Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Парадокси
Автор: тьма   
Дата:   29-05-08 06:48

Няма лъжци

Който лъже, той казва онова, което не е, а онова,което не е, не може да бъде казано: следователно никой не може да лъже[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: pileshtar   
Дата:   29-05-08 07:28

защо пък онова, което НЕ Е, да Не може да бъде казано?
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: тьма   
Дата:   29-05-08 07:31

Защото НЕ Е , а щом НЕ Е - следователно го няма, а ако го няма, как да бъде казано[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: vga   
Дата:   29-05-08 08:41

това ми звучи като преведено от английски примерно :))

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: pileshtar   
Дата:   29-05-08 09:32

vga написа:
> това ми звучи като преведено от английски примерно :))

да, ама от тези буквалните преводи[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: danbi   
Дата:   29-05-08 09:37

Няма парадокси!
Когато си мислиш че в нещо има парадокс, просто не знаеш достатъчно.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: Lalinda   
Дата:   29-05-08 10:07

Литературата обикновено казва това, което не е. Иначе не би била това, което е.
По-скоро това е парадокс.
[smilie10]

Много от фотографиите тук - и не само - също показват това, което не е.
Това обаче не е парадокс.
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: ejko   
Дата:   29-05-08 10:15

Това кое Е и кое НЕ Е е твърде субективно. Често е достатъчно само да кажеш нещо, за да започне да "Е". По скоро нищо НЕ Е, ако не е казано. Винаги съм си мислел дали всички виждаме едно и също или просто след като ни го опишат и го възприемаме по този начин, които е само един от възможните варианти. На всеки ни се е случвало да гледаме облак и ако човекът до нас ни каже, че прилича на лице и ние започваме да го виждаме. Следователно думите фиксират по определен начин нашите възприятия и имат голямо отношение към реалността, такава каквато я виждаме. Това ме насочва към мисълта, че лъжата има много по голямо значение отколкото можем да си представим, защото създава реалности, а не просто пръсъздава погрешно други такива.... И след като още от деца всичко ни е описавано с думи и ни е обяснявано и сега възприемаме, че всичко това Е, а то може би въобще не е такова. Не говоря за някаква "матрица" или подобни неща, а за света, както го възприемаме...

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: tnt   
Дата:   29-05-08 10:26

Автор: тьма
Дата: 29-05-08 07:31

Защото НЕ Е , а щом НЕ Е - следователно го няма, а ако го няма, как да бъде казано[smilie3]


дори да го няма и да НЕ Е, като го кажеш го материализираш [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

пп. Сега виждам, че съм повторила малкото братче [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: danbi   
Дата:   29-05-08 10:30

ejko [smilie24]
Толтеките имат доста интересни виждания по въпроса...

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: ejko   
Дата:   29-05-08 10:34

толтеките ги разбират нещата..., това е много вярно...

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: tnt   
Дата:   29-05-08 10:35

мдам... и в Семейство Глас има интересни виждания за възпитанието на децата в тази връзка.

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: ejko   
Дата:   29-05-08 10:37

"Семейство Глас" ??? какво е това?

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: tnt   
Дата:   29-05-08 10:37

е де! не ме разочаровай от сутринта [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: ejko   
Дата:   29-05-08 10:39

какво е? няма нищо разочароващо в незнаието..., едно бреме по малко! Трябва да ми завиждаш:)

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: ejko   
Дата:   29-05-08 10:40

все пак ще се радвам да ме натовариш малко...! Какво е?

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: tnt   
Дата:   29-05-08 10:41

"9 разказа и Семейство Глас"?
Селинджър?

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: ejko   
Дата:   29-05-08 10:43

аааааааа семейство глас.... сещам се...:) И деветте разказа се сещам! Дори в съседната тема съм демонстрирал знания...[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: tnt   
Дата:   29-05-08 10:43

видох! Браво, братче [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: tnt   
Дата:   29-05-08 10:44

видох! Браво, братче [smilie5] [smilie5] [smilie5]

пп. не може само с анимационни филми [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: ejko   
Дата:   29-05-08 10:47

дам..., още повече, че аз гледам предимно Волтрон! Но да не се откъсваме от темата! Ако мислите обратни да тези на тъма са верни, то въпросът е как отново чрез думи да фиксираме нещата по друг начин...? Аз може да пробвам да говоря на детето си неща, които нямат нищо общо с реалността и да твърдя, че лъжицата примерно е нещо пухкаво и да му създам някакво друго нещо и да гледам как ще расте....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: e-mil   
Дата:   29-05-08 10:59

Що пък да не може само с анимационни филми?
Това кое е анимационен филм и кое не е е твърде субективно. Достатъчно е да щракнеш някого и той получава "клонинг" във вид на изображение. Оттам до анимирането са няколко крачки.
Така че не е анимационен филм само това, което още не е анимирано. Много хора си мислят дали всички виждаме едно и също или просто след като ни го опишат го възприемаме по само един от възможните варианти. На много хора се случи да гледат "Матрицата" и после с удоволствие да гледат "Аниматрицата" и ако човекът до тях им каже, че прилича на филма.

Следователно рисунките фиксират по определен начин нашите възприятия и понякога имат по-голямо отношение към реалността, такава каквато я виждаме, отколкото разказите или игралните филми.
Това ме насочва към мисълта, че анимацията има много по-голямо значение отколкото можем да си представим, защото създава рисувани реалности, а не просто пръсъздава погрешно други такива.... И след като още от деца много от нещата са ни описвани с анимация и ни е обяснявано и сега се мъчим да възприемем, че всичко това НЕ Е, а то всъщност Е, само че в друга реалност.

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: volokin   
Дата:   29-05-08 10:59

Това което Е, всъщност никой не го познава,
щото съди за това което Е по онова, което Е в главата му, а това което Е в главата му, не може да бъде същото като онова което Е.

С две думи, или всички са лъжци, щото не познават това което Е, или няма такъв парадокс.
https://photo-forum.net/joro/emoticons/540.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: tnt   
Дата:   29-05-08 11:01

е...ако искаш да превърнеш детето си в бяла мишка и да го лишиш от "нормален" социален живот...
Така или иначе, възможностите на езика не са неограничени в създаването на паралелни, че и не чак толкова паралелни вселени. Транспонирането на езиковата лична реалност в езиковата социо реалност, най-често е обречена на неуспех. Знаковостта на езика е предефинирана догма при социалното общуване.


/аман! няма да пиша повече/


Отговори на това съобщение
 Re: Парадокси
Автор: ejko   
Дата:   29-05-08 11:04

e-mil от това което си казъл ме заболя главата..., наистина... Прилча някак си на мойто, но не мога да му проследя смисъла...! И освен това кой подяволите гледа тоя бливоч "Аниматрикс"...?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.