Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Успех днес на опитните
Автор: тьма   
Дата:   01-06-08 06:29

зайчета на министъра на образованието!


Успех в матурите, 2008-ми випуск![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: nsirakov   
Дата:   01-06-08 08:59

каза се че матури ще има още от преди 5-6 години.... децата го знаеха....родителите им също... къв е проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: тьма   
Дата:   01-06-08 10:09

Сираков, ти си мълчи, нали не те засяга лично

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: navy   
Дата:   01-06-08 10:45

я бой [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   01-06-08 10:52

Проблема е че ги мързи да гледат..ти за матури говориш.... малко им е...Да въведат оценка за поведение и присъствие....

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: sasi   
Дата:   01-06-08 11:00

Системата в България трябваше да се промени! Не може като кандидатстваш в 4 университета да търчиш през всички и да си на изпит всеки ден в продължение на 2 седмици. Супер нецивилизовано е, нужна е една централна система за кандидатстване, пък и до сега в много училища имаше държавни изпити което е горе долу същотото

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: jrr   
Дата:   01-06-08 11:20

То държавни изпити винаги е имало , само на общообразователните им викахме матури и през ранните 90те, гимназистите надигнаха вой и меките министри на комунистите ги махнаха.В професионалното образование държавните изпити никога не са били прекъсвани [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: ejko   
Дата:   01-06-08 11:46

Ми аз все още си спомням какво е да си ученик и някак не мога да се кефа на матурите. А иначе не мога да разбера какво става ако не си вземеш матурата, не завършваш гимназия? Повтаряш последните 5 години, за да наваксаш знанията ли? Матурата е безмислена според мен по няколко причини:
1. Засяга материал, които не може да бъде наваксан, следователно нямат за цел усвояване на знания (както трябва да е целта на всяка проверка)
2. От тях не следва нищо положително, ако вземеш ок..., ако не вземеш лошо! Явно възпитателно също са безмислени.
3. Субективност при провеждането... Ако си в училище с ниски критерии си супер: ще си преписваш на воля!
Единствения плюс е ако евентуално е преходим момент за въвеждане на "централна система за кандидатстване", но аз все си мисля, че това е неприложимо у нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: тьма   
Дата:   01-06-08 12:13

Ако не си вземеш матурата - няма да си вземеш диплома за средно образование, дори и да ти се случи нещо/не дай, боже, се разболееш тежко - губиш /
явяваш се чак на септември и чакаш за следващата година да кандидатстваш
Много ВУЗ-ове не признават матурите - цялата кампания е една глупост на министъра

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: Safira   
Дата:   01-06-08 12:41

Автор: nsirakov
Дата: 01-06-08 08:59

каза се че матури ще има още от преди 5-6 години.... децата го знаеха....родителите им също... къв е проблема?


проблема е ,че к'во ще да се знае...подготовка за тях не е имало.до последно беше "ще има","няма да има","ще има","няма да има".говорим за образователна система,за изпит,от който зависи много....и кво?до последно ни лангъркаха.В една Франция също има матури и там никой нищо няма да ти каже ,освен,че са повече от задължителни,но има подготовка.


П.С. аз днеска имах матура [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: jrr   
Дата:   01-06-08 12:51

Ако не си вземеш матурата , означава че СТОЕНЕТО ти в училище е било пълна загуба на време и че мястото ти не е било там!

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: solo5   
Дата:   01-06-08 12:51

Автор: jrr
Дата: 01-06-08 11:20

То държавни изпити винаги е имало , само на общообразователните им викахме матури и през ранните 90те, гимназистите надигнаха вой и меките министри на комунистите ги махнаха.В професионалното образование държавните изпити никога не са били прекъсвани


През 1994г завърших Техникум по механотехника и имаше матури по Литература и Математика за всеки който има по-ниска оценка от Мн. Добър 5 - усреднена за всички години на обучение


Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: ejko   
Дата:   01-06-08 12:54

"Ако не си вземеш матурата , означава че СТОЕНЕТО ти в училище е било пълна загуба на време и че мястото ти не е било там!" и тази констатация с какво помага на индивида? Образователната система има цел и тя не е да констатира, кога не се е справила добре...



Публикацията е редактирана (01-06-08 12:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: jrr   
Дата:   01-06-08 12:59

Ама ти да не очакваш образователната система да ти напълни главата?[smilie18]
Ако ти не положиш нужните усилия...и не си вземеш знаниятя сам ... нямя как да ти се налеят.

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: тьма   
Дата:   01-06-08 13:08

Доказването на знания едва ли става с една матура, в която може да има и куп неправилно зададени въпроси.
Най- правилно си беше, когато имаше матури само за тези, които имат успех по-малък от 5.00 за всички години.


Safira, как се справи с Шибил[smilie3]



Публикацията е редактирана (01-06-08 15:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: Safira   
Дата:   01-06-08 13:10

бе да!то е ясно ,че си я взимаш.въпроса е,че не сме се готвили за този формат.не може няколко месеца преди края на годината аз да не знам дали имам изпит,който освен че определя, дали аз взимам диплома или не,променя и до голяма степен оценката ми върху предмета и има шанс да ми промени дипломата.в момента курсовете/кандидат-студентските/ са насочени към изискванията на университетите.не знам дали някой от вас знае колко време и учене взимат...и съвсем нормално!това си е изпит,от който зависи къде ще си прекараш следващите 5 години,както и с каква подготовка за живота и образование ще излезнеш.случва се така обаче,че се скъсваш от учене и до последно не знаеш дали ще имаш още един доста Определящ изпит,който е в съвсем различен формат/впрочем за тези дето си мислят,че понеже има и тест,това е по-лесно....да ви светна,че е готино [smile] -въпросите са приятно оформени с по 2 верни отговора,ама единия е по-верен [smilie5] и така и трябва да бъде,НО се иска ПОДГОТОВКА.

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: Safira   
Дата:   01-06-08 13:10

Автор: тьма
Дата: 01-06-08 13:08

Safira, как се справи с Шибил[smilie3]



разбрахме се [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: captainme   
Дата:   01-06-08 13:23

Az edno vreme durjah matura po zaduljitelno piano.sumati godini podred imah 5/6 a na maturata kato me hvana edno pritesnenie edno chudo...3 minutno parche sigurno sum go svirila 30 minuti.posle...suvsem logichno imah 3 na matura i v diploma[smile] ....tolkova mojeh da izkaram i oshte predi da se bjah uchila tolkoz godini...njakak si ne mi se stori mnogo chestno togava spomnjam si.

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: solo5   
Дата:   01-06-08 13:42

captainme има го и тоя момент
например някой, който по мое време имаше 5, 5, 4 за 1-ви, 2-ри и 3-ти курс по Литература трябваше да се яви на матура защото средната му оценка е под 5
(в 4-ти курс не се учеше Литература)
Този, човек на матурата можеше да получи и по ниска оценка
А някой който през тези години е имал само тройки, можеше да препише (или да си плати например, чувал съм и такива неща) и да изкара по-висока оценка
Някои ученици могат да си кажат "за какво да учим сега, като така или иначе ще се явяваме на матура"

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: Arutha   
Дата:   01-06-08 13:46

Е, не говорете глупости. От 2 години се знаеше какви ще са матурите, преди 1 имаше пробна, а за тази казаха, че ще променят критерия за оценяване - пада [smilie18] По БЕЛ не виждам кой няма да може да я вземе, а втората, която е избираема вече е смешно да се изложиш [smilie21]

ПП: все пак успех, надявам се форумци (а и всички останали) да са добре подготвени [smilie24]



Публикацията е редактирана (01-06-08 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: itilien   
Дата:   01-06-08 14:14

Абе матури та матури, голяямо чудо. Мързи ги да гледат, не са им проблема матурите. Ако си учил през тия 4 години, а не си си вял гъза по дискотеките, ще знаеш достатъчно, че с минимална подготовка да се подготвиш за матура.
Ебаси, аз 2000-та година като завърших 12 клас, бях пропуснал цяла година учене на математика - защото в техникумите математика се учеше до 11 клас, а в 12 - не.
За 10 (десет) дни успях да се подготвя за кандидат студентски изпит по математика и да ме приемат в техническите университети в София, Варна и Габрово. Ама не бях спал през тия 4 години преди това, а имах една единствена петица по математика като годишна оценка, всичко друго беше шестици (и то баш по математика :) ). И не, не съм зубрил яко, само в 9 клас учех повечко, защото математиката ми беше много слаба, все едно не я бях учил до 8 клас. Но ако случиш на подходящ преподавател в училище може много да се промени. Другите предмети си вървяха почти от самосебе си, без особено да чета, особено пък техническите които са ми по специалността. Там четях само за контролно.

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: captainme   
Дата:   01-06-08 14:33

Abe to hubavo kato ti vurvi njakoi predmet,togava njama problem.No tova sus vsestranno razvitite lichnosti e absurdno.Kogato obrazovatelnata sistema e oburkana,i uchastnicite v neja sa oburkani.Az oshte se seshtam kak mi se svivashe korema ot razni uchilishtni problemi..Goljam stress...i za kakvo?Da imah segashnija akul togava.....

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: Safira   
Дата:   01-06-08 14:39

Автор: itilien
Дата: 01-06-08 14:14

Абе матури та матури, голяямо чудо. Мързи ги да гледат, не са им проблема матурите. Ако си учил през тия 4 години, а не си си вял гъза по дискотеките, ще знаеш достатъчно, че с минимална подготовка да се подготвиш за матура.
Ебаси, аз 2000-та година като завърших 12 клас, бях пропуснал цяла година учене на математика - защото в техникумите математика се учеше до 11 клас, а в 12 - не.
За 10 (десет) дни успях да се подготвя за кандидат студентски изпит по математика и да ме приемат в техническите университети в София, Варна и Габрово. Ама не бях спал през тия 4 години преди това, а имах една единствена петица по математика като годишна оценка, всичко друго беше шестици (и то баш по математика :) ). И не, не съм зубрил яко, само в 9 клас учех повечко, защото математиката ми беше много слаба, все едно не я бях учил до 8 клас. Но ако случиш на подходящ преподавател в училище може много да се промени. Другите предмети си вървяха почти от самосебе си, без особено да чета, особено пък техническите които са ми по специалността. Там четях само за контролно.





ох,бе,Иване!то,че много хора ги мързи-факт,че трябват матури-отново факт!ниво липсва,а баш то ни трябва !ама айде да правим нещата като хората!подготовка реално няма.ся кой за колко време си бил научил...ние или имаме нормална образователна система и нещата се мислят,или не.какво е т'ва има/няма?
като сме се заприказвали за проблеми, ето ти още един -в България лесно се влиза .Голям проблем,защото има повече места за вишисти ,от колкото реално са нужни сега.от друга страна пък няма нужните кадри ,дето трябват на икономиката.кофти тръпка е ,защото е хаос всичко.изпозатвориха техникумите, за да правят езикови паралелки ,дето да изнасят хора навън,а пък самите езикови паралелки не ти дават нищо ,освен 1 език ,но пък се водиш елитен накрая ...не знаеш как точно ще завършиш [smilie8]



Публикацията е редактирана (01-06-08 14:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: itilien   
Дата:   01-06-08 14:48

Не знам как е сега, ама преди 8 години аз като кандидатствах, за техническия в софия приема беше около 2000 човека, а кандидатите бяха около 6000. А и изкарването на университета в днешно време е елементарно. Който не е влязъл, той не го е завършил. Преди много години е било друга работа, ама нещата все към по-лошо отиват. Въпроса е да не се оставиш на течението и да си кажеш "и без да уча ще завърша", а да си учиш, защото те знанията няма да дойдат докато спиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Успех днес на опитните
Автор: тьма   
Дата:   01-06-08 14:50

Arutha, ти на матура явявала ли си се?




Safira , отговорите излязоха[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.