Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 iphone
Автор: japanese   
Дата:   30-05-08 00:19

http://youtube.com/watch?v=wKiIroiCvZ0&feature=related

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: japanese   
Дата:   30-05-08 00:19

http://youtube.com/watch?v=wKiIroiCvZ0&feature=related

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: Coincidentia   
Дата:   30-05-08 00:21

[smilie18] [smilie24] Get real! [smilie24] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: captainme   
Дата:   30-05-08 00:22

mda....horata ostarjavat,i njakoi novi neshta zapochvat da im se struvat blasphemy[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: h.svinaroff   
Дата:   30-05-08 00:25

Еми специално за това съм съгласен...

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: ejko   
Дата:   30-05-08 00:31

право дУма...

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: captainme   
Дата:   30-05-08 00:31

patuvah chesto s vlak.nai-gotinite filmi i procheteni knigi sum gi expirience-vala tam.v kraja na kraishtata filmite ne sa nishto drugo osven prerazkazana literatura

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: ejko   
Дата:   30-05-08 00:34

"filmite ne sa nishto drugo osven prerazkazana literatura" хм... ако е така, защо въобще трябва да хабя ток??? Това във фотографски сайт да подценяваш визията не си е работа....

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: h.svinaroff   
Дата:   30-05-08 00:36

captainme, не можеш да ме убедиш, че няма разлика между киносалона и едно екранче 8*12 см примерно

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: captainme   
Дата:   30-05-08 00:37

che koi ja podcenjava? njama film-maker osven Peter Greenaway koito da razviva mediuma Film.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: ejko   
Дата:   30-05-08 00:42

сега подценяваш всичко освен Peter Greenaway!
явно подценяването ти е слабост[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: Coincidentia   
Дата:   30-05-08 00:46

Говорейки за кинофилми, има две основни неща, които просто са задължителни - добро възпроизвеждане на визията и добро озвучаване.
Примерно FRIENDS може да си се гледа по какъвто и да е начин, но иначе много различни жанрове все си плачат за подходяща кинозала - като се тръгне от Arizona Dream и се стигне до 300 [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: captainme   
Дата:   30-05-08 00:47

moje i da mi e slabost [smilie25]
prosto izkazah mnenieto che razmerut za men njama znachenie;)
gledam filmi na ipod(po-maluk kato razmer ot iphone) i ne mi lipsva kino salona.

vupros na predpochitanie[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: ejko   
Дата:   30-05-08 00:50

кино салона не липсва ли, значи има проблем!

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: canonio   
Дата:   30-05-08 00:50

Да не говорим, че киното е 50 % звук. И въобще не става въпрос за качествено стерео, ами за сериозно изчислена акустика....
Аз откакто гледах няколко филма в Одеон в Лондон, вече киното придоби нов смисъл за мен......



Публикацията е редактирана (30-05-08 00:50)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: captainme   
Дата:   30-05-08 00:54

mi kvo da ti kaja,edno vreme kato dete edin voenen me obara hubavichko na "krokodila dundey".ottogava gledaneto na film s edna tulpa ot nepoznati ne mi e trupka.
az sum pochitatel na gledaneto na film vuv vlaka primerno.i za tova iphona e chudesno prisposoblenie.probvai i posle shte si govorim[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: explorer   
Дата:   30-05-08 01:49

Абе точно на iPhone не бих гледал филми - трябва да се конвертират (мисля че във Quicktime), а на кой му се занимава. За щастие освен iPhone имам един корейски плейър, Cowon, който освен че плейва всякакви divx, xvid и т.н. има 4 инчов дисплей и батерията му държи 10 часа (на видео, ако е само на аудио много повече). Като добавим едни хубави noise canceling слушалки, човек не усеща как минава времето във влак, автобус или самолет. Пък нека г-н Линч си говори каквото си иска.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: cade   
Дата:   30-05-08 03:27

Coincidentia написа:

> Говорейки за кинофилми, има две основни неща, които просто са
> задължителни - добро възпроизвеждане на визията и добро
> озвучаване.
> Примерно FRIENDS може да си се гледа по какъвто и да е начин,
> но иначе много различни жанрове все си плачат за подходяща
> кинозала - като се тръгне от Arizona Dream и се стигне до 300
> [smilie24]
>

абе ако не си гледал FRIENDS в Одеон в Лондон, нищо не си гледал значи, измамен [smilie19] за камерите в телефоните да не говорим изобщо [ezik]

а г-н Линч [smilie24] киното си е кино, дори да е с просто стерео.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: danbi   
Дата:   30-05-08 10:10

explorer. звучиш като човек който никога не е пипал iphone/ipod touch и не е слушал музика от Apple плейър (и техните слушалки). [smile]

iphone примерно се обслужва от iTunes, и в какъвто и формат да му дадеш видео или аудио, той си го мачка на каквото му е нужно.

ПП: Разбира се, киносалона си има други плюсове, и други минуси.



Публикацията е редактирана (30-05-08 10:11)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: CanoniO   
Дата:   30-05-08 11:12

cade,
иронията ти е неуместна.
Киното отдавна не е кино, а е зрелище. И понеже ние нямаме истински киносалон в БГ, това много хора няма как да го разберат....
В комедиите също има звук...

А когато става въпрос за телевизионни сериали - мда, чудесни са малък плейър[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: explorer   
Дата:   30-05-08 12:13

danbi, имам iPhone и разбира се слушам музика на него. Пак казвам, проблема е че филмите трябва да се конвертират - колко време се конвертира двучасов филм (аз самият не знам, защото не съм пробвал)? Предпочитам директно да си копирам divx. Пък и батерията на iPhone буквално се топи когато дисплея работи.

Слушалките на Епъл наистина са добри... по-точно, това, което Епъл са направили като хората е, че са нагласили аудио честотите за да се получи максимално добро звучене конкретно с техните слушалки. Прави впечатление, че няма еквалайзер - според мен точно по тази причина. За съжаление ако човек ползва други слушалки вместо оригиналните на Епъл, не звучат толкова добре. Аз например не съм голям фен на слушалките, които се завират в ушите, но какво да се прави - дори се изръсих 20 кинта за адаптер (жака на Епъл е леко нестандартен защото слушалките имат и микрофон), но в крайна сметка пак ползвам епълските слушалки.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: cade   
Дата:   30-05-08 14:13

CanoniO написа:

> cade,
> иронията ти е неуместна.

ok, sorry, възможно е да не съм прав.

във всеки случай нашите кина в момента се правят по разни западни изисквания не вярвам да има кой знае каква разлика. е, друга тема до колко се ползват по същите изисквания.

> Киното отдавна не е кино, а е зрелище. И

и да и не, въпрос на тълкуване :) с хубав сценарий и игра, не се интересувам особено дали филма попада в категория зрелища (нямам идея какво точно имаш предвид обаче).

>
> А когато става въпрос за телевизионни сериали - мда, чудесни са
> малък плейър[smilie24]

чакай чакай :) в момента има сериали, които са далеч по-добри от масовото игрално кино! и като сценарии и като зрелище [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: cade   
Дата:   30-05-08 14:18

danbi написа:

> touch и не е слушал музика от Apple плейър (и техните
> слушалки). [smile]

аз не съм впечатлен от слушалките.

не са лоши но ги сравнявах със мои стари Sony и сега съм със старите. и това без да отваряме дума за Sennheiser [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: CanoniO   
Дата:   30-05-08 14:29

категория зрелища (нямам идея какво точно имаш предвид обаче).

Имам предвид тази категория, в която се залага и на звук.
Да не говорим за анимацията... Колко различна е вече тя....

Отговори на това съобщение
 Re: iphone
Автор: danbi   
Дата:   30-05-08 14:30

аз пък имам ipod touch с няколко (apple) слушалки и съм доста доволен. на ipod-a слушалките да си стандартни. ако щеш и други може да ползваш.

а за еквалайзера... ами всъщност си има :) но няма скала,а може да избираш предварително зададени жанрове (това в стандартното приложение)

което не ти пречи да го хакнеш, и да му ползваш всичките възможности. вкл. да си инсталираш какъвто ти душа иска софтуер. все пак, iphone/ipod touch си е нормален компютър, с нормален Mac OS X (unix) вътре.

но за времето за конвертиране общо взето съм съгласен! От друга страна, файлчето би могло да стане доста по-малко като го конвертираш като за него.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.