Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 как сканирате документи?
Автор: danbi   
Дата:   29-05-08 14:53

да речем, налага ви се да сканирате документи. които ще гледате на компютър, и ... може би доста рядко може да се наложи да отпечатате.

с каква разделителна способност ще ги сканирате и в какъв формат?

Отговори на това съобщение
 Re: как сканирате документи?
Автор: otkata   
Дата:   29-05-08 15:02

пдф естествено

Отговори на това съобщение
 Re: как сканирате документи?
Автор: danbi   
Дата:   29-05-08 15:03

pdf-a няма много общо със сканирането...

Отговори на това съобщение
 Re: как сканирате документи?
Автор: mitka   
Дата:   29-05-08 15:16

зависи от естеството на доумента. ако е текстови - по подразбиране. ако е графика или нечетлив документ- с пълни цветове и качеството на макс. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: как сканирате документи?
Автор: Lalinda   
Дата:   29-05-08 15:58

Зависи какво имаш предвид, като казваш "документи", за какво ти трябват и какво е качеството на "оригиналите" (то и "оригинал" в моя случай е доста относително понятие - може оригиналът да се окаже копие от фактура, изпращано многократно по факс) - постоянно получавам всякакви документи за превод и определено се вбесявам, ако са в PDF формат, също и ако страницата е с обем над 300 kB. Предпочитам малки TIF и малки JPG файлове, напълно достатъчни са за "разглеждане" и четене.

Отговори на това съобщение
 Re: как сканирате документи?
Автор: e-design   
Дата:   29-05-08 16:55

направо ги снимай ;)

Отговори на това съобщение
 Re: как сканирате документи?
Автор: danbi   
Дата:   29-05-08 17:02

хаха, e-design :) така предложих и на колежката преди малко -- да не си губим времето с глупости :)))

документите са .. документи. всякакъв род документ, който може човек да се сети. общо взето лист хартия с нещо напечатано. но често и дописвано, че и с някой друг печат.
(сега се сетих, че сухите печати са си предизвикателство)

моето лично предпочитание е TIFF или JPEG, защото в много случаи ще се гледат "в интернет" (т.е. с браузър) още повече, че така или иначе ще са сканирани, полза от PDF никаква.

но се зачудих, защото както установих масово са ги сканирвали на 75 dpi, което прави примерно 50кб на страничка -- и колкото и да е странно всъщност се четат прилично.

Отговори на това съобщение
 Re: как сканирате документи?
Автор: cade   
Дата:   29-05-08 23:09

e-design написа:

> направо ги снимай ;)

и аз така, ако се наложи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: как сканирате документи?
Автор: solo5   
Дата:   29-05-08 23:16

Автор: Lalinda
Дата: 29-05-08 15:58

Предпочитам малки TIF


това, ако кажеш как го постигаш [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: как сканирате документи?
Автор: dreamer   
Дата:   29-05-08 23:22

JPG не става за скан на документи- компресията умазва всичко!
TIF задължително, щом е за документи :) моно, на 200 дпи. 70к излиза горе долу и по малко на страница.
Някои скенери имат директно такава опция: Скан текст онли :)
По-новите имат опция скан то ПДФ. След това обаче документа тежи доста и бавно се принтира.

Отговори на това съобщение
 Re: как сканирате документи?
Автор: Lalinda   
Дата:   29-05-08 23:30

solo5,

Питай възложителите и клиентите ми как, но е факт, че го постигат.
На мен не ми се налага да сканирам, аз само превеждам сканираното от тях и им връщам превода обикновено във Word или Excel формат.
[smilie3]

От една фирма редовно ми пращат чудесни малки - под 150 kB на страница - TIF файлове, 300 dpi, и дори такива с обем под 50 kB! Забележително!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: как сканирате документи?
Автор: asahi   
Дата:   30-05-08 00:54

Еднобитовият ТИФ е доста малък и се поддържа от всички документни скенери.
Документ е правилния термин за съвкупност от данни, отпечатани на хартия и подлежащи или преминали електронна обработка.

Отговори на това съобщение
 Re: как сканирате документи?
Автор: danbi   
Дата:   30-05-08 08:32

повечето хора не знаят, а и доста софтуер не поддържа, но TIFF формата позволява използването на компресия (без загуба). За изображения тип "снимка" JPEG компресията дава по-добри резултати. Но за изображения тип "документ" където има големи полета без информация, текстура и цветни преходи, TIFF компресията е по-добра. Особено за черно-бели изображения, които JPEG-a наистина маже сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: как сканирате документи?
Автор: dobria_starec   
Дата:   30-05-08 10:02

само аз ли съм чувал за .djvu

Отговори на това съобщение
 Re: как сканирате документи?
Автор: e-mil   
Дата:   30-05-08 10:17

Не, ама много малко хора са чували и като почнеш да им обясняваш, че трябва да си инсталират четец и се отказват.

Странно е как новите служители много бързо се научават да теглят mp3-ки и торенти, а след година работа още не знаят как се ползва вътрешната мрежа на фирмата.

Отговори на това съобщение
 Re: как сканирате документи?
Автор: asahi   
Дата:   30-05-08 10:40

ГИФ-ът е подходящ за чертежи и схеми, особено когато се генерира от чертаещата програма. За скан няма толкова предимства.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.