуша" са невероятно припрени зад волана и клаксонът е най-важното устройство на автомобила... Пуснаха го накрая без да му разбият камиона, а него да го направят неспособен да кара...

Изкефих се! Напълно ми е ясно, че не е това начинът, че е опасно, че могат да се случат неща с непредвидими последици, но нима такива убийци на пътя не причиняват същото?! Изкефих се и на солидарността на хората един към друг! А хубостникът поне до ферибота ще кара нормално...

Кажете има ли положителна промяна в България или все сме същите каскадьори и избивачи(тази дума е за tuttiй) на комплекси, щом застанем зад волана? Питам не защото ме е нямало дълго и не защото ще ме няма дълго, ала все се надявам да се е случило нещо добро в България...


Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: Matheya   
Дата:   01-06-08 21:53

прочетох го [smilie5] .

не знам , аз ще докладвам след 2 месеца . Мисля да не се сбивам.,...мноу често [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: Skic   
Дата:   01-06-08 22:11

Мая, стискам ти палци и дано не ти се налагат подобни екшъни [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: dreamweaver   
Дата:   01-06-08 22:15

Миро, май си бил на супер страда; страда статале си е двупосочна с по една лента за посока.
Иначе за България ще видиш как е като се върнеш. На мен ако ми се случи и една седмица да не карам, след това ми се струва, че не съм се прибирал с години и че е много по-зле отпреди.
Пък после свикваш много бързо...


Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: Matheya   
Дата:   01-06-08 22:16

да беше снимал, да видим репортаж! [smilie3] [beer]
В северна Италия като бях ми направи впечатления как карат - всички правила се спазват, запрьска снежес- намалиха до 30 км/ч. [smilie10] . Дори ми се стори прекалено ...[smilie24]
ПП: не се дописах,,, та все ми е било интересно да се разходя до Южната част- там май е купона [smile] .



Публикацията е редактирана (01-06-08 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: Skic   
Дата:   01-06-08 22:23

Алекс, ами SS e, но поне тук така ги водят, гледах на картата де, а другото е страда провинчиале... Може и аз да бъркам, обаче на юг и знаците са мания и обърквация, та е възможно всичко [beer]

Мая, на север е друга бира, усетих го. Там вече мирише малко на Европа, хахаха. Препоръчвам като вземеш книжка да идеш на практика за една седмица в Наполи [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: Matheya   
Дата:   01-06-08 22:25

уу, чул те Господ [smilie5] . Няма да откажа такава практика- за Наполи легенди се нося! Карали и по тротоара , ако им писне да чакат в задрьстване [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: tan4o   
Дата:   01-06-08 22:38

Тъкмо сега се прибирам от Ловеч, какво да ти кажа, направо ми извадиха очите с тези дълги фарове.Всеки 3ти кара на дълги,ама това че те заслепява,че му присветваш, въобще не го интересува.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: Skic   
Дата:   01-06-08 22:45

Т4, тези с фаровете може и да са с "прекрасните" ксенонки за 100 кинта, които са сложени къде да е и как да е - били прогледнали, но такива светлини трябва да се слагат под строг контрол. Някой може да ме заяде за това ми мнение, то си е мое, а друг е въпросът, че има гадове, на които не им дреме, а голям процент от шофЕрите не са и чували за настройки на светлините си...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: chavdarpg   
Дата:   01-06-08 22:47

Skic ,тираджията не беше ли българин.През всичките години,през които съм карал в чужбина,само българските и турските тираджии,карат така[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: Skic   
Дата:   01-06-08 22:48

...и румънците са за бой [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: captainme   
Дата:   01-06-08 22:53

abe az kato se pribrah i mi stana losho ot trafika v sofia.i tova neshto s lineikite...basi horata.mine lineika i sled neja vednaga da izpolzvat da se zalepjat sumati curvuli[smilie23] .stana mi jasno zashto edni moi profesor narichashe vsichki iztochno evropeici...oportunisti. a vijdali li ste peshehodci koito gledat absolutno izumeno kogato im spresh za da minat?


Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: Skic   
Дата:   01-06-08 23:08

В България това с пешеходците ми се струва 50/50, много хора спират, толкова и не спират, така че не е сигурно. В северната и западната част на Европа уж служат за пример в това отношение, но примерно в Италия зависи къде си. В дооолната част, пешеходеца пречи и бива отсвирен(буквално и преносно), ако все пак няма на къде спират с мръщене и неохота. Най-преки впечатления имам от Бари и региона - споменах за клаксонирането - то е начин да предупредиш някой или да го подканиш да тръгне и ако мен това ме нерви, за тях е абсолютно в реда на нещата. Факт е, че произшествията са много по-малко и с по-леки последици от тези у нас. На север манталитета плавно се променя и всичко придобива по-цивилизован вид(макар че не искам да попадам в трафик на влизане в градове като Рим или Милано, около и след празници). А спомнатия град Наполи попада в отделна категори - такъв хаос нема [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: captainme   
Дата:   01-06-08 23:18

V hollandia polojenieto e drugo.

Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: Skic   
Дата:   01-06-08 23:20

Какво, не се знае, може да се наложи и там да се кара някой ден? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: captainme   
Дата:   01-06-08 23:22

Mi takova edno....podredeno do nai-malka podrobnost.Kato v lego land.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: tan4o   
Дата:   01-06-08 23:23

Във Франция са много културни,а пешеходеца е цар,минава където и когато си иска,никой не надува клаксони[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: Skic   
Дата:   01-06-08 23:24

Нищо чудно, ама и аз защо ли питам [smilie5]

Обаче пусти източни и южни нрави, оправия нямат [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: Skic   
Дата:   01-06-08 23:25

Т4, ти кай за Руси, Францата к'во да я мислим [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: tan4o   
Дата:   01-06-08 23:28

Руси, какво да кажа като не карам из града, повече съм пешеходец,не ми се налага да карам.Но се случва да направят път на пешеходци, иначе има и състезатели в малките и тесни улички по центъра.Има любители на въртенето след 00.00ч .И става все по- натоварен трафика!

Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: tan4o   
Дата:   01-06-08 23:29

Мога и за Ловеч да ти кажа: състезатели а ако спреш да мине пешеходец, всички са изненадани[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: tutttifrutti   
Дата:   01-06-08 23:55

[smilie18] [smilie18] [smilie18] римуув римуув.
аз в Италия бях безкрайно учудена от това,че щом стъпиш на пешеходна пътека,всичко МПС се заковава.ама лошо свикнах и сега,откакто съм си в Бг,на няколко пъти замалко да се сближа с някой и друг фар.. И то като бях с големия корем..
Иначе за карането извън града..ужас е. Аз още не мога да се реша [smilie8] като гледам как се "спазва" правилника.
А за Италия, още преди 2-3 години наложиха много строги мерки най-вече за предпазните колани и за превишената скорост и оттогава доста се подобриха нещата.Иначе и тя бяха писнали от катастрофи, та имаше разни кампании.Ако си забелязал по аутострадата има разни телектронни табла с инфо за задръствания и други али-бали, та на тях изписват разни съвети от типа"ако си уморен,спри и си почини" "еди-колко си морти за 1 година поради превишена скорост" и т.н.
НО някъде бях чела,че според някакви статистики италианците били сред най-нервните шофьори( сигурно са правили изследването сред южняците [smilie5] )


Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: captainme   
Дата:   01-06-08 23:59

Imashe novina ot Ireland predi mesec...Ministurka njakakva tam zabrani pusheneto v kolite.Nov prioritet za pravitelstvoto shte bude bezopasnosta na dvijenieto zashtoto na godina imalo po 96! zaginali na godina.NJakoi moje li da napravi aritmetikata za razlikata na tezi v BG?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: Matheya   
Дата:   02-06-08 00:02

(води си записки ) [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Италианците верно са una nazione radicale...тема за шофиране
Автор: tutttifrutti   
Дата:   02-06-08 00:08

"морти"=мъртви, "телектронни"=електронни [smilie5]
"избивачи"-записвам [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.